Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטקויין - השקעה כדאית?

Aino

פוסטים מומלצים

בתאריך 14.5.2021 בשעה 18:13, MiniMiz3r כתב:

מה איתם?

לומר על נכס שצונח 15% ביום (ועוד בגלל מה? בגלל ציוץ של אדם עם הפרעת אישיות גבולית) שהוא Store Of Value, זה נע איפשהו בין אבסורד לבדיחה

אני בשוק הקריפטו לפנני שידעתי מי זה אילון מאסק, אני אוהב את מה שהוא עושה אבל לא חסיד שלו. (האיש הזה עם ההפרעה שאתה מציין עשה לעולם דברים גדולים שאנשים "רגילים" לא יעשו גם ב 10 מחזורי חיים כך שלא הייתי רץ לציין את זה), תמיד היו דברים שהשפיעו על השוק, כמובן שאלו עדיין לא הדברים שמשפיעים על הכלכלה "הרגילה". אבל יש לא מעט נכסים גם בכלכלה הרגילה שסופגים עליות/ירידות דומות בגלל גחמות של אנשים בודדים, מנהיגים/מנכ"לים של חברות גדולות ועוד. 

ואפשר לזלזל בנכס שנופל 15% ביום אבל במציאות לא מעט אנשים התעשרו ממנו ודומיו בזמן שהיית עסוק בלזלזל בהם. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

image.thumb.png.0ffc7691f35daf3b06b9f0c20828d517.png
רכב על רכבת הDOGE חח.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek
  • רעיון טוב! 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Ranis7 כתב:

אפשר לזלזל בנכס שנופל 15% ביום אבל במציאות לא מעט אנשים התעשרו ממנו ודומיו בזמן שהיית עסוק בלזלזל בהם. 

באופן אישי אני לא מזלזל בו. אני לא מושקע בו, ועדיין לא מזלזל בו.
מה שמפריע לי אצל אנשים כמו מקס ודומיו הוא הכת שהם פתחו סביב המטבע הזה. כשהוא בשמיים חברי הכת לא מפסיקים לצעוק, כשהוא מתרסק הם נעלמים.
לא רק זה, הם מייחסים לו כל מני תכונות כמעט מיסתיות. מנתקים אותו לחלוטין משאר הכלכלה כאילו מדובר באיזה בועה נפרדת.

אין נכס פיננסי שמנותק מהכלכלה, כולל ביטקויין.

על ביטקויין אפשר להגיד משהו אחד ואחד בלבד וזה הישג לביטקויין לא פחות - הוא נכס פיננסי. הוא לא נכס פיננסי בגלל הטכנולוגיה שמאחוריו, או בגלל שהוא מכשיר לשמירת ערך, או בגלל שהוא אמצעי לקניית ברד במאדים.
הוא נכס פיננסי כי אנשים מאמינים בו. משם מגיע הערך שלו, ממה שאנשים מוכנים לשלם עבורו וזה לא שונה מאף נכס פיננסי אחר.

גם הדולר הוא בסך הכל נייר, די דומה לביטקויין שהוא בסך הכל ביטים במחשב. מה שמקנה לשניהם ערך זה שאנשים מאמינים בהם ומוכנים לקנות אותם תמורת X ולהחזיק בהם. גם תמונה של דה וינצ'י היא בסך הכל ציור, מה שנותן לה ערך זה מה שאנשים מוכנים לשלם עליה.
אם מחר ארה"ב תרד מגדולתה גם ה-$ יכול לחזור להיות חתיכת נייר.
אם מחר הביטקויין ירד מגדולתו, וזה יכול לקרות מכל מני סיבות, גם הוא יכול להגיע לשווי 0.

אנשי הביטקויין מסרבים להבין שמה שמקנה למטבע ערך זה הם עצמם ולא שום דבר אחר. אין בזה שום דבר רע, ככה פועלת כלכלה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 5
  • מעניין 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 3 שעות, Ranis7 כתב:

ואפשר לזלזל בנכס שנופל 15% ביום אבל במציאות לא מעט אנשים התעשרו ממנו ודומיו בזמן שהיית עסוק בלזלזל בהם. 

גם מתרמית פירמידה יש לא מעט אנשים שהתעשרו, 

Just sayin...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, farkash7 כתב:

באופן אישי אני לא מזלזל בו. אני לא מושקע בו, ועדיין לא מזלזל בו.
מה שמפריע לי אצל אנשים כמו מקס ודומיו הוא הכת שהם פתחו סביב המטבע הזה. כשהוא בשמיים חברי הכת לא מפסיקים לצעוק, כשהוא מתרסק הם נעלמים.
לא רק זה, הם מייחסים לו כל מני תכונות כמעט מיסתיות. מנתקים אותו לחלוטין משאר הכלכלה כאילו מדובר באיזה בועה נפרדת.

אם מחר הביטקויין ירד מגדולתו, וזה יכול לקרות מכל מני סיבות, גם הוא יכול להגיע לשווי 0.

אנשי הביטקויין מסרבים להבין שמה שמקנה למטבע ערך זה הם עצמם ולא שום דבר אחר. אין בזה שום דבר רע, ככה פועלת כלכלה.

