Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קידום בתפקיד במקום העבודה, אבל יש כמה תמרורי אזהרה, האם לוותר?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קרוב משפחה עובד סביב ה-10 שנים באותו תפקיד בחברה מסיימת. יש לו מעליו ר"צ, ומעל ה-ר"צ יש מנהל שאיתו הוא בקושי בא במגע. 

אותו קרוב משפחה הוא עובד טוב ומאוד מוערך בתפקיד שלו, ובשיחות סיכום שנה מקבל בעיקר תשבוחות. 

עכשיו היה לו הזדמנות להקדם באותה מחלקה לתפקיד טוב יותר עקב עובד שעזב. בתפקיד החדש הוא יבוא הרבה יותר במגע עם המנהל. 

לפני כמה ימים היה לו ראיון עבודה שעיקר האינטרקציה הייתה עם המנהל. הבעיה שבמקום ראיון עבודה, זה היה יותר כמו ROAST , ו-70 אחוז מהראיון היה היטפלות לדברים שליליים וביקורת על יעילות העבודה שלו. 

אז עכשיו מתחילה התהיה, האם המנהל הוא אידיוט שחושב שככה מראיינים אנשים? או שהוא פשוט בנאדם קטנוני ומעצבן שיהיה סיוט לעבוד מולו? 

מהנסיון שלכם ומקרים שנתקלתם בהם מה מהשניים יותר נכון? והאם בכלל זה משנה באם ללכת על התפקיד או לא?( במידה ואם יקבלו אותו בכלל) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו כל האינפורמציה שיש לו על המנהל הזה? אחרי 10 שנים בחברה הוא מן הסתם שמע עליו קצת יותר ובטח יכול גם עכשיו לגשש (גם אם המנהל עצמו חדש, בטח יש עוד מקורות מידע).

חויה שלילית אחת לא הופכת אותו למפלצת שאי אפשר לעבוד איתה, גם אם הוא לא המנהל המושלם.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בעניין פשוט, הר"צ עוזב? אם כן, למה? זה יכול להביא נקודות חשובות.

הגיע הזמן לבדוק מה השמועות שיש על המנהל. שווה להתחיל לשמוע דעות מאנשים בסביבה.

קשה לי להאמין 10 שנים והוא לא מכיר את המנהל הזה. תבקש מהבחור לפרט יותר על המנהל המדובר.

אפילו הייתי נותן גיחה החוצה ובודק אופציות (שולח קו"ח ובודק איך הראיונות מתבצעים, אולי אפילו להשתדרג במקום העבודה חדש) בחוץ לפני שהייתי נכנס לתפקיד כזה.

אפשר גם לציין תפקיד או\ו תחום עבודה ואולי יהיה פה מישהו שמכיר את התחום ואולי זה נהוג בתחום (למרות שקשה לי להאמין שיחס חרא קיים בתחום המדובר)

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיוני האישי, נהוג כשעובד מבקש תוספת שכר למשל, שהמנהל שלו קודם כל מציף את כל מה שלא מוצא חן בעיניו. דבר ראשון.

זו טקטיקה מסויימת, שאני לא מבין אותה האמת.

מניח שזה כדי שאותו עובד לא ידרוש שכר גבוה מדיי בעקבות הקידום, או משהו דומה לזה. 

כמו שאמר DAREDEVIL מעליי, מדוע המשרה התפנתה- זו האינדיקצייה הטובה ביותר. 

מעבר לכך לצערי זה נשמע נורמלי למדיי. וזה לא מעיד על טיב ואיכות המנהל- השגרה שונה ביום יום מהתנהלות נקודתית של קידומים ודיוני שכר. 

כך דעתי לפחות.

• מעניין 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ברווז כתב:

מעבר לכך לצערי זה נשמע נורמלי למדיי. וזה לא מעיד על טיב ואיכות המנהל

מעיד המון על טיב ואיכות המנהל.

אם זה היחס שלו בראיון עבודה, תחשוב מה יהיה בעבודה עצמה.

נכון, אני מניח שהוא לא היה עושה את הקונצים האלה למועמד שהגיע מבחוץ, אבל אם הוא מרגיש בנוח להתנהל ככה למישהו שעובד איתו באותה חברה, תחשוב מה יהיה כשהוא יעבוד תחתיו ישירות.

לדעתי - חתיכת נורה אדומה.

לפני 4 שעות, ברווז כתב:

מניסיוני האישי, נהוג כשעובד מבקש תוספת שכר למשל, שהמנהל שלו קודם כל מציף את כל מה שלא מוצא חן בעיניו. דבר ראשון.

זו טקטיקה מסויימת, שאני לא מבין אותה האמת.

