Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דו"ח על שטיפת רכב - התייעצות

שימו לב! השרשור הזה בן 1519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

בשישי האחרון (לקראת השעה 7 בערב) שטפתי את הרכב בחניון המקורה של קניון הזהב בראשל"צ, הסיבה העיקרית כי הוא היה ממש ריק (ברמה שאין אף מכונית ברדיוס של 50 מטר ממני, שלא לדבר על אנשים שבכלל לא היו באזור).

אציין שהבאתי את כל הציוד מהבית שלי: דליים וג'ריקנים, וגרניק נייד(משאבה חשמלית).

אחרי 20 דק' בערך הגיעו אלי 2 פקחים ונתנו לי דו"ח בטענה שאסור לשטוף את הרכב בחניון ציבורי.

ניסיתי להסביר שאינני מכיר את החוק ולא שמעתי עליו (אני גר בעיר למעלה מ20 שנים) ושיתנו לי אזהרה במקום קנס, אך ללא הועיל - קיבלתי קנס 320 ש"ח.

לאחר שחזרתי הביתה וניסיתי למצוא הוכחה לחוק גיליתי שאכן יש חוק שאוסר על שטיפת רכב ברחוב.

עכשיו, ברור לי שזה חוק שבא למנוע מאנשים לשטוף את הרכב בצד כביש או למלא את המדרכות במים כשיש באזור הולכי רגל, אך אצלי הסיטואציה היתה אחרת לחלוטין - מקום שהוא כמעט מבודד בשעה המדוברת.

אשמח לדעת:

1. אילו נימוקים יעזרו לי בערעור?

2. כל מי ששוטף את הרכב שלו הוא עבריין?

3. אם אני שוטף בחנייה פרטית של הבניין שלי (יש לי מקום חניה מוסדר), הם גם יכולים לאכוף את זה ולהביא לי שוב קנס או שאני חסין כי זה לא מקום ציבורי? (נמנעתי לשטוף שם כדי ששכנים לא יפתחו עלי עיניים)

תודה מראש לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איסור שטיפת רכב ברחוב, חוק עזר עירוני של ראשון או כלל ארצי?

יש לך קישור לחוק?

מה אמור לעשות מי שאין חנייה בבניין שלו, היכן ישטוף את הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על חוק עזר - מחיפוש קצר ראיתי שיש סעיף כזה גם בבת-ים אז מאמין שיש איזה נוסח דומה להרבה ערים.

מצטרף לשאלתך - נראה כמו יד אחת עם מכוני השטיפה למיניהם.

כחובב דיטיילינג, מבחינתי ללכת למכון שטיפה זה לא בא בחשבון.

מצרף ציטוט מחוק עזר לראשון לציון (שמירת הסדר והנקיון):

8. איסור שפיכת נוזלים ומי שופכין

א) לא ישתמש אדם ולא ירשה להשתמש במי שופכין להשקאה.

(ב) לא ישפוך אדם ולא ירשה לשפוך מי שופכין למקום ציבורי או פרטי.

(ג) לא יזרים אדם ולא ירשה להזרים מי שופכין במקום ציבורי או במקום פרטי, אלא לתוך בור שופכיןובאמצעות אבזרים שאישר המפקח.

(ד) לא ישפוך אדם, לא יאפשר ולא ירשה לשפוך מים או נוזל אחר שאינו מי גשם למקום ציבורי, שלא לצורךניקוי רחוב או השקאת גן.

(ה) לא ירחץ אדם רכב ברחוב

​אשמח לתגובות נוספות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שטיפות יש בעיר? מריח קצת כמו אחלה של תמריץ לעידוד רחיצת הרכב במכוני שטיפה. פרנסה לבעלי רחיצת רכבים בעיר.

כל עוד הגעת עם המים שלך, וזה לא ברחוב שמפריע להולכי רגל - איפה הבעיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החניון מוגדר רחוב אז אסור בגלל חוק העזר העירוני.

אם החניון מוגדר שטח פרטי אז אסור בלי לקבל רשות של בעליו.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mrmi - יש לא מעט שטיפות בעיר. אפילו הפקח ברוב חוצפתו אמר לי "חבל שתשלם קנס כזה כבר היית עושה בכסף הזה מנוי שטיפה וגם לא היית עובד קשה".

