Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש לדעת מרחוק אם החשמל קפץ- בעזרת בית חכם

mrmiki1234

פוסטים מומלצים

אהלן

יש לי בדירה כמה רכיבים חכמים יחסית פשוטים, כמו שואבים של שיאומי וגם שקעים חכמים שמחוברים לSMART LIFE. אני מחפש דרך שבה במקרה של ניתוק אני אקבל התרעה למייל ומישהו מהשכנים יוכל לבדוק אם החשמל קפץ.. יש דרך פשוטה לעשות את זה? 

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון מעניין, רק מה- הרכיבים הללו צורכים חשמל, כשאין חשמל איך בדיוק הם יוכלו לעדכן אותך? :lol:

לא מבין בתחום כמעט כלום, אבל כן הסתקרנתי. עוקב...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור התחלה אתה צריך UPS לראוטר שלך - כדי שהוייפיי לא ימות כשהחשמל יורד

ואז להשתמש במכשיר כזה או דומה:

https://www.amazon.com/Power-Failure-Detector-Message-Alerts/dp/B089QQNKJL

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין גדול אבל במענה לשתי התגובות שמעלי אציע להיפך -

איזו אפליקציה שתנטר שידור שנמצא תמיד (צריך לייצר אותו איכשהוא, אולי אפילו אמצעי פשוט כמו מד טמפרטורה שמשדר תמיד), וכשהחשמל קופץ (ומנתק את הראוטר, מה שאומר שאין אות) - תיצור את ההתרעה למשתמש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שזכור לי ה smart life נותנת הודעת פוש כשאחד ההתקנים איבד חיבור. אם תקבל הודעה כזו או כמה במקביל - תבין את הרמז.

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בSmart Life / Tuya, אפשר להגדיר offline notification לכל התקן.

באפליקציה כנס להתקן כלשהו, לחץ על עריכה (העיפרון למעלה),  הפעל את Offline notification.

כשזה מופעל להתקנים שמחוברים לחשמל תקבל התראה אחרי 30 דקות של חוסר תקשורת. התקני Zigbee שעובדים על סוללה יתריעו אחרי 8 שעות. זה לא הדרך הכי מהימנה, אבל זה אמור להיות מספיק טוב.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

healthcheck.io. אם יש לך בית חכם אני מניח שיש לך מחשב שתמיד פועל. אתה יכול לבצע עם cron job קריאת REST לכתובת שהם מספקים לך, ואם לא התקבלה שום קריאה במשך X זמן אז תקבל התראה על כך.
בגרסה החינמית הם מספקים לך אם אני לא טועה אפשרות לפינג עבור עד 5 מכשירים שזה מספיק בהחלט כדי לדעת אם נפל החשמל.

עריכה אחרונה על ידי Aviv943
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש את יישום PRTG שניתן דרכו לשלוח הודעות לטלגרם. עובד על WINDOWS באופן מעולה.

מגדירים DEVICE, משייכים אליו סנסורים (כגון פינג) ומגדירים עליו התראות עם שליחה לטלגרם (צריך ליצור USER ייעודי בטלגרם. צריך לחפש מדריך).

היישום חינמי עם רישוי התחלתי ל-1000 סנסורים ואחרי חודש יורד ל-100 שזה דיי והותר לרשת ביתית (יש לי אותו ברשת הביתית שלי אך ללא שליחת התראות).

הפתרון הפשוט לדעתי הוא נתב עם סים שיגובה חשמלית באל-פסק. 

פתרון אחר ואולי גם חינמי אך לא הכי אמין (במקרה שאין לך כתובת WAN סטטית ורישום בתשלום לחברת שירות DNS), הוא לתת לעצמך גישת ניהול מרחוק לנתב או לכל DEVICE אחר ברשת. 

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.6.2024 בשעה 09:33, mrmiki1234 כתב:

אהלן

יש לי בדירה כמה רכיבים חכמים יחסית פשוטים, כמו שואבים של שיאומי וגם שקעים חכמים שמחוברים לSMART LIFE. אני מחפש דרך שבה במקרה של ניתוק אני אקבל התרעה למייל ומישהו מהשכנים יוכל לבדוק אם החשמל קפץ.. יש דרך פשוטה לעשות את זה? 

תודה רבה

אם יש משהו ספציפי שמדאיג אותך בעיקר, אולי שווה לבודד אותו מהפחת הראשי ולשים לו פחת בנפרד.

שים לב שכל הפתרונות שקיבלת עד עכשיו לא שווים כלום במידה ויש הפסקת חשמל איזורית או ספציפית בבניין שלך (למעט - אם החלטת לרכוש גם טלפון נוסף עם קו סלולארי [או מודם סלולארי] ולהשתמש בו כאמצעי תקשורת החוצה).

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, איציק נ. כתב:

אם יש משהו ספציפי שמדאיג אותך בעיקר, אולי שווה לבודד אותו מהפחת הראשי ולשים לו פחת בנפרד.

שים לב שכל הפתרונות שקיבלת עד עכשיו לא שווים כלום במידה ויש הפסקת חשמל איזורית או ספציפית בבניין שלך (למעט - אם החלטת לרכוש גם טלפון נוסף עם קו סלולארי [או מודם סלולארי] ולהשתמש בו כאמצעי תקשורת החוצה).

ממש לא נכון, אפליקצית smart life  עובדת דרך ענן בלי שום קשר לרשת ביתית זו או אחרת. ברגע שאחד הרכיבים מאבד קישור לענן (כי יש הפסקת חשמל נניח) היא שולחת לך התראה על כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם אתה סומך על הענן שלהם או רוצה פתרון משלך מתוך הבית.

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, Muzic4Ever כתב:

ממש לא נכון, אפליקצית smart life  עובדת דרך ענן בלי שום קשר לרשת ביתית זו או אחרת. ברגע שאחד הרכיבים מאבד קישור לענן (כי יש הפסקת חשמל נניח) היא שולחת לך התראה על כך.

הבעיה שהפתרון הזה יתן הרבה false-positive כי התקשורת נפלה  ולאו דווקא כי אין חשמל.

UPS לראוטר יתן מענה על זה - אלא אם כן הפסקת החשמל היא איזורית ואין גם תקשורת לראוטר, ואז המענה יהיה ראוטר עם סים (בתקווה שאין פגיעה באנטנות הסלולר בסביבה...).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כבר תלוי באיכות הציוד\קו רשת בבית.

אצלי למשל אפשר לספור על יד אחת את כמות הניתוקים בשנה האחרונה שלא כתוצאה מנפילת חשמל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, גור אדם כתב:

הבעיה שהפתרון הזה יתן הרבה false-positive כי התקשורת נפלה  ולאו דווקא כי אין חשמל.

UPS לראוטר יתן מענה על זה - אלא אם כן הפסקת החשמל היא איזורית ואין גם תקשורת לראוטר, ואז המענה יהיה ראוטר עם סים (בתקווה שאין פגיעה באנטנות הסלולר בסביבה...).

המתג קופץ.. לא חושב שUPS יעזור לאורך זמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא מה החיוניות של הצורך?
אם זה הצלת חיים או "נחמד לדעת"
לפחות ל ABB יש מגענים שיושבים על CB
אפשר לחבר מגען כזה עם מעגל ESP32 שמחובר לראוטר נייד עם סוללה וסים ולייצר התראה קריטית (לפחות באייפון היא עוברת את מנגנון ההשתקה) דרך home assistant לדוגמא

image.png.390eebdda5627668927c2009da5f8043.png

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...