Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוגיה: קרסו וטיימינג - מה אתם הייתם עושים?

roiei
שימו לב! השרשור הזה בן 4340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וואלה. מבלבל משהו, אבל אתה צודק :)

ואם להתייחס לשאלה המקורית שבכותרת: מכיוון שהנסועה שלי היא סביב ה90-95 אלף ק"מ ב-4 שנים, הייתי מחליפה אחרי 4 שנים. אם בריטי נדיב היה מתנדב לשלם עבור נזקים מרצועת טיימינג קרועה, לקחת לי את הרכב למוסך ולתת לי רכב חלופי למשך הזמן הזה, הייתי נוסעת לפי חוברת ההוראות של האנגלים.

אני וגם רועי לא מתווכחים עם הוראות הייצרן אלא עם שליפות מהמותן של הייבואן בארץ לגבי מירווחי החלפת רצועת התיזמון.

גם הפג'ו שלי מגיעה עם הוראות יצרן לטיפולים כל 30 אלף ק"מ, ואני מכניסה אותה לטיפול כל 15. למה? כי היצרן מסייג ומקטין את מרווח הטיפולים כשמדובר ב"תנאי דרך קשים". נהיגה בארץ מתאפיינת (לרוב הרכבים) בנהיגה בחום, צפיפות ואבק- ואלה תנאים קשים.

יכול להיות שהמרווח המקורי לא הוכיח את עצמו, לאו דוקא בארץ אלא בארצות חמות באופן כללי, ולכן ההוראות שונות לכל המדינות בעלות האופי המדברי.

אם מירווחי הטיפולים לא הוכיחו את עצמם רצוי לקבל אישור של ייצרן הרכב לגבי שינוי במועדי הטיפולים ולא להאמין לכול מה שהייבואן בארץ ממליץ בעיניים עצומות.

להגיד שמנסים לסחוט לקוחות לבצע טיפולים מוקדם? נשמע על גבול הפראנויה, שהרי אף אחד לא מכריח אותך לבצע כלום ברכב שלך, מה גם שרוב אם לא כל בעלי הקליאו ספורט כאן בכלל לא מטפלים במוסך יבואן. סע איתו גם 200 אלף ק"מ ואל תיכנס בכלל למוסך, אם זה מה שנראה ראוי בעיניך. רוצה לעשות טיימינג כל 120 אלף ק"מ? תעשה ב120 אלף, אף אחד לא עוצר אותך. זה ממש טפשי רק אם הרכב באחריות. אם לא- אתה אדון לעצמך.

לפי דעתי לייבואני הרכב בארץ יש אינטרס כלכלי ברור להורדת מירווחי הטיפולים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כמו שמרק רשם, אני גם הייתי פונה במייל לרנו צרפת לקבל את תגובתם הרשמית לנושא - כשמדובר בסכומים כאלה אל לנו ללכת כצאן אל ה... (תשלימו לבד).

תודה על העלאת הההצעה.

בנוגע למחירים, מחיר הקיט טיימינג עצמו נראה סביר (בטוח יחסית לקליאו מהדורות הקודמים).

ואם אתה מחוץ לאחריות, את שאר החלקים אפשר להשיג במחירים משמעותית יותר זולים (החל מהפילטרים, השמן, וכנראה גם הרפידות) - יחסוך לך כמה מאות שקלים לפחות.

שווה לבדוק - משה מגינתון עושה טיפולים עם חלקים שתביא, וברמת עבודה לא פחות טובה מקרסו.

וסתם אנקדוטה עצובה - קיט הטיימינג לרכב שלי עולה פי 1.5 מהקיט שלך - אם זאת לא חזירות וניצול מונופול, אני לא יודע מה כן.

הסיבה שמורה כנראה אצל קרסו ונציגם בפורום אריה.

ערב טוב,

משה.

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משה קצת לפני שמכרתי לקחתי הצעת מחיר לטיימינג לדור 2, קרוב ל6 רק על טיימינג אביזרים ומותחנים, ללא משאבת מים וללא הפולי שאמור היה כבר בטיימינג הזה לעבור החלפה, 6K ! :shock:

עושה רושם שהם התעשתו קצת במחירים והמחיר עדיין גבוה משמעותית אבל מעט שפוי ואם תוריד את המסיר פיח המיותר והרפידות הטיימינג באיזור ה4 וחצי K שזה לא מעט כסף אבל במונחים של דור 1/2 גם לא כזה נורא.

