Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כתבה בערוץ 10 - הכל כלול- רכבים עם טסט וק״מ מזוייף.

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 2310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

סבבה, אז תעשה את זה בחקיקה ככה שזה יהיה תקף לכל פרסום רכב ושים סנקציה.

זה לא כזה מסובך:

1. סריקה של רשיון רכב.

2. אם אתה לא בעל רכב, סריקה של ייפוי כח + ת.ז

3. אם אתה סוחר תו סחר.

4. הצהרה לפיה אתה יודע מה העונשים בחוק על ... וכד׳

סתם הצעה, גם אם לא מהוקצעת.

בינתיים ההצעה שניתנה פה היא לקנות רק חדש, ומעבר לכך, אם מדובר במכת מדינה, אם יש לזה השלכות בטיחותיות, אז צריך משהו.

בן

BENJ:

נ.ב- תיתפלאו מה סיאט איביזה 100 כ"ס יודעת לעשות

ROY:

אני באמת מתפלא. קפה אולי?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע אם האנשים שנפלו בתרמית הזו , לקחו את הרכב למכון בדיקה ? או שהם פשוט החליטו לסמוך על המוכר ולרכוש את הרכב על סמך המסמך המזויף ומראית עין של הרכב בלבד ?

קשה לי להאמין שמכון בדיקה כלשהו גרוע ככל שיהיה יפספס רכב במצב על סף גרוטאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם ישנם רכבים שבהם לא ניתן לשנות מד ק"מ?

לאדם הפשוט מן המניין יהיה מאוד קשה לזייף את מד ק"מ בלוחות יחסית חדשות. היצרנים משתמשים בצ'יפים מאוד קטנים, עד כדי כך שאין מקודד שאפשר לקנות דרך איביי/אליאקספרס (תאמין לי, ניסיתי. כל מה שכתוב באתרים האלו לא מיועדים לצ'יפים האלו). אבל עם זאת יש מכשור מיוחד שאפשר להתחבר ל-OBD ולשנות את הרכיב. לא חסר סרטוני יוטיוב. הציוד הזה יקר, וכנראה מיועד לאנשים עם "רישיון" לשנות.

במקרה הזה אני מאמין שאותו בעל רישיון רצה לעשות קופה מהצד, ולכן השתתף עם הכנופיה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.אותם אנשים שכולנו יודעים ומכירים מאיזה מגזר בחברה הם ומאיזה אזור גאוגרפי.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

מגזר? אתה כותב מתוך ידיעה או דעה קדומה? אם הראשון, נשמח אם תחלוק את מקורות המידע שלך. אם השני, תחסוך לנו בבקשה.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאדם הפשוט מן המניין יהיה מאוד קשה לזייף את מד ק"מ בלוחות יחסית חדשות. היצרנים משתמשים בצ'יפים מאוד קטנים, עד כדי כך שאין מקודד שאפשר לקנות דרך איביי/אליאקספרס (תאמין לי, ניסיתי. כל מה שכתוב באתרים האלו לא מיועדים לצ'יפים האלו). אבל עם זאת יש מכשור מיוחד שאפשר להתחבר ל-OBD ולשנות את הרכיב. לא חסר סרטוני יוטיוב. הציוד הזה יקר, וכנראה מיועד לאנשים עם "רישיון" לשנות.

במקרה הזה אני מאמין שאותו בעל רישיון רצה לעשות קופה מהצד, ולכן השתתף עם הכנופיה הזו.

מאמין שפשוט מחליפים לוח שעונים מפירוק לאחד עם ק''מ סביר יותר.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשל, רוצה למנוע את זה, אולי נכון להטיל גם על יד 2 איזו חובה, למשל, בטרם אישור מודעה לפרסום, העלאת מסמכים (רק צוות האתר רואה) המוכיחים כי המוכר הוא בעל הרכב, ואם לא, אז מי הוא?

אם בא כח (למשל בן של המוכר), יתכבד ויעלה גם ייפוי כח + ת.ז

אם סוחר, יתכבד ויעלה את המסמכים הרלוונטיים.

סתם הצעה...

בן

אתה אופטימי שביד2 יתעסקו בבדיקה כל כך מדוקדקת של כמות מאסיבית של מודעות.

