Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם: חידוש פנסים עכורים והברקתם בציפוי הגנה מפני קרני UV ובזול

שימו לב! השרשור הזה בן 228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רוצה לשתף בתוצאות שלי עם ערכה מעאלי:
https://a.aliexpress.com/_EG2Opq5

האמת אני ממש מרוצה. 40₪ ושעה עבודה..

B165E5DB-A21A-4D8E-91B7-46BFC60FD4D8.jpeg

68334c83-42af-4413-a6a8-de8d4738357b.jpeg

עריכה אחרונה על ידי Obgel
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 10 שעות, lanosforce כתב:

כל חומר עם יכולת הגנת UV שייצור ציפוי על הפלסטיק יעשה את העבודה לתקופה. 

הבעיה עם לכה זה שהיא מצהיבה והיא מאוד קשיחה - אח"כ אם היא מצהיבה או מתקלפת - להוריד אותה זה סרט רע. 

הציפויים יעבדו יותר טוב אבל תלוי בעמידות של כל ציפוי - לי היה לפני כן OPTI-SEAL של אופטימום - היה יוצר ציפוי מבריק מהמם על הרכב למשך חודש ימים ותוך שלושה חודשים כבר היה צריך לחדש. 

הCG מחזיק בערך חצי שנה.

אבל הבעיה עם ציפויים זה שהם מחזיקים מעמד כל עוד שוטפים את הרכב ידנית ובעדינות - ברגע שמשתמשים בשטיפת לחץ ישירות על הרכב ובכלל אם משתמשים בסבונים שהם על בסיס הדרים (שמפו אש כמו שאוהבים לקרוא לזה) זה יוריד את הציפוי. 

על הפנסים - אם אני מקפיד לשטוף את הרכבים בעצמי - בגלל שהרכבים שלי חונים בחניות לא מקורות - כל שלושה חודשים בערך אני נותן להם טיפול והם סה"כ נשארים בסדר.

עדיף להשתמש בציפוי ולא בלכה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Liquidator כתב:

עדיף להשתמש בציפוי ולא בלכה?

כן - לכה על בסיס מים אמנם עלולה להחזיק שנים אבל הפנס והפלסטיקה שלו עדיין יצהיבו עם הזמן ואז אתה קודם צריך להוריד את הלכה ואז המילה "סיוט" תתפוס משמעות חדשה מבחינתך. 

ברגע שעשית לפנס ליטוש אחד רציני טוב - אח"כ פעם בכמה חודשים לתת ליטוש עם PLASTX זה כל מה שצריך - לא יהיה יותר צורך בניירות לטש - אם גם תשים ציפוי - זה יחזיק אפילו יותר זמן מעמד. 

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • שבועיים מאוחר יותר ...

עשיתי חידוש לפי הוראות האשכול וטיפים שהיו כאן. יצא מדהים בינתיים , רק טיפ חשוב מאוד, אחרי כמה 4-5 שעות מסיום מריחת הלכה, שכבת הלכה עדיין רגישה לנגיעות, וניסיתי ליישם שכבה נוספת מה שהרס את השכבה הקודמת (אפקט הידרופוביה שטשטש את הפנס בטיפות לכה) ואילץ אותי לנקות, לשייף ולמרוח מחדש מה שדרש מאמץ ובגלל שעשיתי בלי הרבה אור גם יצא קצת פחות טוב אבל עדיין סבבה

עריכה אחרונה על ידי nissan1211
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 8.8.2023 בשעה 22:50, CRuzer669 כתב:

פיניש עם 2500 מספיק? 

מתחיל עם 600-800-1000-2000 ומסיים עם 2500, לאחר מכן פלסטיקX של מגויירס ידני.

איך יצא?

יש תמונות של לפני ואחרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

השגתי בערך כל מה שצריך כדי להגיע לתוצאה מושלמת, קיט שיוף 600 800 1000 1200 1500 2000 2500 3000 5000 ופוליש למברגה ופוליש פלסטיק X של מגויירס, לצבוע את הפנס בלכה שלrustoleum clear coat 2x? 
Rust-Oleum 249117 Painter's Touch 2X Ultra Cover Spray Paint, 12 oz, Gloss  Clear - Neverwet Protective Coating Spray - Amazon.com

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה שכבה אחת (כי זה באמת שכבה עבה) ותיתן לזה שיוף רטוב - אם זה נראה טוב, אל תתן עוד אחת. מנסיון - רוסטלאום באמת נותנים לך בריסוס אחד שכבה כפולה בעובי.

אם מצהיב זה הפנס עצמו מלמטה\בפנים. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, lanosforce כתב:

ותיתן לזה שיוף רטוב

אחרי שזה מתייבש לשייף אותו? באיזה רמה(מספר כאילו)? ולמה?

אם הרי הוא/אני יישמנו את הפוליש פלסטיקx, זה יוצר שכוות הגנה, לא?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליש לא נותן שכבת הגנה, להפך, הוא מוריד שכבה עדינה מהפלסטיק.

שיוף סופי צריך להיות עדין מאוד - 2000 מינימום, ולאחר מכן רצוי להבריק עם פוליש. אם הצביעה טובה יכול להיות שאפשר גם רק לעשות פוליש.

זה נועד להחליק את הלכה ולהעלים נזילות/תפוזיות וכו שפוגעים בשקיפות.

צריך לשים לב שלאחר שהלכה מתייבשת הפוליש המתאים הוא ה״רגיל״ שמתאים ללכה של הרכב ולא פוליש לפלסטיק.

לפני 4 שעות, lanosforce כתב:

מנסיון

מניסיון על פנסים? 

מניסיוני עם ספריי לכה על פנסים זה ״מתפוצץ״ מתישהו, ב-2x זה לא קורה?

עדיף על יאכט ורניש?

SEAT Ibiza 2014 1.2t DSG >> Toyota Yaris 2018 HYBRID >> Renault Clio 2019 1.2t DCT >> Alfa Romeo Giulietta Milano 2014 1.4t TCT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

rustoleum clear coat 2x? 

ממש ממש ממש לא. זו לא לכה לפנסים. סליחה שאני צועק :-) פשוט ראיתי המון אנשים שעושים את הטעות הזו ומתבלבלים בין המוצר הזה לבין מוצר לכה 2K שכן מתאימה לפנסים אך גם במקרה הזה, עדיף לפעמים שלא אם אין ניסיון כי כל טעות זו עבודה של שעות (אם הכל ידני) להסיר שכבת לכה כזו. 

יש לא מעט סרטונים שמסבירים את ההבדל בין 2X לבין לכה 2K (חומר הבסיס שונה וגם המקשה) אך כאן אפשר לראות עד כמה 2X פשוט לא מתאים לפנסים כלל:

עריכה אחרונה על ידי Supertigre
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.8.2023 בשעה 20:54, CRuzer669 כתב:

קיט שיוף 600 800 1000 1200 1500 2000 2500 3000 5000

בסופו של יום, נגיד ועשיתי את השלב הזה, מה השלב הבא? פלסטיקס, לכה, פוליש רגיל, או לכה, פוליש רגיל?

ראיתי מלא סרטונים ברשת וכל אחד עושה משהו אחר, מה באמת הכי טוב לעשות? משהו שמישהו פה התנסה בזה.

אני בעבר שייפתי בכמה דרגות וסיימתי עם 2500, ויצא חמוד, אם הייתי עושה עם פלסטיקס היה יוצא יותר טוב?

אם אני משייף לפי הסדר ומסיים עם 5000 ומיישם פלסטיקס זה מספיק או שצריך להוסיף עוד משהו לרשימה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...