Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה זמן צריך להחזיק קברים "פעילים" בארץ?

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1076 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא יודע אם השיר מתאים. אבל זה שיר שמושמע בדרך כלל בימי זכרון. ומתאים להיום.

בזכות הלוחמים שנפלו להקמת המדינה. היפה עזות יש לנו מדינה נפלאה.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 15 שעות, zvit כתב:

בית הקברות ממוקם במערב ירושלים במקום מרכזי (למעשה בתוך מתחם הכנסת)

פרט שלא נכתב בויקיפדיה הוא שבמהלך שנות ה-50 נעשה ניסיון לפנות את כל הנפטרים משם באופן גורף,דבר שגרם מחלוקת גדולה בחברת קדישא הירושלמית.

בית הקברות אינו בתוך מתחם הכנסת אלא צמוד לו (ולמתחם בית המשפט העליון.

בירושלים בשונה מרוב הערים בארץ אין  חברא קדישא אחת אלא עשר "גדולות" ועוד כמה קטנות יותר. גבעת רם (שייח׳ באדר) מתוחזק ע״י הכללית (קהילת ירושלים).

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השבוע חל יום הזכרון של סבתא שלי, ומכיוון שכבר היינו בירושלים ביקרנו גם בבית הקברות בשייח באדר (זה שדיברתי עליו אתמול) הנה קצת תמונות:

80% מהמצבות בבית העלמין נראות ככה...אי אפשר לראות את הכיתוב על המצבות (אם בכלל קיים, בחלק אין)

image.thumb.png.a23fa106119e87ec6a8fad4d8828ecb8.png

המצבה של סבתא שלי לפני הגיזום והניקוי

image.thumb.png.9c73355837f81a4e11df553f31c29b40.png

ואחריו...

image.thumb.png.b239588d0a2b0d20549b7a35f06f2617.png

בקיצור - די מדכא... בטח בהשוואה להר הרצל למשל.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בירושלים בית קברות מול גן העצמאות.

אם אני לא טועה רוב הקברים מלפני עשרות שנים אם לא מאות,מוזנח ובתוך אפר וערימה של אתרי בניה.

שני גברים נוספים(אם אפשר לקרוא להם ככה) שאי אפשר לפספס-סלע ענק על דרך בגין שלפי מה שהבנתי קבור מתחתיו מישהו ונמצא ממצא דומה באיזור הגבעה הצרפתית איפה שכורים מנהרה למעלה אדומים.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקבר שסמוך למנהרה שכורים כרגע בירושלים ידוע ומוכר מזמן, יש עוד שניים בעלי מבנה באותו נחל (נחל צופים). כולם מהסוג שתיארתי קודם לכן, אולם ראשי ואולם פנימי שאליו אספו את העצמות. באחד מהם יש בכלל "כוך סודי" שמוביל לעוד אולם, זכרונות ילדות...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר 
אתה בוחר את הבחירה הקלה ולא מתמודד עם התוצאות , גם זה  לגיטימי

אני לא יודע על סמך מה אתה קובע את ההחלטה שלך. אתמול הייתי האזכרה של חיל שנפל בחרמון ביום כיפור , אלפרד אקסלרוד שהיה בן יחיד לניצולי שואה , ההורים נפטרו מזמן. היחידה שלו (וגם יוצאי היחידה ) מגיעים פעמיים בשנה לקבר. ביום הזיכרון וביום מותו , יום אחרי יום כיפור.
אתמול היו שם כמעט 30 איש.
וזה לא המקרה היחיד.

מכיר משהו שאביו נהרג בתאונת דרכים שהיה בגיל 7, מאז עולה כל שנה לקבר , היום הבחור כבר בן 54 , לפי הממוצע , יש לו עוד 25 -30 שנה. תקח לו את הקבר.

בתקופות של 50 שנה זה מעט, במיוחד שיש לא מעט אנשים שחיים 80, 90 שנה וגם יותר.

Sent from my ...

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שהנושא של משפחות שכולות זה נושא שמעורר אמוציות אבל לפעמים בחיים צריך להסתכל על דברים מנקודת מבט רציונלית לחלוטין, לפחות בתור מדינה.

בכל אופן בגלל שזה לא המסה העיקרית - השכול "החדש" אלא בעיקר בתי הקברות ה"בעייתים" אלו הישנים במרכזי העיר - גבעתיים-תא-ירושלים, צריך בהחלט לחשוב על פתרון לנושא.

כמו שהעליתי מקודם, לאנשים שמתו בין אם מסיבה טבעית או מתו להגנת המדינה אין כל צורך בקבר, הקבר הוא נטו בשביל המשפחה וההנצחה.