עזוב כמות מאסיבית, מפורסם שם כרגע רכב ע"י סוחר, במדור פרטיים, שאני אישית מכירה את הבעלים הקודמים שלו שנפרד מהרכב כשהעביר אותו לביטוח עקב הכרזת אבדן להלכה. אני גם העברתי דיווח על כך ליד2, אתה חושב שקרה עם זה משהו?

בקבוצת פייסבוק מאוד מפורסמת שעוסקת בתחום אותו הרכב מפורסם ע"י מספר פרופילים שונים, כמובן במצב כחדש ללא תאונות. דיווחתי. אז פרופיל אחד מהרבים נחסם, כל היתר? ממשיכים כרגיל.

בכללי, שוק היד השניה הולך לכיוון שונה ולקונים יש אשמה לא קטנה בזה.

פעם היינו רואים מודעה, מתקשרים, מדברים עם המוכר, מבררים פרטים ומתאמים פגישה.

היום הכל נעשה בהתכבות.

מכירה מישהו שפרסם מודעה עניינית ביד2 וקיבל בפניה במייל, אומנם השאלות היו ענייניות אבל הקונה הפוטנציאלי אפילו לא טרח ליזום שיחה אמיתית. הרי בהודעה כתובה לא שומעים את האינטונציה של המוכר, לא שומעים אם הוא עונה בביטחון על השאלות או ממציא על הדרך, מגמגם ומחרטט תשובות.

בפייסבוק רואים יותר ויותר אנשים מפרסמים שהם מחפשים רכב בסכום X, לפעמים מציינים אם קטן\גדול, יפני\לא צרפתי כמובן עם טסט וק"מ נמוך ושיציעו להם. אז כמובן שמגיע מבול של בונבוניירות משוקמות מסוחרים ורכבים לא רלוונטיים (בחיי, ראיתי מישהו מציע מאזדה 5 למודעה שמבקשת MX5\206CC או רכב קבריו אחר).

הקונים יוצרים במו ידייהם בית גידול מאוד נוח לרמאיים, אבל אני מאמינה שעם טיפה מאמץ וכפית של חשדנות עדיין אפשר להגיע לאנשים ההגונים שרק מוכרים את הרכב שלהם.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמין שפשוט מחליפים לוח שעונים מפירוק לאחד עם ק''מ סביר יותר.

Sent from my PRO 6 using Tapatalk

יש רכבים שהזיכרון נשמר בלוח ויש שלא.

בעיקרון, עם קשרים בתחום, תוכל למצוא בן אדם עם המכשיר. בן אדם מן השורה לא יכול לקבל את השירות הזו ללא סיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אופטימי שביד2 יתעסקו בבדיקה כל כך מדוקדקת של כמות מאסיבית של מודעות.

עזוב כמות מאסיבית, מפורסם שם כרגע רכב ע"י סוחר, במדור פרטיים, שאני אישית מכירה את הבעלים הקודמים שלו שנפרד מהרכב כשהעביר אותו לביטוח עקב הכרזת אבדן להלכה. אני גם העברתי דיווח על כך ליד2, אתה חושב שקרה עם זה משהו?

בקבוצת פייסבוק מאוד מפורסמת שעוסקת בתחום אותו הרכב מפורסם ע"י מספר פרופילים שונים, כמובן במצב כחדש ללא תאונות. דיווחתי. אז פרופיל אחד מהרבים נחסם, כל היתר? ממשיכים כרגיל.

בכללי, שוק היד השניה הולך לכיוון שונה ולקונים יש אשמה לא קטנה בזה.

פעם היינו רואים מודעה, מתקשרים, מדברים עם המוכר, מבררים פרטים ומתאמים פגישה.

היום הכל נעשה בהתכבות.

מכירה מישהו שפרסם מודעה עניינית ביד2 וקיבל בפניה במייל, אומנם השאלות היו ענייניות אבל הקונה הפוטנציאלי אפילו לא טרח ליזום שיחה אמיתית. הרי בהודעה כתובה לא שומעים את האינטונציה של המוכר, לא שומעים אם הוא עונה בביטחון על השאלות או ממציא על הדרך, מגמגם ומחרטט תשובות.

