Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה תחנות רחיצת עצמית לא נפוצות בארץ?

שימו לב! השרשור הזה בן 533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

@yuval5 השאלה היא למה אתה משווה את זה?

אם לשלם 20 שקלים אצל EMP (כדוגמה) ולקבל גישה למכשירים מקצועיים וחומרים טובים ולנקות לבד ונכון,

או לשלם 30\50\60 ולתת למישהו עם מטאטא וג'ילדה לנקות לי את הרכב,

אין פה שאלה,

נותן לבחור מ-EMP סך 40 ש"ח, "משריין" לעצמי שעתיים ועובד בשמחה על הרכב שלי ומלקק לו את הצורה.

הוצאה יותר טובה ויותר חכמה מכל דבר שיעשו עבורי בכל מכוני השטיפה באשר הם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

20 שקל בשביל לנקות את הרכב במקום מסודר \ מקורה ועם גרניק ומקציף במקום לעבוד בחניה בבית שכל השכנים מסתכלים עליך שוטף את הרכב עם בקבוקי עין גדי?

Shut up and take my money..

אם היה באזור מודיעין הייתי שם גם 40 שקל לשעה ואפילו יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.8.2022 בשעה 16:03, Shaharlev כתב:

אני חשבתי על משהו קצת יותר רציני, עם חומרים מהטובים בשוק ומלא אופציות לעבודה וניגוב. אני רוצה שמי שמגיע יגיע בכוונה לעשות דיטיילינג ולא וויש וויש, וזה כבר עלויות אחרות ופרוצדורות.

איך נותנים אופציות ניגוב בלי שיגנבו אותן ?

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקום בכפר סבא שהוא היחיד במרכז ממש מנצל את זה שהוא היחיד, ממש אבל.

זה פשוט גרוע ברמות אבל אני השתמשתי בזה כמה פעמים מחוסר ברירה ותמיד מלא שמה.

אין צל, אין מקום מסודר לנגב את האוטו, אנשים עושים 2-3 שטיפות עם ניגובים בינהם בזמן שהם בboth וכולם מחכים בתור, במקום לצאת לנגב בחוץ ולחזור לתור אחרכך (שימו איזה שלט שאומרים לאנשים לא להיות גושי חרא), 

אתה שם מטבע של 10 שקל ומקבל 2 דקות מים. לא 5 שקל שעוד איכשהו הגיוני לזה, 10.. 

פעם היה שורה של איזה 3-4 חניות עם צילייה שעושה צל למה שמצידה, אבל כבר הורידו אותה אז אין צל בכלל.

יש מנועי מזגן בצד שמה איפה שיש מקום לנגב שפועלים כל כמה דקות ומעיף מלא חול על האוטו. וגם יש שמה פחי זבל עם ריחות.

ברז מים מוחבא בפינה עם זרם של תמי 4, כאילו לנגב את האוטו אחרי שטיפה זה לא נחוץ לכל לקוח שמה וצריך לשטוף את הסמרטוט לפעמים. אז צריך לחכות שעה אחרי אנשים שממלאים דלי שלם עד הקצה כמובן.

סיוט של מקום. כל מקום אחר שאפשר למצוא בו צינור גינה וצל יהיה יותר טוב, אבל לצערי ישראל כלכך צפופה ולא נוחה שזה משהו שבלתי אפשרי לרוב האנשים.

אני בא כלקוח לא מפורום דייטלינג, אני רק רוצה שטיפה אחת ב10 שקל ולנגב עם סמרטוט אחד שלפעמים אני שוטף, וזה ממש גרוע לי. מה יחשוב מישהו מפורום דייטלינג...

מי שיעשה מקום סביר יותר, רק שיהיה צל ותשלום לפי זמן בboth שלא יתקעו שמה שעה ושיהיה פחות חול במקום - ירוויח יפה.

עריכה אחרונה על ידי liorwohl
  • רעיון טוב! 1

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע גרוע ממש ועדיין מלא 🤷🏻🤦🏻

רק מראה אילו חיות מוזרות הם אנשי הדיטיילינג בישראל בכלל ופה בפרט 😇 (ואני בינהם..)

