Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לשמן מנוע(התלבטות בין קסטרול ל LM).

Slava 1982
שימו לב! השרשור הזה בן 6696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן אני יודע שאני צודק !

כבר הרבה זמן שאני משתתף בפורום בדיונים סביב מושגים כגון:צמיגות,סינטטי,חצי סינטטי,סינטטי מהונדס,מינרלי עם הרבה/קצת תוספים סינטטים.....מה שמוזר בכול העניין שחברות ענק כמו MOBIL , ESSO אין להם שמן בדרגת איכות SM בכול דרגות הצמיגות או בכול קו המוצרים, אבל מה בישראל חברת דלק,פז,סונול יש להם !!

קראתי המון מידע באינטרנט בנושא שמנים ודפי נתונים ואכן יש קצת בעיה בנושא וחייבים לקרוא את האותיות הקטנות בגודל פונט 6.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אפי אתה טועה לפי דעתי! כי במפרטים שאתה היסתכלת רשום GTX MAGNATEC MOD ולא GTX MAGNATEC וכנרא שזה ההבדל ביניהם שהאחד זה מינרלי והשני זה חצי סינטטי.

אם היית מעמיק בהודעותיי הקודמות היית רואה כי צירפתי את שני ה- Datasheets של שני השמנים:

1. Castrol GTX for Modern Engines - מגיע בגלון לבן.

2. Castrol GTX Magnatec - מגיע בגלון ירוק.

בשני המפרטים של שני השמנים מצויין במפורש כי הם מינרליים.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל על הוויכוח ועל העצבים של כולנו,פשוט נחכה לתשובות מהחברות הגדולות נרא מה הן יגידו.

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

TXT CASTROL הוא שמן חצי סינטטי וחצי מינרלי.

GTX PLUS CASTROL הוא שמן מינרלי.

SYNT STAR שמן סינתטי מלא.

ולאחר שיחה עם מנהל האיזור של מחוז מרכז "בפז" נקבע כי המגנטק הוא שמן סינטטי מלא. (בקבוק ירוק).

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שיחה עם מנהל האיזור של מחוז מרכז "בפז" נקבע כי המגנטק הוא שמן סינטטי מלא. (בקבוק ירוק).

ל'

אני אשמח לדעת על פי אילו נתונים הוא קבע זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולאחר שיחה עם מנהל האיזור של מחוז מרכז "בפז" נקבע כי המגנטק הוא שמן סינטטי מלא. (בקבוק ירוק).

ועל סמך מה הוא אומר את זה? כיצד הוא מיישב את זה עם העובדה שכתוב ב-Datasheet כי מדובר בשמן מינרלי?

מעבר לכך, לא מצויין אפילו על הגלון שמדובר בשמן סינטטי.

וכן, אני לא סומך על דבריו.

מדוע?

תשובה: אני מזמין אותך להתקשר למר אהוד, מהנדס השמנים של חברת "פז", והוא ישמח להסביר לך שהשמן קסטרול TXT הוא סינטטי מלא. (אמסור לך טלפון נייד בפרטי).

וכמובן שהשמן TXT הוא Semi Synthetic.

איך הוא הגיע למסקנה הזו? אינני יודע. כנראה שהוא חכם יותר ממהנדסי קסטרול.

בשיחה שקיימתי עימו לפני מספר חודשים הוא התעקש על כך למרות שעל האריזה היה כתוב במפורש שמדובר בשמן Semi Synthetic.

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, עוד עדכון בנושא עלילות "עליסה בארץ השמנים הסינטטים":

ברגע זה שוחחתי בטלפון עם מר אהוד אסטרחן, מהנדס השמנים בחברת "פז".

לטענתו, ה- Castol GTX Magnatec 10W40 הוא שמן חצי סינטטי.

ושוב התחושה שלי שב"פז" לא מכירים את השמנים שהחברה משווקת בארץ מתחזקת.

שימו לב לתשובות הסותרות שאנו מקבלים (נהגת שודים: את קיבלת תשובה ממנהל האיזור כי מדובר בשמן סינטטי מלא).

