Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושים עם לחץ מים לא תקין בדירה חדשה?

bigbosf
שימו לב! השרשור הזה בן 748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת רקע. דירה חדשה מקבלן, בת שנה . מרגע קבלת המפתח , זרם חלש בכל הדירה. מדובר על קומה אחרונה כאשר בעצם אלו 2 קומות אחרונות (דירת דופלקס) . במטבח היה זרם ממש חלש, אחרי שהקבלן הביא את איש המשאבות ואת האינסלטור, ואחרי שהחברה שסיפקה את  הברזים החליפו ברז ועדיין בקושי היה זרם , ולאחר שהם רבו בינם לבין עצמם , בסוף התקינו איזה צינור מתחת לכיור, והבעיה נפתרה פחות או יותר. כל הזמן הזה הקבלן טוען שלפי איזה בדיקה שהוא עושה בשעון לחץ, הכל תקין.

הסיפור די דומה בקומה למעלה , באמבטיה. מה שקורה הזרם שם מאוד חלש ולא מאפשר להתקלח בצורה נורמלית. הקבלן מפרק את הראש של המזלף ומראה לי שהלחץ תקין. אחרי זה הוא מאשים את הראש של המזלף. הסברתי לו שזאת שטות גמורה כי לעיתים קרובות (בדרכ כלל זה קורה בערבים או בשעות הבוקר המאוחרות) , יש זרם מטורף. אם הראש מזלף היה דפוק כמו שהוא טוען , זה היה צריך להיות דפוק כל הזמן. הסיפור הזה נגרר ונגרר. איך אני מצליח לסיים את הסאגה הזאת? בזמנו הקבלן הציע להגביר את הלחץ של המשאבות , אבל מצד שני הם פחדו שזה ידפוק משהו אצל הקומות הנמוכות . 

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אניח שאתה לא הקומה היחידה שמחוברת למשאבות, אם יש חוסר עקביות בעוצמת הזרם נסה לבדוק אם זה קיים גם בקומה מתחתיך, אולי זה יורגש פחות בגלל הבדלי הגובה, אבל שווה לבדוק.

נסו גם לראות אם השינוי בעוצמה הוא תלוי שעה (ממש לבדוק במשך כמה ימים כמה פעמים לאורך היום באותן שעות ולתעד בוידאו את ההבדלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

קח יציאה שלא בשמוש שוטף, חבר אליה מד לחץ ושים מצלמה שתצלם אותו ב time lapse.  סלולר עם אפליקציה צריך להספיק.

לפי זה שלפעמים יש ולפעמים אין, אני מניח שהבעייה היא בספיקה הכוללת לבניין.  כשאין הרבה צרכנים - כמות המים הזורמת מספיקה והלחץ תקין.  כשיש הרבה צרכנים - אתה לא יכול להתקלח (וסביר שזה יהיה חמור יותר בקומות העליונות).  תן לי לנחש שהבדיקות של הקבלן התבצעו במהלך שעות היום (שעות עבודה של הקבלן) ואז מעט אנשים צורכים מים בכמויות בבנין.  כשאתה מתקלח - גם האחרים מתקלחים ו ....

בעזרת הצלום תוכל לראות האם באמת יש נפילות לחץ ומתי ואז לבוא בטענות לקבלן.

עריכה אחרונה על ידי dani666
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.12.2021 בשעה 00:04, bigbosf כתב:

קצת רקע. דירה חדשה מקבלן, בת שנה . מרגע קבלת המפתח , זרם חלש בכל הדירה. מדובר על קומה אחרונה כאשר בעצם אלו 2 קומות אחרונות (דירת דופלקס) .

אצל השכן הכל בסדר ?

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
בתאריך 8.12.2021 בשעה 19:58, איציק נ. כתב:

אצל השכן הכל בסדר ?

לא יודע האמת. השכנים שלי גם אם יהיה להם זרם זרזיף יגידו שהכל טוב. 

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

אז קראתי שוב לקבלן , ושוב הגיע מנהל העבודה עם איזה פועל , ומשהו שהוא חיבר לברז. שוב שמעתי את הסיפורים הידועים , שהכל תקין וזה התקן , וזה הברז , וזה ההוא וההוא וההם. הצעתי להם לראות במו עיניהם שיש זרם חזק בשעה 7:00-7:30 פלוס מינוס , באותם ברזים שהם טוענים שהבעיה במזלף. הבעיה היא שהם לא מתחילים לעבוד כל כך מוקדם , ועד שהם מגיעים הזרם נחלש. 

האם להביא אינסטלטור יעזור לי ? בעל מקצוע אחר? נמאס לי להתחנן לקבלן . מקסימום אביא בעל מקצוע ואחרי זה אתחשבן עם הקבלן. 

