Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות איזה מצלמה לקחת לטיול לחו"ל (ניקון) DSLR

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 1708 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שנחזור למצלמות....

מאוד אהבתי את הD7100 שהייתה לי ומאוד אהבתי ללכת עם תיק צילום שלם על הגב. אבל מהר מאוד זה הכביד בטירוף. (הייתי יוצא עם 17-55 2.8 שהיא טנק בניקון + 24-120 4 + 35 1.8 ופלאשים חצובה וכ'ו)

המעבר היה קיצוני. פוג'י XT20 שהיא מהממת עם מבחר עדשות פריים משגע החל מעדשות F2 נהדרות וקומפקטיות ועד עדשות עם צמצים מעניינים. ועולה על כולם בעלות תועלת זו עדשת הקיט 18-55 2.8-4 סט פיצי באיכות מעולה. ובונוס וידאו 4K.

שלא יהיו טעויות זה לא נוח לשליטה כמו D7100 אבל ה-ר-ב-ה יותר פרקטי. ואם תשאלו למה לא סוני - המצלמות נהדרות אבל לפחות אז בגזרת העדשות לקרופ המבחר היה דל ויקר)

לגבי תיקים/רצועות-

אני מאוד מרוצה מהמוצר הזה שהוא בעצם תיק-רצועה (נדמה לי שהחברה ישראלית) כמובן אצלי המידה שונה והוא קומפקטי יותר למירורלס . נוח והמצלמה מאובטחת ומוגנות ממים

ותראו כאן עמידות למים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באמת האופציה שאני חושב עליה זה פוג'י פחות XT20 אלא יותר לכיון X100F/ או המחליפה X100V שתבוא.

חשבתי עם על XT3 אבל לא יודע כמה המשקל שלה לעומת הניקון.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו מצלמות מקטגוריות שונות סדרת ה100 היא עם עדשה קבועה של 23 2 תבדוק אם מתאים לך. XT20/30 לא גדולות ממנה בהרבה וגם להם אפשר לצמד עדשה זהה

XT3 מעולה אבל יקרה הרבה יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו מצלמות מקטגוריות שונות סדרת ה100 היא עם עדשה קבועה של 23 2 תבדוק אם מתאים לך. XT20/30 לא גדולות ממנה בהרבה וגם להם אפשר לצמד עדשה זהה

XT3 מעולה אבל יקרה הרבה יותר

הבעיה העיקרית ברגע שאני אצטרך "לסחוב" עדשות טלה/או עדשה נוספת אחרת המשקל יהיה שוב כבד.

לכן חושב להתפשר על סדרת ה100 לצערי צריך להתפשר לפעמים על חשבון משקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשכח שככל שהחיישן יותר קטן גם עדשת הטלה יותר קלה. כמובן שיש לכך מחיר בתכונות אחרות. את עדשת הפאנאסוניק 45-150 (עדשת טלה ברמת כניסה) בקושי הרגשתי בתיק (מצד שני, גם השתמשתי בה מעט מאד).

זה גם מה שמאפשר מצלמות גישור עם זום עצום.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל עם ה-100 אתה מוותר על הזום בכל מקרה. לא עדיפה חסרת מראה עם אופציה להחלפת עדשות? עם כלי כזה תוכל לבחור מתי לקחת את הטלה ומתי לוותר עליו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל. פשוט אל. ראיתי כמה ביקורות שלה כשהם השיקו את הקמפיין והשורה התחתונה היא שהיא יקרה להחריד וחוץ מזה שהיא מתקפלת קצת יותר מחצובת טיולים רגילה אין לה שום יתרון. אם אתה צריך חצובת קרבון קלה, כנס לאיביי ותזמין q666c או אחת מאלף הואריאציות שלה.

לא בטוח איזה ביקורות ראית אבל אין לי ספק שזה יותר מ"היא מתקפלת קצת יותר מחצובת טיולים רגילה". מעבר לעובדה שהחסכון במקום משמעותי, יש לה המון פיצ'רים שאין אצל אחרים. אבל כן - המחיר מאוד גבוה ולכן אני כרגע בחוץ.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקלף של ה-100 אמור להיות איכות עדשה יוצאת דופן וקומפקטיות. יש לה גם מתאם ל-35ממ (50 ב-FF).

אני, למשל, מצלם כמעט הכל ב-35/50. בשבילי היא יופי.

העינית האופטית זה גימיק כיום. לא צריך. למעשה זה מבטל את היתרון הגדול של ה-EVF, היכולת לאמוד חשיפה מהסתכלות בעינית.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Peakdesign תותחי על. אני רכשתי תיק גב שלהם לשימוש יומיומי בעקבות המלצה של חברי פורום וזה ללא ספק אחת הקניות הטובות שעשיתי בשנים האחרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח איזה ביקורות ראית אבל אין לי ספק שזה יותר מ"היא מתקפלת קצת יותר מחצובת טיולים רגילה". מעבר לעובדה שהחסכון במקום משמעותי, יש לה המון פיצ'רים שאין אצל אחרים. אבל כן - המחיר מאוד גבוה ולכן אני כרגע בחוץ.

