Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט OPTIMUS - סובארו B4 2010 - מהתקנה, דרך סיקור מוצרים ועד TUNE BLOG שלם

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

והמראה המרכזית החדשה מותקנת! יש!!!

המראה בעצם משולבת במסך צבעוני ומצלמת DVR שמצלמת קדימה.

אופן ההתקנה לאחר מיקום המראה הוא חיבור הכבל של המראה לכבל שיורד לכוון לוח הפיוזים ומתחבר לארכה, פלוס לפני סוויץ' ופלוס אחרי סוויץ'.

משם יש פיצול לכבל של מצלמת הרוורס שהעברתי לצידו השמאלי של הרכב לאורך חופת הגג, לתוך תא המטען - הצמדתי עם דבק חבלה בחלק מהמקומות לתקרת תא המטען ובחלק מהמקומות עם אזיקונים.

משם לתוך דלת תא המטען כאשר הכבל פיקוד שמתחבר לאור רוורס נמשך חזרה אל מחוץ דלת תא המטען כלפי הפנס הימני אחורי.

פירקתי בדלת תא המטען את הTRIM PANEL שמעל לוחית הרישוי והסרתי ממנו את חתיכת הפלסטיק שנועדה במיוחד למקם מצלמת רוורס בעזרת דרמל (מולטי טול עם דיסק חיתוך)

בנוסף לכך נשארה לי עוד פיסה אחת אחרונה של חומר סופג רעשים על בסיס כותנה - כפי שאתם רואים מיקמתי על המכסה הפנימי של דלת תא המטען - סתם, נחמד, שיהיה.

את השאריות של החומר הזה שמרתי למשהוא שאעלה כנראה בימים הקרובים :-P

חיברתי את כל הקונקטורים וזה עובד!

יש מצבים בהם ניתן להביט למצלמה הקידמית - אתם תראו את הקיר בתמונות, יש מצבים של משולב קידמי עם אחורי קטן (ריבוע בצד ימין למעלה במסך) וחצי חצי ורק אחורי (רואים את הסיאט והג'ימני)

ויש מצב שבו אני משלב לרוורס ואז יש גם שנתות מרחק ואת המילה STOP - לא צילמתי.

איך רואים?

אם חשבתם אם כן לקנות את המראות האלו או לא לקנות.

תשמעו - המסך פצצה! רואים מאוד ברור ומאוד חד.

וגם המראה הכחולה הזו מפתיעה מאוד לטובה והיא דווקא מתבררת כמאוד נוחה ויעילה - בשעות הערב בכלל אין משמעות לכך שהיא כחולה, בשעות היום זה דווקא, משום מה, משפר את היכולת להבדיל בפרטים.

אני באופן אישי ממש מתלהב מהמוצר הזה רק מקווה שיוכיח את עצמו אם כי עד היום כל המוצרים הסיניים שקניתי סה"כ, עדיין עובדים.

אבל בשביל מה כל זה?!?

וובכן - עכשיו סוף סוף אני יכול לקחת את הדאבל דין הסיני שיש לי ולשים אותו בצד, להוציאו מהרכב ולנתק לחלוטין.

במקום,אני מתכוון לקחת את הHU המקורי של הרכב שנותק ע"י אבא שלי (יוסי אלפיין ז"א) כמה חודשים לאחר רכישת הרכב ולעשות על הפאנל המקורי בניה לDRC ולתושבת של הסמארטפון\טאבלט ובכך לרכז את כל המערכת במקום של הHU המקורי.

זה גם יפנה לי תאי איכסון וגם יתן לרכב מראה יותר נקי ומסודר.

מה הדבר הבא? - מיקום הMICCA COVO-S כרמקול סנטר 8)

עכשיו - משהו לגבי חומרי בידוד ביתיים - הסיקה מולטיסיל

תשמעו, יצא לי לבחון את דלת תא המטען היות ופתחתי את המכסה שלה, הסיקה מולטיסיל במקומות בהם הוא דבוק למשטח ישר - בסדר גמור.

אבל במספר מקומות בהם היו קימורים במתכת - הוא כבר החל להפרד לצערי ומדובר במכסה עליון.

המסקנות שלי לגבי החומר הזה הוא שהוא טוב ליישום במשטחים ישרים וברצפות בעיקר, בכל מקום אחר - אמליץ להמנע ולעבוד עם חומרים ייעודיים לתעשיה.

