Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משבר גיל שלושים וקצת, האם הסבה להייטק היא הפתרון?

Moonlight Theory
שימו לב! השרשור הזה בן 355 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צ'מע, זו לא חוכמה גדולה.

תמיד יש סינונים. יש כאלו שיסננו על בסיס גיל, או מין, או צבע עור, או אמונה דתית, או שיוך לאומי. העולם הוא לא מקום מושלם. גם באופן לא מודע, רובינו מחפשים אנשים שדומים לנו ונוטים להיות ביקורתיים יותר כלפי מי שלא.

גם אותי כבר סיננו לפי גיל באיזה סטארט-אפ של ילדים ממודיעין, ואפילו לא התביישו להגיד לי את זה כמעט בפרצוף. קורה. אבל זו לא הנורמה המקובלת בתעשיה, ולפחות מניסיוני תוכל למצוא עבודה גם בגיל מבוגר, בהנחה שאתה מחזיק בכישורים המתאימים (ממש לא רק הטכניים). יש משרות שיהיה לך קשה יותר להתקבל אליהן ויש כאלו שפחות, אבל אני לא מאמין שמישהו מוכשר לא ימצא עבודה, גם אם הוא אולי יצטרך קצת להתפשר בדרך.

עריכה אחרונה על ידי pooh-bear

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אז כמישהו שהיה שותף פעיל בתהליכי גיוס בהייטק וספציפית למהנדסי תוכנה בעשור האחרון , שעבר כנראה על מאות אם לא יותר של קורות חיים והעברתי מעל 100 מרואיינים (כנראה יותר) - לאף אחד לא היה אכפת ממש מהגיל, למעשה לא ממש מקובל אפילו לרשום גיל על קו״ח בטק.

זה היה נכון בישראל ובטח שזה נכון לארהב - מסטררטאפ של 10 כשהתחלתי לעבוד בו ועד חברה של מעל מליון עובדים. וגייסתי עובדים מגיל 21-2 ועד 67 (מפתח שעבד תחתי , חזר מפנסיה כי היה משמעמם)

האם יש פינות ? ברור , האם זה רוח השוק בימינו ? לא ממש.

ומהמקומות שהתראיינת לאורך השנים בדיוק 0 שאלו את הגיל שלי ומעולם לא כללתי אותו בקוח

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אציע לך כיוון אחר, כמישהו מהענף (תכנון תשתיות ותחבורה).
אם מעניין אותך קוד אבל גם מעניין אותך הנדסה אזרחית ותכנון - תואר שני בהנדסת תחבורה זה אחלה כיוון (אבל אני חושב שזה רק בטכניון).
אם אתה מעדיף להשאר בניהול פרוייקטים - פשוט תעבור לניהול פרוייקטים בשלבי תב"ע, המון פגישות, מיילים וטלפונים אבל בלי להיות יותר מדי בשטח ובלי חיכוך עם קבלנים בכלל.
ביצוע זה בעיני ענף קשוח ומגעיל - עם תנאי עבודה ויחסי עבודה זוועתיים ולכן אני מאד מבין את הנק' שלך והתרחקתי מזה בכל הכח בזמנו.

כמובן שהסבות זו גם אפשרות, לפחות 4 אנשים שלמדו איתי עשו את זה תוך 3 שנים מסיום התואר כי הבינו שקונסטרוקציה זה משעמם ולא מתגמל וביצוע זה לחיות בזבל.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חלק מגל הכתבות החדש - זוכר את הגל על אנשי הקבע? האוכלי חינם הגנבים? עכשיו כל עיתונות הכלכלה זזה לשטן החדש - הרשעים של ההייטק במגדלים המפוארים שלהם עם מקררי הגלידה שלהם והתנאים המפונפנים שלהם שמעלים את לכולנו את המחיה ברשעותם עם משכורות העתק שלהם בזמן שהם נהנים במגדלי השן שלהם והאזרח הקטן סובל - אז כולם רוצים הסבה לזה.

בפועל זה עבודה מאוד לא קלה(ובטח אם אתה לא ממש אוהב את מה שאתה עושה - גם כן יש הגדרה של מזה "הייטק" איזה מקצועות מוגדרים כאלה ובאיזה מקומות - לכל אחד יש הגדרה אחרת) עם דרישות גבוהות ושעות לא שעות.

• אהבתי 1

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, noknok כתב:

זה חלק מגל הכתבות החדש - זוכר את הגל על אנשי הקבע? האוכלי חינם הגנבים? עכשיו כל עיתונות הכלכלה זזה לשטן החדש - הרשעים של ההייטק במגדלים המפוארים שלהם עם מקררי הגלידה שלהם והתנאים המפונפנים שלהם שמעלים את לכולנו את המחיה ברשעותם עם משכורות העתק שלהם בזמן שהם נהנים במגדלי השן שלהם והאזרח הקטן סובל - אז כולם רוצים הסבה לזה.

