Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קריעת או קפיצת רצועת טיימינג בנסיעה..האם הלכו שסתומים?

dimal007
שימו לב! השרשור הזה בן 6686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פעם מרק כמדומני פרסם קובץ ובו רשימה של רכבים שבמידה ותקרע הרצועה לא יגרם נזק למנוע, יש לא מעט כאלו, למשל אני יודע שככה זה בבלנו מסויימות, באימפרזה עד 98, באופל קדט גם ולא חסר רכבים ככה שלא למהר להספיד את הרכב.

לפותח השרשור מדוע לא ענית כמה שסתומים המנוע אצלך

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום רב

דבר ראשון אין להניע את הרכב

דבר שני יש לבדוק מה קרה ואים באמת הרצועה נקרעה יש קודם כול צורך בהחלפתה בלבד ואחרי כן לבדוק קומפרסיה עלמנת לבדוק אים יש נזק לשסתומים ( אפשר לבדוק זאת גם בדרך אחרת ) ולא לרוץ ולהוריד את הראש

רק לידיעה כללית איזה גיר יש לך רגיל או אוטומט ( יש הבדל בין סוגי המנועים )

דבר שלישי לא כדאי שכול מוסך יגע ברובר רק מי שמכיר

בברכה זיסו יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיתן למכונאי להוריד לך את הראש,(לא לך,לרובר :roll: )

את הטריק הזה עשו ברובר לבחור מרחובות,לא בטוח שהיה צריך.

גבו ממנו 4000 ש"ח לפניי מע"מ. בקש שיפעלו לפי ההוראות בקובץ המצורף.

דע לך שהקובץ אינו מאוטו דאטה, או מאוטו חרטה. כפי שכתבו לי בעבר.

ברוך השם כבר אין לי את התוכנה הזאת.

במנוע שלך יש גל זיזים אחד,וב- 99% לא היה מפגש בין שסתום לבוכנה.

בהצלחה

דוד

נ.ב. אל תשכח לעדכן.

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

stinger.

אתה רוצה לגרום נזק? יש לך מזל שבני ל. עוד יושן :roll: .

לאחר קריעת רצועת טיימינג, אסור להניע מיד את המנוע.

יש להוציא פלגים,לסובב מנוע ביד,ורק לאחר מכן לתת סטרטר(בלי הפלגים).

זאת במסגרת הבדיקה,כשעדיין לא פירקו ראש.

דוד

דוד מזרחי נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד, ברור.

המסר העיקרי בהודעתי הוא שלא צריך למהר ולגעת בראש (כפי שהשתמע בתחילת השרשור) כדי שהמכונאי לא יעבוד עליו וילביש עליו שיפוץ ראש מנוע מיד.

מכונאי מקצועי ואמין יחליף רצועה קודם ויבצע סדר פעולות כפי שציינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינתי הרכב הוא רובר 200

מנוע 1.4 גיר רגיל. מודל 99

ומנוע כמדומני: 14K

משהו כזה...

רק כדי לעשות סדר בסלט הזה....בקשה קטנה לי אליכם, נניח והמוסכניק שלי לא הכי מנוסה או לא יודע מה...רציתי להכין לי רשימת פעולות שאותה הוא יצטרך לעשות כשאני אהיה לידו...וככה אני אדע שלא יעבדו עליי..אז אולי בבקשה תוכלו לומר לי מה עלי/עליו לעשות?

1. החלפת הרצועה, לפי מה שהבנתי.

2. בדיקת קומפרסיה / הוצאת פלאגים וסיבוב המנוע ביד, ונסיון התנעה?

???

ועוד משהו קטן...במסמכים שנתתם אין Rover...

:(

בתודה ענקית מראש,

דימה

Audi S5 4.2 V8 FSI Quattro

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינתי הרכב הוא רובר 200

מנוע 1.4 גיר רגיל. מודל 99

ומנוע כמדומני: 14K

משהו כזה...

רק כדי לעשות סדר בסלט הזה....בקשה קטנה לי אליכם, נניח והמוסכניק שלי לא הכי מנוסה או לא יודע מה...רציתי להכין לי רשימת פעולות שאותה הוא יצטרך לעשות כשאני אהיה לידו...וככה אני אדע שלא יעבדו עליי..אז אולי בבקשה תוכלו לומר לי מה עלי/עליו לעשות?

1. החלפת הרצועה, לפי מה שהבנתי.

2. בדיקת קומפרסיה / הוצאת פלאגים וסיבוב המנוע ביד, ונסיון התנעה?

???

ועוד משהו קטן...במסמכים שנתתם אין Rover...

:(

בתודה ענקית מראש,

דימה

שלום.

קודם כול!!!

אני לא היתי נותן לאחד שלא כול כך מכיר רובר לינגוע ברובר. אוטו עדין וצריך להכיר היטב או שאוכלים

חרה. דבר שני יש לבצע בדיקה + נסיון להרכיב רצועה חדשה לבצע בדיקת נוספות ואם ניתן אז להניע.

יתכן ויש מצב שיש לך מזל ולא ניגרם נזק נוסף. והיה וכן יש לפרק ראש ולעשות הערכת נזק ומחיר ורק

אז ניתן להחילט מה עושים.

ולכולם פעם אחת ולתמיד!!!

כאשר מנוע ניכבה עקב קריעת רצועת הטימינג, הנזק כבר ניגרם. וגם אם תיתנו 100 סטרטרים זה לא משנה!!! כאשר רצועת טימינג ניקראת בנסיעה המנוע ממשיך להיסתובב וגל-הזיזים נעצר. (בגיר אוטומטי עד 40 קמ"ש ובגיר רגיל עד שעוצרים או מוציאים ממהלך). מתי הנזק מחמיר ? שתי אפשרויות. או שמישהוא סובב את גל הזיזים ידנית ונתן סטרטר, אז הוא שובר את יתר השסטומים ובמקרא הזה ניתן לא תעודה של חמור!