• אהבתי 1

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נראה שזה לא לאנשים שרוצים דיטיילינג, זה לאנשים שרוצים לשטוף בעצמם בזול ואין להם חניה פרטית/מסוכסכים עם וועד הבית/ חזרו מטיול בשטח ורוצים להוריד בוץ מהג'יפ או משהו כזה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז שוק לדיטיילינג פה בארץ, עד הבית בפרט, יש או אין? שואל כי אני ממש בעניין של פתיחת עסק כזה וכרגע אני רק יוצא מהפורום מעורער.

והאם מקום כזה כמו EMP שמשכיר עמדות לשטיפה לפי שעה זה מודל עסקי שיכול ללכת במרכז? 

EMP הכניסו את זה כתוספת לסדנא כדי למשוך לקוחות וזה עובד תענוג, בגלל זה גם המחיר נמוך. השאלה היא האם מקום שמתבסס רק על השכרת עמדה לפי שעה יכול להצליח כאן?

מקום עם 2-3-4 עמדות נראה לא כלכלי מידי למי שהולך רק על הקונספט הזה של עמדות שטיפה להשכרה. מחיר ההקמה, השכירות והחומרים יעלו הרבה מאוד כסף לעומת ההכנסה שלא תניב כל כך הרבה גם אם כל העמדות יהיו תפוסות לאורך כל היום.

לעומת זאת המודל של המקום בכפר סבא של השכרת מים לפי דקות נראה שמצליח אבל יכול להתבצע הרבה יותר טוב. לפי התגובות פה מדובר בזבל גדול ועדיין יש מלא קופצים. 
מעניין לברר עלויות הקמה של דבר כזה באזור תל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי המקום שם מצליח כי הם משלמים 10 שקל בשביל לנקות את הרכב במקום 50 ויותר, לאו דווקא בגלל שכלכך חשוב להם דיטיילינג והרכב עצמו

אם תפתח מקום נורמלי ותקח יותר אולי כבר לא תתאים להם

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Transporter כתב:

אולי המקום שם מצליח כי הם משלמים 10 שקל בשביל לנקות את הרכב במקום 50 ויותר, לאו דווקא בגלל שכלכך חשוב להם דיטיילינג והרכב עצמו

אם תפתח מקום נורמלי ותקח יותר אולי כבר לא תתאים להם

הם משלמים 10 שקל ל2 דקות מים, אם תציע להם ב50-60-70 לרבע שעה - 20 דקות לדעתי גם יתאים להם.
המטרה זה לעזור להם ללמוד איך לנקות נכון את הרכב, אתה מעמיד שם על הקירות של השטיפה הוראות, חוסך בזמן וחוסך במים ועל הדרך גם מכניס תודעה קצת לאנשים.

בהמשך כבר אפשר להפוך את זה לקומפלקס של דיטיילינג או לפתוח חנות קטנה שם עם מיטב החומרים והציוד לדיטיילר, אבל אלו כבר חלומות שלי, והציפיות שלי כנראה לא נכונות, כי נראה ששוק של דיטיילינג לא קיים פה.

אבל אני מבין לאן אתה חותר, עם ישראל עצלן, אוהב הכל זריז, הכל כאן ועכשיו. תן להם 2 דקות גרניק על הרכב והם בשמיים, אפילו ניגוב על לא מעניין אותם.

עריכה אחרונה על ידי Shaharlev
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 9.8.2022 בשעה 22:49, קורן בן אשר כתב:

אני חושב לעצמי באיזו סקלה של דפיקות זה, לנסוע מת"א לקריות בשביל שטיפה עצמית

לא ידעתי שקיים מקום כזה. הכרתי את המקום בכ"ס אבל הוא נראה חצי קלאץ'. נמאס לי משטיפות "ידניות" ברמה בינונית ומטה ואין לי אפשרות לשטוף מתחת לבניין.

