Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעה נפסקה לזכותי, מלוא הסכום לא התקבל

פוסטים מומלצים

היי, הייתה תאונה, והוגשה תביעה דרך חברת הביטוח. יוצגנו על ידי משרד עורך דין מטעם חברת הביטוח. בית המשפט פסק את מלוא הסכום שדרשנו לזכותנו.  וכביכול אמורים לשלם לנו תוך 30 יום.

עד פה הכל טוב, עברו חודש וקצת ומשרד עורכי הדין הודיע שהתקבל סכום והוא מעביר לנו, יפה.

אך התקבל לא מלוא הסכום.

נפסקו בערך 10400, והתקבל רק 10000.

אמרו שיתקבל ההפרש נעביר, מאז עבור כשלושה חודשים של נידנודים למשרד עורכי הדין והפרש הכסף,  אין. תמיד בודקים, תמיד עדיין לא הגיע.

פנינו לחברת הביטוח, שלפחות חזרו מהר יותר ובדקו. ובגדול אומרים הכדור במגרש של משרד עורכי הדין.

עכשיו לא נמות מ400 שקל, אבל העניין עקרוני ומעצבן. 

לוותר? יש משהו פשוט לעשות?

תודה

עריכה אחרונה על ידי swiv
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכתב התראה לפני תביעה. במכתב אתה מקציב תקופת זמן קונקרטית להשלמת ההפרש (בד"כ 14 -21 יום). אם בתקופה זו לא תקבל את הכסף, תגיש תביעה קטנה , כולל ריבית והצמדה.

לחילופין, אם מדובר בפס"ד שלא כובד במלואו, אולי תוכל לפנות להוצאה לפועל.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביעה התרעה לפני תביעת מי?

חברת הביטוח שמייצגת אותי? חברת הביטוח של הצד השני?

לבצע עצמאית? לבקש מחברת הביטוח שייצגה אותי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש פס"ד ולא התקבל כל התשלום, הולכים להוצל"פ.

אני לא חושב שיש מה להגיש עוד תביעה. באיזו עילה?

בכל אופן, הוצל"פ זו גם לא מציאה גדולה. הם לא יעקלו לחייבים את הספה מהסלון. אבל יכול מאוד שמכתב התראה מהם יזרז אותו לשלם.
אם גם זה לא עובד, הייתי מוותר על ההפרש.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה למגיבים, לא בטוח שגם ללכת להוצאה לפועל שווה את ההפרש,

אבל יש משהו שאני לא מבין, המשמעות היא שלבן אדם אין ביטוח צד ג? 

אני מנסה לחשוב מהצד שלו, אם שילם השתתפות עצמית, אזי זה חברת הביטוח שלא העבירה את כל הכסף, 

מנגד, זו הייתה משאית (יחסית חדשה על הכביש)

אז אולי השתתפות עצמאית גבוהה מהסכום שנדרש לשלם ולכן החליט לא להפעיל ושילם עצמאית שאז נגיד איכשהו לא העביר את מלא הסכום?

פשוט אני לא מבין איך אם זה חברות ביטוח, למה לא פשוט עובר כל הסכום, או שזה שיטת מצליח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי האופציות אפשריות.
חברות ביטוח בתביעות צד ג' אוהבות לנסות את שיטת מצליח. דוגמא קלאסית היא תשלום של שכר טרחת שמאי נמוך.

אם זה בנאדם פרטי ששילם, בכלל לך תדע מה עובר לו בראש.

אתה לא יודע מי שילם את התביעה? משרד העו"ד לא יודע ממי הוא קיבל את הכסף? עריכה אחרונה על ידי matan129
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, swiv כתב:

הנתבעת היא חברת הביטוח של הצד השני, מגדל, במקרה זה

יפה. במקרה הזה, אתה או העו"ד אמורים לקבל ממגדל מכתב שכותרתו היא משהו בסגנון "תשלום תביעה מס' XYZ". במכתב יש פירוט של התשלומים (חלפים ועבודות, שכ"ט שמאי וכו').

במקרה שלא מעורב בית משפט, שיטת המצליח לעיל נפוצה מאוד. למשל, השמאי הוציא קבלה על 1,000 ש"ח אבל הביטוח שילם 400 בנימוק של "זה גבוה מדי ביחס למקובל במקרים האלה". בד"כ השמאים סופגים את ההפרש, משחררים אותך והולכים לריב עם חברת הביטוח.

אבל -במקרה שלך, בית משפט כן פסק סכום מדויק. זה דיי משונה ונשמע כמו טעות אנוש בהעברה.

כך או כך, הייתי בודק את המכתב הזה.

לגבי הוצלפ - אפשר להפעיל הוצלפ על תאגיד, אבל מול חברת ביטוח ממש לא אמורים להגיע לזה. למשרד עורכי הדין אין מה להגיד בעניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ויש פס"ד חלוט, הפתרון היחיד הוא לגשת לרשות האכיפה והגבייה (הוצל"פ)

בעקרון, בסכומים נמוכים הגביה אמורה להיעשות במסלול מקוצר.  כלומר, לאחר פתיחת תיק, הוצל"פ עושים את כל העבודה עבורך.

אבל..אם לנתבעת יש חוב גדול (סך החוב 100K ומעלה), אז אפשר לפתוח תיק רק במסלול רגיל (אתה צריך לנהל את התיק. להגיש בקשות לביצוע פעולות וכו').

לשיקולך אם אתה רוצה להיכנס לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר עוד דין ודברים עם נציגה של משרד עורכי דין המייצג אותנו, בשעה טובה העבירו את הכסף,

בלי באמת הסבר למה היה העיכוב.. להערכתי פשוט אוזלת יד שלהם

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...