וכן אם יש אנשים צעירים או בכלל שגרים ברחוב או שחיים מהיד לפה כי הדירות כל כך יקרות ופינוי שטח יוזיל אותם בכמה אחוזים טובים- ואף יותר - אז לדעתי זה עקרון יותר חשוב מאשר רצונה של משפחה כזאת או אחרת לעלות לקבר(במיוחד אם עברו 50+ שנה - סתם לדוגמא) 

ואם מישהו עדיין רוצה לעלות לקבר שנבנה בבית קברות במרכז העיר או אפילו בלי שום קשר במימון של המדינה אז שיואיל בטובו לשלם שכירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, arik100 כתב:

שחיים מהיד לפה כי הדירות כל כך יקרות ופינוי שטח יוזיל אותם בכמה אחוזים טובים- ואף יותר - אז לדעתי זה עקרון יותר חשוב מאשר רצונה של משפחה כזאת או אחרת לעלות לקבר(במיוחד אם עברו 50+ שנה - סתם לדוגמא) 

א) מחירי הדירות בגוש דן ובמרכז ירושלים לא רלוונטיים למי ש"חי מהיד לפה"

ב) פינוי בתי הקברות ממילא לא יוריד את מחירי הדיור

ג) לא חסרים שטחים לבניה בישראל וגם לא דירות

הטרייד אוף הוא בין רצונה של משפחה כזאת או אחרת לעלות לקבר לבין הרווח של יזם נדל"ן כזה או אחר.

עריכה אחרונה על ידי MiniMiz3r
  • אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

המדינה קובעת את מחיר הקרקע לקבלנים וזה מה שמשפיע על יוקר הדיור.

לבנות על בית קברות, מה שצריך פינוי של הקברים, יעלה מן הסתם יותר מאשר לבנות על קרקע שאין בה כלום, ומחיר הדירות יהיה בהתאם.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, arik100 כתב:

בעיקר בתי הקברות ה"בעייתים" אלו הישנים במרכזי העיר - גבעתיים-תא-ירושלים, צריך בהחלט לחשוב על פתרון לנושא.

אני רק יגיד שסבא וסבתה מצד אבא שברחו מהגרמנים.

קבורים שם. קבר אזרחי.

אם אתה חושב שפינוי הקברים שלהם יוריד את מחיר הדיור.

אתה משלאה את עצמך.

צריך לחייב כל קבלן. לבנות מספר דירות של חדר. שניים. שלוש.

לא כל רווק צריך ישר דירת 5 חדרים

אבל הרשויות לא רוצות אנשים "חלשים"

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית קברות קיים הוא חלק מהעיר התרבות והמורשת שלה, זה הרבה מעבר לעניין טכני.  

דרך אגב, גם עצים וגינות "תופסים" מקום.

לפני שרצים לפנות בתי קברות קיימים יש עוד הרבה אפשרויות אם קצת יוצאים מהקופסה, למשל מיקום של בית קברות מסודר אי שם בנגב  במקום שלא יתנגש עוד 50 שנה עם צרכים אחרים, ימוקם בתחנה שתהיה על הדרך של רכבת מהירה ונגישה לאילת, 40 דקות ואתה שם...    

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.4.2021 בשעה 13:48, arik100 כתב:

אני מבין שהנושא של משפחות שכולות זה נושא שמעורר אמוציות אבל לפעמים בחיים צריך להסתכל על דברים מנקודת מבט רציונלית לחלוטין, לפחות בתור מדינה.

בכל אופן בגלל שזה לא המסה העיקרית - השכול "החדש" אלא בעיקר בתי הקברות ה"בעייתים" אלו הישנים במרכזי העיר - גבעתיים-תא-ירושלים, צריך בהחלט לחשוב על פתרון לנושא.

כמו שהעליתי מקודם, לאנשים שמתו בין אם מסיבה טבעית או מתו להגנת המדינה אין כל צורך בקבר, הקבר הוא נטו בשביל המשפחה וההנצחה.

וכן אם יש אנשים צעירים או בכלל שגרים ברחוב או שחיים מהיד לפה כי הדירות כל כך יקרות ופינוי שטח יוזיל אותם בכמה אחוזים טובים- ואף יותר - אז לדעתי זה עקרון יותר חשוב מאשר רצונה של משפחה כזאת או אחרת לעלות לקבר(במיוחד אם עברו 50+ שנה - סתם לדוגמא) 

ואם מישהו עדיין רוצה לעלות לקבר שנבנה בבית קברות במרכז העיר או אפילו בלי שום קשר במימון של המדינה אז שיואיל בטובו לשלם שכירות.

מה שאתה אומר היה נכון בעולם שבו כל האנשים מתנהגים בצורה רציונלית, וקבר זה נטו מקום לאחסון גופה.

אבל - יש כמה חסמים בסיפור, כי אנשים מתנהגים בצורה לא רציונלית.

א) בגלל שלרוב האנשים בארץ יש זיקה כלשהי לדת, פינוי בית קברות יגרום פה למהומות בכל הארץ, ומשם הדרך ליגאל עמיר הבא קצרה מאוד. בעצם גם ציבור חילוני לא ממש יאהב את הרעיון, אז זה יהיה פסול מראש. אנשים אוהבים את המתים שלהם, מה לעשות.

ב) נניח וכולם זורמים עם פינוי בית קברות, עדיין יידעו שהמקום היה פעם בית קברות, אז כמו שלא כולם מוכנים לגור צמוד לבית קברות, אז יהיו עוד פחות שיסכימו לגור מעל אחד כזה. ואף משקיע שפוי לא ירצה לבנות במקום שלא ירצו לגור בו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אמרת.

אם תחפור מספיק רחוק ועמוק בהיסטוריה תגלה מתים בכל מקום, כולל בארץ.

מה שמנסים לספר לך כבר 3 עמודים וזה לא נקלט בשידור הוא מאוד פשוט:

מוקדם מדי. הזיכרון טרי. תשחרר.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...