Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עוצרים את העושק

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה מכלול של המון דברים, מימון של קבוצות אוכלוסיה שונות, חוסר תרומה משווע של קבוצות אחרות, רוב הנטל הכלכלי נופל על שכבת הביניים שנטחנת עד דק, עוד מעט מה יישאר כאן? באמת? שכל אחד ינסה לחשוב לאן המדינה הזו הולכת, דת ומדינה שמעתם? לדעתי ולדעת חבריי המצב מחמיר.

הרבה אנשים טובים עוזבים את המדינה הזו, כי הם התייאשו, התייאשו מהיחס, מחוסר התמיכה, מהשלטון, שזה נושא לפוסט אחר לגמרי

בישראל יקר, איך שלא תהפכו את זה, יקר מאוד אפילו, אם אני יושב בבודפסט ושותה חצי ליטר בירה ב ש ל ו ש ה שקלים בלבד מה זה אומר? אם אני נכנס לסניף של DM, שזה הסופר פארם של האירופאים, רואה מים מיובאים מישראל, כן כן, מיובאים - זולים בלפחות שקל וחצי מישראל מה זה אומר?

לראות אנשים הולכים לחברות הרכב וקונים רכבים חדשים מהניילון, כן, כי משגעים אותם כל שנה עם דגם חדש? בוכים על המחירים ועוד הולכים לקנות רכב חדש? תסלחו לי - מגיע לכם, כל מי שעושה את זה נותן ליבואנים החזירים עוד סיבה לקרוע אותנו, הצרכנים במחירים, אז תגידו שהליסינג קונה נתח חשוב מהשוק, אבל הציבור הוא נתח לא מבוטל בכלל.

רוצים לשים סוף לעושק? תצביעו ברגליים.

הדירות ? איזה זוג היום יכול לקנות דירה בלי שהוא וההורים שלו ימשכנו את חייהם למדינה הזו, ולעבוד בשביל משכורת חציונית שחצי ממנה הולך לביטוח לאומי ולמס בריאות ומס הכנסה ולראות (ולא לדעת) לאן כל הכסף הזה הולך באמת, את מי הוא מפרנס בדיוק.

להיות ביום חופש מהעבודה בשביל סידורים, ולראות את הרחובות מלאים באנשים, מלאים, מה אנשים לא עובדים? מי מפרנס אותם ?

התשובה די ברורה.

אם נתחיל לדבר על העושק לא נגמור, ומה שהכי מדאיג, שכפי שמישהו אמר כאן, בישראל לא מטפלים בבעיות, מטפלים בסימפטום, מכבים שריפות, לא חושבים על העתיד, המבול אחריי כמו שאומרים.

מדאיג לראות מה קורה כאן, כל השסע הנוראי הזה שמפלג את המדינה לימין קיצוני ולשאר הירקות,

אולי התגובה שלי הלכה רחוק מידי ואיפלו גובלת באוף טופיק, אבל יש דברים שחייבים להיאמר,

הדור שלנו, הדור הכי מלומד והכי "עני" יסבול הכי הרבה.

והשלטון ? טוב נו, אתם רואים מה קורה בשלטון, לא חושב שחלקי חילוף לרכבים זה בראש האג'נדה שלהם.

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 176
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תבדוק כמה מרוויח הונגרי ממוצע, ותחזור לכאן עם התשובה.

רמז - הרבה פחות מעמיתו הישראלי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי, הוא משלם הרבה פחות מהישראלי הממוצע, הדירה שלו עולה בערך שליש כמו גם כל הוצאותיו,

וגם אם העובדה שההונגרי מקבל שליש משכורת, זה לא סיבה לעשוק ולחלוב את האזרחים במדינה הזו.

עריכה אחרונה על ידי AloniM3
הגהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרים את הכפפה כמו עם השרשור של הקניות בעוף.

תפתחו שרשור ייעודי אשר ירכז את כל הבקשות לכל מחפשי החלקים\חלפים אשמח לשלוח לכם לינקים למוצרים לקניה.

