Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בדיקת מי שפיר, הריון ראשון

RG1

פוסטים מומלצים

אהלן חברים

שאלה מוזרה לפורום רכב אבל בסביבה הקרובה לא הצלחתי לקבל תושבה, רוב המבוגרים מתנגדים מאוד לבדיקה, רוב הצעירים דיי מעופפים ולא יודעים מה כן ומה לא, עושים מה שהרופא אומר. אנחנו בני 29~30. 

לנושא - עשינו סקירת מערכות אצל רופא מאוד בכיר, הסקירה הייתה טובה מאוד ברוך השם, אבל העלתי מולו את נושא בדיקת המי שפיר ופה התחיל קצת בלבול שלי ושל אשתי.

כמו שאתם יודעים, עושים שקיפות עורפית ואז בדיקת דם - סקר ביוכימי. התוצאה שלנו הייתה בערך 1:1300 אחרי הביוכימי הראשון. לחברה של אישתי יצא 1:30,000 מה שקצת הכניס אותה ללחץ ולכן שאלתי את הסוקר על הנושא.

הוא אומר, שגם אם היה יוצא 1 למיליון, כדאי לעשות מי שפיר.. אפשר לעשות שם מיפוי כרומוזומים שבודקים הרבה יותר דברים משקיפות עורפית, וממחקר חדש שיצא התוצאות היו בערך 1:100 עם פגם גנטי משנה חיים, ככה שגם אם הסכנה ממי שפיר היא 1:1,000 כדאי לעשות.

אני אישית לא יודע מה לעשות, מבחינה רציונלית אין ספק שכדאי לעשות, מבחינה 'מנטלית' זה מבאס, זו בדיקה לא פשוטה שאחריה צריך לנוח יום יומיים בבית או משהו כזה, דואג לאישתי שתרגיש בבדיקה עצמה לא בנוח ודואג כמובן גם לסכנה לעובר שבבדיקה. עוד נקודה מבאסת, שגם אם חלילה חלילה קורה משהו רע בבדיקה, זה מהתפתחות של זיהום או משהו ככה שרק אחרי כמה ימים יודעים שנגרם נזק כתוצאה מהבדיקה, זה ממש שבוע מורט עצבים. 

בקיצור אשמח לשמוע דעות \ חוויות שלכם בנושא. תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אנחנו עשינו את הבדיקה לפני כ13 שנה.

אשתי חרדתית מאוד לגבי כל הליך רפואי והיתה בלחץ לפני. בפועל זה לקח משהו כמו 10 שניות. הרופאים שעושים את הבדיקה הם בדכ מאוד מיומנים ופוגעים בול בנקודה שצריך. הסיכון נמוך מאוד מאוד. לדעתי עדיף על האפשרות ללדת ילד חולה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקשיב לרופא שלך ולא לאנשים שאתה לא מכיר בפורום. חד וחלק 

• רעיון טוב! 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תעשו מה שממליץ לכם הרופא.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, BarryG כתב:

סיכון אפסי, אשתי עשתה בשתי הלידות, לא התלוננה על כלום. הבדיקה די פשוטה. תעשו.

לאישה כן. לעובר, לא כל כך.

פותש, תאספו נתונים , תשאלו את הרופאים ותוודאו שהבנתם את התשובות ומה מהן מתאימיות למקרה שלכם ואז תוכלו להחליט בצורה מושכלת.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שפיר זו בדיקה ודאית ולא סטטיסטית אבל יש בה גם סיכונים.

אם אתה סומך על הרופא לך לפי מה שהוא אומר.

אנחנו לא עשינו עם  גדולה ועשינו עם הקטנה כי זה מה שהומלץ לנו ואני סומך על הממליץ ב 1000%

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגיד ומוצאים פגם גנטי, כזה שאפשר לחיות איתו אבל לא חיים של 100%

האם יש הסכמה מוחלטת בניכם שאתם עושים הפלה?

אם לא, חבל על הבדיקה.

אנחנו אישית לא עשינו.

הסתפקנו בסקירת מערכות פרטית אצל רופא מומלץ + יעוץ גנטי שהראה שאין לאישתי (אני לא נבדקתי כי לא מצאו אצלה כלום) איזה מחלות תורשתיות מיוחדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהריון ה-3 עשינו כי ידענו שאם העובר לא יהיה תקין, אנחנו מפילים בוודאות.
מבחינת סיכון? הסיכון קיים, אבל הוא הרבה יותר פחות מזה שהמשפחה תצטרך לסבול כל החיים (שאפו לשאר ההורים שחושבים אחרת!!)

