Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ בקניית מונובלוק וחיוט מקצועי שיעמוד מול סאב חזק במיוחד

יוסי1234
שימו לב! השרשור הזה בן 5337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יפה מאוד,

אז עכשיו כמו שאמרתי קודם, אני סגור על הסאנדאון,

רק תגידו לי מאיפה מומלץ לקנות,

אצלנו בצפון זה בעייה להשיג דברים כאלה אבל אם מישהוא מכיר איזה חנות פה באיזור אשמח לקבל טלפון, גם במרכז.

ולא עניתם לי בקשר לכאבלים ולחוטים, של איזה חברה מומלץ לקנות?

איזה מפצל מתח?

מה העובי הדרוש לסאב+רמקולים?

(אני משאיר את ה- V15 לרמקוליים 6/9 האחוריים, מה דעתכם?)

ואיזה פיוז צריך? 70A?

!!!DODGE RAM 3500 HD 6.7 CUMMINS TDI 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 144
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה נסגר פה לאחרונה?

מה קשור כמה אוהם המגבר עובד ביחס לכדאיות קניה?

1 אוהם זה לא טוב אבל 4 אוהם כן?

ווטאז' רבותיי! ווטאז'!, אם אם מערכת חשמל לייצר 500 וואט RMS זה לא משנה אם זה יהיה ב4 8 או 1234 אוהם.

תבינו, מי שבא להתייעץ מוציא אחרי זה כסף מכיסו אחרי שאנשים מטעים אותו בצורה מופרעת!.

אנשים פה זורקים שטויות לאוויר בקצב מסחרר.

לא חייבים לעבוד עם 100% ממה שהמגבר יהיה מסוגל להוציא בתנאים סופר אופטימלים.

נ.ב

קיפוד, שדרוג אלטרנטור לא עולה 1200 ש"ח.

אולי רק ברכבים צרפתיים עם אלטרנטור של VALEO, ששם השיפוץ הוא יקר כי הרגולטור עולה למשפץ הון.

ברוב האלטרנטורים שיפוץ וחיזוק שלהם או החלפתם באחד חזק יותר תעלה בסביבות ה400-600ש"ח.

לא חייבים מצבר פריקה עמוקה, זה ממש לא חובה שיש שחייבים אותה בשביל לעבוד עם סאן-דאון 1000.:shock:.

בכל מקרה, אין חובה של שדרוג אלטרנטור ועבודה עם מצבר פריקה מהירה, אלא אם אתה מתחרה בDB DRAGS.:roll:

קיפוד,אתה סתם זורק מחירים ומטעה אנשים מבלי לדעת מה תכלס' העלות של זה.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המגבר ניתן לרכוש חדש רק דרך אליקו

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=279805

לגבי החיווט וקופסת פיצול מה התקציב שלך עבורם?

ולמה רק דרך אליקו?

אין מישהוא יותר קרוב לצפון?

לגבי החיווט כולל מפצל ופיוז +RCA אני מוכן להשקיע עד 400 ש"ח אבל על חומר איכותי וטוב.

!!!DODGE RAM 3500 HD 6.7 CUMMINS TDI 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אליקו הוא הבעלים של LOUD & CLEAR שהם מייבאים את סאן-דאון אודיו לארץ.

וזה כרגע המקום היחידי שבו אתה יכול לקנות את המוצרים הנ"ל.

תרים טלפון לאלי, אני משוכנע שתוכלו להסתדר באיזשהיא צורה לגבי אפשרות הקניה.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהמחירים הנ"ל היו בגדר מבצע לחברי פורום, אבל אין כמו טלפון למי שמוכר אותם.

אם מישהו יודע זה מן הסתם הוא בעצמו ולא אף אחד אחר.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה נסגר פה לאחרונה?

מה קשור כמה אוהם המגבר עובד ביחס לכדאיות קניה?

1 אוהם זה לא טוב אבל 4 אוהם כן?