מנהל נורמלי לא יעשה דבר כזה.

אם בתגובה לבקשה להעלאת שכר, הוא ישר מתחיל להוריד אותך, אז תרענן קורות חיים ותתחיל לחרוש את הלינקדאין כבר אתמול.

לפני 4 שעות, ברווז כתב:

מסכים.

אני הייתי מדבר עם הבחור שעבד במשרה הזאת קודם, לא צריכה להיות לו סיבה שלא להגיד לך את האמת.

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, davemustaine87 כתב:

היה לו הזדמנות להקדם באותה מחלקה לתפקיד טוב יותר עקב עובד שעזב. בתפקיד החדש הוא יבוא הרבה יותר במגע עם המנהל. 

לפני כמה ימים היה לו ראיון עבודה שעיקר האינטרקציה הייתה עם המנהל. הבעיה שבמקום ראיון עבודה, זה היה יותר כמו ROAST , ו-70 אחוז מהראיון היה היטפלות לדברים שליליים וביקורת על יעילות העבודה שלו.

מה שאני קורא פה :

1. קרוב המשפחה שלך לא עשה שיעורי בית על  המנהל והסיטואציה, ולא התכונן היטב לראיון.

2. כנראה שלא באו להזמין אותו לתפקיד החדש, אלא הוא שמע שזה נפתח והחליט לנסות את מזלו.

בסיטואציה כזאת, עדיף שישאר איפה שהוא או יחפש בחוץ. הוא לא בפוזיציה טובה להתקדם במחלקה הנוכחית.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Derish כתב:

2. כנראה שלא באו להזמין אותו לתפקיד החדש, אלא הוא שמע שזה נפתח והחליט לנסות את מזלו.

שזה בסדר גמור. לא בכל דבר צריך לשבת ולחכות שיזמינו אותך, צריך לגלות יוזמה לפעמים.

אופציה נוספת - המנהל ידע שהבחור פחות מתאים לתפקיד, וזאת הדרך שלו להעביר ביקורת בונה כדי להראות איפה הוא צריך להשתפר.

אולי התפקיד כבר הובטח למישהו אחר, או שלא מצאו אף עובד מתאים, והחליטו לגייס מבחוץ.

אנחנו לא באמת יודעים מה הלך שם ואיך השיחה התנהלה.

מה שנכון - אכן נשמע כאילו הקרוב משפחה של פות"ש לא עשה שיעורי בית על התפקיד או המנהל.

• מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השילוב של שני המרכיבים הוא קטלני. אפשר לגלות יוזמה, אבל כשעושים את זה בלי הכנה מתאימה - זה מעיד על אופורטוניזם וחוסר מוטיבציה. ומאידך, זה לא שהמוניטין הנהדרים שלו הפכו אותו למועמד מוביל, לכן אין לו שום מנוף נגד המנהל כשזה נופל עליו עם כל מיני טענות מוזרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ע"ס מה שתארת וזה בלבד - זה כנראה דרכו של המנהל לנהל מו"מ על השכר, בכל מקרה בסביבת עבודה כזו לא הייתי רואה עתיד ולא הייתי רוצה להיות במצבים כאלה. בחברה אחרת כנראה יעריכו אותך יותר גם בפן הכספי. כשיש ספק - אין ספק.

• מעניין 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, vadim6385 כתב:

מעיד המון על טיב ואיכות המנהל.

אם זה היחס שלו בראיון עבודה, תחשוב מה יהיה בעבודה עצמה.

אני לא מסכים אתך ידידי, מתוך ניסיון. 

כמובן שלא כולם הם כאלה- לא חסר הזויים. תשאל אותי איך אני יודע. אבל, יש גם לא מעט שזו פשוט טקטיקה אצלהם ותו לא. 

לפני שנים רבות, עברתי ראיון עבודה שהלחיץ לי את הצורה- המראיין עשה לא מעט קונצים, טריקים ושטיקים בזמן הראיון. 

והכל כטקטיקה.

התקבלתי. הבן אדם היה זהב. 

אבל כן, אלו נדירים מדיי לצערי.

נכון, אני מניח שהוא לא היה עושה את הקונצים האלה למועמד שהגיע מבחוץ, אבל אם הוא מרגיש בנוח להתנהל ככה למישהו שעובד איתו באותה חברה, תחשוב מה יהיה כשהוא יעבוד תחתיו ישירות.

לדעתי - חתיכת נורה אדומה.

מנהל נורמלי לא יעשה דבר כזה.

טקטיקה נפוצה...

