Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו sw308 החדשה בעיה סידרתית והחלפת מנוע?

dontsend
שימו לב! השרשור הזה בן 1337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש יצרנים שברגע שנתקלים בבעיה במנועים מסדרה חדשה מעדיפים להחליף אותם בחדשים ומבקשים מהיבואן המקומי לקבל את המנועים שהוחלפו אליהם בכדי ללמוד את הכשלים ולתקן אותם.

לטענתך, היצרן לא רוצה בכלל להתעסק עם תקלות ופשוט מחליף כלאחר יד מנועים?!

אני משער שזאת השיחה שהתנהלה (וסליחה מראש על הציניות):

מוסך בישראל: "הלו? ז'אק פיג'ו? מה שלומך, יש לנו פה בעיה במנוע של ה308 החדשה"

ז'אק: "או לה לה (במבטא צרפתי כבד), תפרק את המנוע, אני כבר שולח אלייך מנוע חדש תוך יום גג חודשיים זה אצלך, על הדרך אשלח עוד כמה מנועים כי חבל שפעם הבאה תמתינו"

מוסך: להמתין חודשיים?! מה עם הלקוח?

ז'אק: תגיד לו שזאת לא בעיה בגל הארכובה.

עכשיו ברצינות, השירות היה מעולה (אחרי שבוע וחצי שאיתרו את התקלה) ודאגו לי לרכב חלופי (בכל זאת הסכם ליסינג), אבל שהתקלה צצה ברכב נוסף התחלתי לשאול שאלות.

אם לדעתכם סתם צירוף מקרים שמחליפים מנוע ל2 רכבים זהים עם נתונים זהים מאוד (תקופה ונסועה) זה טרוויאלי ותחילה נציג בפורום עונה בזריזות ובמלוא הרצון לעזור אך שהשאלות מתחילות לצוץ ומקרים צפים הוא נדם, אני מתחיל לחשוש.

כולי תקווה שזאת אכן תקלה (אולי אפילו 2 שונות) של ביש מזל ואמשיך להנות מהרכב.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שפתחת את השרשור הזה וידעת על התקלה זה מעולה!,

מדובר בפורום רכב גדול וזה טוב שיאסף מידע שכזה - לגבי האם זה תקלה סדרתית? השרשור פה והפורום פה, על 2 מקרים לא נעימים שנתקלת בהם לא ניתן להגיד שיש תקלה סדרתית במנועים זה רחוק.

רק הזמן יגיד אם ממשיכות להצטבר הודעות על בעיות דומות או לא.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה לא מה שהתבצע פה?

נכנס אדם, לא מקושר, לא אושיית פורום, לא אושיית רכב, סתם אדם מן השורה (בלי חו"ח לזלזל) למוסך היבואן עם רכב תקול.

לא סיבנו, לא ניפנפו, לא עבדו עליו, החליפו מנוע במסגרת אחריות ועוד יש לנו פה בשרשור המצומצם שלנו עוד אחד כזה בדיוק, אז אני שואל ברצינות, איפה הבעיה???

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שעם ישראל מתלונן על הכל. גם כשנעשים מאמצים לטפל בלי למרוח את הלקוח יש תלונות. אני לא מחסידי מוסכי הרשת של לובינסקי אבל פה לדעתי ההתנהלות היתה בסדר גמור.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטענתך, היצרן לא רוצה בכלל להתעסק עם תקלות ופשוט מחליף כלאחר יד מנועים?!

אני משער שזאת השיחה שהתנהלה (וסליחה מראש על הציניות):

מוסך בישראל: "הלו? ז'אק פיג'ו? מה שלומך, יש לנו פה בעיה במנוע של ה308 החדשה"

ז'אק: "או לה לה (במבטא צרפתי כבד), תפרק את המנוע, אני כבר שולח אלייך מנוע חדש תוך יום גג חודשיים זה אצלך, על הדרך אשלח עוד כמה מנועים כי חבל שפעם הבאה תמתינו"

מוסך: להמתין חודשיים?! מה עם הלקוח?

ז'אק: תגיד לו שזאת לא בעיה בגל הארכובה.

עכשיו ברצינות, השירות היה מעולה (אחרי שבוע וחצי שאיתרו את התקלה) ודאגו לי לרכב חלופי (בכל זאת הסכם ליסינג), אבל שהתקלה צצה ברכב נוסף התחלתי לשאול שאלות.

אם לדעתכם סתם צירוף מקרים שמחליפים מנוע ל2 רכבים זהים עם נתונים זהים מאוד (תקופה ונסועה) זה טרוויאלי ותחילה נציג בפורום עונה בזריזות ובמלוא הרצון לעזור אך שהשאלות מתחילות לצוץ ומקרים צפים הוא נדם, אני מתחיל לחשוש.

כולי תקווה שזאת אכן תקלה (אולי אפילו 2 שונות) של ביש מזל ואמשיך להנות מהרכב.