מתכנן לבצע גיחה לשם מאזור ר"ג, מצד שני תמיד אמרו לי שאני קצת דפוק :roll:

עריכה אחרונה על ידי Gosser1860
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פתרון ממש פשוט גם בשביל לא להגיע למתקן הזה בכפר סבא וגם למי שאין מקום עם צינור מים ושימוש בגרניק. קוראים לפתרון onr. 

30 מ"ל לתוך דלי עם 7.5 ליטר מים, כפפת מיקרופייבר ומגבת טובה לייבוש. מי ששוטף כל שבוע ככה, אין בעיה. גם על הג'אנטים עוברים בסוף עם איזו מטלית שפחות אוהבים שטובלים אותה בדלי. 

למתקן הבאמת מבאס בכפר סבא, אני נותן גיחה רק אם לא יצא לי לשטוף את הרכב מעל שבועיים, מה שקורה בחורף שאוטוטו פה. לא לפני שאני מצטייד כמובן בשישיית מים ושמפו ודלי (אפשר עדיין להשתמש אגב בשיטת onr גם פה, רק פשוט צריך את הגרניק החזק שם בשביל להעיף לכלוך שהצטבר תקופה ארוכה יחסית). 

אגב, את השישיית מים צריך גם בשביל לשטוף כל שבוע עם ה- onr כפי שתיארתי למעלה. פשוט קונים ומחזיקים את זה ברכב לפני שרוצים לשטוף. וכמובן מחזיק גם דלי ברכב עם מגבה. 

עריכה אחרונה על ידי BRAVO30
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

מעניין כמה עולה מערכת כזאת ואיזה מערכת הוא מחזיק בכפר סבא. יש למישהו תמונות?

אני יודע שזה לא זול, ולא בטוח שיש כאלה בארץ בכלל, בטח רק ייבוא.

בנוסף אתה צריך ממש מבנה עם חדר מכונות וחומרים שיזין כל אחד מהתחנות.

אני מאוד רוצה אחד כזה אבל משער שהעלות לא זולה, למצוא מקום שיתאים, להביא את המערכת ולהקים עולה הרבה כסף. 

עריכה: המערכת בתמונות למטה היא לחמישה מפרצים, סדר גודל של 20 אלף דולר

0x300-d0211b63b4a54f8e8a10c0fb9548cea3b0aeabb7.jpg.e97137c818d8b57198b07532877d2e94.jpg
0x300-7cd452e50e2e6449b45d22b2c405eee89f5582b0.jpg.d174fbd69ec0418c1968ad986d279ed0.jpg

IMG_3849_Unitec.thumb.jpg.5882fefce7f2b2104617f8c9da033225.jpg

מצאתי מקום בארץ שמוכר את הדבר הבא, מעניין מה התימחור:

20210811133157_270.thumb.jpg.aaea086550923170ca7d1dc491247603.jpg

20210811133156_754.thumb.jpg.43ee4045136c81ef78135a356d15988c.jpg

עריכה אחרונה על ידי Lost Ark
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

כמו שרשמתי,ישבתי ברצינות עם שותף שלי ועשינו מחקר לגבי פתיחה של מקום כזה,העמדות של איסטובל עולות כ80 אלף ש"ח לעמדה אחת, נכון ללפני כמה שנים,מאמין שהמחיר עלה מאז,ללא התקנה ותשתית ,ללא מחזור מים(חובה).

מוכרים בארץ כאלו מערכות,איסטובל היא אחת מהחברות המובילות בתחום לכן בחרנו לבדוק אותם.

80 אלף פר עמדה ,מינימום 3 עמדות זה יוצא 240 אלף ש"ח לפני תשתיות ,עוד כ50 אלף תשתית.

תוסיף שכירות לשטח כזה גדול,חשמל וכו' זה יוצא פשוט לא כלכלי בשום מובן.

סדר גודל של מכונה אוטומטית 300-350 אלף ש"ח,שלוקחים 40-50 שקל לחיצוני ולוקח 2 דקות,ויהיו לך הרבה הרבה יותר לקוחות.

זה פשוט לא דבר כלכלי בארץ גם בגלל העלות הגבוהה של ההקמה וגם בגלל שהדרישה למתקן כזה נמוכה משמעותית משטיפה אוטומטית.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 533 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...