Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדוע אסור לרכב אספנות לנוע בדרך בין השעות 7 - 9 בבוקר

No Nick.inc
שימו לב! השרשור הזה בן 2304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכיוון אליו הולכים חלק מהמגיבים הוא פשוט מסוכן - חסר לנו שמישהו במשרד התחבורה יקנה את הרעיונות שלכם... לידיעתכם - מספר אנשים פנו למשרד התחבורה בטענות נגד המגבלה של שעות הנסיעה. כעת משרד התחבורה שוקל להסיר אותה, אבל במחיר יקר ביותר של צימצום בהקלות הביטוח. למיטב ידיעתי, "מועדון החמש" יאבק נגד כיוון כזה בצורה נחרצת - וטוב שכך.

ההיגיון הנכון הוא פשוט - רכב אספנות הוא כזה שמוחזק לצורך תחביב ולא לצורך שימוש יום-יומי. לכן הוא מהווה סיכון נמוך מבחינה ביטוחית ולכן הוא זוכה להקלות משמעותיות בביטוח. מי שצריך להשתמש ברכב הקלאסי שלו לנסיעה לעבודה, הרי שזה לא עבור תחביב, ויש לו אפשרות לא לרשום את רכבו כרכב אספנות, לשלם ביטוח מלא ולנסוע מתי שבא לו.

הגדרת "רכב אספנות" לא באה כדי להוזיל את עלויות הביטוח למי שמחפש "קומבינה זולה" - היא באה לאפשר לאנשים לטפח תחביב בעלות סבירה.

תיזהרו לא קלקל עם קומבינות הטבה הגיונית ונדירה שפעם ביובל המדינה הזאת נותנת. \

קובי

מעצבן אותי המשפט "מי שצריך להשתמש ברכב הקלאסי שלו לנסיעה לעבודה, הרי שזה לא עבור תחביב" אצלי ענתיקות זה תחביב זה דרך חיים אני אוהב את המכוניות האלה ובגלל שאני כל כך אוהב את המכוניות האלה אני רוצה את האפשרות לנסוע כל יום איתו בתור האוטו המרכזי... תהרוג אותי אני מעדיף קורבט ומוסטנג על לאנטיס מסריחה

למה? ככה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 118
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מצטער שעיצבנתי אותך, אבל הכוונה היא שברגע שתיסע במוסטנג שלך לעבודה, הרי שאתה משתמש בה לא רק לצורך התחביב אלא גם לצורך מעשי שנקרא "תחבורה לעבודה" - ולכן אתה מהווה סיכון ביטוחי גבוה יותר, כפי שמקובל ברכב רגיל, ומכאן שעליך לשלם ביטוח מלא ולא ביטוח מוזל המיועד למי שנוסע מעט.

בקיצור - יש לך אופציה לא לרשום את הרכב בתור "אספנות" - שלם ביטוח מלא וסע כרצונך. הבעיה היחידה היא שאם כבר הפכת אותו לאספנות - אין דרך חזרה. אבל את כל המגבלות האלו, כולל שעות הנסיעה, אתה אמור לדעת לפני שאתה רושם את הרכב כאספנות.

בקיצור - אין ארוחות חינם, למרות שכישראלים אנחנו תמיד מחפשים אותן.

בברכה, ולא להתעצבן מכל דבר,

קובי

MGC Roadster 1969

Jaguar 420 1967

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי צודק ב-100%.

כמי שעקב מקרוב אחר המגעים עם משרד התחבורה בזמנו, מדהים לראות איך קבוצה של אינטרסנטים (חלק מהם חברי מועדון החמש) פונה על דעת עצמה למשרד התחבורה, מבלי לתאם את מהלכיה עם המועדון, תוך התעלמות מוחלטת מההשלכות האפשרויות של הפעולה, לרבות ביטול ההטבה הכל כך חשובה בדמות ההנחה המשמעותית בתעריפי הביטוח.

אני מקווה שעוד לא מאוחר ושנציגי המועדון יצליחו למנוע ממשרד התחבורה לממש את השינויים המתוכננים בכל נושא "רכב האספנות".

ירון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנשים לא יודעים ולא מבינים בנושא שלא יכתבו מה שעולה להם לראש כי אז הפורום הזה ירד מיוקרתו.....