אתה לא הבנת את כוונת המשורר. במהוע שהוא חדש יחסית מאז שהומצא (pure teck של פיז׳ו מוגדר ככזה), ברגע שיש תקלה שהפתרון לגביה לא בטוח, היצרן יחליף את המנוע ויבקש את המנוע עם הכשל בכדיי ללמוד את המקור שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

היום  18.05.2020 נמסר לי מהמוסך המורשה פיג'ו שהלך מנוע ואישרו החלפת מנוע  פיג'ו 308 sw  שנה 2015 אך המוסך המורשה אמר שיחליפו מנוע לא חדש. ואני שואל למה לא מנוע חדש הרי יש אחריות שנתיים ולאחר שנה וחודשיים שהרכב נסע פחות מ 20k אני לא אמור להיפגע שמכרו לי רכב תקול הרי צריך להחליף מנוע וטופל רק במוסך מורשה. דבר שגורם גם לירידת רכב ובעייה בעת המכירה שכן הקונים נרתעים מלרכוש רכב עם מנוע שהוחחף וקל וחומר שלא ידוע מספר ק"מ שעבר ובן כמה המנוע ....וכן כחלק מהתחייבות יש להוסיף גם השתתפות עצמית. לכן מן הצדק והיושר שחברת לוביינסקי תקח אחריות ותתן ללקוח שלה שקט נפשי מעבר לעוגמת הנפש שכבר נגרמה ותחליף למנוע חדש שאוכל להסיע את משפחתי בראש שקט. אשמח שחברת לוביינסקי תיצור קשר 0522396823 אמנון מספר רישוי 8962730

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע שהוחלף לא גורם לירידת ערך.

אם קנית את הרכב חדש מהיבואן אני מסכים איתך.

אם קנית אותו יד שנייה אין לך מה לבוא בטענות.

לא הבהרת את זה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

שלום רב, אני קוראת את התקלות שאתם מתארים - ואני נדהמת! 

כמה חוסר שקיפות, כמה עבודה בעיניים... 

אנחנו קנינו את הרכב (פיג'ו 308) חדש בשנת 2016 והיו לנו רצף של תקלות! עכשיו מדברים על תקלה במנוע, בדיקת קומפרסיה לא תקינה - 40,000ש"ח עבור מנוע חדש. למען הבהירות אציין כי הרכב מטופל בלובינסקי, על פי הדרישות, על פי הנהלים- נסע בערך 60אלף קילומטר ועכשיו הוא גוסס כשאין אף אחד שייקח עליו אחריות.

אני רוצה לדעת האם יש תקלה רוחבית במנוע, האם היה ריקול על הבעיה הזו - כי על פניו, על פי כל המתואר לעיל (שזה קצה קיצו של הסיפור) יש לנו עילה מובהקת לתביעה - ונעזוב את השירות הלקוי והניסיונות להוציא מאיתנו כספים שלא לצורך... (למזלנו עלינו על בעיה אחרת שהיה עליה ריקול, רק שהמוסך "לא ידע עליה" - עד שאמרנו לו)...

אשמח לבירור העניין - 050-4043383. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 17.8.2016 בשעה 16:32, dontsend כתב:

היי,

יש לי ממקום העבודה את הרכב הנ"ל כמעט שנה.

לאחר כ 7 חודשים בק"מ ה 28 אלף הרכב נכנס לטיפול שיגרתי ויצא עם תקלת מנוע שגררה נורת מנוע דלוקה גמגומים בנסיעה וכיבוי מנוע.

התקלה היתה ישר איך שקיבלתי את הרכב מטיפול אך לא יכול לשער האם מזה החלה התקלה.

הרכב נמסר לאותו המוסך, והם אישרו כי היתה בעיה באחד הפלאגים לא סגרו או משהו בסגנון, זה היה בבוכנה מספר 1 וזהו התקלה טופלה.

אחרי יומיים התקלה חזרה, הרכב נכנס למוסך בשנית והפעם התקלה צצה בבוכנה מספר 3.

פה כבר לא לקחתי סיכונים ודרשתי שהרכב ייבדק במוסך היובאן הראשי בפלמחים.

לאחר מספר ימים קיבלתי הודעה כי "הלך המנוע" ויש להמתין למנוע חדש מהיצרן.

אחרי חודשיים קיבלתי את הרכב ועד כה חודשיים בערך ו 7 ק"מ הכל טוב (אני מודה שמרגיש לי כאילו הורידו בהספק המנוע אבל אולי סתם תחושה).

בשבוע שעבר קולגה לעבודה עם אוטו רכב בדיוק לאחר 27 אק"מ, אותה בעיה, גימגומים, נורת מנוע, מוסך המתנה של מספר ימים ועודכן על ידם כי יש בעיה במנוע ויש להחליפו.

מה?!

הוא צחק עליי שאיתי הם לא היו ערוכים והמתנתי חודשיים למנוע חדש ואצלו כבר יש להם מנוע חדש וכמה ימים הרכב יחזור אליו.

מישהו שמע על התקלה הנ"ל?

2 רכבים בהפרש של חודשיים בערך במסירה (אותה סדרת ייצור?) עם כשל במנוע שמצריך החלפה לחדש.

החשש שלנו עכשיו שהתקלה תחזור אחרי כמה עשרות ק"מ (כפי שאתם רואים אנחנו נוסעים המון וזה כלי העבודה שלנו) וממש לא מרגיש בטוח שפתאום הרכב נכבה באמצע נסיעה.

האם לעמוד על כך מול חברת הליסינג להחלפת רכב לדגם אחר? זאת סיבה הגיונית? יש ממה לחשוש לדעתך או סתם צירוף מקרים נדיר?

כנראה ששוב רכב אירופאי לא מתאים לאקלים הישראלי בתוספת נסועה שנתית גבוהה שמביא אותו להחלפת מנוע?

תודה לעונים

היה לי את אותו הרכב {רק הצבק} ובדיוק אותו המנוע ,עם כמעט 340000ק"מ בלי שום בעיה במנוע ויש לנו עוד אחת 2014 עם 80000ק"מ ושום בעיה במנוע ככה שזה כנראה משהו יותר נקודתי ממה שאתה חושב.

אני יודע שבעבר מנועים הלכו כי לא החליפו את הטיימינג בזמן וקפץ הטיימינג {היה פגם ברצועה} ,אבל זה מוזר מאד שעכשיו זה קורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1337 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...