Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איביזה 2021 - איזה DSP, ואיך להעביר אליו אות?

שימו לב! השרשור הזה בן 967 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דני כבודו של כל מגיב כאן מונח במקומו. 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רואה פה בעיה בתגובה של אדי, סה״כ גם מהנסיון שלי להליקס אין את האופציה של ניגון מספר מקומות בו זמנית(לפחות בדגם שלי הPRO MK2 ומה שידוע לי), אז הוא ציין את זה, מבחינתו זה יתרון מבורך למצב של החלפה או הרצה במקביל של מס׳ סורסים - יתרון כלשהו והוא ציין אותו.

מותר לו לפרגן על תכונות טובות, כי ללכלך לכל אחד יש על כל המותגים כאן ועדיין בוחרים לציין את התכונות הטובות.

הרבה חושבים מוצר אחד הוא סוג ב׳ ומוצר שני הוא מצוין על סמך נסיון לא מוצלח וזה קצת בעייתי בעייני, כי לא ברור תמיד הנסיבות.

Peace and love 🙌

• אהבתי 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

עומרי, אולי אתה לא רואה, אדי לא רואה,

אני ראיתי משהו לא מקובל, מדובר ב2 שורות ראשונות של תגובתו.

אדי,

ממתי אפשר משתי שורות של תאור מאתר היצרן להבין מה יש במכשיר כזה או אחר?

בנוגע לmix,

נתחיל בזה שהמכשיר שלך דיי ישן,

לענף הזה 4/5 שנים זה המון.

אבל בכל זאת, גם לך יש את הפונקציה הזאת,

והיא מאוד מאוד גמישה.

במכשירים חדישים, יש כבר את הVCP,

שזורקת את הליקס/ברקס/מאטץ׳ לכמה שנים קדימה מהמתחרים,

שלא נדבר על ISA, שמכניסה לתוך כל מכשיר dsp את כל הפונקציות של  dm-rta audiocontrol.

ובדבר אחד צדקת אדי,

קצת שכחנו על פותח השרשור, 

הבחור ביקש לדעת משהו אחד, ולקחנו אותו למקום אחר.

אז אני אתחיל אם קצת נתונים שיעזרו לו בפרוייקט, 

לפ״ש,

הרכב שלך מגיע עם תקע VAG חדש,

זה אומר שיש לך 6 יציאות לרמקולים במקום 4 שכולנו רגילים.

2 אחוריים, ו4 קדמיים,

האות הקדמי כבר מחולק מהמפעל לתדרים גבוהים ונמוכים, ובהם יש גם אקוליזציה.

לכן אתה צריך מכשיר dsp עם לפחות 6 כניסות hi-level.

התדרים בהם מחולק האות מהמפעל לא הכי מומלצים, לכן כדאי מאוד לקחת מכשיר שיודע למדוד אותם, (או בעזרת מכשיר חיצוני), ואז לאחד אותם, ו״להחזיר את האות למצב נורמאלי, עד כמה שזה אפשרי״, וזה אפשרי!

יהיה צורך בתיקון 

(אחוריים גם הם מסורסים משני הכוונים, וכדאי מאוד לתקן אותם כדי לשמור על אופציית הפיידר).

ואל תרוץ לבצע חיתוכים בצמות המקוריות,

קיימות צמות מוכנות, ובאורכים שונים במיוחד לחיבור מכשירי dsp.

לתוצאות ברמה גבוהה, מומלץ להוסיף נגן,

ועדיף שיהיה כתוספת לdsp, 

בצורה כזאת יהיה אפשר לממשק אותו למערכת בצורה מושלמת,

לדוגמא: 

הפונקציה שאדי דיבר אליה,

תוכל לשמוע את המוזיקה דרך bt ישירות לdsp,

ובו זמנית לנווט את הקול של הwaze לרמקולים קדמיים בלבד, או רק שמאלי קדמי ( או לכולם כולל הסאב…)

בהצלחה.

• אהבתי 2

משווק רשמי בישראל של המותגים:

Brax, Helix, Match, Eton,

STP - Standartplast, MBQ,

Monster Cable, Tchernov Cable.

נציג רשמי של קהילת EMMA בישראל.

חנות און-ליין: www.CarAudio.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין את הנקודה אבל אני קצת רוצה להתעכב על זה ברשותך.

בזכות אדי הפורום קיים עוד, בזכות אדי אני נכנסתי לתחום בעקבות הפורום , בעקבות הפורום חזרו המפגשים, בעקבות המפגשים עלתה רמת האודיו פלאים בארץ!(ממצב של דאבל דין עם בלוטוס לנגנים היי רס , מגברי קלאס אי מונבלוקים אלמנטים היי אנד בעשרות אלפי שקלים ועוד ועוד שאני בעייני רואה שאנשים שאני מכיר קונים בטירוף בעקבות המפגשים וההתלהבות) וזה גם כסף מכירות ציוד מוסיף קצת הרבה לקוחות לדעתי.

