Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

״תותבים למשולשים פגומים״ - מה זה אומר?

damnt
שימו לב! השרשור הזה בן 1064 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

יש לי מאזדה 3 עם 60 אלף ק״מ בשעון. 2016.

במכון בדיקה לפני קנייה אמרו שהתותבים למשולשים פגומים. 

רציתי לשאול, מה זה אומר? האם זה דורש החלפה? מה יקרה אם לא אחליף? ואם אחליף, האם יהיה שינוי בהתנהגות של הרכב? 

ממה שהבנתי, אין דבר כזה להחליף תותבים...

אם מחליפים אז מחליפים את כל המשולשים.

הייתי בכמה מוסכים, כל אחד אומר משהו אחר. 

אחד אומר שאפשר עוד להמשיך לנסוע, השני אומר שצריך להחליף... 

איך אפשר לדעת מה לעשות? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשולשים יש בוקסות מגומי דרכן עוברים הברגים שמחזיקים את המשולש. הבוקסות מאפשרות גמישות ותנועה של המשולש. 

הבוקסות האלו הן ה"תותבים". 

עם הזמן הגומי של הבוקסות נסדק ונקרע. בשלבים התחלתיים רואים רק סדקים ויבוש קלים מאוד ואין עם זה בעיה. מה המצב אצלך אי אפשר לדעת בלי לראות. צריך שמישהו בעל נסיון יסתכל על זה ויקבע אם המצב עדיין תקין או לא. 

בוקסות קרועות ממש  חייבים להחליף. 

לאחר ההחלפה מבצעים כיוון פרונט, בדיוק כדי שלא תהיה השפעה על התנהגות הרכב. 

אל תרכיב משולשים תחלחפיים סיניים או תורכים, יש בשוק הרבה חלקים באיכות נמוכה מאוד. אם באמת יש צרוך בהחלפה שים משולשים מקוריים, עולים יקר אבל זה שווה. 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Buki תודה על ההסבר, מעריך את זה. 

כשהגומי של התותב נסדק ונקרע, מה יקרה לרכב? 

מחר אני אגש למוסך להרים את הרכב על ליפט ואצלם כדי שתוכלו להתרשם ממצבם של התותבים. 

עכשיו, הייתה הערה לגבי תושבות מנוע. איך אפשר לדעת אם יש איתם בעיה (מבחינת התנהגות)? זה גם גומי שנסדק ונקרע? 

כמה תושבות יש במנוע שלי? והאם זה אפשרי לצלם אותם כדי להעלות לכאן ולאמוד את מצבם?

עריכה אחרונה על ידי damnt
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שזה כסת"ח . אם אין לך רעשים של קליקים בעת עליה על באמפרים ורעשים שאתה מזיז את ההגה כנראה שזה בלאי שאפשר לחיות איתו.

כשהתושבות מנוע גמורות האוטו ירעד בעמידה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי הזוי שב5 שנים הספקת להרוס בוקסות משולשים. לוקח איזה 10 שנים לחלק הזה להתבלות עד לרמה שהוא דורש החלפה.

לקריאה נוספת:

https://knufia.org/הונדה-סיוויק-2004-פירוק-משולשים/

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרמתי את הרכב על ליפט, כך נראים התותבים (צילמת רק אחד אבל שניהם באותו מצב בדיוק).

הם נראים יבשים, יש קצת סדקים. 

במוסך אמרו שזה לא דורש החלפה. ושאם לא הכשילו אותי על זה בטסט, אפשר להמשיך לנסוע ככה לפחות עוד שנה (כלומר עד לטסט הבא). 

אבל השאלה היא, אם אני אחליף לחדש, משהו ישתנה? 

אני קניתי ככה את הרכב. 

0?ui=2&ik=f16a92bc08&attid=0.1.1&permmsgid=msg-f:1700819265018544251&th=179a861c3692407b&view=fimg&sz=s0-l75-ft&attbid=ANGjdJ8Mg1AQhGAU2KM4Rhg_ENBCzd8-L4PIgmOkdDT5THF_v2wvVnpY63Tcj9GUYROEZGMEw0BrvJSsipjG-NCOjDm22AK85aj2K0xpa9Q5QsrSKbQ2xODCFNcwAc0&disp=emb

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה לא עובדת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואו, איך הגיע למצב כזה תוך 5 שנים?

לדעתי צריך להחליף אם לא עכשיו אז בתקופה הקרובה. תחליף רק בוקסות אל תשלם על משולשים קומפלט כי אין טעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך אמרו לי שזה בסדר, כל עוד אין קרעים ואין חופש, אפשר להמשיך לנסוע. 

התייעצתי גם בכנופצון ואמרו שבסדר. 

ודרך אגב אלי, מי יחליף לי רק בוקסות? איזה מוסך יסכים לעשות טיפול כזה? לא משתלם להם. 

בדקתי בשני מוסכים ואמרו לי שצריך להחליף את כל המשולשים. לא רק בוקסה.

אשמח לקבל עוד תגובות כדי להבין מה לעשות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע, אלו דברים שאני עושה בעצמי ובאמת לא כל מוסך עושה. אבל זו אופציה עדיפה על פני חלקים באיכות נמוכה.

אם אתה מאיזור המרכז, תלך למוסכניק שיפרק לך את המשולשים בתל אביב ותקפוץ לחן פרחי במפעל אורגום שיפרק מהם את הבוקסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, damnt כתב:

IMG-2970.thumb.jpg.2903ae4a80c76ec3781254a7cca56402.jpg

קודם כל מכון בדיקה במקרה זה רשם את ההערה בצדק - "תותבים למשולשים פגומים". מה שרואים פה זה לא מצב תקין ומכיוון שאין למכון אופציה לציין משהו באמצע אלא רק תקין או לא, אז ברור שציין לא תקין. 

יש יובש ומתחילים קרעים. זה אולי לא  מחייב החלפה באופן מיידי ואולי באמת עובר טסט, אבל זה התחלה של בעיה ותוך כמה זמן זה הבוקסה תיקרע לגמרי אני לא יודע. האמת מפתיע שאחרי 5 שנים זה נראה ככה. קח בחשבון שתצטרך לטפל בזה מתישהו. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1064 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...