המקרא השני כאשר הרצועה דילגה מיספר שינים ואז מרסקת את היתר אבל זה מאוד מאוד נדיר.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולכולם פעם אחת ולתמיד!!!

כאשר מנוע ניכבה עקב קריעת רצועת הטימינג, הנזק כבר ניגרם. וגם אם תיתנו 100 סטרטרים זה לא משנה!!! כאשר רצועת טימינג ניקראת בנסיעה המנוע ממשיך להיסתובב וגל-הזיזים נעצר. (בגיר אוטומטי עד 40 קמ"ש ובגיר רגיל עד שעוצרים או מוציאים ממהלך). מתי הנזק מחמיר ? שתי אפשרויות. או שמישהוא סובב את גל הזיזים ידנית ונתן סטרטר, אז הוא שובר את יתר השסטומים ובמקרא הזה ניתן לא תעודה של חמור!

המקרא השני כאשר הרצועה דילגה מיספר שינים ואז מרסקת את היתר אבל זה מאוד מאוד נדיר.

בברכה בני ל.

בני... אם אני מבין ממך נכון אז אם יש לי רכב אוטומטי ואני נוסע על 100 בשיוט ובזמן נסיעה על 100 קמ"ש נקרעת לי רצועה לא יגרם שום נזק למנוע?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני... אם אני מבין ממך נכון אז אם יש לי רכב אוטומטי ואני נוסע על 100 בשיוט ובזמן נסיעה על 100 קמ"ש נקרעת לי רצועה לא יגרם שום נזק למנוע?

שלום.

או לא הבנתה אותי או ההסבר קצת מבלבל.

שים לב דוגמא תאורטית, אם תצליח לדחוף את הרכב שלך האוטומטי למהירות 40 ק"מש+ כאשר ידית ההילוכים במצב דריב הגיר יתחיל לסובב את המנוע בתנאי שמשאבת השמן תיכנס לפעולה (לא בכול הדגמים) כלומר אם תכבה את המנוע במהירות 100 קמ"ש בדריב המנוע ימשיך להסתובב במצב בלימת מנוע וכאשר המהירות תרד ל40 קמ"ש המנוע יפסיק להסתובב ביגלל נפילת לחץ שמן בגיר.

בברכה בני ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

שים לב דוגמא תאורטית, אם תצליח לדחוף את הרכב שלך האוטומטי למהירות 40 ק"מש+ כאשר ידית ההילוכים במצב דריב הגיר יתחיל לסובב את המנוע בתנאי שמשאבת השמן תיכנס לפעולה (לא בכול הדגמים)=אתה מדבר על משאבת השמן של הגיר כן? כלומר אם תכבה את המנוע במהירות 100 קמ"ש בדריב המנוע ימשיך להסתובב במצב בלימת מנוע וכאשר המהירות תרד ל40 קמ"ש המנוע יפסיק להסתובב ביגלל נפילת לחץ שמן בגיר=אז אם המנוע לא יסתובב עקב נפילת לחץ בשמן הגיר אז בעצם עדיף שתקרע הרצועה מתחת ל 40 קמ"ש?

בברכה בני ל.

אני מצטער אני פשוט לא ממש מצליח להבין את מה שאתה אומר בני.

עמך הסליחה ותודה על הסבלנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני ל.

תודה לך! הבנתי...המוסכניק יודע לגעת ברובר...כי יש לי חבר/מכר שהיתה לו רובר והוא עשה לו ראש מנוע ....ואח"כ גם קנה את הרובר מהבן אדם..

אני עדיין מקווה שלא הלך כלום!:) חוץ מהרצועה...אבל זה רק מחר אדע..

אני אודה לך מאוד אם תוכל בבקשה לפרט, באילו בדיקות מדובר....? שיש לבצע לפני הרכבה של רצועה ואולי גם אחרי...אם תוכל לומר לי לפי הסדר זה יעזור מאוד...ככה אהיה בטוח שהכל נעשה לפי הספר ולפי מה שצריך...ולא סתם המוסכניק יפתח לי את הראש, או יגיד לי להחליף חלק/כל השסתומים..

בתודה,

דימה

Audi S5 4.2 V8 FSI Quattro

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער אני פשוט לא ממש מצליח להבין את מה שאתה אומר בני.

עמך הסליחה ותודה על הסבלנות.

שלום.

הבנתה בדיוק מה שכתבתב נכון.

בברכה בני ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני ל.

תודה לך! הבנתי...המוסכניק יודע לגעת ברובר...כי יש לי חבר/מכר שהיתה לו רובר והוא עשה לו ראש מנוע ....ואח"כ גם קנה את הרובר מהבן אדם..

אני עדיין מקווה שלא הלך כלום!:) חוץ מהרצועה...אבל זה רק מחר אדע..

אני אודה לך מאוד אם תוכל בבקשה לפרט, באילו בדיקות מדובר....? שיש לבצע לפני הרכבה של רצועה ואולי גם אחרי...אם תוכל לומר לי לפי הסדר זה יעזור מאוד...ככה אהיה בטוח שהכל נעשה לפי הספר ולפי מה שצריך...ולא סתם המוסכניק יפתח לי את הראש, או יגיד לי להחליף חלק/כל השסתומים..

בתודה,

דימה

שלום.

אתה רוצה להיות רגוע תביא את הרכב אלי :wink: .

כול מכונאי שמכבד את עצמו יודע איך ומה לבדוק או שאתה סומך עלו או לא אם לא שלא יגע.

בברכה בני ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...