ווטאז' רבותיי! ווטאז'!, אם אם מערכת חשמל לייצר 500 וואט RMS זה לא משנה אם זה יהיה ב4 8 או 1234 אוהם.

תבינו, מי שבא להתייעץ מוציא אחרי זה כסף מכיסו אחרי שאנשים מטעים אותו בצורה מופרעת!.

אנשים פה זורקים שטויות לאוויר בקצב מסחרר.

לא חייבים לעבוד עם 100% ממה שהמגבר יהיה מסוגל להוציא בתנאים סופר אופטימלים.

קיפוד,אתה סתם זורק מחירים ומטעה אנשים מבלי לדעת מה תכלס' העלות של זה.

מה לא נכון ?

יש לו סאב של של 400RMS שעובד בהתנגדות סופית של 2 אוהם !! משמע, הוא יעבוד סבבה עם הסאנדאון 1000 ויקבל ב 2 אוהם 600W RMS בריאים (בהנחה שמערכת החשמל תעמוד בזה..).

אבל, אם הוא מתכוון להגביר 2 סאבים כאלו, ההתנגדות הסופית תהיה או 4 אוהם או 1 אוהם. אם הוא יבחר לעבוד ב 1 אוהם, המגבר יעבוד קשה, לא יקבל את ה וואטז'.. שלו ולא באמת ייתן 1000W RMS אלא מקסימום 600W וגם זה בלחץ. אם הוא יבחר לעבוד בהתנגדות של 4 אוהם המגבר ייתן 300W RMS (כמו שאמרתי, חלש..) שלא ממש יספיקו להרים 2 סאבים..

לעומת זאת הרוקפורד 1001 ייתן לשני הסאבים 600W RMS ויותר (כמה שמערכת החשמל תתן) ב 4 אוהם שהם די והותר לזוג האלו.

אז כן מר מפלצת אני חושב שאני יודע על מה אני מדבר. אתה באמת חושב שהסאנדאון יישמע ב 1 אוהם יותר טוב מהרוקפורד ב 4 אוהם ? ואחרי חצי שעה מאומצת של עבודה (חום..) ? - להזכירך גם הרוקפורד הוא חצי קלאס D וגם הוא יחסית נציל מאוד..

לעניין האלטרנטור, אלו המחירים שאני קיבלתי ואני לא מדבר על להוסיף ליפופים (כי יש גבול לכמה אפשר להוסיף..) אלא על אלטרנטור חדש, חזק יותר, כולל עבודה. ב 600 ש"ח אני מחליף את האלטרנטור שלי ל 150AMP מחר בבוקר (BOSCH לא VALEO, כמו של גורל). מצבר ?, צודק. לא חובה..

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין דבר כזה "חצי קלאס D"

זה מגבר קלאס D.נקודה.

2. אין כלל משמעות לעובדה שהמגבר יעבוד ב4 אוהם או ב1 אוהם.

כל עוד מגבר עובד בתחום הנכון מבחינתו ולא עובד בהתנגדות נמוכה ממה שהוא מיועד לה אין שום הבדל בין השניים.

אין דבר כזה "יעבוד קשה", תוציא לך את זה מהלקסיקון.

המגבר עובד קשה בכל מקרה בוא הוא מגיע לקצה גבול היכולת שלו לאורך כל תחום ההתנגדויות.

מה גם, שזאת פעם המליון שאני מזכיר זאת השבוע, אבל מדובר על התנגדות נומינלית, לרוב, סאבים במהלך עבודה עובדים סביב ה40 אוהם.

לכן, כמעט ואין לזה משמעות בכל הטווח אלא בתדרים ספציפיים מאוד.

תצא מהקביעה הזאת ש4 אוהם טוב יותר מ1 אוהם כי זה קשקוש, ואין לזה שום קשר לאיכות.

עבודה עם התנגדות נומינלית גבוהה יותר אינה שקולה לאיכותית יותר.