לכן יש להעריך את אדי מאוד מאוד. 

הוא המקור המון התחיל ממנו ובזכותו.

זה נכון שהוא אוהב מוצר הוא אוהב אותו ממש וזה בסדר.

זה נכון שהוא לא יודע את כל התכונות על כל המוצרים וזה גם בסדר, למעשה כל מה שציינת על הליקס אני יודע, ושכחתי לכתוב, סימן שידע לא אומר בהכרח שתיתן את העצה הנכונה.

אז עדיף להתייעץ לפעמים עם המפיץ כמוך שכן ההליקס נותן פתרון מעולה עם Input Analyser לאינפוטים, שבמקרה הנ״ל זה תכונה רצויה מאוד.

חכן אני אומר שיש להעריך את אדי ולהבין שהוא גם בן אדם אשר יש לו דעות וידע לא אינסופי.

הוא בסה״כ בתחום מאהבה נטו מקדיש מזמנו בחינם, שנים.

גידל ועזר לאלפים והקים קהילה משובחת, בנוסף התחום מתעורר קצת בזכותו לדעתי, הרבה בזכותו.

אז מבחינתי רספקט בשבילו וזהו.

דא לא אכפת לי אם יגידו מלקק פאק איט מבחינתי מגיע.

עריכה אחרונה על ידי kalmangar
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים,

מתחבר מאוחר לשרשור שלי שאני רואה שלקח כיוון שונה לחלוטין.

כמה הערות:

1. שמי מקסים, גר ברחובות.

לא מרגיש בנוח להסתתר מאחורי השם "מלקק מתכת" שהגיתי בעזרת ה"גאוניות" שאפיינה אותי בגיל 18 אי שם ב 2005 כשעוד עשיתי דריפטים בסיטרואן סקסו של ההורים.

2. אינני מכיר אף אחד מכם (לצערי). אני חש שיש לכם ידע רב שאני צמא לו, והפורום הזה הוא לא הפלטפורמה המיטבית לקבל אותו. ראיתי שהיו בזמנו מפגשי מועדון - זה עוד קורה? אשמח להצטרף, להבין, להאזין..

3. לגופו של עניין:

אני בחור עם חוש טכני ומתכוון להתקין את כל המערכת בעצמי (בוצע בעבר ברכבים שונים). אבל - עולם הכוונונים של ה-DSP זר לי, ואין לי מספיק זמן להעמיק בו בצורה מספקת. לכן - אשמח ל-DSP עם יכולת כוונון אוטומטי. ממה שהבנתי - זה קיים ב Helix ו- Minidsp (Diraclive). פספסתי משהו (חוץ מ JBL MS-8)?

בנוגע למקורות שמע - נעשה את זה פשוט. אני מעוניין לנגן רק ממקור אחד - המערכת של האוטו. היא מוציאה את הסטריאו, חיישני הרוורס, הדיבורית.

כן אשמח למכשיר שישמש אותי עוד שנים קדימה, אז אז יהיה נחמד לקבל גמישות שאוכל לנצל בעתיד (למשל עם כניסה אופטית ו spdif, אפשרות הרחבה ל-BT וכו'). לא בשלב הזה כאמור.

לפני 8 שעות, esimpex כתב:

הרכב שלך מגיע עם תקע VAG חדש,

זה אומר שיש לך 6 יציאות לרמקולים במקום 4 שכולנו רגילים.

2 אחוריים, ו4 קדמיים,

האות הקדמי כבר מחולק מהמפעל לתדרים גבוהים ונמוכים, ובהם יש גם אקוליזציה.

אתה נשמע די בטוח בדבריך. יש דרך פשוטה לאחד את המקורות הנ"ל לאות סטריאו אחיד (ראיתי בהליקס שיש ISA - אשמח לדעת אם יש לעוד יצרנים משהו דומה)?

בטוח שאין למכשיר יציאה "נורמאלית"? יש מקום שבו אני יכול למצוא מקרא לחוטים שיוצאים ממנו?

לפני 8 שעות, esimpex כתב:

קיימות צמות מוכנות, ובאורכים שונים במיוחד לחיבור מכשירי dsp.

מדהים. איפה אני יכול למצוא כאלו לסיאט איביזה שלי?

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקסים ברוך הבא לפורום הזה שהוא כן מקצועי ביותר, ברמה גבוהה כמו בחו"ל.

אתה מעיד על עצמך כאדם חכם, לכן אני בטוח שתמצא פתרון ו/או מכשיר שיתאים לדרישות שלך.

מפגשים אין על בסיס קבוע, אבל מפגש האחרון התקיים לפני יומיים, יש על פוסט שלי מאתמול, זה היה מפגש ברמה גבוהה עם רוב החברים המקצועיים ביותר בתחום.

