Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעות - דירה בחו"ל ואו רעיונות אחרים

CX25GTI
שימו לב! השרשור הזה בן 1489 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה באמת סיפור יפה. מי בחר לו את הנכסים? מטפל בהם? מושכר באיזה אופן? מעניין לשמוע.

כמובן שאף אחד לא ינדב סוג זה של אינפרומציה באופן חופשי.

האירו ממשיך לצלול והיום השער היציג הגיע ל 3.72 ש"ח.

כלומר, 2 מליון ש"ח,מחיר דירת 2 חדרים במרכז שווים 540 אלף אירו.

סיפור יפה או לא, עקרונית הרבה מאוד בעלי דירות בארץ יכולים להגיע לעצמאות כלכלית ולא לעבוד יותר

יום בחיים אם רק ימכרו את הדירה בארץ ובכסף שיקבלו יעברו לחו"ל. ישנם גם מדינות באירופה המערבית עם יוקר מחיה

נמוך יותר מהארץ.

כולם מיליונרים.

השאלה רק כמה זמן ימשך המצב של אירו זול באופן מגוחך ביחד עם מחירי דירות הזויים בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - איזה אחוז מסך חסכונותיך אתה רוצה להשקיע באותה דירה? כיוון שמדובר בכספים המיועדים לפרישה, ואם אתה מדבר על 10-15 שנים הרי שאתה כבר לא כל כך רחוק ממנה, נשמע שמאוד לא רצוי לך לשים את כל הביצים בסל אחד. אפצ'י כלכלי אחד במדינה בה אתה משקיע ואתה נשאר די מחוסר כל.

ודרך אגב, 8% זה לא מס שבח אלא מס רכישה. כבר מכאן אני למד שההבנה שלך בשוק הזה לא קיימת, ולכן הייתי נזהר מאד ממנו, מה גם שיש לי תחושה שבין המתווכים לנדל"ן להשקעה לא חסרים גוזרי קופונים שיהפכו את העסקה להימור עם הפסד כמעט מובטח, ואם אתה מתכוון להתמנף העניין מסוכן עוד יותר. ועל כספי הפרישה לא מהמרים.

השורה התחתונה שלי שפוטה מאד:

1. אל תאמין למי שמבטיח לך הרים וגבעות, הוא דואג לעצמו, לא לך. לכן למד היטב את השוק, ועליך להביא בחשבון שטווח של 10-15 שנים הוא טווח מספיק ארוך בכדי שלא תוכל לחזות את התנהגות השוק בדיוק בזמן בו תצטרך לממש את השקעתך.

2. פזר את השקעותיך כך שגם אם תהיה קריסה בענף או מדינה כלשהי לא תשאר רק עם חובות. יש הבדל עצום אם אתה נכנס לשוק עם 10% מכספך לבין מצב בו אתה משקקי את רובו, ועוד לוקח הלואות לצורך זה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא נכון. ישנם חוקי מס ברורים מאוד בנושא בשתי המדינות. אשמח לפרט כולל דוגמאות עם חישובים.

פחות רלוונטי לי אישית - ועדיין לא משנה את שאר מה שאמרתי אבל שוט. אשמח ללמוד.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכל וורוד בחול. אתה חייב להבין למה אתה נכנס.

מי שמתעסק בזה וצד עסקאות יכול לקנות נכסים בזול לשפץ אותם ולהשכיר/למכור לישראלים שמזילים ריר על ״6% תשואה״, ואז להגיע לתשואות של 15%+ בקלות בהשכרה וגם 100% במכירה אם קנה במשבר.

מישהו כמוני כמוך שיושב פה בישראל? צפה ל6-8% לפני מיסוי בארץ (יותר 6% כרגע להבנתי) כי כל השרשרת בעסקה תעשה עליך את הרווח שלה. אחרי מיסוי בארץ+רואה חשבון לא ישאר לך הרבה.

אם תסתכל על מה קרה לדולר השנה אז בשיקלול שערי מטבע אם עשית 6% עבדת על ריק.

הבעיה הגדולה שלך היא שבניגוד לאמריקאי עם קרדיט אתה לא יכול להתמנף על הנכסים שלך, המינוף היחיד שאתה יכול לעשות הוא באמצעות הלוואה מהבנק או הלוואת בעלים ממי שמוכר את הנכס/גורמים פרטיים על הנכס שלך (ריבית של כ-6%).

זה עוד חסרון גדול.

אני באמת חושב שלישראלי הממוצע (לא אזרח/תושב אמריקאי) כבר לא מדובר בהשקעה משתלמת, אלה אם אתה בעד פיזור סיכונים ותעודת ביטוח (למקרה שהכלכלה כאן תקרוס ודולרים יהפכו למצרך מבוקש ויקר).