ומה שעדיף לפותח השרשור זה מגבר כמה שיותר חזק, ושיודע לעבוד בהתנגדויות כמה שיותר נמוכות, עם אחריות כמה שיותר ארוכה, ובמחיר כמה שיותר נמוך.

יש לך אופציה טובה יותר להציע לו מאשר הסאן-דאון? בבקשה תמליץ לו, זאת מטרת הפורום.

אבל לקבוע שהרוקפורד ב4 אוהם ישמע טוב יותר מהסאן-דאון (ש"עובד קשה") ב1 אוהם זאת בדיחה עצובה שאין לה שום בסיס.

3. חום, אינו בסיס של עבודה מאומצת.

מטרתו של הHEAT SINK כשמו כן הוא, לנקז או לתעל את החום החוצה, על מנת לקרר את המגבר, בגלל זה קוראים לזה "גוף קירור".

כמה שהמגבר פולט יותר חום החוצה, זה אומר שבפנים המגבר יותר קר.

לכן זה כלל לא משנה האם המגבר חם או קר.

אגב, מגבר קלאס A מתחממים כמו חוט להט ונשמעים יותר טוב מכל דבר.

אין לזה משמעות.

ודווקא פה הייתרון של הסאן-דאון מול הרוקפורד בכך שהוא הרבה יותר נציל מבחינת ניצולת האמפרז' ובנוסף הוא בנוי טוב יותר מבחינת אוורור וקירור ע"י הHEAT SINK.

4.

אם אתה בעצמך קיבלת הצעה על שדרוג אלטרנטור ל150A במחיר של 600 ש"ח, אז איך אתה כותב לפותח השרשור שמדובר על 1200 ש"ח?

סתם זרקת מחיר מנופח.

זה שאתה קיבלת כזה מחיר לא הופך את זה למתן המלצה לפותח השרשור.

דבר כזה סתם מטעה ומרתיע אנשים, וחבל.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא קיבלתי הצעה של 600 ש"ח. אני קיבלתי של 1200 ש"ח, חדש. מה שאמרתי זה שאם יש לך איזושהי דרך לעשות את זה ב 600 ש"ח אני מתקין מחר בבוקר.

ולעניין המגבר, אני המלצתי על הרוקפורד 1001, שמעתי את שניהם בכמה וכמה הזדמנויות ואני יודע שהרוקפורד טוב יותר.

דוקא ההמלצות שלך הן אלו שלא מתיישבות ולא קשה לראות שבלא מעט פוסטים שאתה מאוד מאוד מכוון ל SUNDOWN כאילו אין מגברים אחרים בשוק. לדעתי זה אפילו פוגע במותג כי זה לא אמין ועושה רושם שיש לך אינטרס..

מעניין מאוד שאתה יוצא בהצהרות חד משמעיות לעניין ה 1 אוהם וה 4 אוהם, בעוד מהנדסים בעלי ניסיון ממשי באלקטרוניקה ובבנית מגברים חושבים אחרת. כל פעם אתה מביא תמונות וביקורות מחו"ל כדי לתמוך בטענותיך, איפה הם עכשיו ? איזשהו מהנדס בעל חשיבות באופן חד משמעי שאין הבדל בין 1 אוהם ל 4 אוהם ? טוען ההפך ממינץ ?

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל טוב ויפה על הנייר אבל בפועל הדברים קצת שונים. כשהיה לי את הBTL על הסאנדאון 1500 ב1 אום,על 70% גיין, בטויוטה קורולה על אלטרנטור מקורי וקינטיק 1400 אחד, זה היה אחד המערכות הכי חזקות שיצא לי לשמוע. למרות שאני יודע שלא היה לי מספיק חשמל וכו וכו.

דוד

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לגבי האלטרנטור, גש מחר לפ"ת באיזור תעשייה סגולה יש עסק שנקרא :"אלקטרו-טיב".