אך האבסורד הגדול הוא ששתיהן סותרות את ה- Datasheet של היצרן, שעל פיו השמן הוא מינרלי (ראו את המסמכים שצירפתי בשרשור).

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוחחתי עם אהוד, לא קיבלתי תשובה חד משמעית.

מחר אמורים לשלוח מיילים לכל תחנות הדלק בנושא זה ויחרץ גורלו של המגנטק האם הוא מלא או חצי.

נמתין לתשובות, ונהיה חכמים יותר.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין סביב מה מתברברים פה.

יש Datasheet המפורסם על ידי היצרן ואין שני לו. גם לא מהנדס של כל חברה זו או אחרת.

אם תחנות הדלק הן אלה יחרצו את גורלו של המגנטק - צר לי שהעסק פועל כך בחברת "פז" (וראינו כבר כמה גורלות נחצו עבורו על ידי החברה בשעות האחרונות).

אולי יהיה יותר נכון לפנות ליצרן? או לקרוא ב- DataSheet לשם שינוי?

אני פשוט יושב ותולש פה את השערות מהראש!

אפי.

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר שלום,

מנהל אזורי מנסיוני אינו אדם בעל השכלה טכנית שיכול להבין מה ההבדל בין מינרלי לסינטטי,הוא מקבל הנחיות ומידע מהמפיץ המרכזי.

כפי שכתב אפי רק החברה המייצרת תוכל לתת תשובה מוסמכת.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא חושב שהשמן מוצהר כחצי סינטטי לציבור וזה נכון.

בפרטי פרטים כתוב מינראלי כי הוא מעורבב ב2 סוגים של שמני בסיס מינראלים שאחד מהם נחשב סינטטי כלפי חוץ ( כן יש דבר כזה ).

לכן בגלל שבמסמך של אפי נוהגים להשתמש גם לצרכים אחרים מעבר לשימוש רגיל ולטיפול רפואי במקרה של פגיעה, חשוב לציין כי אין מרכיבים סינטיים בשמן והוא מינראלי בבסיסו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון שקיבלתי זה עתה: מנהל האזור לאחר שבדק את הנושא הודיע כי השמן הוא חצי סינטטי.

הודעה רשמית מר אהוד אסטרחן, מהנדס השמנים בחברת "פז", תגיע בטח בימים הקרובים למיילים בתחנות.

ל'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על סמך מה המידע?

כיצד הדבר מתיישב עם מה שמפורט ב- Datasheet? והוא לא.

כתוב באותיות של קידוש לבנה בשורת המרכיבים של השמן: Highly Refined Mineral Oil (אתם מוזמנים שוב להביט בתמונה הגזורה מתוך המסמך של חברת קסטרול).

אינני יודע על סמך מה המנהל האזורי או מר אהוד קבעו זאת (כמו שבתחילה נאמר שהשמן סינטטי, ולאחר מכן מר אהוד טען שהוא חצי סינטטי, ולאחר מכן תשובתו לא הייתה חד משמעית והוא היה צריך לבדוק את הנושא).

מעבר לכך, ציינתי כי מר אהוד התעקש בפניי בעבר כי הקסטרול TXT הוא סינטטי מלא. משום מה. מה שכמובן אינו נכון כלל.

אני, בכל אופן, אשלח מכתב ליצרן בנושא.

מבטיח לעדכן בנושא זה בהמשך.

אפי.

1.jpg

תנו חיוך, הכל לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובה שקיבלתי ממייל מ קסטרול רוסייה(בתמצית): השמן הנ"ל זהו שמן חצי סינטטי על בסיס מינרלי,כלומר שהשמן עצמו זהו שמן מינרלי ושהוסיפו לו מרכיבים סינטטים וזה מה שהופך אותו להיות שמן חצי סינטטי לכל דבר בעל צמיגות 10W 40.

או שאני דפוק או ב קסטרול דפוקים! או שהשמן מינרלי או שחצי סינטטי! אני לא מבין אותם! חצי סינטטי על בסיס מינרלי.

זה כמו שחסידה תבלע צפרדע, תכניס אחרי זה את המקור שלה לת$ת ולצפרדע תיהיה סירקולצייה, כך החסידה לא תיהיה רעבה לעולם.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6696 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...