Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בטעות בדוח חניה

dana_yar
שימו לב! השרשור הזה בן 5101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אשמח להיעזר במתמצאים בתחום זה.

היום קיבלתי דוח בסך 500 ש"חעל החנית רכבי על המדרכה (כל 4 גלגלים) בפרטי הדוח נרשם כך: "החנית את רכבך בניגוד לחוק עזר איסור חניה העמדת רכב וחנייתו התשמ"א 1980 בהעמדת הרכב עם 4 גלגלים על המדרכה או עם 2 גלגלים על המדרכה בלא שנותרו 100 סמ למעבר הולכי רגל"

שאלתי: ממדידה שערכתי נותרו יותר מ100 סמ' על המדרכה ומסתבר שבצילום הפקח אף אוכל להוכיח את זה, אך האם טעות זו תפטור אותי לגמרי או שרק תפחית את גובה הקנס, ובכלל האם אין צורך היום ב130 סמ'?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ישנה תקנה של העמדת רכב עם 2 גלגלים על המדרכה.

הקנס הור 250 ש"ח.

העמדת רכב עם 4 גלגלים קנס 500 ש"ח.

באמת שאני לא מבינה אותך, העמדת את הרכב על המדרכה, אתה מודע לכך שעברת עברה ובכל זאת אתה מחפש דרך להתחמק.

:roll:

זה "התשלום" על כך שהחלטת לא להתאמץ ולחפש חניה מסודרת, בדומה לאותם אנשים שחונים בחנית נכה.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהעבירה אינה מוצדקת לטעמי מכיון שנשאר עוד שטח רב להולכי רגל ובהתחשב בעובדה שלא היה באיזור מקום חניה, אכן אני מנסה להתחמק מעושק של העירייה.

תודה על שעור המוסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נשאר 100 ס"מ או לא, זה לא משנה את מהות העבירה אלה לכאורה מנמק את חוסר ההתעלמות של הפקח.

במילים אחרות, בין אם נשאר 100, 200 או 40 ס"מ, זאת אותה העבירה, אותו הקנס ואותו הסעיף (אלא אם קיים במקום תמרור המתיר לחנות על המדרכה ואופן החניה).

כשפקח רואה מכונית על מדרכה, הוא יכול להתעלם, והוא יכול שלא. הפקח הזה החליט שלא להתעלם מהרכב שלך, אבל בהחלט יכול להיות שהיה מתעלם מרכב אחר שהשאיר רק 80 ס"מ.

אתה יכול להגיש עירעור, ולהוכיח שנשארו יותר מ-100 ס"מ. ההחלטה אם לבטל הדו"ח או לא, היא ענין של רצון טוב ולא כי חייבים לך.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהעבירה אינה מוצדקת לטעמי מכיון שנשאר עוד שטח רב להולכי רגל ובהתחשב בעובדה שלא היה באיזור מקום חניה, אכן אני מנסה להתחמק מעושק של העירייה.

תודה על שעור המוסר.

עושק?

גם אצלי באיזור הבית אין חניה כאשר אני מגיעה מאוחר בלילה מהעבודה, ולעיתים אני נאלצת להחנות את רכבי במרחק של 150-200 מטר מהבית ולצעוד ברגל.

אם מתאמצים מוצאים, אם מחפשים את הדרך הקלה מקבלים דוח.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדו"ח בהחלט מוצדק.

המדרכה להולכי הרגל.

הכביש לרכבים.

חנית על המדרכה, נשאר או לא נשאר, עברת על החוק.

אתה טועה ובגדול.

המדרכה והכביש, שניהם ביחד משמשים למשתמשי הדרך בין אם זה הולכי רגל, רוכבי אופניים ונהגי רכבים ואופנועים למיניהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת החוק היבש עבירה שקנס מוגזם בצידה ( לטעמי לפחות ) ביחוד אם החניה לא מפריעה להולכי הרגל.

ולכל יפי הנפש

כמי שגר בתל אביב למצוא חניה חוקית בלילה סיכוי כמו לזכות בלוטו מבלי ששלחת.

בגלל מצוקת החניה רחובות שלמים שבמשך היום מסומנים באדום לבן מתירים היום , לחנות בלילה, וכן בתחום תחנת אוטובוס בימי שבת.

לכן אני בדעה כי חניה על המדרכה כאשר היא עומדת באמות מידה , שהולכי רגל לא נפגעים ,היא צו השעה .

בתל אביב לפחות, חונים רבים בארבעת הגלגלים על מדרכות רחבות ללא תגובת הפקחים. האם נוהל בשתיקה איני יודע.

אני הייתי ממליץ לפותח השרשור לכתוב מכתב מנומק כולל צילום בו רואים כי הרכב לא הפריע ולקוות לטוב.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפי הנפש חושבים שאם יש חוק צריך לכבד אותו.

ואם יודעים שחניה על מדרכה עלולים לקבל קנס או גרירת רכב אז צריך לדעת לקבל את הדין ולא להתבכין.