תפנה לראובן או לחיים, ותמסור להם ד"ש ממני.

הם ידאגו לך לכל אלטרנטור שתרצה.

כתבתי את זה בפורום טריליון פעם.

2. ההמלצות שלי מתיישבות מצויין, הם נובעות ממקום של נסיון וידע ממשי עם המוצרים הללו.

במציאות של היום, כרגע, סאן-דאון הוא מותג שמספק את הסחורה במחירים הגיוניים ונותן תמורה מעולה למחיר.

זו הסיבה שאני שממליץ עליהם.

בדיוק כמו שאני ממליץ על חברות כמו מורל,אודיסון,הרץ,אלפיין,אקליפס,DLS,ג'נסיס,קלריון,קיקר,TRU-TEC,באטלר,US-AMPS,היפוניקס,HAT,AA ועוד טריליון חברות אחרות.

אפילו על מוצרים פשוטים כמו MAC-AUDIO וכו', אתה מוזמן לערוך חיפוש לאורך השנים שאני בפורום ומייעץ תמיד בצורה הוגנת ואובייקטית על שלל המוצרים והחברות השונות.

מי שמוכיח את עצמו, מקבל המלצה, מי שלא- לא.

זה שאתה מעלה לפה טענה פופוליסטית שאין לה שום קשר למציאות זה מגוכך ואומלל, הרי אתה יודע שאין לי שום אינטרס ואין שום דבר שעומד מאחורי זה.

זה נסיון עלוב לצאת באיזה הצהרה מטופשת.

כי אם זה היה נכון אז חצי פורום שנותן על כל המלצה על מוצר כזה שהוכח כטוב +1 הוא מושחת מהייסוד.

אין לך שום טיעון או סימוך להעלות מדוע 4 אוהם הוא יותר איכותי מ1 אוהם אז אתה פונה אל הפן האישי, ו"מעביר את הכדור" אליי, בכדי שאני אחפש לך הוכחות כאלו ואחרות.

צר לי, אבל לא מדובר על מהנדסים בתחום.

מדובר על מהנדס, ומדובר על סטפן מנץ' שאם איתמר לא היה מעלה את המאמרונצי'ק המתורגם גם את המקור הזה לא היית יכול לספק.

במיוחד שאתה אפילו לא ידעת במי מדובר עד לימים אלו.

אז לשאלתך, כן, אני חולק עליו.

כן, אני גם חולק על הרעיון שלו עם ההגברת קלאס D שהוא מנסה למכור.

אם אתה תמים וחושב שכל מי שהוא מהנדס אין לו אינטרס והוא ניטרלי אז אתה טועה.

סטפן מנץ' מתפרנס מייצור מגברים, והוא לא פחות איש מכירות מאשר הוא מהנדס.

כבודו במקומו מונח אבל עם כל הכבוד לו, אם אני אושיב אותו עם ג'ים פוסגייט,רוברט זף ועוד איזה 7 מהנדסים שעובדים בתחום הזה 25 שנה ואשאל את כולם את אותה שאלה- אני אקבל מכל אחד תשובה שונה.

אז מה זה אומר?- כלום.

אפרופו מחלוקות.

אגב, יש בחור מאוד ידוע, שנחשב לגדול ואבי האודיו לרכב - ריצ'רד קלארק שמו.

הוא וביחד עם ידידו דיויד נבון טוענים שאין הבדל שמיע בין מגברים.

ושבמבחן עיוור לא תבחין בין מגברים.

הם אפילו מוכנים לשלם על כך כסף, זה גם קיבל את השם "אתגר המגברים הגדול".

אתה מסכים עם זה?

שאין הבדל בין TRU לבין אודיסון? לבין מקינטוש? לבין JBL? לבין סאן-דאון?

מעניין אותי לדעת מה התשובה שלך.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה שלי היא שטענתם נכונה במקרים מסויימים ובאחרים לא.