בפועל זה עבודה מאוד לא קלה(ובטח אם אתה לא ממש אוהב את מה שאתה עושה - גם כן יש הגדרה של מזה "הייטק" איזה מקצועות מוגדרים כאלה ובאיזה מקומות - לכל אחד יש הגדרה אחרת) עם דרישות גבוהות ושעות לא שעות.

לא יודע אם יש דבר כזה עבודה קלה..ושעות לא שעות זה שווה במיוחד אם יש לך תלוש של 25-30 בסוף החודש שמחכה לך עם תנאים חלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מגדיר תנאים חלום? לעבוד 14 שעות ביום זה חלום? לעלות לשיחות ZOOM בסופ"שים זה חלום? שיחות עם ארה"ב לתוך הלילה? כי ברוב התעשייה המסורתית אין כאלה - ואיפה שיש + צורך בעובדים מיומנים התגמול לא רחוק מחלומות ההייטק הרטובים(שלא נדבר על תשלום לשעות נוספות ועבודה בסופשים - שבהייטק רוב התעשיה משלמת גלובלית).

ושלא תבין לא נכון, יש מקומות מסורתיים(בנקים,חברות ביטוח, חברות טכנולוגיה ענקיות כמו אמדוקס וכו' וכו') שמעסיקים אנשי "הייטק"(כי ההגדרה "הייטק" היא קצת חלקלקה) ולא עובדים בשעות האלה או בתנאים האלה, אבל פה השכר כבר בהתאם נמוך יותר מהחלומות המנצנצים של הכתבות דה-מרקר או הכתבות גלידת גולדה וארוחות שף שמוכרים לך כאילו לעובד יש זמן להרים את הראש מהמסך ולהינות מכל זה.

עריכה אחרונה על ידי noknok
  • רעיון טוב! 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, noknok כתב:

לעבוד 14 שעות ביום זה חלום? לעלות לשיחות ZOOM בסופ"שים זה חלום

זה נכון בערך כמו האין עבודה לבני 40 ומעלה

מקרים נקודתיים והרבה הגזמה.

אני עובד בממוצע 8-9 שעות ביום

עובד קשה ואינטנסיבי בזמן הזה כן ? אבל טחינת שעות זה ממש לא עניין שבשגרה

• רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תקופות ויש תקופות.

הייתה תקופה שהייתי Overworked מכל מיני סיבות עד לרמה שגם בקארספורום לא הייתי.

אבל תקופות עוברות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, shellcase כתב:

אם מעניין אותך קוד אבל גם מעניין אותך הנדסה אזרחית ותכנון - תואר שני בהנדסת תחבורה זה אחלה כיוון 

לא בטוח כמה אני מחובר לתחבורה, גיאומטריה כן אבל זרימה פחות, אני אקרא עוד קצת.

לפני 7 שעות, noknok כתב:

לפני 5 שעות, noknok כתב:

מה אתה מגדיר תנאים חלום? לעבוד 14 שעות ביום זה חלום? לעלות לשיחות ZOOM בסופ"שים זה חלום? שיחות עם ארה"ב לתוך הלילה? כי ברוב התעשייה המסורתית אין כאלה - ואיפה שיש + צורך בעובדים מיומנים התגמול לא רחוק מחלומות ההייטק הרטובים(שלא נדבר על תשלום לשעות נוספות ועבודה בסופשים - שבהייטק רוב התעשיה משלמת גלובלית).

ושלא תבין לא נכון, יש מקומות מסורתיים(בנקים,חברות ביטוח, חברות טכנולוגיה ענקיות כמו אמדוקס וכו' וכו') שמעסיקים אנשי "הייטק"(כי ההגדרה "הייטק" היא קצת חלקלקה) ולא עובדים בשעות האלה או בתנאים האלה, אבל פה השכר כבר בהתאם נמוך יותר מהחלומות המנצנצים של הכתבות דה-מרקר או הכתבות גלידת גולדה וארוחות שף שמוכרים לך כאילו לעובד יש זמן להרים את הראש מהמסך ולהינות מכל זה.

ציפיתי לתגובות האלו, אז עצתי לכם היא לתפוס חבר בהנדסת בניין בתחום הביצוע ולהתלוות אליו ליום אחד, זה יתן לכם פרספקטיבה על עולם אחר.

שקלתי להגיב ולפרט לכם איך עדיין הייתי צריך לבצע חישובים ושרטוטים אחריי שסחבתי חצי טון שקי בטון היום, אבל אז הייתי צריך להסביר למה גם לשבת במשרד תכנון זו לא בדיוק חלופה עדיפה, או כל תפקיד שנצטרך לעבור עליו.