יש רעיונות ? אני כבר אובד עצות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לחץ היעד שמכוונות המשאבות?

תתחיל מזה.

בזמן שהלחץ חלש תרד לחדר משאבות

ותבדוק מה הלחץ והאם המשאבות מצליחות

להגיע ללחץ הרצוי או רק עובדות.

ייתכן שהמערכת או מכוונת ללחץ נמוך מדי,

וכאשר אין הרבה דרישה אז זה די מספיק לך,

או שמכוונת ללחץ תקין אבל בגלל המערכת עצמה אינה מצליחה לשמור על הלחץ התקין בזמן דרישה גדולה,

ואז צריך לבדוק את התאמת המשאבות והכלים שם לדרישות הבניין.

אתה צריך חברה שמתעסקת עם הגברות לחץ לבניין שיעשו בדיקה מקצועית וייתנו חוות דעת/הצעת מחיר מה צריך לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל מלתעד הכל ולעבוד מסודר, להקליט שיחות ומפגשים איתם. לשאול שאלות ולדרוש הסברים של מה מתבצע.

לא יכול להיות שהם יבצעו משהו וכל מה שאתה תדע לדווח זה ש״משהו חיבר לברז״, אתה חייב לדעת מה נעשה בשביל לתעד (אם תהיה תביעה), בשביל להסביר לאיש מקצוע (אם תביא מישהו מטעמך).

לגבי הבדלי השעות, כמו שנאמר, לצלם (ושוב, גם בשביל התיעוד).

עם השכן בדקת כמו שהציעו? זה שאתה לא סמך על אמירה שלו סבבה, אז תשאל אם אתה יכול איזה יום לקפוץ אליו ולראות בעצמך, למרות השעה הלא ממש נוחה. 

שלח לקבלן סרטונים ובקש שיגיע עם איש מקצוע של מערכות מים. עם כל הכבוד למנהל העבודה, זה הזמן למומחה. אם יתעקשו שאין בעיה וסרבו לשלוח איש מקצוע, פנה לאחד.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בדירת תמ"א?

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחדר משאבות יש לכם 2, אני מניח.

שתי המשאבות עובדות ביחד בזמן צריכה גבוה של הבניין?.

לנו בבניין הייתה בעיה של לחץ(בניין בן 10). בסוף הסתבר שיש מגע לא טוב בארון חשמל בחדר המשאבות, ו 2 המשאבות לא עבדו ביחד, רק כל אחת לחוד. 

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 22.4.2022 בשעה 11:03, Mr.Hybrid כתב:

בדק בית עשית בעת קבלת המפתח?

כן. לא זכור לי שהיה אזכור ללחץ מים. נדמה לי גם שבא אז אינסטלטור מטעם הקבלן ואמר שברגע שכל הבניין יאוכלס הלחץ יסתדר. 

בתאריך 22.4.2022 בשעה 17:49, Charge כתב:

מדובר בדירת תמ"א?

לא. בניין חדש למהדרין בן שנה וחצי.

שתי נקודות שרציתי להוסיף. אני הקומה האחרונה בבניין ואצלי הדירה בת 2 קומות . מה שאומר שבפועל זאת הקומה ה-10 בבניין. 

נק' שניה - לא יודע אם קשור או לא , ברגע שאין חשמל אין מים ...

בתאריך 22.4.2022 בשעה 18:48, לירון .ה. כתב:

בחדר משאבות יש לכם 2, אני מניח.

שתי המשאבות עובדות ביחד בזמן צריכה גבוה של הבניין?.

לנו בבניין הייתה בעיה של לחץ(בניין בן 10). בסוף הסתבר שיש מגע לא טוב בארון חשמל בחדר המשאבות, ו 2 המשאבות לא עבדו ביחד, רק כל אחת לחוד. 

איך אני יכול לבדוק את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, bigbosf כתב:

כן. לא זכור לי שהיה אזכור ללחץ מים. נדמה לי גם שבא אז אינסטלטור מטעם הקבלן ואמר שברגע שכל הבניין יאוכלס הלחץ יסתדר. 

לא. בניין חדש למהדרין בן שנה וחצי.

שתי נקודות שרציתי להוסיף. אני הקומה האחרונה בבניין ואצלי הדירה בת 2 קומות . מה שאומר שבפועל זאת הקומה ה-10 בבניין. 

נק' שניה - לא יודע אם קשור או לא , ברגע שאין חשמל אין מים ...

איך אני יכול לבדוק את זה?

בדוק האם המשאבות עם בקר תצוגה

שמציג את הלחץ בקו

או כל שעון אחר שמציג את הלחץ בקו.

הלחץ צריך להישמר לפחות באזור 3-4 באר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...