P70414-091742.jpg

P70414-091753.jpg

P70414-093311.jpg

P70414-095701.jpg

P70414-143750.jpg

P70414-143844.jpg

P70414-144544.jpg

P70414-152851.jpg

P70414-152934.jpg

P70414-152942.jpg

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 656
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש דיאגנוזה שנקראת "נפגעי התקנות חולניות"?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיידק אודיוהוליסטוניטוס מג'ורוס, מסוכן מאוד!

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ת'שמע קופסא יפה הסנטר נראה טוב.

בהמשך,, :grin: אני רוצה דורש/מבקש, את כל הפרטים.

האם קופסת הסנטר עם פורט - איזה תדרים עובדים, ויחס העוצמה בערך ביחס לרמקולים הקדמיים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל אתה מתכוון לMICCA COVO-S? כי אני בטוח שאתה לא שואל על הלוג'יטק המעפן הזה שמחובר אליו כבל שלא הייתי מלחים לפעמון של הדלת בבית שלי.

המייקות לא מגיעות עם נתוני טיל סמול לצערי - התנגדות בין 6-8 אוהם (בחיי זה מה שרשום) וטווח תדרים אפקטיבי 90 הרץ עד 20 קילוהרץ בחדר טיפוסי (זה רמקול שנועד לחדרים קטנים יחסית אז לרכב אני בטוח שהנתונים דומים)

נצילות 83 דיבי

הספק מוצהר לספיגה יציבה 50 וואט.

בהינתן שהם ינגנו איפשהו מ300 הרץ בחיתוך בסלופ 24 על מגבר שמוצהר לספק ב4 אוהם (גישור) באזור ה400 וואט פלוס מינוס

ובידיעה שהם ישבו על כבל חשמלי עם עובי מספק של 1.5 מילימטר

ובידיעה שהביקורת עליהם מהללות.

אני צריך לחזור אליכם ככה :-P

מתי יחוברו - בשאיפה, במהלך הסופ"ש הקרוב.

וכן - כבר יש חור בדש בורד 8)

עכשיו רק נשאר להדביק לשם גרומט לאחר העברת החיווט.

ולשאלתך - הלוג'יטק הוא סילד.

המייקות הם פורטד.

ואם אתה שואל על התיבה המודפסת בשביל הפייטל פרו - סילד! אבל זה לא ישמש לרכב - הפוד כבד מידי, החומר הפלסטי שלו פולט ריח שאני לא סגור לגביו ויש שם הרבה חומר מודפס אז ככה שאני מייעד אותו לתחום הבית מלחתכילה.

איך הוא יתפקד? נחבר אותו למשהו כשתהיה לי ההזדמנות - עדיפות נמוכה יותר כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד צעד קטן ללאנוס, אפס משמעות לאנושות!

העברתי את הכבל הייעודי לסנטר והדבקתי גומיית מעבר שיראה קצת יותר יפה ונקי.

עדיין הסנטר הישן מחובר ונשאר לחבר את החיווט החדש ואחרי זה לחבר ולמקם את הסנטר האמיתי.

לאחר מכן כמובן סשן כוונים.

הדאבל דין פרש לגמלאות אבל השארתי את כל הצמות שלו מחוברות אבל מוצנעות, מה יבוא במקום? מתחילים בקרוב...

P70419-205533.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקצרה, העברתי את הכבל החדש לרמקול סנטר.

הלחמתי ושמתי בידוד כוויץ בעזרת מלחם גז בוטאן של דרמל.

חיברתי את הטרמינלים של הסנטר והסרתי את המגן של הדבק והדבקתי למשטח העליון של הדשבורד.

איך זה נשמע מרושם ראשוני, אגיע לזה מאוחר יותר כשיהיה לי יותר זמן.

לבינתיים תמונות ראשונות ולצערי לא הכי ברורות.

P70422-091307(1)(1).jpg

P70422-091921(1).jpg

P70422-093143(1).jpg

P70422-093311(1).jpg

P70422-093317(1).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קצת לגבי רושם ראשוני - איך זה נשמע?

קודם כל, החלפתי את החיווט ממשהו שבקושי יכול להעביר זרם לטוויטר לחיווט 1.5 מילימטר פשוט אבל כזה שמספק את הסחורה.

בהתחלה הייתי בטוח שהMICCA פשוט יצרח בגלל יתר הספק או יותר נכון מעט מידי התנגדות בגלל עובי כבל מספק - דווקא מדובר ברמקול מאוד מאוד רגוע וסופר נעים לאוזן.

בהתחלה הוא לא היה נשמע לי כמו משהו שבאמת שווה ליותר מנגיד 200 שקלים לרמקול (100 דולר לסט) אבל אמרתי לעצמי מה אני מתלונן, גם ככה שילמתי 40 דולר לכל הסט (לפני משלוחה).