קודם דיסקליימר: אני חושב שפיק דיזיין מייצרים מוצרים מעולים. הייתה לי רצועה שלהם ואני שוקל לקנות אחת נוספת, תיק הגב שלהם יושב אצלי גבוה מאוד ברשימת ה"דברים שאני צריך", רק צריך איכשהו להצדיק אותו לאשתי, גם התופסן הזה שפרסמת מסקרן אותי הרבה זמן ואולי אזמין אותו. אבל החצובה הזו היא לדעתי נפילה.

ראיתי כמה ביקורות, לא ראיתי שם שום פיצ'ר מיוחד, בטח שלא המון. ברוב הביקורות גם מציינים שהפיצ'רים האחרים האלה ממש טובים כי הם עוזרים לחסוך במקום, אבל בשורה התחתונה אתה כמעט ולא חוסך במשקל וזה החלק המשמעותי, כי גם החצובות הסיניות האלה מתקפלות מספיק כדי להיכנס בלי בעיה לכיס של החצובה ברוב תיקי הצילום.

אגב פיצ'רים, דווקא באותן חצובות סיניות יש המון פיצ'רים (חוץ ממעמד מובנה לטלפון, שזה קצת דבילי לטעמי, אבל לא משנה) - ראש עם טווח תנועה מלא, היפוך רגליים (מאפשר לקרב את המצלמה לרצפה), אופציה להפוך את אחת הרגליים למונופוד, בחלקן העמוד המרכזי נתיק וכמובן הדברים הרגילים כמו מסמרים ברגליים, וו למשקל וכאלה.

הנה סקירה קצרה יחסית שאני מניח שלא מדברת על הכל, אבל מציגה כמה חסרונות מאוד בולטים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש להם את כל או רוב הפיצ'רים שציינת. החסכון במשקל חשוב אבל הם מוכרים גם חסכון בגודל ומרכב שהוא מאוד slick ונוח לשימוש. מרבית החצובות נכשלות בזה.

החסרונות בסקירה - חלקם אמיתיים וחלקם לא מהותיים. המחיר הוא הדיל ברייקר פה. המוצרים של פיק דיזיין מצוינים אבל גם לא זולים, ופה הם לגמרי הגזימו.

בנוגע לתיק - דבר איתי לפני שאתה קונה, יש לי את רוב התיקים ואני יכול לתת לך סקירה ממצה. יש לי גם שתיים מהרצועות, את הקפצ'ור ואת cuff.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי באינטרנט אני ראיתי שההבדל משקל זניח בXT3 לעומת 100 פשוט המשקל כולל עדשה.

כנראה שנחליט לקראת ספטמבר סופית לאיזה גוף אעבור :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש להם את כל או רוב הפיצ'רים שציינת. החסכון במשקל חשוב אבל הם מוכרים גם חסכון בגודל ומרכב שהוא מאוד slick ונוח לשימוש. מרבית החצובות נכשלות בזה.

אכן יש להם את מרבית הפיצ'רים, אבל הראש עם טווח התנועה המוגבל וחוסר יכולת להפוך רגל למונופוד זה חסרונות מהותיים. עבורי גם מנופי הנעילה פחות נוחים, אבל זה כבר העדפה. לגבי חסכון במשקל - כאמור, אין כזה. היא שוקלת אותו דבר כמו כל חצובת קרבון אחרת במידות דומות (שים לב שהיא די נמוכה) והחסכון במקום לטעמי הוא פחות קריטי כי החצובות ההן מספיק קטנות גם ככה.

וזה Sleek.

Slick זה חבוב, טירון, או חייל במאפיה.

hey slick, I need you to go get rid o dem coppers always pokin' round not lettn us do our business.

ומי שנכשלות בסליקנס הזה הן חצובות עם נועלי מנוף. פה הם באמת שיחקו אותה. בנועלי הברגה אין את הבעיה הזו.

בנוגע לתיק - דבר איתי לפני שאתה קונה, יש לי את רוב התיקים ואני יכול לתת לך סקירה ממצה. יש לי גם שתיים מהרצועות, את הקפצ'ור ואת cuff.

אני די סגור על איזה תיק אני צריך (גב, 30L) ומבחינת רצועות יש להם רק אחת שמתאימה לפול טריילר שלי שאני קורא לו מצלמה (פנסוניק S1). אבל תודה.

בדקתי באינטרנט אני ראיתי שההבדל משקל זניח בXT3 לעומת 100 פשוט המשקל כולל עדשה.

כנראה שנחליט לקראת ספטמבר סופית לאיזה גוף אעבור :)

במעבר זריז על המפרטים של שתיהן, אני לא מצליח למצוא שום סיבה הגיונית להעדיף את ה-100. 90% מהנתונים של ה-XT3 יותר טובים והשאר זהים. גם העדשה הקבועה של ה-100 נראית לי כמו באסה אטומית. אחד היתרונות הכי גדולים של מצלמות "אמיתיות" זה היכולת לשחק עם אורכי מוקד שונים ולקבל תוצאות שונות לחלוטין. ככה אתה סתם מקבל מצלמת טלפון עם איכות תמונה ממש ממש טובה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...