Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התחדשתי בC4 HDI בציר 2011, או צרפתיה שלישית גלידה

Igalz
שימו לב! השרשור הזה בן 259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אפילו לא מילוי נוזל DPF.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ממליץ לבדוק את כמות הנוזל שיש במערכת, שלא יתפוס אותך לא מוכן

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו רכב, יום אחד נסעתי בעפר ואחר כך עליתי לכביש וב-120 קמ"ש בכביש 6 הרגשתי רעידות, נסעתי ככה חודשים כי אמרו שהכל בסדר, פעמיים איזון, החלפת הצמיגים מסינים לגוד-ייר, לעזאזל אפילו כיוון פרונט. כמה כסף הלך... עד שעשיתי טיפול ואורן אמר שאפשר להחליף אותם כי בצד אחד נראה פצוע קלות. לא חשבתי בכלל שהם הבעיה, חשבתי אם להחליף או לא ולהפתעתי בנסיעה הראשונה אחרי ההחלפה לא היו רעידות יותר. אין לי מושג אם מכונאי ראה משהו ותיקן בלי להגיד או שזאת באמת הייתה הבעיה.

לא הבנתי... עשית רוטציה של הגלגלים?

ומה עלול לקרות אם חסר לי נוזל DPF ויש לי הערת מערכת על הנושא? לפי מה שהבנתי הרכב עלול לא לעבור טסט בגלל פליטת מזהמים ולא מעבר.. האומנם?

עריכה אחרונה על ידי mosheva
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה עלול לקרות אם חסר לי נוזל DPF ויש לי הערת מערכת על הנושא? לפי מה שהבנתי הרכב עלול לא לעבור טסט בגלל פליטת מזהמים ולא מעבר.. האומנם?

לא,

הנוזל המדובר מסייע ברגנרציה של מסנן החלקיקים.

אם הנוזל נגמר, המסנן יסתם לגמרי עד כדי צורך בהחלפה. תענוג יקר משהו. שווה לדאוג שיש נוזל במערכת.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר עם אבי חלקי חילוף ברחובות או עם ז'אן חלפים,

תבקשה ערכת מילוי לנוזל (פקק כחול)eolys powerflex.

עלות כ400 שקל לערכה של ליטר.

קח בחשבון שלשם מילוי יש להרים את החלק האחורי של הרכב, לפרק כיסוי תחתון, לנתק צינור ממיכל הנוזל ולמלא דרכו. לאחר כל התהליך יש לעדכן את כמות הנוזל במחשב הרכב באמצעות סורק מקורי או תואם מקורי.

בקיצור סיפור.

לכן קודם כל כדאי לבדוק כמה נוזל יש במערכת ולא למלא לפני שכמות הנוזל יורדת מתחת ל100מ"ל.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוסיף רק שצריכת הנוזל מאוד מאוד נמוכה, לפי מפרט טיפולים פעם ראשונה אמורים לבדוק את כמות הנוזל אחרי איזה 100.000 - 120.000 ק"מ ואז כל טיפול עד שיהיה צרוך למלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, ציינתי לפני ושכחתי לציין שוב… החלפתי מוטות מייצבים.

מחיפוש מהיר באינטרנט ראיתי שמוטות פגומים דווקא כן עושים רעידות לפעמים במהירות מסוימת.

ט.ל.ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

הקילומטרים רצים מהר והשעון מראה כבר 245K.

היום בוצע טיפול קטן שכלל שמן ולווליין 0W30, פילטר שמן של MANN ופילטר מזגן.

חוץ מזה, בטיפול התברר שהגיע הזמן להחליף את רצועת האביזרים (מתחילה לפתח סדקים מבפנים) והאטם מכסה שסתומים מזיע. שני אלו יוחלפו בקרוב.

הרכב מגלה אמינות יפה ומשרת אותי נאמנה. צריכת הדלק נעה בין 20-22 קמ\ליטר, תלוי בתוואי הנסיעה וברגל ימין.

הייתה פה פעם שאלה על המזגן, הוא באמת לא מדהים יחסית למה שהתרגלנו ברכבים ישנים אבל בהחלט סביר. בשביל נהג בודד ברכב הוא עושה עבודה מספקת לדעתי. אישית לרוב בנסיעות צהריים אני על מהירות מאוורר שניה (מתוך 5) ולפעמים כשנכנס לרכב חונה מפעיל מהירות שלישית לכמה דקות.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב תבדוק נשם מנוע במידה ומשולב במכסה אצלך.

מה צריך לבדוק ואיך?

נ.ב 2 -

מה מצב המתלים? משולשים, גומיות, וכן הלאה?

שמיש

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. תבדוק מצב הדיאפרגמה שלו, במידה והיא לא תקינה המנוע מתחיל להזיע... בעיקר מהמכסה .

2. מה ההגדרה לשמיש? מצבם טוב?

סקרן לגבי הבלאי.

רוב הצרפתיות עד היום די אכזבו מבחינת עמידות מתלים... לפחות אלו שאני נתקלתי בהן.

רנו פלואנס , פ'גו 308, 208 , 2008 ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כיצד בודקים אותה? אין במכסה שום חלק פריק

valve cover.JPG

2. חוץ מיובש קל באחת מבוקסות המשולש, המצב טוב. אבל היובש הזה קיים ב90% מהרכבים על הכביש, משם להחלפה עוד רחוק.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כמה שזכור לי, וגם מהסרטוט, המכסה לא ניתן לפירוק. אבל אני אבדוק שוב

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...