Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח רפואי לשהות ממושכת באירופה

avz
שימו לב! השרשור הזה בן 1891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש מסםפר חברות המספקות את השירות. מוכר, למשל, "דייויד שילד" הקשור לפניקס ולפספורט קארד.

דבר עם סוכן הביטוח שלך וישירות עם חברות הביטוח המספקות ביטוחי נסיעות, למד היטב את תנאי הפוליסות בטרם תקבל החלטה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שהייה של כשנה = ויזה מיוחדת כלשהי, לא כניסה רגילה על ויזת תייר.

דיוויד שילד יקר מאוד. (מעל 200 אירו לחודש לבגיר, כמעט כפול מזה לילד.)

ביטוח נסיעות רגיל - יש אפשרות בחלק מהחברות עד חצי שנה, לאחר מכן לחדש בחברה אחרת. לבדוק פרטנית מול סוכן.

יש לבדוק אם זכאים לביטוח לאומי מקומי. תלוי במקום הספציפי, ייתכן כי לשהייה שקצרה משנה לא זכאים לכך.

ביטוח מקומי, כנ"ל יש לבדוק האם ניתן לעשות לתקופה של פחות משנה. לא תמיד ניתן.

אנחנו בסיטואציה דומה, אשתי זכאית לביטוח לאומי מקומי עקב עבודתה, לילדים יש דיוויד שילד (יקר מאוד). לי יש ביטוח פספורטקארד, ברגע שתעבור חצי שנה אעשה ביטוח אחר.

אם מעוניין, אתן את פרטי סוכן הביטוח שאני עובד איתו.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שכדי לרכוש ביטוח אתה חייב להיות בארץ, ולהצהיר על כך. לרכוש ביטוח כאשר אתה בחו"ל זו לא פעולה שגרתית.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון. יש להתייעץ עם סוכן הביטוח. במקרה שלי אני נע על הקו בתדירות של כאחת לחודשיים אז פחות בעיה. אני חושב שגיחה יזומה לארץ בטיסת low-cost במועד המתאים תפתור את הבעיה ותשתלם מבחינת העלות הכוללת.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהמקום שבו אתה נמצא אני לא מכיר טיסות לואו-קוסט (אולי BT דרך ריגה), אבל מהרבה מקומות באירופה יש. עדיין הוצאה של כמה מאות אירו, אלא אם תופסים את מחירי השפל מספיק זמן מראש וטסים בלי שום כבודה.

האם הרילוקיישן לא דואג לכל המשפחה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא בדיוק רילוקיישן סטנדרטי. זה fellowship של אשתי בבי"ח. אין מי שמסדר עניינים עבורנו, צריך לדאוג להכל (או כמעט הכל) לבד.

שורש הבעיה שלנו הוא שברגע שהפקיד ראה שהויזה שלנו לשנה אחת, הוגדרנו תושבים זמניים, משם והלאה התברר שזה צרה צרורה שמקשה על המון דברים כאן (למשל פתיחת חשבון בנק מקומי. נזקקנו לקשרים ברמה של הגעה למנכ"ל דנסקה בנק בערך כדי לפתוח חשבון).

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין - עדיין לא שמעתי על fellowship בפינלנד, למרות שהמדינות הנורדיות אמורות להיות מקומות מצויינים.

כתייר פיתחתי הרבה סימפתיה למדינה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם כאזרח ישרא אינך זקוק לויזת תייר (ל-90 מכל 180 יום) למדינות השנגן.

לצורך עבודה הסיפור שונה - מצריך בדיקה בכל מדינה, זה לא אוטומטי. וחוץ מזה, זכות ישיבה ואפילו עבודה אינה מקנה אוטומטית ביטוח רפואי. מצריך בדיקה פרטנית לתנאים שלך ולמדינת היעד. יתכן שתהיה זכאי לביטוח רפואי רק אם תעבוד ותשלם מיסים מתאימים תקופה מסויימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בעל דרכון אירופאי, אתה לא זקוק לויזה לשהיה הזו. יש פרוצדורה בסיסית שאתה צריך לעשות (רישום בעירייה וכו) ואז אתה זכאי לעשות ביטוח בריאות מקומי. תוכל לעשות אותו לשנה אחת (פה בהולנד הביטוח הוא משנה לשנה, למשל) ובזה נגמר הסיפור. בין אם אתה עובד או לא.

מי שמגיע למדינות האלה על ויזה, זה כבר סיפור אחר

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

tני אוסיף.

ביטוחי נסיעות לא רלוונטים כי הם בעיקר משמשים למקרי חירום והמשך טיפול בארץ.

ביטוחים של דיוויד שילדס וחבריו - לפחות בארה״ב נחשבים דיי פח ולא זולים.

לגמרי זה המקרה להבין מה״מקומיים״ מה בדיוק יש מבחינת ביטוחים - במיוחד אם אתה אזרח אירופאי ושוהה במדינה.

מהכירות עם דברים דומים במדינות אחרות - העובדה שאתה צריך לדאוג לביטוח בריאות בעצמך נשמע מוזר מאוד - הייתי בכ״ז פונה למי שמטפל בכל המנהלה שלה (כ״א וכו) לוודא את העניין.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כפי שכתבו לך למעלה, כיוון שיש לך אזרחות אירופאית, פשוט תרשם כתושב, ותהיה זכאי לביטוח מקומי

2. אם התורים לרופאה מקומית ארוכים, דיוויד שילד טובים באירופה (ואכן פח בארה"ב); הם פשוט יקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...