Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נורת בדוק מנוע Peugeot 308 2014 מנוע puretech

AND1
שימו לב! השרשור הזה בן 1805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פות"ש, אם לא חסר אין להוסיף.

אם יש תקלה הקשורה ללחץ שמן במנוע והיא לא נגרמה כתוצאה משימוש בשמנים או מסננים לא מקוריים או חליפיים העומדים בתקן, או כתוצאה מרשלנות שלך - מאז שאתה רכשת את הרכב - אז בוודאי שהיא צריכה להיות כלולה באחריות למנוע.

אם מדובר בהתפוררות של רצועת תזמון אז יכולות להיות פרשנויות שונות, כי מדובר בחלק מתבלה בהגדרתו, אבל גם כאן אם הרכב טופל לפי הספר הייתי מצפה מהאחריות לכסות (כמובן כל עוד היא בתוקף).

בהצהלחה

האחריות שקבלתי היא על מנוע גיר שלדה ..

המוסך שנשלחתי אליו מטריד מוביל אמר שזה לא תופס באחריות (שיקר?..)

ללכת למוסך שהוא לא מורשה יבואן ולא מומחה זאת טעות. כל מוסך שלא עשה כבר כמה עבודות כאלה, עלול לגרום לך נזק חסר תקדים.

לדעתי האישית, חבר, אתה לא בכיוון הנכון.

בגלל שנדלקה נורה שקשורה ללחץ שמן, זה צריך להיות מכוסה עי האחריות.

תוציא היסטורית טיפולים מלאה מלובינסקי, רק לשלוח אימייל לשרות לקוחות להם.

יש מצב שבלובינסקי זה לא יעלה הרבה יותר מאשר במוסך אחר אחרי הנחות וכו וכו במיוחד אם הרכב היה מטופל בצורה מסודרת ובזמן.

תיקח את הרכב למוסך מקצועי שיש לו מחשב של פיגו ולא כל שטות שעובדת עם טרייד מוביל. מוסך רציני יתכן שיעזור לך להתמודד עם טרייד מוביל ועדיף תמיד לשלם עוד קצת ושיהיה גורם מקצועי שעושה את העבודה.

מוסך רגיל, הוא יודע שצריך לנקות גם חיישנים? כנראה שלא. יש לו סכמות מה מפרקים ואיפה? גם לא. צריך כנראה סט מיוחד של נועלים כדי שהכל הבוכנות ישארו באותו מצב, סט ספציפי כנראה לסוג מנוע הזה. למוסך לא מקצועי אין את הציוד הזה.

אם לא תטפל, אתה מתחיל להסתכן בכשל במנוע ולא רק בנורת אתרעה.

אני מסכים איתך..

בקיצור, ללכת למוסך מרכזי של פזו ולטפל שם?

או שיש משהו מסויים של לובינסקי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

באחריות של לובינסקי כתוב "חלקים טבולים בשמן" (לפחות אצלי), לדעתי הם כובלים את עצמם גם לרצועה (במידה ויש שם בלאי שצריך להחליף ולא רק רצון הלקוח).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך להיות יותר ברור.

לחץ שמן קשור בהכרח למנוע. אין רכיב אחר ברכב עם שימון תמידי בלחץ, מלבד מנוע, וטורבו שכאשר הוא מקבל שימון - זה משמן המנוע...

המלצה שלי? גש לאחד משני המומלצים בפורום לצרפתיות (מוסך גבע או מוסך אורן שירותי רכב). תן להם לבדוק.

במידת הצורך, אם אכן זו בעיית מנוע - תן להם תשלום על חוות דעת מקצועית, אותה תציג לטרייד מוביל.

תמשיך לעדכן כאן ותקבל עצות נוספות בהתאם להתפתחויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך להיות יותר ברור.

לחץ שמן קשור בהכרח למנוע. אין רכיב אחר ברכב עם שימון תמידי בלחץ, מלבד מנוע, וטורבו שכאשר הוא מקבל שימון - זה משמן המנוע...

המלצה שלי? גש לאחד משני המומלצים בפורום לצרפתיות (מוסך גבע או מוסך אורן שירותי רכב). תן להם לבדוק.

במידת הצורך, אם אכן זו בעיית מנוע - תן להם תשלום על חוות דעת מקצועית, אותה תציג לטרייד מוביל.

תמשיך לעדכן כאן ותקבל עצות נוספות בהתאם להתפתחויות.

טרייד מוביל אמרו שאין אחריות במקרה שתיארתי פה כי זה ?לא? קשור למנוע..?

כנראה שאלך עם ההמלצה ואגש לאחד מהמוסכים האלה למרות המחירים אעדכן בהמשך..

בינתיים, הנה הקוד תקלה שהבחור ראה היום בבדיקה P15A1

לא מצאתי יותר מדי מידע בגוגל..

עריכה אחרונה על ידי AND1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים בוקר טוב,

מעדכן - הייתי אצל אורן ביום ראשון, בחור בשם ויטלי לקח את הרכב לבדיקה (בחינם)

לאחר בדיקה עם מחשב הופיע קוד תקלה (שוב)

P15A1

, ממה שהבנתי בעיה בלחץ השמן.