ואז נזכרתי, רגע, הוא חתוך ב400 הרץ.

הדבר הזה, ע"י היצרן - אמור לנגן גם ב90 הרץ - דבר שנשמע הזוי לחלוטין כי מדובר ברמקול 3.5 אינטש - הFS שלהם אמור להיות בין 100-150 הרץ ברוב המקרים מה שאומר שמתחת ל250 ממש לא כדאי לתת לו לנגן.

טוב אז מוריד את נקודת החיתוך ל300 - כבר נשמע טוב יותר אבל וואלה מרים בטרק של CIREZ D שהוא מפוצץ באס! עד הסוף - והוא לא מזיע בכלל - אוקיי... מתחיל להיות מעניין.

מוריד את נקודת החיתוך ל200 הרץ בסלופ 24 - זה כבר נשמע פשוט פנטסטי ביחס לזה שהרמקול הזה כולל התיבה, הגריל - הכל! עולה 20 דולר?!?

ואז קרה משהו מעניין - הכנתי סטאפ בשביל הילדים - רק הרמקולים האחוריים והסאב מנגנים - אמרתי לעצמי שכדאי אולי להשתעשע בסטאפ הזה ולשמוע איך זה נשמע כשמוסיפים לו סנטר אבל בשביל הכיף החלטתי לעשות MUTE בסטאפ הזה לכל הרמקולים למעט הסנטר.

אני מתחיל להגביר ואני משפשף את העיניים - אני ככה :shock: פחות או יותר - לא מבין מה בדיוק מנגן בנוסף לסנטר את כל הבאס הזה??? הרי כל הרמקולים האחרים חוץ ממנו על מיוט לא? בודק שוב, וואלה, כן, כל הרמקולים האחרים על מיוט כולל הסאב וופר.

מביט שוב וקולט שבסטאפ הזה - אין חיתוך לסנטר! הוא על FULL

תקשיבו, הדבר הזה מנגן באס עד לעוצמות באזור ה90 דיבי בלי יותר מידי בעיות - לא בדקתי מעבר.

הסאונד שיוצא מהדבר הזה פשוט מטורף בשביל הגודל הזה.

אבל זה רק דיבורים על באס - איך בגדול הרמקול הזה נשמע בהפעלה ראשונית?

באמת - די מרשים! בתחום המידבאס או הכניסה למיד הנמוך נקרא לזה ככה - יש לו נשיכה (לתיבת פורטד הקטנה הזו מן הסתם) מאוד מורגשת.

המידריינג' סופר אנושי ונעים והקצה הגבוה - לדעתי, אפילו עדין מידי - אבל הפירוט נפלא.

בשביל 40 דולר לסט - אל תחשבו בכלל! זו כנראה מציאת המאה!

אם הייתי צריך להעריך את המחיר שלהם לפי איך שהם נשמעים -

100 דולר - חוטף בלי לחשוב.

200 דולר לסט - בהחלט!

400 דולר, לא הייתי הכי מאושר לאשר כזה סכום אבל בשביל איך שהם נשמעים זה עדיין, איכשהו - פייר.

הסט הזה עולה 40!!!

אני משתמש כרגע בארבעה סטאפים -

1. לילדים בלבד - אחוריים וסאב וופר עובדים, כל השאר מונחתים לגמרי - זה לנסיעות ארוכות שבהם אנחנו שמים מוזיקה או סרט לילדה.

2. סטאפ שנועד ליצור מרכז לכל מאזין - הסנטר מנגן חזק יותר מהסט הקידמי, אין טיימינג בין הרמקולים אלא רק בין מיד-טוויטר שמאל למידבאס שמאל ורק בין מיד-טוויטר ימין למידבאס ימין - אבל אין טיימינג בכלל! בין ימין לשמאל.

3. סטאפ עם טיימינג שנועד לפקס הכל למושב הנהג - ללא סנטר.

4. סטאפ עם טיימינג שנועד לפקס הכל למושב הנהג - עם סנטר.

שמעו - סטאפ 2 כרגע - הוא פשוט תענוג! ולא משנה איפה אתם יושבים בתוך הרכב.

סטאפ 4 - פשוט מעולה, הכל מכוון עליי, חווית SQ ממש טובה.

אני יכול לאמר שאלמנט הFUN כרגע בסטאפ הכללי - פשוט מעלה חיוך על הפנים.

