Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות ברכישת קולט במחיר גבוה מהמחירון למישהו שחשב שזה דחוף ולא ניסח כותרת עניינית

gavar
שימו לב! השרשור הזה בן 5403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתם סתם מדברים שטויות, רכב שמור שווה מעל המחירון, ואני לא מדבר על מזדה לאנטיס שמורה שכאלה יש בשפע אנחנו מדברים על מיצובישי קולט שאחת שמורה זה דבר נדיר כמעט כמו סיויק שמורה.

אתה יכול לקנות אחת בכמעט 50 אחוז מתחת למחירון, לא חסר קולט ב15-16k, שהם יד 9 עם 280 אלףkm וננהגו ע"י צעירים ומלאות בשיפורים שמקצרים חי מנוע (לא שהוא הולך לחיות עוד הרבה).

תסתכל על זה ככה:

*להביא קולט ב15k (ולא סתם המחיר נמוך) ולהשקיע את כל ההפרש מהמחירון בתיקונים ויש סיכוי שאפילו יותר

*להביא קולט בטיפה מעל המחירון (עם אפשרות מיקוח אני מאמין) ולהשקיע רק בדלק לתקופה ארוכה. (עדיין זה רכב ישן ויש בלאי טבעי)

אין שום סתירה בין מה שכתבת למה שציינתי בסוף הודעתי. כתבתי שאם הוא נעול דווקא על הדגם הזה אזי השיקולים הם אחרים ולאו דווקא רציונאליים. ועם כל הכבוד, אין מצב לקנות רכב בן 13 שעבר 180,000 ק"מ ולצפות רק "לשים דלק וליסוע", ואפילו על רכבים בני 3-4 שהם שמורים קשה היום לקבל 3000 ש"ח מעל המחירון.

כיום - VOLVO S-80 T-5 מודל 2011

בעבר - VOLVO S-60 T-5 מודל 2003

בעבר - SEAT LEON 1800 אוטו' מודל 2002

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי להיכנס לסוגיית הרכב הספציפי.

קניתי עד היום מעל 100 כלי רכב.

כל אלה שלא היו חדשים מהניילון היו תמיד יד ראשונה, גג יד שניה, ותמיד מעל המחירון.

שמורה, מעט קילומטרג' ,מטופלת בקפידה, בלי שסי, בלי ליסינג /חברה /השכרה רק יד פרטית.

כך גם מכרתי ,תמיד מעל המחירון.

באמצע נהיניתי מרכב ששירת אותי בנאמנות והתראיתי עם המוסך בד"כ לטיפול שנתי / בדיקה לפני הטסט .

זו גישתי והיא מוכיחה את עצמה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין חיבה מיוחדת לדגם הספציפי, אין סיבה לשלם את המחיר המבוקש.

באותו המחיר אפשר לקנות רכב כמה שנתונים יותר חדש שנסע כמה עשרות אלפי ק"מ פחות.

בטוח שייתן תמורה טובה יותר לכסף.

אם יש רגש מיוחד לדגם זה, אז זה משהו אחר, ולהוציא גם 10,000 ש"ח נוספים עבור רכב טוב יחסית זה עדיף מלקנות גרוטאה ב-16,000 ש"ח.

לצורך הגשמת חלום המחיר לא גבוה מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי שזה שהוא ישלם 3 מעל המחירון זה אומר שהוא לא יצפה לתיקונים ורק דלק.

אבל שאתה משווה רכב שמור מבנאדם מבוגר שיחסית למודל לא נסע הרבה והוא שמור עם תיעוד קבלות, לרכב בלי תיעוד קבלות מיד 5+ עם ק"מ גבוה מהממוצע ומצב מוזנח אתה תעדיף לשלם קצת יותר ולקחת את ההוא ששמרו עליו.

לא כך?

בקיצור, קח את הרכב לבדיקה וחזור אלינו עם התוצאות, אחר כך תקבל עצה מחברי הפורום עם כדי לשלם לו יותר או לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל על לשלם מעל למחירון על רכב בן 5 שעשה 50,000 ק"מ כאשר כל שאר הרכבים מאותה קטגוריה עשו 90,000 ק"מ נניח,

אבל לרכב בן 14 שנה על הכביש אין חשיבות ליד או לאם הק"מ +-50,000 ק"מ, וזה לא רק לשלם 3,000 מעל המחירון אלא קצת יותר,אם רכב עם אותם נתונים אבל נניח יד4(שזה לא חשבו כבר היד) נמכר ב18,000 אז ההפרש הוא כבר 7,000.