זאת אומרת שהתקלה הייתה דומה למה שהבחור במוסך הקודם (מטיוכה ברעננה) מצא.

ההצעה שלו הייתה לבדוק את הטיימינג כי נראה שיש התפוררת וזה הדבר הראשון שכדאי לבדוק (לאחר ניקוי השמן וכדו).

גם פה הוא אמר שיש רעש "מוזר" מהמנוע שלא אמור להיות ואולי זה בגלל השמן שלא הוחלף או בגלל שיש רצועות טיימינג שהתפוררו בפנים.

אתמול הבחור שלח לי סרטון שמראה על רצועה מתפוררת וחלקים שנכנסו לרשת של מעבר השמן למנוע (משהו כזה) ובאמת רואים שיש שם גושים והם כנראה חסמו את המעבר.

מפה לשם, החליפו טיימינג רצועות מנוע מותחנים ועוד שלל דברים שכנראה לא עשו אף פעם (למרות ספר טיפולים במורשה)

יצאתי בנזק של כמעט 5000 ש''ח אחרי מע''מ,

כועס על עצמי שלא בדקתי את הרכב והאמתי לבחור של טרייד מוביל שכבר אז נראה מאוד מפוקפק, ולא אשכח את המשפט שלו (לפחות 8 פעמים) - "אין רצועת טיימינג ברכבים האלה, יש שם שרשרת אז אין מה להחליף" אחת הסיבות העיקריות שרכשתי את הרכב.

החבר'ה במוסך אורן - ויטלי בפרט היה מאוד נחמד וניסה לעזור כמה שיכל, אפילו עשה הנחה של 500 ש''ח..

ממליץ על החבר'ה האלה בחום.

הרכב עוד לא אצלי ומקווה שהיום אקבל אותו תקין ומסודר, ללא תקלות חוזרות אעדכן לגבי זה.

*שאלה למומחים.... האם יש מה להתלונן לטרייד מוביל? הרי הם אמרו שאין מה לעשות עם זה כי הם לא לוקחים אחריות על זה וזה הכל עלי "שלא בדקתי"

כשהמוכר שיקר בכל מילה שלו לגבי הרכב.. כמו כן היה רשום מד אוץ 89 אלף אך קבלתי את הרכב עם 90300 ק''מ

מאוד מתוסכל מהעניין הזה והכי גרוע

מבואס

.

*תודה לכם על הכיוון והעזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על תתבאס. שילמת ₪5000 וזה הרבה אבל זה שכר לימוד קטן .נקרא לזה טיפול יישור קו. אפילו עם היישור הזה , הרכב הנדון זול מיפנית/קוראנית מקבילה. אני דיי בטוח שברכב הבא שלך תדע מה לבדוק ולאן לקחת את הרכב לבדיקה.מוכרני טרייד מוביל ,ברוב המקרים, לא יודעים מה יש מתחת לפח ואין לצפות מהם יותר מדי מעבר לסיסמאות ומחירונים. גם לא בנושא אחריות .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דבר שנקרא בית משפט לתביעות קטנות. ברור שנזק כזה חייב להיות מכוסה על ידי אחריות למנוע במידה וקיימת כזו. הרעבת שמן זו תקלת מנוע נקודה.

אבל - תהיה חייב להתייעץ עם איש מקצוע ולשלם לו עבור חוות דעת מקצועית (וכמובן זה חלק מהסכום שאתה צריך לתבוע) - כי מול טרייד מוביל אתה צריך איש בעל סמכות הנדסית/טכנית. אחרת השופט יגלגל אותך בזפת ונוצות.

אגב האם בסרטון שהעלה אורן זה תמונה הרכב שלך?

ומה לגבי תיעוד טיפולים? האם יש כזה? האם טופל בחברה עם החלקים לפי מפרט יצרן או שטופל "עצמאית"/לא טופל?

לגבי - "

המוכר שיקר בכל מילה שלו לגבי הרכב... היה רשום מד אוץ 89 אלף אך קבלתי את הרכב עם 90300 ק''מ" - נו באמת, תפריד עיקר מטפל. זה זניח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר בדיקה עם מחשב הופיע קוד תקלה (שוב)

P15A1

, ממה שהבנתי בעיה בלחץ השמן.

האם תקלה p15a1 מדברת על לחץ שמן מנוע נמוך ? או לחץ שמן נמוך בתיבת ההילוכים ?

https://www.carbon-cleaning.com/diagnostic-auto/code-obd/p15a1-peugeot-essence

מנסה להבין את משמעות הקוד לפי ההסבר בצרפתית עם תרגום לאנגלית:

P15A1

Description of the defect

Transmission fluid pressure sensor - low oil pressure

Possible causes

List of elements that can trigger the appearance of this code

wiring

Transmission fluid pressure sensor

Solenoid valve of transmission fluid pressure

Transmission fluid pump

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על תתבאס. שילמת ₪5000 וזה הרבה אבל זה שכר לימוד קטן .נקרא לזה טיפול יישור קו. אפילו עם היישור הזה , הרכב הנדון זול מיפנית/קוראנית מקבילה. אני דיי בטוח שברכב הבא שלך תדע מה לבדוק ולאן לקחת את הרכב לבדיקה.מוכרני טרייד מוביל ,ברוב המקרים, לא יודעים מה יש מתחת לפח ואין לצפות מהם יותר מדי מעבר לסיסמאות ומחירונים. גם לא בנושא אחריות .