גם אישתי מאוד לחוצה מכל זה ולכן עשינו באופן פרטי ה-כ-ל בשביל השקט הנפשי שלה:
בדיקות גנטיות מורחבות + את כל הבדיקות לכל ההריונות(סקירה ראשונה, שנייה ואפילו שלישית) + בדיקת מי שפיר (רק להריון ה-3) אצל מישהו מאוד ידוע ומומלץ - סיפור של 2דקות.

עריכה אחרונה על ידי Paprika-Metuka
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עונה בתור איש מקצוע (משום שספריאל עדיין לא הגיב) בדיקה מאוד מומלצת. סיכון קיים, אך מזערי.

בכל דבר בחיים יש סיכון. העניין זה סיכון מול רווח. זאת בדיקה בה אתה יכול לבדוק יותר דברים, ובמידה ומתגלית בעיה/ מחלה יש אפשרות להחליט מה עושים הלאה.

לפני 10 שעות, om2 כתב:

נגיד ומוצאים פגם גנטי, כזה שאפשר לחיות איתו אבל לא חיים של 100%

אם לא, חבל על הבדיקה.

יש אנשים שבאים מראש עם החלטה שגם אם יש פגם גנטי, לא עושים הפלה. אחרי ששומעים על המשמעות של זה - משנים את דעתם (ולא, אני לא מתכוון לאנשים עם איסורים מטעמי דת, למרות שיש גם כאלו שמשנים את דעתם לאחר התייעצות עם רב)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, om2 כתב:

אם לא, חבל על הבדיקה.

לא יודע ספציפית לגבי הבדיקה הזו אבל קריטריון ההפלה הוא לא חד משמעי, לגבי ביצוע בדיקה כלשהי.

אחיינית של אשתי נולדה עם מום גנטי נדיר מאוד (התפספס בסקירה) והם גילו את זה רק בלידה, מה שגרם לצורך לקבל החלטות תחת לחץ גדול מאוד.

בערך באותו זמן, בצירוף מקרים נדיר הם נתקלו בבית החולים, במשפחה אחרת שגם להם נולד בן עם מום דומה. ההורים של הבן הם דתיים ולכן לא ביצעו הפלה למרות שידעו מראש על המצב. אבל בזכות הידיעה הזו, הם התכוננו והבן הוטס לניתוח בחו״ל מיד לאחר הלידה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו לא עשינו כי קיבלנו תוצאה מאוד טובה גם בשקיפות וגם בבדיקת דם, ובנוסף אין לנו היסטוריה דומה במשפחה, עשינו בדיקות גנטיות והיינו יחסית רגועים. גם הרופאים אמרו שלא כדאי לעשות.

מה שכן, אתם חייבים להתחשב בהיסטוריה משפחתית, בדיקות גנטיות אם עשיתם, והכי חשוב המלצת רופא. במקומכם הייתי לוקח עוד חוות דעת ומחליט ביחד עם הרופא שמלווה את ההיריון מההתחלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב עכשיו בדיקות, אמרת "ברוך ה'" אז אני זורם איתך, אתה תפיל אם חלילה הוא בעל תסמונת דאון?

הרופא המליץ על בדיקה, אז כדאי לעשות, גם אני הייתי עושה.

משהו יתגלה בבדיקה? כבר היו סיפורים בעבר שהתגלו דברים והילד נולד בריא ושלם, ובפן הנפשי, תוכל לחיות עם האי ודאות עד הלידה?

אישית התנדבתי עם ילדים בעלי תסמונת דאון, למדתי בכיתה ששילבה אוטיסטים מכיתה א עד ו, לא קל, ממש לא, אבל איך אפשר לראות ילד \ מבוגר כזה מקסים ולחשוב שהוריו יכלו להפיל אותו בקלות.

יש לי חבר עם 4 ילדים אוטיסטים, קל? ממש ממש לא, אבל הוא חי, רק דואג למה יקרה אחרי שהוא ילך ותאמין לי הוא נהנה מהחיים למרות הקושי.

יש לי שכן עם שני ילדים אוטיסטים אחד ברמת תפקוד קשה, ואתה רואה אותו בא להתפלל ושמח מהחיים, בא לשיעורי תורה ונהנה כל רגע מהילדים המיוחדים שלו, אפילו המתפללים לא מדברים מילה כשהם מפריעים לעיתים (קרובות) ומחייכים לילדים הנהדרים האלה.

• אהבתי 1

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שאתה יכול להסתמך על חוכמת ההמונים במקרה הזה. תתיעץ עם 2-3 רופאים ותראה מה דעתם.

רק קח בחשבון, שרופאים תמיד יעדיפו לכסתח את עצמם, לכן אף אחד לא יגיד לך "אל תעשה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...