לחבר היקר KALMANGAR יש רק לומר כל מילה שכתבת בתגובתך, היא מילה הנכונה ביותר שניתן לכתוב, אני יודע כמה הגינות ויושר יש בליבך.

בהצלחה לך מקסים, באהבה לכל החברה הנהדרים והחכמים בפורום.   

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, esimpex כתב:

אדי,

ממתי אפשר משתי שורות של תאור מאתר היצרן להבין מה יש במכשיר כזה או אחר?

קודם כל אני שמח שחזרנו לכוון הנכון - לא רוצה לדבר כאן על אינטרסים מצד אחד אני מבקש ממך להאמין לי באופן מלא שהאינטרס האמיתי שלי הוא לראות כאן יותר פעילות - ספונסרים וחברי פורום. 

אם אני רוכש ציוד חדש או משומש ישירות מיבואן X ואח"כ עושה פרוייקט ומתעד את זה ברכב שלי - מדובר בחיי האישיים בלבד! ובציוד שנבחר אחרי שהתאים לי לקריטריונים שנדרשו באותו הרגע וזה הפרוייקט האישי שלי וענייני האישי - שבחרתי לשתף בכדי שנראה עוד פרוייקט בפורום. 

אני לא חי ולא מתקיים מהפורום - זה משהו שמאז ומתמיד נעשה בשביל הלב. 

ומראש רשמתי שהתגובה שלי היתה כללית מאוד וגם בחלקה לא מבוססת על ניסיון מספק - פותח השרשור קיבל ממני עוד אופציות לעשות עליהן את שיעורי הבית שלו. 

לפני 8 שעות, kalmangar כתב:

בזכות אדי הפורום קיים עוד, בזכות אדי אני נכנסתי לתחום בעקבות הפורום , בעקבות הפורום חזרו המפגשים, בעקבות המפגשים עלתה רמת האודיו פלאים בארץ!(ממצב של דאבל דין עם בלוטוס לנגנים היי רס , מגברי קלאס אי מונבלוקים אלמנטים היי אנד בעשרות אלפי שקלים ועוד ועוד שאני בעייני רואה שאנשים שאני מכיר קונים בטירוף בעקבות המפגשים וההתלהבות) וזה גם כסף מכירות ציוד מוסיף קצת הרבה לקוחות לדעתי.

לכן יש להעריך את אדי מאוד מאוד. 

הוא המקור המון התחיל ממנו ובזכותו.

תודה רבה יקירי - זה מאוד מחמיא לי! אולי בשביל דור צעיר יותר ממני אני המקור - אבל יש כאן דורות קודמים אליי שגדלתי ביחד איתם ומהם וכבודי אליהם מונח במקומו.

לפני שעה, מלקק מתכת כתב:

מתחבר מאוחר לשרשור שלי שאני רואה שלקח כיוון שונה לחלוטין.

מקסים - נעים מאוד להכיר ותודה רבה על הסבלנות. 

הדבר שהכי חשוב לי הוא שלא תרוץ ישר על פתרון כזה או אחר כי הומלץ לך אלא תבין מראש למה המוצר נועד לספק וכיצד הוא עושה זאת. 

הדיראק לייב הינו פתרון כוון אוטומטי - עד כמה הוא קל ונוח לשימוש? ועד כמה הוא מקיף? - תוריד את המדריכים ותעבור על תהליכי ההתקנה והכוון. 

מעבר לכך - אתה מתכוון להשתמש בסורס אחד ויחיד וזה אומר שאתה מוריד ממך את הצורך באוטומציה או עירבול מקורות וזה כבר משחק מאוד לטובתך ומגדיל את מספר הפתרונות שיהיו טובים ומתאימים עבורך. 

יש מוצרים עם יתרון של תוכנה וממשק מעולים.

יש מוצרים עם יתרון של יכולת כוונים נוחה ונגישה. 

יש מוצרים עם יתרון של מעבר נוח (או היעדר הצורך בו) בין מקורות ניגון בשיטות כאלו ואחרות. 

אם יש לך אפשרות להתנסות עם אחד המוצרים מה טוב - אם לא, תחפש כמה שיותר חומרי הדרכה כמו סרטונים ביוטיוב, חוות דעת - ואם יש משהו ספציפי שאתה שוקל - כוון אותנו הלאה לגבי דיעות ממוקדות על המוצרים שבהם אתה מעוניין. 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
לפני שעתיים, מלקק מתכת כתב:

מדהים. איפה אני יכול למצוא כאלו לסיאט איביזה שלי?

יש לנו את הצמות לכל הרכבים.

לפני שעתיים, מלקק מתכת כתב:

אתה נשמע די בטוח בדבריך.

מניסיון של מאות רכבים…)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, esimpex כתב:

יש לנו את הצמות לכל הרכבים.