בפייסבוק רואים יותר ויותר אנשים מפרסמים שהם מחפשים רכב בסכום X, לפעמים מציינים אם קטן\גדול, יפני\לא צרפתי כמובן עם טסט וק"מ נמוך ושיציעו להם. אז כמובן שמגיע מבול של בונבוניירות משוקמות מסוחרים ורכבים לא רלוונטיים (בחיי, ראיתי מישהו מציע מאזדה 5 למודעה שמבקשת MX5\206CC או רכב קבריו אחר).

הקונים יוצרים במו ידייהם בית גידול מאוד נוח לרמאיים, אבל אני מאמינה שעם טיפה מאמץ וכפית של חשדנות עדיין אפשר להגיע לאנשים ההגונים שרק מוכרים את הרכב שלהם.

אין ביננו מחלוקת מהותית, אבל זה לא עניין של אופטימיות או לא. מעבר לכך, להאשים את האשה המוכה בהיותה מוכה, או להאשים את הקונה במצב שרימו אותו (לא שהוא עשה טעות בכדאיות העסקה), הינה תפיסה שבסיסה לא נכון כתפיסה.

אם תסתכלי, בהודעה לאחר ההודעה שציטטתת, הצעתי פתרון סטטוטורי. לא מושלם? אולי, אבל אפשר לפתח את זה וזה עדיף על כלום.

בן

BENJ:

ROY:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התייחסתי לאף קונה ספציפי כאשם בזה שרימו אותו, אבל עם הרוח הכללית בהתנהלות הרוכשים היום, הם בהחלט תורמים לחממת הנוכלים.

הרעיון שלך הוא נהדר, אבל אני לא רואה את היישום שלו יוצא לפועל.

לפני זה אפשר לטפל בכמה דברים קיימים:

1. למה רישום על חברה בע"מ שקוף ברישיונות הבאים? לא מופיע כרישום קודם בדיוק כמו ליסינג או השכרה.

2. למה בטופס פירוט תביעות ביטוח שהושק לאחרונה אין התייחסות מפרוטת למכה העיקרית של שוק המשומשות - אבדן להלכה?

כנראה שהמצב הנ"ל נוח לגופים מסוימים שמקבלי ההחלטות שומרים עליהם.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאין איזה אתר ממשלתי, שאפשר לבדוק אם יש לרכב טסט בתוקף לפי מס' רישוי.

היה חוסך המון בלבולי מוח מיותרים.

האם בזמן העברת בעלות בדואר אפשר לברר אם יש לרכב/אין טסט?

לא לכולם יש ידע.

צריך איזה אתר מרכזי שירכז ויכיל הכל מהכל:

1. קישור לאתר הממשלתי ,שמאפשר לקבל היסטוריה ביטוחית של הרכב תמורת סכום פעוט.

2. בדיקה אם הרכב גנוב או לא.

3. בדיקה האם הרכב ממושכן.

4.

אני לא ממש בקיא, אבל בטח יש עוד בדיקות כאלו ואחרות שאפשר לעשות...

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התייחסתי לאף קונה ספציפי כאשם בזה שרימו אותו, אבל עם הרוח הכללית בהתנהלות הרוכשים היום, הם בהחלט תורמים לחממת הנוכלים.

הרעיון שלך הוא נהדר, אבל אני לא רואה את היישום שלו יוצא לפועל.

לפני זה אפשר לטפל בכמה דברים קיימים:

1. למה רישום על חברה בע"מ שקוף ברישיונות הבאים? לא מופיע כרישום קודם בדיוק כמו ליסינג או השכרה.

2. למה בטופס פירוט תביעות ביטוח שהושק לאחרונה אין התייחסות מפרוטת למכה העיקרית של שוק המשומשות - אבדן להלכה?

כנראה שהמצב הנ"ל נוח לגופים מסוימים שמקבלי ההחלטות שומרים עליהם.

נו מצוין, סתם נתתי נר׳ למחשבה ואין ספק שהמהלכים שלך לחלוטין יכולים לבוא קודם.

אגב, בעיני הסיפור של האובדן להלכה הוא קשקוש מוחלט שעונה רק על צרכי חברות הביטוח.

בן

BENJ:

ROY:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה פשוט מאוד.

כל פעם שיש משהו שנראה לכם מאוד פשוט וטריוואלי, אבל הוא לא קיים - זה אומר שמישהו התנגד לזה.

ושלמישהו הזה יש הרבה כוח השפעה על המחוקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2310 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...