הסיבה היחדה לכך שאסור לנוע עם הרכב בין 7 ל9 בבוקר היא כדי לא להפוך את הרכב ליומיומי ...........

שאנשים לא יסעו איתו לעבודה..........

OTWITO - בסוף יצאת אדיוט מושלם. בפעם הבאה שאתה מחלק "מחמאות", כדאי שתבדוק קודם את מה שנכתב, עובדתית. מכיוון שאני צדקתי לחלוטין הן לעניין ה"הפרעה" לתנועה והן לעניין חוסר הרצון להפוך את הרכב ליומיומי ("רכבי סטודנטים". הבנת?), נראה לי שתגובתך היתה "שליפה" בלי לבדוק את העובדות. כדאי שלא תרשום יותר תגובות אם אתה לא מבין בנושא, אחרת הפורום הזה באמת ירד מיוקרתו ובמיוחד בגלל "חכמולוגים" כמוך. אתה הבנת את זה או שצריך לנקד לך?

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי, הגדרתה בדיוק את הפחד שלי (וגם של רבים האחרים, אני מניח). החשש שלי תמיד היה (וישנו, מן הסתם), שיום אחד משרד תחבורה עלולים אכן לקלוט, שאין הרבה פורד T 1901 על הכביש, ושמוסטנג, קורבט, ואפילו חיפושית 69' מסוגלות להגיע "קצת" יותר מ-50 קמ"ש, ולא מפריעים לתנועה יותר מפיאט אונו 95 שעולה באש באמצע הכביש (סתם מיקרה מלפני כמה ימים שראיתי :wink: ). ואז, הכיוון המחשבה שלהם יהיה: רגע, יש כאן אנשים שנהנים מהנחות? למה, מה קרה? וההמשך אכן ברור... אז, חברה, באמת, כפי שאומרת האמירה הישנה: "תזהר במשאלותיך, היא עוד עלולה להתגשם!".

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קובי, הגדרתה בדיוק את הפחד שלי (וגם של רבים האחרים, אני מניח). החשש שלי תמיד היה (וישנו, מן הסתם), שיום אחד משרד תחבורה עלולים אכן לקלוט, שאין הרבה פורד T 1901 על הכביש, ושמוסטנג, קורבט, ואפילו חיפושית 69' מסוגלות להגיע "קצת" יותר מ-50 קמ"ש, ולא מפריעים לתנועה יותר מפיאט אונו 95 שעולה באש באמצע הכביש (סתם מיקרה מלפני כמה ימים שראיתי :wink: ). ואז, הכיוון המחשבה שלהם יהיה: רגע, יש כאן אנשים שנהנים מהנחות? למה, מה קרה? וההמשך אכן ברור... אז, חברה, באמת, כפי שאומרת האמירה הישנה: "תזהר במשאלותיך, היא עוד עלולה להתגשם!".

למיטב זכרוני, לא היו פורד T בשנת 1901..., אלא אם כן מר הנרי פורד קרא כך לסוס שלו! :wink:

אינפיניטי M37X. יחידה בארץ. ו-BMW X1. לא יחידה בארץ. ו-MERCEDES SLC350 משנת 1973 כמובן. והיו עוד המון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-Ford Model T הראשונה יוצרה בראשון באוקטובר 1908

(אבל המכונית הראשונה ירדה מפס הייצור רק ב-1914 נראה מי יודע למה :?: ....)

יוצרו 15000000 מכוניות מהדגם הזה בין 1908 ל-1927

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אם הוא מ-1914, אז מותר לו גם לנסוע בכבישים המהירים :D:D:D:lol:

י Capri GT 74 MK2 "אספנות", עדיין מחכה לפחחות רצינית.*סוזוקי 1100F (שהפך ל"סטריטפייטר" לצערי :sad: )*GMC וואנדורה 4X4- "לוחם שטח" במנוחה *פורד D שנת78, ש"מת" להפוך ל"אספנות":oops:*פורד פיירמונט 79' :twisted: -חולם להיות שחור:wink: *"משפחת ליילנדים"* *ואסקורט סטיישן שניצלה בדקה ה-91:king::חובב מכוניות, אופנועים, מפלצות למיניהן ומוזיקה, הסובל מחוסר מקום, זמן ותקציב כרוני, להתעסק בכל התחביבים שלו :???:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-Ford Model T הראשונה יוצרה בראשון באוקטובר 1908

(אבל המכונית הראשונה ירדה מפס הייצור רק ב-1914 נראה מי יודע למה :?: ....)