אתה יכול להפקיד כ-60k בשנה בקרן ואם תפדה אותה לאחר היציאה לפנסיה תהיה פטור ממס על רווחי ההון, יש מצב שזה עדיף לך.

מתי הייתי רוכש?

1. במקרה שיש לי הון פנוי רב ואני רוצה להשקיע חלק ממנו בנדלן, עם כמות מזומן גדולה כושר המיקוח שלך גדל מאוד ובכלל שבנית פורטפוליו גדול גם הרגישות שלך ל״מכות״ (שוכר לא משלם/לא משלם ולא מתפנה/לא משלם לא מתפנה ושבר את הבית/תיקונים יקרים...).

2. אם יש לי שותף אזרח אמריקאי שמוכן לקחת על עצמו התחייבויות.

3. אם יש לי אמונה גדולה בשוק הנדלן בארהב.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחות רלוונטי לי אישית - ועדיין לא משנה את שאר מה שאמרתי אבל שוט. אשמח ללמוד.

מעולה!

אני בדיוק כותב ספר על השוואה בין עולם המס הישראלי ואמריקאי מנקודת מבט של יחיד. בעתיד ארחיב גם לחברות קטנות ושותפויות.

אני אעשה עליך פיילוט.

תן לי לארגן קטעים בשביל שאוכל לבנות דוגמא.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה אם אתה בעד פיזור סיכונים ותעודת ביטוח (למקרה שהכלכלה כאן תקרוס ודולרים יהפכו למצרך מבוקש ויקר).

לא סביר בהתחשב בכמויות הדולרים שבנק ישראל קנה כדי להגן על היצואנים

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אין לי מושג באיזה קצב בנק ישראל ישרוף את הדולרים האלה במקרה של קטסטרופה.

עדיין גם אם הקצב יהיה איטי, הדולרים שיש לבנק ישראל הם לא הדולרים שיש לי ולך. אם תהיה פה פתאום אינפלציה פסיכית הוא לא ינדב לך דולרים, יותר סביר שהוא יאסור על הבנקים למכור לך דולרים או כל מט"ח אחר ששווה משהו.

היו פה תקופות שהיה אסור להחזיק חשבון דולרים...

בכל מקרה בשביל זה לא חייבים לקנות דירה, אבל זו דרך לא רעה לקנות דולרים+לעשות עליהם תשואה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת, המטרה של בנק ישראל זה לשמור על שער יציג בטווח כלשהו.

כשבנק ישראל קנה דולרים (וכרגע מחזיק כ-128 מיליארד נכון לינואר 2020) זה כי שער הדולר ירד מהטווח.

מצב כלכלי גרוע יכול לגרום לביקוש לדולרים ולכן לעליית השער, ובמקרה כזה בנק ישראל ישחרר דולרים כדי להעלות היצע ולהוריד שער יציג. בדיוק ההפך מלאסור על הבנקים למכור לך דולרים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שיש מה להשוות משחקי שערי מטבע בעת הזו למה שקורה במשבר+קריסת מטבע מקומי+אינפלציה חריפה.

בנק ישראל לא "ישחרר דולרים", בנק ישראל ישמור על הדולרים שלו עד כמה שניתן כי המדינה צריכה לייבא סחורות/מזון/נשק ווטאבר והשקל יהיה פח.

תביט על מדינות במשבר. אתה יודע מה קורה בארגנטינה/איראן? תנסה לקנות שם דולרים, עזוב לקנות, תנסה למכור ותראה מה אתה מקבל בתמורה... רמז הרבה יותר מהשער הרישמי.

בכל מקרה, אפשר להחזיק גם דולרים מתחת למזרן/בחשבון בנק בחו"ל/ווטאבר. זה לא חייב להיות בצורה של בית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל (גם במשבר, ראה משבר שנות ה-2000 ומשבר 2008 ) היא לא ארגנטינה ולא ונצואלה, איראן זה סיפור אחר עם סנקציות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M3, בדוק עוד כמה משברים כלכליים בישראל. בהחלט היתה כאן אינפלציה ברמה ארגנטינאית. ותודה לממשלת בגין (כן, זה התחיל קודם, אבל המדיניות של ממשלות בגין היתה מופקרת לחלוטין והביאה את המשבר לשיים חדשים).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל של סוף שנות ה-70 (ואפילו ישראל של שנות ה-90) היא לא ישראל של 2020, אנחנו מדברים על יכולות כלכליות שונות לגמרי ומכאן העמידות למשברים גם

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל לא לעולם חוסן.

פות"ש מדבר על טווח ארוך. יתכן שהמדינה תשאר עמידה, אבל אתה יודע, המצב הגיאופוליטי נזיל, ואיזו מלחמה קטנה או אפילו פעולות במוסדות בינלאומיים יכולות לשנות את המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, נביא זה לא חלק מהכישורים שלי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם לא שלי. זו בדיוק הנקודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...