כשיצא לך לדבר על זה עם משה בדוק אופציה להביא חלקים מהבית, הזמנה מפיליפ תוזיל משמעותית את העלויות.

לענין הזמן החלפה, אם אתה רואה את עצמך לפחות עוד שנתים עם הרכב אז הייתי כבר ממליץ לך לבצע את הטיימינג כבר בטיפול הקרוב, אם יש ספק, אין ספק.

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

אני מצרף תמונה.

שימו לב שזה כולל החלפת רפידות קדמיות.

העבודה של החלפת הרצועה עולה 1000 שקלים :shock: ואורכת 4 שעות?.

המחיר והזמן מופקעים או שאני מדמיין? ממש מענין אותי איך קובעים מחיר כזה.

כיצד מתבצעת החלפת רצועת התזמון ברכב הזה שזה אורך כ-4 שעות?

הלוואי ואריה היה עונה לי על השאלה. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיליפ מוכר (למעשה אני הכרתי אותו ל PSI עוד בזמן שהייתה לי את ה MK1)

נבדקו מחירים בחו"ל כמובן, לא שווה את הטרחה לדעתי:

Timing Kit £89.89

Aux Kit £64.80

Air Filter £17.30

Pollen Filter £14.10

Brake Pads £75.60

DHL £64.80

מחירים בפאונד.

ייאמר לזכות קרסו שהמחירים טובים יותר מבעבר (צריך לדעת גם לפרגן ואין לי בעיה כשמגיע)

לגביי החשבון, שמן ונוזל קירור אני מביא בעצמי, לא חושב שאי פעם ביצעתי טיפול בלי שמנים\נוזלים שאני הבאתי.

יש לי פה גם פילטר שמן שהזמנתי מפיליפ ממזמן (חדש) והמחיר לא כולל הנחה.

זה לא שמפריע לי לבצע את הטיפול, אני פשוט רוצה להבין שאכן צריך לבצע, זה לא טיפול שנתי, זה טיפול גדול ומתוך ראות עיני זה נראה כמו משהו שלא נחוץ, מתוך הכרות עם קרסו. אני אעדכן מה קורה עם זה (יקח זמן כי אני עדיין רוצה למצות את כל האפשרויות לפני שאני מחליט וכמובן לקבל תשובה).

תודה למגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

אני מצרף תמונה.

שימו לב שזה כולל החלפת רפידות קדמיות.

בסעיף עבודות מהי העבודה הראשונה שעולה 799.80?

המחיר הוא שפוי יותר יחסית לדור שני. זו הצעת מחיר שקיבלת או שכבר ביצעת וזוהי הקבלה ?

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר למה טיימינג עולה כל כך הרבה, לא ספציפית לרכב הזה אלא לכל רכב. זה לא פשוט לשים רצועה ולדאוג שהחץ בפולי במקום הנכון?

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול להסביר למה טיימינג עולה כל כך הרבה, לא ספציפית לרכב הזה אלא לכל רכב. זה לא פשוט לשים רצועה ולדאוג שהחץ בפולי במקום הנכון?

באותה מידה אפשר ליצר גם גל ארכובה מפלדה פשוטה וזה יעלה יותר זול, מבלי להתייחס לאחוזי רווח של משווקים למינהם, הרצועת טיימינג צריכה להיות מגומי טוב וחזק, יצור נכון, ובדיקת איכות טובה, ומכאן עלותו הגבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העלות הגבוהה היא של העבודה, רצועה ולא משנה כמה איכותית שתהיה לא תעבור את ה300-400 שח וגם זה מחיר סופר מופרז לרצועה.

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסעיף עבודות מהי העבודה הראשונה שעולה 799.80?

המחיר הוא שפוי יותר יחסית לדור שני. זו הצעת מחיר שקיבלת או שכבר ביצעת וזוהי הקבלה ?

טיפול 4, כמפורט לטבלה בעמוד הראשון

אכן מחיר שפוי וזוהי הצעת מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
שימו לב! השרשור הזה בן 4340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...