תתחילו לספור את ההפרש ממצב השוק ולא מהמחירון,

עם כל אהבה שיש לי למיצובישי (עברו אצלנו במשפחה במשך 20 שנה 6 רכבים) שום רכב בן 14 לא שווה כזה מחיר ובטח שלא מעל המחירון,

עצתי לך בכלל לך תחפש אחת משנתון 2001 במחיר כזה, או תמצא לך רכב מסגמנט אחר (קליאו /306) גם תעלה בשנתון וגם רכב יותר בטיחותי.

ואם אתה נעול על הרכב תן לחבר של אבא שלך להתבשל קצת,גם פה בפורום יש אנשים שרושמים מחיר על הרכב במדור למכירה ודורשים מעל המחירון וביום הראשון שמפרסמים חושבים שמחכים להם ליד הדלת,רכב זה לא תוכנית השקעה בבנק,המצתב הזה בעיקר מאפיין נהגים מבוגרים שלא מבינים את מצב השוק,וחושבים שהמחירון הוא תנך כמו לפני 20 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיבו , מתברר שגם אשתו מוכרת את האוטו.

האוטו הוא MAZDA 323F עם פנסים נפתחים שנת 1993 ידני.

אבא שלי אמר שהאוטו נראה טוב ושמור , הוא גם עם 160000 קילומטר.

אז איך האוטו הזה? ממה שהבנתי באוטו הזה השתמשו רק אשתו והילד שלו (בן 21-23)..

והרכב יד 2

אז מה עדיף הוא או הקולט? ואם אפשר לדעת גם בבקשה כמה כ"ס יש לרכב , כי לא מצאתי בשום מקום.

תודה8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם גורמים לי להרגיש טוב עם עצמי :)

כשרציתי למכור את הקולט שלי , ביקשתי מעל המחירון, אך לא ידעתי אם יש הצדקה בכך. (בעיקר בגלל תגובות מצד המעוניינים)

שלי שנת 96' ,ידנית, הדגם המפואר (בלי סאן רוף), מגנזיום(14 אינצ') עם 162,000 ק"מ אני יד שניה, עם שילדה נקיה. הרכב מטופל באוטוויק בירושלים, ואצל הבעלים הקודמים טופל אצל מוטורוני, יש תיעוד להכל!

כשאמרתי את המחיר (אם אני לא טועה רציתי 3000 ש"ח מעל) לאנשים שבאו לראות את הרכב, הם לא היו מוכנים לשמוע בכלל על מחירון שלא לדבר משהו מעל..

מצד שני הם נראו ילדים בלי יותר מידי הבנה בתחום.

בסופו של דבר ירדתי מהעניין והחלטתי להישאר עם הרכב.

לפותח השרשור, כמו שאמרו קודמיי, אם הרכב מטופל כראוי, נקי מתאונות ובבדיקה האלמנטים הקריטים יוצאים תקינים, אל תהסס לשלם קצת מעל. בעיקר אם אתה מתכונן להשאיר את הרכב יותר משנתיים.

חוץ מזה תמיד אפשר קצת להתמקח על המחיר, צמיגים, טיפול שמתקרב, ריג'קטים מהבדיקה וכו'..

הרכב אצלי 4 שנים וטפו טפו טפו אין שום בעיה איתו!! כמו כל רכב בן 13 כן יהיה לך בלאי טבעי, אך עלות הטיפולים זולה יחסית.

טיפולים בזמן ובמוסכים מורשים, בדיקת שמן ומים פעם בשבועיים (למרות שאני חוטא ובודק בערך פעם בחודש. ולמרות זאת מעולם לא נדרשתי להוסיף) והאוטו ישרת אותך בצורה טובה ואמינה!

בהצלחה!

עודד.

RACING! Because football, baseball, bowling & golf only require ONE BALL!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוב אחוזים הוא רלוונטי לטעמי, מדובר על 3000 ש"ח,

טיפול טיימינג יכול לעלות יותר.

רכב שמור ומטופל חוסך כסף לאורך זמן.

קח את הרכב לבדיקה ותחשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5403 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...