ולי אין כח לנסיונות הדמונזציה
״כת״ ?
מה אתה רוצה שכל היום אשב בפורום הבומרי הזה ואנסה לשכנע למה כן ביטקוין? אני פעיל במקומות אחרים לאנשים שכן מקשיבים
כתבתי פה במשך כמה וכמה הודעות על חינוך לביטקוין מה כן לשמוע ולקרוא ולחקור
כתבתי גם כשהוא יורד, גם כשהוא עולה
אבל אתם אטומים בנסינות להגחיך ולמזער , מאז 2013

אני מסכים כבר שהערך נשאב ממה שאנשים נותנים לו.
אתה מתעלם מדברים אחרים כמו hard cap, ביזור (שזה החידוש האמיתי ומה שגורם לאנשים להמשיך לתת לו ערך) קונצנזוס ועוד
הביטקוין לא יירד מגדולתו וזה מה שמסרבים להבין, בגלל זה אתם עדיין מאמינים שיש ממשלות שיכולות לעצור אותו, או שאנשים יזרקו אותו עבור משהו אחר
זה אפשרי - אבל בפועל לא קורה - יותר מידי כסף כבר בפנים אנשים מבינים מה זה וגם אם יירד ל10k עדיין יהיו כאלו שיקנו

מטבע מגיע ל60 אלף דולר ואנשים כאן עוד חושבים שזה יתרסק ל0
צאו ולמדו.

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת הפיננסית לא יכולה להישאר להתנהל כפי שהיא כי העולם מתרחב ובאיזשהו שלב הסקייל של המערכת העכשווית לא תתאים. בכל מערכת אחרת כבר הבינו את זה ואלגוריתמים מבוזרים תופסים נפח ניכר בכל תחום.

למטבעות מבוזרים יש יתרון משמעותי בהקשר הזה. לא יודע אם הביטקוין זה מה שישלוט, אבל הקונספט ברור. זה שלבנק קשה להיפרד מהשליטה הריכוזית זה כבר עניין אחר.

עריכה אחרונה על ידי eitanuch
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצאתי ולמדתי. הוא הגיע ל1000 וירד לפחות מ100$.

הוא הגיע ל20k וירד ל3000.

השווי שהוא הגיע אליו לא אומר שום דבר.

הנה דוגיקויין הגיע לשווי שוק פסיכי, והוא בהגדרה שלו הטרלה, לא יותר, כדי להגחיך את קדחת הקריפטו. זה מוכיח לך ששווי לא אומר שום דבר חוץ מזה שאנשים שילמו על זה את מה שהם שילמו. מחר בבוקר הם יכולים למכור בדיוק מאותן סיבות.

אם אתה לא מבין את זה, אתה חלק מכת, כן כן כת שבה ביטקויין הוא אלוהים.

לאיזה סקייל בדיוק ביטקויין בנוי? אתה יודע כמה טרנזקציות מועברות ביום במערכות הסליקה בעולם? 

תנסה לשים את זה על רשת הבלוקצ׳יין…

שוב זה מאותם הסברים של חברי הכת. קבלו את זה, ביטקויין הוא בסך הכל נכס פיננסי. זהו. לא הישג מספיק גדול בשבילכם ? אחרי הכל מדובר בכמה ביטים שהמציא איזה יפני אלמוני, חתיכת הישג.

• אהבתי 2
  • מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרקש אם אתה באמת רוצה ללמוד לעומק מזמין אותך 1. ביטקוין הקהילה הישראלית בפייסבוק - שם תקבל תשובות לשאלות
2. אשמח לנבור בארכיון ולתת לך איזה פודקאסט או 2 (באנגלית) להאזנה

לעניין ה scale - ביטקוין כבר לא מתאים להעביר מספיק ל moe - זה לא אומר שזה לא מתבצע, אבל זה לא מתאים לסקייל שאנחנו מדבירם עליו (ויזה ומאסטרקארד)
כמו כל טכנולוגיה, האימוץ קורה בד בבד עם התפתחות טכנולוגית
כרגע השימוש ב on chain transactions הוא עבור store of value ולא means of exchange
במקרה שלנו - lightning network, שחווה הרבה קשיים, ועדיין לא מפותחת מספיק, אבל זה מתקדם , כי יש מפתחים שעובדים בזה (עיין ערך קהילה ויצירת ערך)
רשת הברק תעמוד בסקייל כמו שאתה חושב עליו.

יכול להציג לך עסקאות העברת מיליונים בעמלה של כמה דולרים בודדים, לך תעשה את זה עם הבנק. 

זה הרבה יותר מ״נכס פיננסי״
כאמור, אחפש לך פרקים, אבל מקווה שתשמע אחרת אני סתם כותב פה לשווא

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, maxcher כתב:

יכול להציג לך עסקאות העברת מיליונים בעמלה של כמה דולרים בודדים, לך תעשה את זה עם הבנק. 

א׳ - אתה לא חייב לעשות את זה עם הבנק.