נכון שיש מצוקת חניה גדולה בת"א זה עדין לא אומר שכל אחד יכופף את החוק ויפרש אותו כפי שהוא רוצה.

יש פקחים שמפעלים שיקול דעת, אתן לך דוגמא, שכן נפטר ברחוב בו אני גרה, משתתפי הלוויה הרבים שהגיעו החנו את רכבם על המדרכה הפקחים שמעניקים ביום יום קנס על עברות מסוג זה התעלמו באותו היום מהחניה למרות שהפריעה והתחשבו באנשים שחנו.

מצד שני אדם שמתעצל לצעוד לביתו מרחק רב יותר ומוצא את הפתרון הפשוט של חניה על המדרכה כי זה קל יותר,נוח יותר וקרוב יותר לבית שישלם את המחיר.

הצעת לו את "שיטת מצליח" אולי יצליח לבט ואולי לא.

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל' היקרה

החוק הוא יציר אדם והוא נועד לשרת את האדם.

תהיי בטוחה כי לא ירחק היום ויותר לחנות על מדרכה בארבעת הגלגלים כאשר החניה אינה מפריעה להולכי הרגל בגלל מצוקת החניה.

לדעתי לפחות בתל אביב הונחו הפקחים שלא לתת דוחות לנהגים על כך בשעות הלילה. אין לי לכך כל מידע קונקרטי,אבל כך לפחות נראה בשטח.

במרכז תל אביב בלילה מדובר בחיפוש שיכול לקחת גם שעה ולבסוף לא למצוא חניה "חוקית". מנסיון אישי. לפעמים אפילו החניון המסופק לך על ידי העיריה שנמצא במרחק של 900 מטר מביתי מלא.

אז בואי לא נתייפף

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז כנראה שאני באמת יפת נפש היחידה כאן, כאשר אני לא חונה על מדרכה, ואני היחידה שצועדת 500-1000 מטר למצא חניה בת"א וגבעתיים.

אבל מה, לא מקבלת דוח ובוכה עליו בפורום לפני כולם.

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם מיעצים לך עצות פילוסופיות

אם אתה רוצה להמנע מתשלום יש רק דרך אחת

1. לבדוק מה לשון החוק (לא מסובך, חפש לפי מס' סעיף בגוגל, זה בטח אונליין)

2. אם אתה יכול להוכיח שהשארת יותר מהאמור בחוק, בקש להגיע למשפט והראה את ההוכחה לשופט

די פשוט,

העניין שלהרבה אנשים אין סבלנות להגיע למשפט

תבלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בעד הפרת החוק.

וכל קשר בין משפט לצדק יהיה מקרי.

משפט הוא טכני בבסיסו.

אם נפל ליקוי בקנס, אפשר לבטלו מסיבות טכניות.

זה לא יהיה פשוט, אבל אפשרי.

תשתדל להבא לחנות כחוק, זה להולכי הרגל רוכבי האופנים והנכים מגיע לנוע בחופשיות על המדרכה.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בואי לא נתייפף

חוק הוא חוק ואותו יש לקיים ככתבו וכלשונו.

אם כל אחד יתחיל לפרש את החוק לנוחיותו וכל אחד ימתח את גבולותיו כהבנתו, נמצא עצמנו בתוהו ובוהו.

גם אם החוק אינו מספיק טוב, גם אם החוק שגוי, יש ללכת בעקבותיו כל עוד לא שונה.

אם יש לך מקום חניה ליד הבית או אין לך, אם יש מקום במרחק 1 ק"מ או 8 ק"מ, אם זה עולה לך כסף או לא עולה, זאת לא סיבה לחנות על מדרכה שאינה מיועדת לכלי רכב.

בין אם פקחים הונחו להתעלם ובין אם לאו, העבירה היא עבירה.

יכול להיות שבלילה פקחים עובדים בהיקף יותר מצומצם ולא יכנסו לכל סימטה ורחוב כדי לחלק דוחו"ת, אבל סביר להניח שאם שכן יתלונן, הם יאלצו להגיע (והם יעשו זאת בלי חשק, אבל יגיעו) ויצטרכו לתת דו"ח, כי העבירה קיימת ועובדתית.

אני טוען שמי שאין לו חניה, שלא יקנה מכונית בדיוק כפי שאני טוען שמי שגר בדירת שני חדרים צריך לחשוב פעמיים לפני שהוא מחליט להביא עוד ילד לעולם.

לפני שיהיה חוק שיפקיע את המדרכה לטובת מכוניות, אני חושב שצריך להיות חוק שבו לא יאפשרו לאדם לרכוש מכונית אם לא יוכיח כי בבעלותו מקום חניה פרטי. יש לך שתי מכוניות - תוכיח שיש לך שני מקומות חניה.

לפעמים אני מעדיף לנסוע במונית מהסיבה הפשוטה - אני יודע שכשאחזור לא יהיה לי מקום חניה ליד הבית. אני גם כמעט בטוח שלא יהיה לי מקום חניה ביעד אליו אני נוסע.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5101 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...