יוצרו 15000000 מכוניות מהדגם הזה בין 1908 ל-1927

טכנולוגיית ייצור של "פס ייצור" פותחה ושולבה ב1914.....

המכוניות שיוצרו לפני יוצרו בשיטה הרגילה.

bmw e21 320i (318i) 1982

1971 bmw 1800

BMW 3.0 CSI 1973

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טכנולוגיית ייצור של "פס ייצור" פותחה ושולבה ב1914.....

המכוניות שיוצרו לפני יוצרו בשיטה הרגילה.

אכן צודק :D

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
כדי לא "לעכב את התנועה" ולא רשמית - כדי להתעלל במי שמחזיק רכב אספנות (יכול להיות אף כדי לצמצם הכדאיות לרשום "רכבי סטודנטים" כמו חיפושית וכו'). ממש "הגיוני", לאור העובדה שגם פרארי שנת 1974 יכולה להרשם כאספנות (וכידוע יש בארץ הרבה כאלו זרוקות ברחובות). נראה לאנטיס 2003 משיג אותה... זו רק דוגמה לעוד הוראה מטופשת כי הרי מי שברשותו רכב משנת 1910 שלא נרשם כאספנות יכול לנוע בכל שעה שהיא. כמו כן, מי שמתעלם ממנה ונתפס נוהג בשעות האמורות מגלה להפתעתו שחוץ מזה שנהג בשעות אסורות (+דו"ח כמובן), הרי שבשעת תאונה אין לו ביטוח, אפילו לא חובה... אאוץ'! :(

באמת???!!!!!!!!!!!! :shock:

יש לנו פרארי שזורק ברחוב???

ספרו לי יותר פרטים :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

יש לי כמה רכבי אספנות וביניהם פורד אסקורט קופה משנת 69 שאיתה אני נוסע ללימודים ולעבודה בשעות הבוקר

הרכב רשום כאספנות אבל הלוחית רישוי רגילה (6 ספרות אבל לא כתוב על הלוחית רכב אספנות).

השאלה שלי היא במידה ונתפסתי נוהג בשעות האלה מה העונש הצפוי בחוק ?

אין מצב שאני לא נוסע עם הבובה בבוקר כי מבין כל הרכבים שלי זה הכי חסכוני (וגם הכי מקרטע).

פורד אסקורט mk1 שנת 69

שברולט אימפלה שנת 72 - למכירה דרוש רק מעט פחחות.

שברולט סילברדו long שנת 81

שברולט קאווליר 95 - למכירה יד ראשונה מצב מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

במקום לענות לך אני מעוניין לשאול אותך,

מדוע אתה נוסע ברכב אספנות בבוקר, כאשר ידוע לך שזה אסור בשעות מסויימות, ולמרות זאת "אין מצב...",

תודה על תשובתך

אבי.

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ותחליט לנהוג ברכב הנ"ל בשעות שלא יועדו לו ונתפסת ע"י שוטר תנועה העונש בחוק הוא 500 ש"ח ללא נקודות.

"אי מילוי הגבלה או תנאי של רישיון הנהיגה".

במקרה של תאונה חלילה אתה תהיה במבוי סתום ובבעיה גדולה, מכיוון שהפרת תנאים שרשומים לך ברשיון הרכב.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

במקום לענות לך אני מעוניין לשאול אותך,

מדוע אתה נוסע ברכב אספנות בבוקר, כאשר ידוע לך שזה אסור בשעות מסויימות, ולמרות זאת "אין מצב...",

תודה על תשובתך

אבי.

כי אני סטונדט תפרן... ולא יכולתי להרשות לעצמי למכור שום אוטו שיש לי (אחרי שתיראה אותם אתה תבין למה)

אבל כניראה שאין ברירה ...

אין לי בעיה שיהיה גם אלף אבל שילך לאותו שוטר לתרופות

פורד אסקורט mk1 שנת 69

שברולט אימפלה שנת 72 - למכירה דרוש רק מעט פחחות.

שברולט סילברדו long שנת 81

שברולט קאווליר 95 - למכירה יד ראשונה מצב מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2304 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...