לא רק צמות אלא גם תושבות רמקולים סופר איכותיות של MBQ גם ממתכת וגם מפלסטיק יצוק. 

כבלים איכותיים להכל (מאוד איכותייים!) 

חבילות של חומרי בידוד לכל מטרה וכך הלאה. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן הליקס טובים באינטגרציה, בMiniDsp לא תקבל צמא כזאת,

אבל זה סה"כ לחבר חוטים לא משהו מסובך לדעתי, כל מתקין בינוני מינוס יודע לעשות את זה.

היתרון פה הוא בInput Analyser - לא מכיר את התכונה הזאת בשום מוצר אחר כרגע בשוק אבל זה לא בכל הדגמים,

התמיכה של היבואן,

ואם יש לך אפשרות לחבר את הסינגל של הטוויטר והמידבאס ולייצר סינגל פלאט(לא סגור על זה אם יש את זה בהליקס),

בקיצור לחבר את הרמקולים הקדמי שמפוצל למקור אחד בלי קראוסאוברים למה לפעמים צריך את זה(תלוי בתכנון שלך לשדרוג אלמנטים), אבל לא מחייב.

בקיצור בגלל שאתה בוחר להשתמש במערכת המקורית יש לך חיסרון קטן מבחינת היכולת בחירת פרוססורים,

כי אתה צריך כלים טיפל'ה מורכבים בשביל לחבר שתי סינגלים שעברו כבר קרוסאובר למצב של אחד בלי קרוסאובר בכלל - פלאט(סביר להניח שתצטרך לא מחייב שוב תלוי בשדרוג).

יש סיכוי שיש עוד מוצרים עם יכולות כאלה אבל גם הידע שלי לא אינספוי, בדקתי בManual של Minidsp הם כן יודעים לעשות את השילוב הזה אבל רק כמיקסר לא כאימפוט אנליזר.

בהצלחה.

• אהבתי 1

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, kalmangar כתב:

היתרון פה הוא בInput Analyser - לא מכיר את התכונה הזאת בשום מוצר אחר כרגע בשוק

יש משהו דומה במנחת של אודיוקונטרול,

אבל הביצוע של  Input Signal Analyzer (ISA) בהליקס נראה יותר נוח ומתוחכם.

בחלק מהמכשירים יש גם אפשרות לתקן את הצליל שנכנס עם אקולייזר

(Input Signal Analyzer (ISA) + Input EQ)

3.png

באודיו קונטרול יש פיצ'ר שנקרא AccuBASS והוא מתקן רול אוף של באס

( processing for correction of bass roll-off),

לעומת ההליקס שאמור לתקן את בכל הגרף בכמה נקודות.

זה מתוך התפריט (בחירה של העברה פולריינג' בין 40 הרץ ל-20 קילוהרץ):

4.png

הרעיון הכללי הוא לעקוף את העיבוד צליל של המכשיר המקורי  (לעיתים יש פילטרים כמו HPF או סאבסוניק שנועדו לחתוך באס מרמקולים מקוריים)

לפני 12 שעות, מלקק מתכת כתב:

יש דרך פשוטה לאחד את המקורות הנ"ל לאות סטריאו אחיד (ראיתי בהליקס שיש ISA - אשמח לדעת אם יש לעוד יצרנים משהו דומה)?

במכשיר של minidsp יש אופציה של אקולייזר לכניסה,

(לא יצא לי להתנסות, מופיע בדף ההוראות כעמוד 22)

PEQ settings
Click on this button to open the parametric EQ settings window for that channel. There are ten
parametric EQ filters on each input channel. For more details, see Parametric EQ on page 28.

ויש גם אפשרות למיקסינג של ערוצים (Mixing channels - עמוד 23)

786741078_C-DSP8x12UserManual.pdf

ב-user - manual 

• אהבתי 3

-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

זה בגדול המסך המלא של ISA, 
1D9BA311-CBAE-4BDE-83B1-AB37C9CDFF27.thumb.png.380cde4368b5d1ae78b82c9be42e610e.png

ואלה הפונקציות העיקריות,

5CF049B0-60F4-43FD-A567-3B59F125F31E.thumb.jpeg.c4ce55fd2839a348a4e2cc82f02ed33d.jpeg

שבצמד עם Virtual channel processing הופך את המכשיר לכלי מאוד רציני לרכבים מסובכים בהם יש בין 7/13 ערוצים אקטיביים. 

• אהבתי 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, פוחד כבר שיהרגו אותי ויאשימו אותי כבעל אינטרסים אצל דרור - ואני עם אודיסון כל החיים שלי! 

לאודיסון אין כוונים אוטומטיים בכלל - רק דרך מכשיר שנקרא BIT TUNE ויש אותו רק ליבואנים או דילרים מורשים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 967 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...