Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לחדר שינה -מספיק Intel nuc או שיש לו מתחרה משתלם יותר?

Octavia-TSI11
שימו לב! השרשור הזה בן 1561 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב, 

השימושים רגילים ללא דרישות מיוחדות - 

1.אינטרנט - בעיקר youtube, לפעמים גלישה רגילה ויכולת לפתוח קבצי וורד/אקסל. 

2.סרטים - יש אפליקציה נחמדה בחנות של מיקרוסופט שמציגה קיר סרטים /סדרות 

מערכת הפעלה - עדיף ווינדוס היא יותר גמישה מאנדרואיד (אפשר גם לעשות dual boot ולהשתמש בשתי המערכות הנ"ל בהתאם לצורך) 

דרישות -

1.חשוב מאוד שיהיה שקט 

2.מחפש מארז די קטן, המחשב עתיד לעמוד ליד טלוויזיה ויחובר אליה, אין שם הרבה מקום. 

3.רצוי שלא יפלוט הרבה חום כי אז עדיף כבר ללכת על htpc עם מאוורר, מה שיצור רעש מיותר. 

4.רוב הזמן לא יהיה שימוש במחשב אבל אני מעדיף שהוא יהיה ב sleep mode ולכן רצוי שיהיה חסכוני בחשמל. 

תקציב 1200₪ +-

תודה רבה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מסכים. ווינדוס הכי טוב כמחשב מדיה בגלל שהוא לא מוגבל והכל תמיד עובד עליו.

ניסיתי כל מיני סטרימרים אחרים ותמיד היה משהו מעצבן. או שבאנדרואיד טיוי ובאפל טיוי אין דפדפן נורמלי, או שבאנדרואיד רגיל היו חסרות אפליקציות.

רק שים לב שיש המון דורות ותתי דגמים לנוקים. הם מסומנים בקודים שמסמנים את הדור ואת סוג המעבד דו: NUC10i3FNHF - מסמן דור 10 ומעבד i3.

יש נוקים שמגיעים מושלמים קומפלט מאינטל עם מערכת הפעלה, זכרון ודיסק קשיח. ויש קיטים שמגיעים בלי כלום, או שהחנות מרכיבה להם רכיבים.

תאכלס. אל תיקח משהו פחות מדור 7 כי ה hdmi שלהם לרוב מגרסה ישנה וגם תראה שיש כונן קשיח מסוג M.2.

אני גם מתלבט לגבי מה לקחת, אולי לחכות לדור הבא בעוד איזה חצי שנה שיהיה לו שדרוג משמעותי.

אם קנית משהו אני אשמח אם תשתף איזה דגם.

בוויקיפדיה יש ריכוז מאוד נוח של כל התתי דגמים:

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Next_Unit_of_Computing

וגם באתר של אינטל:

https://www.intel.com/content/www/us/en/products/boards-kits/nuc.html

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-ASROCK יש מארז קטן שאולי ייכנס היכן שעכשיו עומד סטרימר אנדרואיד של מיניקס 

דגם המארז

asrock deskmini a300 

אשמח אם תוכלו להמליץ על חומרה שתיכנס למארז זה. 

התקציב לא גדול, מצד שני, גם השימושים די בסיסיים. 

תודה רבה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי שווה להפריד פה לרגע את הדיון:

1. למדיה - סרטים וכו - אפל טיוי בצד היקר , פייר סטיק של אמזון בצד הזול אלו הפתרונות הטובים יותר משמעותית - כולל סטרימינג בתוך הבית (לדוגמא עם plex).

יש לי אפל טיוי בבית כמכשיר ראשי ויש לי פייר סטיק מקונפג לנסיעות. היתרון בפייר סטיק זה שיש לו תמיכה בcaptive portals - כלומר אפשר להשתמש בכל האינטרנטים המוזרים של בתי מלון עם לוגין.

2. בתור מחשב קטן לגלישה - הנוק אחלה. אפשר לקנות משומש. בתור סטרימר הוא ה ר ב ה פחות נח והביצועים בדגמים החלשים לא מרשימים. אתה לא רוצה עכבר ומקלדת כשאתה רוצה לנגן סרטים.

הפייר סטיק עולה במצבע 30-40 דולר , לדעתי שווה לשקול מכשיר שני במקרה הזה לוידאו. החוויה והפשטות משמעותית מאוד יותר טובים מכל מחשב מדיה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשב ישמש לצפיית IPTV כאשר האפליקציה בווינדוס הרבה יותר נוחה מאשר האפליקציה באנדרואיד.

לסרטים יש אפליקציה נוחה כאמור בחנות מייקרוסופט , קרוב לוודאי אתקין גם אנדרואיד בנוסף לווינדוס .

לגלישה -ווינדוס יותר נוח .

ליוטיוב -50\50 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבת אפליקציה, ביחיד, האם הכוונה לנטפליקס?

כי אם זה הצורך, יחד עם יוטיוב אז הפתרון הכי נוח לטעמי זה chromecast של גוגל או ה-mi box של שיומי.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסרטים יש אפליקציה שמתקינים בחנות של מיקרוסופט (ברח לי השם שלה אבל בטוח לא נטפליקס) 

לערוצי טלוויזיה יש תוכנה אחרת שגם היא סוג של אפליקציה, כנראה שהיא תוכננה עבור ווינדוס כי ב ווינדוס היא מאוד נוחה לשימוש. 

יש בנוסף אפליקציה של אותם הערוצים עבור אנדרואיד אבל היא ממש לא נוחה. 

אשמח אם תוכלו להמליץ על מעבד וכו של amd שמתאימים למארז הקומפקטי asrock a300 

תודה ו סופ"ש נעים 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי המארז הזה כולל גם לוח.

אם אתה הולך להשתמש בו רק לשימושים שציינת, הייתי הולך על ryzen 3200, 8GB ראם כי אפשר, וכונן M.2 הכי פשוט שתמצא.

כל עוד אתה לא הולך להריץ שרת Flex שהולך לשדר ל 4 מכשירים בו זמנית, מדובר פה במשהו שהוא Overkill מטורף לשימושים שלך גם ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתכוון למאוורר של המעבד, אז אתה יכול בהחלט להסתפק במאוורר שבא איתו.

(אני גם לא בטוח כמה מקום יש לך לקירורים צד 3 - הם בדרך כלל גדולים יותר).

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...