במהלך השבוע אעלה תמונות ברורות יותר של הרכש החדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי בוקר של שעת נסיעה לכוון תל אביב אני רק יכול לאמר וואו לבינתיים.

הסטאפ ללא טיימינג כמעט ולא נופל מהסטאפ עם טיימינג ולמען האמת הסאונד בסטאפ ללא לפעמים רבות פשוט מתעלה על האחד שיש בו מירכוז, טיימינג.

אסע עם זה עכשיו כשבוע ולאחר מכן אחווה דיעה רצינית ומגובשת.

לבינתיים קצת תמונות. (אפרופו - יש בתמונות סממן ברור לכך שבוצעה בעבר ברכב הזה התקנה של יוסי - נראה מי יגלה במה מדובר? - הזוכה המאושר יקבל פיסת פאזל עץ לעוסה)

P70423-081114.jpg

P70423-081131(1).jpg

P70423-081142(1).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה את חברי הפורום דיוויד REZ0, ג'וניור, יוסי אלפיין, ישראל SROOL, וגם ראה ערך רונן נאור. אין דבר כזה תוצאה סופית - זה תמיד בתהליכים - בונה בונה בונה, הורס ובונה מחדש עד שבסוף מחליף את הרכב. עוף החול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שלב ביניים קטן ולפני אחרון - השלב הקרוב יקח לי הרבה מאוד זמן.

גומיית מעבר קצת הרוסה אבל אלו שיש לי חדשות פולטות באנזן (פטרוליום) ואני לא רוצה להשתמש בהן ברכב.

יותקן במהלך הימים הקרובים חזרה לרכב.

בקיצור החור הוא מעבר לכבל טעינה והתושבת הכדורית היא בשביל הזרוע של הסמארטפון.

P70423-190441.jpg

P70423-190453.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוף, מכירים את זה שתכניות לחוד מציאות לחוד?

אז בשביל לעשות את הבניה שרציתי צריך למשוך את הכבל של הdrc שלצערי צריך לפרק בשביל זה חצי רכב.

Fail לגבי הבניה שרציתי לעשות.

עוברים לתכנית ב שזו תהיה בניה רק לסמארטפון אבל קודם אני צריך להחליף סמארטפון, אין תקציב כרגע, זה יחכה קצת.

מה לבינתיים? בימים הקרובים.

כרגע, החזרתי את הדאבל דין אבל הוא מנותק לגמרי מכל הצמות והוא סתם משמש כמעמד או תפס לתושבת ולכבל טעינה כמו בתמונות הקודמות.

אבל זה מאוד... פלימזי! זו המילה הכי מתאימה לזה.

מחר אצמיד את החלק העליון של הזרוע עם דוצ למסך, שלא ירעד.

אבל במהלך הימים הקרובים אשלב שם תושבת שהדפסתי קודם לכן כמשהו ניסיוני ודווקא זה, יעבוד כנראה הכי טוב.

תמונה למצב נוכחי

P70424-203432.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעדכן קצת,

כרגע, בחרתי להתקין במקום התושבת של RAM ביחד עם BRODIT PRO CLIP - בניה שעשיתי מהדפסת תלת מימד בABS ירוק (עמיד ל97 מעלות צלזיוס לאחר טיפול בחום), במיקום שמסתיר קצת את הדאבל דין - לדעתי זה אמנם עדיין משהו מאוד מאולתר אבל המראה הרבה יותר נקי ונעים לעין.

זה כמובן פתרון זמני למספר חודשים.

אני מתכוון בקרוב להחליף את הסמארטפון שלי למשהו קצת יותר גדול - מסך 6.4 אינטש במקום ה5.5 הנוכחי - ואז אני מתכוון לעשות בניה יפה שתתלבש על המכסה של יחידת הראש המקורית איתה הרכב יצא את המפעל.

עטפתי את ההדפסה בלבד עם גב נצמד - בהחלט נותן לזה מראה של גימור נאה.

בנוסף לכך בתמונות אתם תראו כבל שהכנתי לפוד רמקול "חצר" או מרפסת - איך שתרצו לקרוא לזה בעבור הפייטל פרו.

וגם משהו נחמד שנקרא FUMOTO VALVE שזהו בעצם שסתום רב פעמי שמתברג במקום הבורג של הקארטר.

כן, אני מתחיל לעשות טיפולים שוטפים בעצמי.

P70424-182010.jpg

P70424-182342.jpg

P70425-093339.jpg

P70425-100533.jpg

P70425-101132.jpg

P70425-103537.jpg

P70426-192641.jpg

P70429-082342(1).jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...