אני מבואס מהטרטור והכאב ראש ולא מהכסף..

אני גם סבור ובטוח שהרכב לא נכלל בסטיגמת הבעיות של פי'גו.. מקווה שאני צודק

יש דבר שנקרא בית משפט לתביעות קטנות. ברור שנזק כזה חייב להיות מכוסה על ידי אחריות למנוע במידה וקיימת כזו. הרעבת שמן זו תקלת מנוע נקודה.

אבל - תהיה חייב להתייעץ עם איש מקצוע ולשלם לו עבור חוות דעת מקצועית (וכמובן זה חלק מהסכום שאתה צריך לתבוע) - כי מול טרייד מוביל אתה צריך איש בעל סמכות הנדסית/טכנית. אחרת השופט יגלגל אותך בזפת ונוצות.

אגב האם בסרטון שהעלה אורן זה תמונה הרכב שלך?

ומה לגבי תיעוד טיפולים? האם יש כזה? האם טופל בחברה עם החלקים לפי מפרט יצרן או שטופל "עצמאית"/לא טופל?

לגבי - "

המוכר שיקר בכל מילה שלו לגבי הרכב... היה רשום מד אוץ 89 אלף אך קבלתי את הרכב עם 90300 ק''מ" - נו באמת, תפריד עיקר מטפל. זה זניח.

חשבתי על הטביעות קטנות, אין לי כלכך ידע בדברים האלה, ממליץ על מישהו ספציפי? גם אם יזכו אותי בחצי זה משהו

וכמובן.. 90300 לעומך 89000 זה זניח... אבל עיקר דבר עומד פה, 1000 ק''מ זה המון במיוחד בשבילי שאני בקושי נוסע פעם בשבועיים חדרה נתניה..

הבחור שיקר לגבי המון דברים כגון יש שרשרת ולא רצועת טיימינג והיה כל כך בטוח בזה "אל תדאג אין לך מה להחליף זה שרשרת"

-כן, הסרטון הוא על הרכב שלי..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם תקלה p15a1 מדברת על לחץ שמן מנוע נמוך ? או לחץ שמן נמוך בתיבת ההילוכים ?

https://www.carbon-cleaning.com/diagnostic-auto/code-obd/p15a1-peugeot-essence

מנסה להבין את משמעות הקוד לפי ההסבר בצרפתית עם תרגום לאנגלית:

P15A1

Description of the defect

Transmission fluid pressure sensor - low oil pressure

Possible causes

List of elements that can trigger the appearance of this code

wiring

Transmission fluid pressure sensor

Solenoid valve of transmission fluid pressure

Transmission fluid pump

מדובר בלחץ שמן נמון במנוע, לפחות זה מה שאמרו במוסך למרות שמה שאני מבין מהתרגום שלך זה קשור להילוכים.. מוזר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הטופס שנתנו לי בעת הקנייה, הרכב "עבר" טיפולים עד אוקטובר 2018 במוסך המרכזי..

אעלה לכאן את הטופס לעיונכם

עריכה אחרונה על ידי AND1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן - הרכב אצלי, עושה רושם ש"התקלה" טופלה ואני מאוד מקווה שכן..

אשמח אם מישהו שיסייע במציאת עורך דין טוב שיעזור עם התביעה, אפילו אם אקבל חצי זו ברכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבימה״ש לתביעות קטנות אין ייצוג עו״ד (וגם אף עו״ד לא יתעסק עם תביעה על סכום נמוך כזה ובוודאי לא עו״ד טוב ושכר הטרחה שלו בכל מקרה יעלה יותר מכל סכום התביעה שאולי תקבל).

תכין ותגיש תביעה בעצמך לזה נועד ביהמ״ש לתביעות קטנות, זאת לא בעיה גדולה, תפרט את הנסיבות שציינת ותצרף חוזה רכישה מטרייד מוביל וחשבוניות התיקון שביצעת. בנוסף לסכום התיקון ששילמת אותו תדרוש בכתב התביעה, תוסיף סכום נוסף בעבור עוגמת נפש וביטול זמן.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל בהמשך להודעה שמעלי, אתה תצטרך לשכנע את השופט ברמה הטכנית.

כרגע אני לא בטוח שאתה מסוגל לשכנע במידה מספקת.

לגבי תיעוד הטיפולים למשל - אתה צריך לבדוק אם המסמך שקיבלת הוא אמיתי או שקרי. לך למוסך ברשת לובינסקי ותוציא תיעוד ממה שקיים אצלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1805 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...