לדוגמא: מאחר ואני משתמש במחשב, במהלך ההתקנה עברתי בזריזות דרך מרכזייה ביתית שיש לי (שאותה אגב, אני מוכן לנדב למבחני השמעה במפגשים, ממש כמו עם HOMETHEATER.CO.IL) בין ההיי-פוניקס לבין ה ARC לבין הסטג רק כדי לראות מי נשמע יותר טוב על המידים. השוואתי עוצמה ויצאתי לדרך. התוצאות: בין ה ARC ל HIFONICS לא היה הבדל כמעט בווליום סביר, בווליום גבוה יותר ה HIFONICS החל להתברבר והיה פחות מפוקס. ה STEG נשמע אחרת לגמרי, נקי מאוד והפך את כל הסאונד לבהיר יותר באופן מורגש. לי זה הרגיש יותר טוב אז נשארתי עם ה STEG.

עם זאת, ככל שהרחבתי את תחום התדרים שמגיעים לדרייבר ההבדלים בין המגברים הפכו קטנים יותר. המגברים שלי כולם איכותיים יחסית אז חסרה לי ההשוואה למגברים פשוטים יותר.

...CASKA for life

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ההבדלים היו קטנים, משמע שישנם הבדלים.נקודה.

זה מה שאתה אומר בעצם?

כי מדובר על טענה של שני אבות המזון של התעשייה הזאת!.

ריצ'רד קלארק בכבודו ובעצמו! ודיויד נבון!.

ואם אתה חושב שבמבחן אתה יכול להוכיח את הטענה הזאת אז הרי בזה הרגע זכית ב10000 דולר!!.

הנה, אתה מוזמן לקרוא את החוקים, ותערך למבחן הנ"ל.

אחרי זה, תזמין אותי לארוחה טובה:

http://www.tom-morrow-land.com/tests/ampchall/rcrules.htm

(שלא תטעה, אני מסכים עם מה שאתה אומר, ואני יודע שיש הבדלים)

והנה, התכווחנו עכשיו ואנחנו מסכימים על דעה משותפת, למרות שהיא מנוגדת ל2 מהנדסים דגולים בתחום הזה שהם בגדר GURU!!.

under construction..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא טוען שאין הבדל שמיע בין מגברים, להפך הוא אפילו מדגיש זאת:

There is no question that all amps are not the same. It is very easy to measure large differences in the performance of amplifiers. This is true in nearly every known specification, including power, noise, distortion, etc
הוא טוען שיש הבדלים אך פועל היכולת שלנו לשמוע את אותם ההבדלים קטנה עד כדי לא שמיעה, הוא לא אומר שאין הבדלים אלא טוען שלאוזן האנושית מאוד קשה לשמוע את אותם ההבדלים במבחן עיוור.

ד"א, אם יורשה לי לצטט מתוך "המדריך לקניית מגבר" אשר נכתב על ידי ניר green monster

3.Damping Factor

למה נתון זה מעניין אותנו?

כי הוא אולי אחד הנתונים החשובים שאנחנו לוקחים בחשבון ברכישת מגבר.

נתון זה מצביע על היכולת של המגבר לשלוט במהלך התנועה הפיזית(בצורה מכאנית) של האלמנט, כלומר ככל שהנתון הוא גבוה יותר ככה האלמנט יפיק למשל באס יותר TIGHT.

או יותר נכון ככה נקבל יותר דיוק.

נתון זה מחושב עפ"י ההתנגדות של האלמנט חלקי התנגדות היציאה של המגבר.

אזי אומר, ככל שהאלמנט שלנו בעל התנגדות נמוכה יותר -כך תרד היכולת של המגבר לשלוט בו בצורה טובה יותר.

לכן מגבר ספציפי שיעבוד עם אלמנט של 4 אוהם בהשוואה לאלמנט של 2 אוהם, האלמנט בעל ההתנגדות הגבוהה יותר(4 אוהם) ידייק יותר.

תהנו, דני. :)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...