אם בתגובה לבקשה להעלאת שכר, הוא ישר מתחיל להוריד אותך, אז תרענן קורות חיים ותתחיל לחרוש את הלינקדאין כבר אתמול.

ולאן אתה תגיע אתה יודע?

הסיכוי ליפול מרע לגרוע הוא לא נמוך במיוחד... לפחות במקום הזה, מדובר על "השטן שאתה מכיר".

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק יותר לעומק מי המנהל הזה ואיך זה לעבוד תחתיו.

יש אנשים שהם פשוט חארות ויש כאלה שהם פשוט ישירים מידי. הסוג השני לאו דווקא שלילי וכשלומדים שזה הטיפוס יכול להיות שיהיו אחלה יחסי עבודה.

בכלל אם אדם הוא חרא לרוב הוא ישים מתחתיו אנשים שמתנהלים כמוהו.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ברווז כתב:

ולאן אתה תגיע אתה יודע?

הסיכוי ליפול מרע לגרוע הוא לא נמוך במיוחד... לפחות במקום הזה, מדובר על "השטן שאתה מכיר".

אני ממש לא אוהב את הגישה הזאת. 

כשתעבור דירה, תדע על איזה שכנים אתה נופל? 

או כשתקנה רכב אולי תיפול על נבלה שחוטה? 

השטן שאתה מכיר כתירוץ של לא לעשות צעד שעלול להטיב איתך זה פשוט לדרוך במקום. 

הגעת למקום לא טוב? תחפש שוב. 

על אותו משקל אל תצא מהבית, יכולים לדרוס אותך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אחרי שיחה עם הקרוב משפחה, 

הוא דיבר עם הבנאדם שכרגע עובד בתפקיד הזה(ויעזוב בסוף החודש) וגם סיפר לו על הראיון עבודה המוזר. 

הוא סיפר לו שהמנהל אכן קצת נודניק אבל לא בצורה מוגזמת מדי, ומאוד התפלא לשמוע שככה הלך הראיון עבודה. הוא לא מבין מה הקטע. 

הוא עוזב בגלל שהוא מצא עבודה אחרת טובה יותר מכול בחינה. לא בגלל שהיה לו רע בתפקיד הנוכחי. 

לפני 15 שעות, Derish כתב:

1. קרוב המשפחה שלך לא עשה שיעורי בית על  המנהל והסיטואציה, ולא התכונן היטב לראיון.

1.אולי. לא באמת יודע. אבל בכמה ראיונות אתה היית שתקפו אותך(מדגיש, לא שאלו או התעניינו, אלא פשוט תקפו) על דברים נקודתיים בתפקיד שלך? איך אפשר להתכונן לזה? אני הייתי רק באחד כזה, וראיון שני כבר לא היה מיוזמתי. 

2. לא הזמינו אף אחד לתפקיד, פשוט הציעו את התפקיד, את הדרישות, ומי שחושב שמתאים שיגיש קורות חיים. דווקא התסתבר לו שהעובד הנוכחי שם, המליץ עליו בתור מישהו שמאוד מתאים לתפקיד הזה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, ברווז כתב:

ולאן אתה תגיע אתה יודע?

יש גם סיכוי ליפול מרע לטוב, אתה יודע.

וגם הוא לא נמוך במיוחד.

מה שאתה מציע, זאת גישה סובייטית דפוקה, מנטליות של עבד.

"לא אנסה להתקדם, כי אולי יהיה יותר גרוע". 

אני עם הסובייטים גמרתי.

לפני 7 שעות, ברווז כתב:

טקטיקה נפוצה...

אז שינסו אותה על פראייר אחר.

עריכה אחרונה על ידי vadim6385

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

,מאחר ולא היינו נוכחים בפגישה, קשה לדעת מה הסתתר מאחורי המילים.

באיזו אווירה התרחשה השיחה?

אולי באווירה משוחררת שבה המנהל הרגיש בנוח לפרט מה לדעתו יצריך שינוי אצל הבחור כדי שיצליח בתפקיד החדש?

אולי באווירה מאיימת שבה המנהל הבהיר למה הבחור לא יצליח בתפקיד החדש?

מה התחושות של הבחור?

איך האישיות שלו? כי לעבוד 10 שנים במקום מסויים בלי דחף להתקדם אומר גם עליו משהו.

ולא שזה רע, יציבות זה משהו נדיר במחוזותינו בשנים האחרונות אבל צריכות להיות גם שאיפות.

לגבי המנהל, זה לא נדיר שלא נפגשים עם הבוס. יש כאלו ששומרים מרחק ומדברים רק עם ראשי הצוותים. אפשר לפגוש אותם במסדרון אבל זה לרוב יהיה "שלום שלום".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...