פשוט תנסו להבין שלא כל מי שרוצה להסב קרא איזו כתבה נוצצת בדה מארקר ובנה על עבודה מהבית והתעשרות מהאופציות, אלא הוא באמת יעשה קפיצה משמעותית בתנאים.

• אהבתי 1

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב.

אנשים מרגישים צורך להצדיק כלפי אחרים וכלפי עצמם, את המשכורות ואת התנאים שלהם. אז הם מספרים לעצמם סיפורים על כלוב של זהב ועבודה מטורפת.

בפועל הרוב הגדול של עובדי ההייטק לא עובדים יותר קשה מהרבה אנשי מקצוע אחרים שמרוויחים רבע מהם.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתהאוהב את מה שאתה עושה אין קשה. יש לי תקופות של 15 שעות ביום ובדרך כלל אלה לא ימים משרדיים שאתה מגיע הרוג הביתה אבל עם חיוך ואם אתה מסיים ככה יום עבודה אפשר להגיד עליו הכל אבל לא קשה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש אוהב את מה שאני עושה, בצורה קיצונית אוהב את מה שאני עושה - אבל ימים קשים תמיד יש.

מזדהה עם ההרוג אבל עם חיוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Moonlight Theory כתב:

לא בטוח כמה אני מחובר לתחבורה, גיאומטריה כן אבל זרימה פחות, אני אקרא עוד קצת.

ציפיתי לתגובות האלו, אז עצתי לכם היא לתפוס חבר בהנדסת בניין בתחום הביצוע ולהתלוות אליו ליום אחד, זה יתן לכם פרספקטיבה על עולם אחר.

שקלתי להגיב ולפרט לכם איך עדיין הייתי צריך לבצע חישובים ושרטוטים אחריי שסחבתי חצי טון שקי בטון היום, אבל אז הייתי צריך להסביר למה גם לשבת במשרד תכנון זו לא בדיוק חלופה עדיפה, או כל תפקיד שנצטרך לעבור עליו.

פשוט תנסו להבין שלא כל מי שרוצה להסב קרא איזו כתבה נוצצת בדה מארקר ובנה על עבודה מהבית והתעשרות מהאופציות, אלא הוא באמת יעשה קפיצה משמעותית בתנאים.

עזוב שקי חול אחי ..זה האנשים..

ברגע שיש איתך צוות אנשים והאווירה והוויב טוב (כמו בצבא) זה זורם..אבל במקצוע הזה אנשים מאוד קשים ויש מריבות עם קבלנים שהם אנשים לא פשוטים.

בהייטק יש וויב אחי , הייתי פעם בראיון עבודה במקום הייטק גדול אחי יש לך סוג של אנשים איכותיים. הרוב צעירים..הכל זורם יש מוזיקה באוויר , מכונות קפה ,קינוחים , חדר מנוחה עם פלייסטשיין ועוד..זה עולם אחר.

אני אתן לך דוגמא (אפילו שאני מאמין שאתה מודע) מזה אנשים קשים , 

הייתי בעבר מנהל פרויקט זמני אצל איזה קבלן בדרום . היה לו עובד שהיה מנהל עבודה שבסוף החודש היו לו יותר ש"ע אצל כולם.

עקבנו אחריו , מה מתברר? יש את המכשיר שאיתו מחתימים כרטיס (עם האצבע) , הוא ניתק אותו מהקיר,

לקח אותו לאיזה חשמלאי שיחבר לו אותו לרכב. הוא היה יוצא מהבית ב6 ולוקח לו שעה+ להגיע לאתר.

היה מחבר לרכב - מחתים ב6 ונוסע לאתר. בנתיים היה עושה עצירות לקפה ועוד. עד שמגיע לאתר ב8 מתחיל לעבוד - ואז נותן לכולם לחתום (בשעה האמיתית).

בסוף היום נוסע לבית מחתים בחניה ועולה לבית. וזאת דוגמא אחת מיני רבות.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, noknok כתב:

פה יש עוד 2 שיקולים שהתעלמת מהם לדעתי.

1) האם אתה מאמין במוצר שאתה עובד עליו?

ממש מאמין? משוכנע שהמוצר ישנה את העולם לטובה, ואתה אשכרה מתרגש לעבוד עליו?

אם כן, השעות הקשות יהיו מאד לגיטימיות ויבואו באהבה.

2) האם יש לך נתח מוגדר לאקזיט? :lol:

זה כבר ייתן לך את כ-ל המומנט שאתה צריך כדי לקחת את כל העומס והשעות והקושי על הגב ולרוץ קדימה כמו פנתר שקיבל שוק חשמלי לבי3ים אחרי שהראו לו תמונה של אייל עם תבלינים.

• מצחיק 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...