אגב ,גם בנושא טיפוח הרכב בניכר זול יותר ויש משלוחה ארצה.

חסכון נעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי, הוא משלם הרבה פחות מהישראלי הממוצע, הדירה שלו עולה בערך שליש כמו גם כל הוצאותיו,

וגם אם העובדה שההונגרי מקבל שליש משכורת, זה לא סיבה לעשוק ולחלוב את האזרחים במדינה הזו.

וגם אם עושקים וחולבים אותנו, רמת החיים בישראל הרבה יותר גבוהה מזו שבהונגריה, באחריות.

כשאני קונה משהו, אני לא חושב כמה דפקו אותי בדרך, אלא מבין שעוד אנשים צריכים לחיות חוץ ממני.

ואני ממש לא צרכן גרוע, נהפוך הוא.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה גם חשבת ששילמת חשבון סלולר של 200 - 400 ש"ח?

יש להרויח בצורה הוגנת ויש לעשוק.

והכי גרוע: לעשוק ולא להרויח (שזה כבר בגלל חוסר יעילות והתנהלות עסקית שגויה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איך קובעים מה עושק ומה לא?

נניח אתה מוכר את הרכב, בא אליך מישהו שמוכן לשלם 50% מעל המחירון. תמכור או לא?

לא שאני חושב שמחירי החלפים אצל היבואנים סבירים, רק מנסה להבין מי עושק את מי.

ד"א, המונח עושק לא הכי מתאים לכאן. עושק זה שלוקחים ממך בכח או מנצלים את המצוקה שלך כדי שתשלם מחיר לא הוגן. ברוב המקרים, אנשים משלמים מחירים כאלה כי הם לא בודקים במקומות אחרים.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או כי האוטו מושבת כרגע ויש לחץ לתקן . זה קורה המון. וכן זו מצוקה שהמוסך מודע לה . במיוחד אם אתה צריך את האוטו היום.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להיות ביום חופש מהעבודה בשביל סידורים, ולראות את הרחובות מלאים באנשים, מלאים, מה אנשים לא עובדים? מי מפרנס אותם ?

התשובה די ברורה.

ברורה למי?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם אם עושקים וחולבים אותנו, רמת החיים בישראל הרבה יותר גבוהה מזו שבהונגריה, באחריות.

כשאני קונה משהו, אני לא חושב כמה דפקו אותי בדרך, אלא מבין שעוד אנשים צריכים לחיות חוץ ממני.

כמו שנתנו פה את דוגמת חשבון הסלולר, אתה מוזמן לחזור ולתרום עוד איזה 300 שקלים בחודש לחברת הסלולר שלך כדי שעוד אנשים יחיו.

חייבים להספיק עם ההתמסכנות של בעלי העסקים הקטנים. ליבי ליבי עליהם, ועל המיסים והבירוקרטיה שיש להם, ואני אומר זאת בתור אח ל-3 אחים עצמאיים. אבל למה שאשלם מאות אחוזים יותר?!

אם כל האחוזים האלו הולכים להם לכיס, אז הם גנבים.

ואם לא (ואני מאמין שזה הרוב), שלא יפתחו עסק במחירים לא משתלמים. נקודה.

רמות המיסוי המטורפות שיש פה ידועות לכל, אז למה לפתוח בכח? חבל לי על כל עסק שנסגר, באמת.

איך קובעים מה עושק ומה לא?

נניח אתה מוכר את הרכב, בא אליך מישהו שמוכן לשלם 50% מעל המחירון. תמכור או לא?

לא שאני חושב שמחירי החלפים אצל היבואנים סבירים, רק מנסה להבין מי עושק את מי.

ד"א, המונח עושק לא הכי מתאים לכאן. עושק זה שלוקחים ממך בכח או מנצלים את המצוקה שלך כדי שתשלם מחיר לא הוגן. ברוב המקרים, אנשים משלמים מחירים כאלה כי הם לא בודקים במקומות אחרים.