אני מצרף הגדרה שלהם לרחוב:

"רחוב" - דרך, נתיב להולכי רגל, מדרכה, כביש, גשר, מעבר המשמש או מיועד לשמש אמצעי גישה לבתים, תעלה,ביוב, חפירה, רחבה, גן, כיכר, וכן מקום פתוח שהציבור משתמש בו או נוהג לעבור בו או שהציבור נכנס אליו או רשאילהיכנס אליו, בין שהם מפולשים ובין שאינם מפולשים;

נראה כאילו לא חשוב אם זה מקום פרטי או ציבורי הם יכולים לאכוף את זה. אני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר על חוק עזר - מחיפוש קצר ראיתי שיש סעיף כזה גם בבת-ים אז מאמין שיש איזה נוסח דומה להרבה ערים.

מצטרף לשאלתך - נראה כמו יד אחת עם מכוני השטיפה למיניהם.

כחובב דיטיילינג, מבחינתי ללכת למכון שטיפה זה לא בא בחשבון.

מצרף ציטוט מחוק עזר לראשון לציון (שמירת הסדר והנקיון):

8. איסור שפיכת נוזלים ומי שופכין

א) לא ישתמש אדם ולא ירשה להשתמש במי שופכין להשקאה.

(ב) לא ישפוך אדם ולא ירשה לשפוך מי שופכין למקום ציבורי או פרטי.

(ג) לא יזרים אדם ולא ירשה להזרים מי שופכין במקום ציבורי או במקום פרטי, אלא לתוך בור שופכיןובאמצעות אבזרים שאישר המפקח.

(ד) לא ישפוך אדם, לא יאפשר ולא ירשה לשפוך מים או נוזל אחר שאינו מי גשם למקום ציבורי, שלא לצורךניקוי רחוב או השקאת גן.

(ה) לא ירחץ אדם רכב ברחוב

​אשמח לתגובות נוספות

האם העותק מהשרשור הזה (הודעה מספר 9)

בעיר הקודש ירושלים וגם בהרצליה יש סעיף דומה:

איסור שפיכת נוזל

16. (א) לא ישפוך אדם, לא יאפשר ולא ירשה לשפוך למקום ציבורי, מים או נוזל אחר שאינו מי גשם, שלא לצורך ניקוי רחוב או השקאת גן. (ב) לא ירחץ אדם רכב ברחוב.....

רגע, רגע, במקור במקום נקודות רשום: באופן שנשארים במקום הרחיצה שלולית או מים עומדים.

ז"א שאין בעיה עם עצם הרחיצה, יש בעיה רק אם היקוות מים.

סעיף זהה קיים גם בחולון.

לפי כך האם ייתכן שגם בראשל"צ הסעיף זהה וצוטט רק חלק ממנו כדי להתאימו למתן הדו"ח?

עריכה: הזכרת את בת-ים, אז בבת-ים זה סעיף 14 וניסוחו זהה לניסוחים בשאר הערים

איסור שפיכת נוזל

14. (א) לא ישפוך אדם, לא יאפשר ולא ירשה לשפוך למקום ציבורי, מים או נוזל אחר שאינו מי גשם, שלא לצורך ניקוי רחוב או השקאת גן. (ב) לא ירחץ אדם רכב ברחוב באופן שנשארים במקום הרחיצה שלולית או מים עומדים.

אז סופית נראה לי שאפשר לקבוע שאין כל בעיה עם שטיפת רכב ברחוב, כמובן בדליים ולא בצינור, ושלא ישארו שולליות לאחר מכן.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

ממליץ לך לנסח מכתב בו אתה מבקש לפנים משורת הדין להמיר את הדו"ח לאזהרה.

להפסיד אין לך מה.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים

החוק ברור בראשון לציון

סעיף 8 (ה) לא ירחץ אדם רכב ברחוב. נקודה full stop.

ההגדרה של רחוב כוללת בחובה גם את החניון האמור.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד להרצליה, חולון, בת-ים, ואולי גם בערים נוספות, בירושלים מופיע בסעיף זה (14ב'), גם האיסור לשימוש בצינור:
"(ב) לא ירחץ אדם רכב ברחוב באמצעות צינור מים או באופן שנשארים במקום הרחיצה שלולית או מים עומדים או באופן הגורם לבזבוז מים."

Screenshot_20200306-075808_Drive.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1519 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...