ב׳ - העברתי פעם כמה עשרות אלפי דולרים לחו״ל דרך הבנק, העמלה לא הייתה כזו נוראית

בטח לא ביחס לעמלה שהיה עולה לי להמיר את הכסף מ$ לביטקויין, להעביר אותו ואז להמיר בחזרה מביטקויין ל$.

בקיצור ביטקויין הוא לא פתרון לעניין הזה, יותר קוריוז.

אני רואה בזה נכס פיננסי ולא יותר. מבחינתי זה מספיק מדהים. לא צריך לקשור כל מני כתרים. כשביטקויין יחולל מהפכה במערכת התשלומים הפיננסית תצעק מה שאתה רוצה, לדעתי זה מה שעלול לקבור אותו, ארהב לא תוותר על השליטה שלה במערכת הזו…

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, maxcher כתב:

מטבע מגיע ל60 אלף דולר ואנשים כאן עוד חושבים שזה יתרסק ל0

בתי הקברות מלאים באנשים שחשבו שאין שום סיכוי שהנכסים שלהם יתרסקו לאפס, הם הרי בשיא כל הזמנים. 

To the moon! 

• אהבתי 2
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצם זה שאתה אומר שהוא הגיע לשווי של 60,000 דולר אומר שזה לא מטבע, אלא אכן נכס פיננסי בלבד. אולי יותר קל לנייד אותו לעומת נכס כמו בית, אבל זה נכס שאתה עדיין צריך לממש אותו בדי לעשות איתו משהו. 

כרגע, המטבע הזה לא שונה מכל פירמידה. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, farkash7 כתב:

לאיזה סקייל בדיוק ביטקויין בנוי? אתה יודע כמה טרנזקציות מועברות ביום במערכות הסליקה בעולם? 

תנסה לשים את זה על רשת הבלוקצ׳יין…

שוב זה מאותם הסברים של חברי הכת. קבלו את זה, ביטקויין הוא בסך הכל נכס פיננסי. זהו. לא הישג מספיק גדול בשבילכם ? אחרי הכל מדובר בכמה ביטים שהמציא איזה יפני אלמוני, חתיכת הישג.

אין לי ביטקוין והטיעון שלי גם לאו דווקא בא לחזק את הביטקוין. אני התכוונתי להדגיש חיסרון בולט בשיטה הקיימת (שיכולה להיפתר בקלות אם המדינות ינפיקו בעצמן מערכות אלטרנטיביות). יכול להיות שהעברות ויזה מתאימה ל~10 מילארד בני אדם. אבל אם יהיו 50 או 100 מיליארד? בעייתי להישאר עם מערכות כל כך ריכוזיות ושבנק ישלוט בהכל. גם אין ממש סיבה לכך.

פעם שילמו במלח, מטבעות, ציפורניים של צפרדעים וכו, זה הספיק לכלכלה לא כל כך מפותחת. היום משתמשים בויזה וזה מספיק. לא יודע מה יהיו הדרישות עוד 50 שנה. אפילו לא יכול להעריך לעוד 10 שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, eitanuch כתב:

יכול להיות שהעברות ויזה מתאימה ל~10 מילארד בני אדם. אבל אם יהיו 50 או 100 מיליארד?

קודם כל אם יהיו פה 50 מיליארד אנשים הבעיה האחרונה שלך תהיה טרנזקציות באמת, נסה יותר לכיוון של מים.
דבר שני הפתרון פשוט, עוד ענן באמזון.
חוץ מזה ביטקויין לא עומדת בשבריר מכמות הטרנזקציות הנוכחיות, למה נראה לך שהיא תתמודד עם כמות טרנזקציות של 50 מיליארד?
זה שמוקד הכח מרוכז זה לאו דווקא רע. לא כל דבר צריך להיות מבוזר. הנה קח את מערכת הולכת החשמל בישראל. מוחזקת ומתוחזקת ע"י מונופול. יש לזה חסרונות, אבל לפחות התשתית פה רמה גבוהה ואין הפסקות חשמל. אז יש גוף ריכוזי ששולט בטרנזקציות, כל עוד זה זול ומהיר מה אכפת לי?

בעוד 50 שנה אנשים השתמשו בכסף כמו היום. הצורה שהם יחזיקו את הכסף זה משהו אחר (מהמר על אייפון 😂), אבל הם השתמשו בכסף. אני לא בטוח בזה ב100% אבל זה ההימור שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, farkash7 כתב:

זה שמוקד הכח מרוכז זה לאו דווקא רע. לא כל דבר צריך להיות מבוזר. הנה קח את מערכת הולכת החשמל בישראל. מוחזקת ומתוחזקת ע"י מונופול. יש לזה חסרונות, אבל לפחות התשתית פה רמה גבוהה ואין הפסקות חשמל. אז יש גוף ריכוי ששולט בטרנזקציות, כל עוד זה זול ומהיר מה אכפת לי?

זה תלוי במקום. בישראל חברת החשמל היא מונופול וגם פה לא חסרות הפסקות חשמל ועובדה שמפעלים לא יכולים להסתמך על חשמל מהרשת. זה לא כך בכל מקום בעולם.

ודווקא נשמע שלמדינה יש תכניות לפרק את המונופול, אבל לא יודע עד כמה זה מתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...