זה עושק כאשר אם תרצה להזמין את החלפים מחול תיתקל בבירוקרטיה אינסופית ומיסים הזויים שממציאים לך כל יום, ואין לך ברירה אלא לשלם ככה.

זה עושק כאשר אין לרוב המוסכים שתבוא עם חלק בעצמך תקבל בעיטה החוצה.

ודיברת על כך שמנצלים את המצוקה שלך? כך עם חשבון המים שטופח, חשבון החשמל, הרכבת, בזק ועוד אינספור מונופולים במדינה הקטנה והיפה שלנו.

את רוב הבגדים ומוצרי הפנאי שלי אני כבר מזמן מזמין מחו"ל, ואני חושב שהייתי מזמין כל דבר אפשרי משם אם לא מחירי משלוח יקרים ומכס הזוי ובזוי, ואני בטוח שכמוני עוד הרבה. זו ה'נקמה' הקטנה שאפשר לתת לגזלנים פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלח לי רייבה, אבל זו דמגוגיה בגרוש.

גם הגרמני מרוויח שליש מאיתנו? גם הצרפתי, האיטלקי, הספרדי, הבריטי, האמריקאי, והקנדי?

כן, יותר זול ויותר נעים ויותר כיף פה מאשר באנגולה או בדרפור, אבל אני לא חושב שאלה המדינות שאנחנו - אומת הייטק וסטארטאפ שכמותנו - רוצים להשתוות אליהן.

ובאשר לנושא השיחה - חלקי חילוף לרכב, מצחיקה אותה האמירה שהיבואן צריך להחזיק מחסנים, עובדים, פקידות, ומכונת אספרסו, כשכל פעם שאני נתקל במחיר שערורייתי לחלק כלשהו, הוא בכלל לא נמצא במלאי! כלומר תמורת העובדה שאני משלם עליו מחיר שגבוה פי 3-5-10 אני אפילו לא נהנה מאותו השירות שבזכותו מנסים להגן על היבואנים פה!

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, זה שאתה לא חושב כמה דפקו אותך בדרך זה כי דפקו אותך יותר מידי, מרוב מיסים כבר לא רואים את הסוף.

אולי עושק זו מילה קצת גסה, אולי גניבה בראשות החוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הם לא יותר גנבים ממכונת משקאות בתחנת רכבת ש"דורשת" 11 שקל על קולה קטנה שעולה 5 בסופר. להיות לקוח חכם זה לא קשה במיוחד בעידן המידע.

על רוב החלקים לרכב אין מגבלות ובירוקרטיה של משרד התחבורה. רק על דברים בטיחותיים שחובה שיהיו חדשים ושצריכים אישור מהיבואן בארץ (או שקר כלשהו בסגנון).

אני מזמין המון חלקים, והפעם היחידה שהייתי צריך לשלם מעבר למחיר המוצר+משלוח היתה בחלק גדול ויקר במיוחד שנעצר במכס. למשרד התחבורה לא הייתי צריך לגשת אפילו פעם אחת.

לא חסר על מה להתלונן ובצדק במדינה הזו, אבל ברגע שבוכים על כל שטות קטנה הבעיות האמיתיות מאבדות מחשיבותן.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו רואים בדיוק מה סוציאליזם חזירי שווה בדיוק. וונצואלה עוד מעט פושטת את הרגל. למה? סוציאליזם חזירי כלומר המדינה "חינכה" את האזרחים לקבל הטבות וזכויות ללא כל היגיון רק בגלל שהשתמכה שמקור ההכנסה העיקרי שלה, הנפט. לעולם לא יעמוד בפני חוסר דרישה.

ככה זה גם יקרה בישראל, הצבא יצטרף להדוף אזרחים בשנת 2038 כאשר אלה ייגלו שכל הכסף שהם שילמו במשך שנים אזל ואין למדינה שקל לשלם להם בתור קיצבאות זיקנה.

איך אומרים? נחיה ונראה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...