Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר למשתכן (או למסתכן?) - מוכרים דירות שלא קיבלו אישור בניה

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 1185 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וזה נפתר מצויין על ידי היצע גדול יותר. כאשר משכיר דירה עומד בפני דירה ריקה מספר חודשים, או המחיר או הדרישות שלו יורדות.

לא אמרתי שלא. אנד ייט, זו בעיה לא רק ישראלית.

הכלכלנים נאיבים והמדינה יודעת הכי טוב כמה ובכמה.

לא יודע מי הנאיבי פה...

המדינה מעסיקה כלכלנים.

אבל זה גם לא רלוונטי. לא הצעתי לבנות דיור להשכרה לטווח ארוך.

אני רק טוען שטעוני נפנונפי ידיים על ״מה אתה היית עושה אם היה לך נכס ב2 מיליון?״ רק מוכיחים כמה שוק הדיור דורש גישה שונה.

שכירות מפוקחת או שכירות מטעם המדינה שתיהם פתרונות שנועדו לכישלון.

בנוסף, ברור שבעל דירה לא ירצה להכניס כל אחד לדירה, זה נכס שלו. בוא תספר לי איך אתה תיתן לכל אחד לגור בדירה שלך.

בוא תספר אתה איפה ביקשתי לפקח על שכר הדירה.

אתה גם ממחזר טענות שכבר הגבתי להן.

אני יודע שזה נכס שלו.

זה, זה בדיוק העניין.

מי שמבקש להתייחס לשוק השכירות כדוגמא של שוק ״חופשי״ מתפקד, חי בסרט.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובינתיים השכירות מתייקרת (אומנם לא בהרבה לפי הטבלה, אך עדיין), הנה כתבה מאתמול: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5440313,00.html

מתסבר גם, בארץ יש 2 מיליון שוכרים.

אני גם לא מסכים שרגולציה תביא לכישלון. רגולציה נכונה תביא הצלחה.

_______

עריכה:

דוגמא לרגולציה כפי שאני רואה אותה לנכון:

1. דירה למטרת השכרה היא להשכרה בלבד

- לא ניתן למכור לצורך מיגורים של מישהו אחר כל עוד יש דייר שוכר שמתגורר

- לא ניתן לסלק דייר, אלא אם יש הפרת חוזה מצד הדייר או שהדייר בעצמו מחליט לעזוב

- אם בדירה גר דייר, ניתן להחליף שימוש של דירה מהשכרה למיגורים עבור בעלים בלבד - הבעלים יהיה חייב לגור בדירה 5 שנים בפועל לפני היתר מכירה/מסירה/וכד'.

2. הבעלים קובע מחיר מחיר התחלתי, מכאן מחיר צמוד למדד, לא ניתן לעלות מחירים כעוות נפשו של הבעלים.

3. כל הליקויים יש לתקן תוך 14 יום, 7 יום לליקויים חמורים, 24 שעות לליקויים דחופים (כגון נזילה וכד').

4. חוזה עם דייר הוא ל5 שנים, דייר יכול לעזוב לפני בהודעה של3 חודשים אם יחפוץ בכך.

- אפשרות להארכת חוזה עם הדייר והבעלים יחפצו בכך

- זה הזמן של הבעלים לשנות יעוד של דירה כפי שבא לו, למשל למכור ללא הגבלות וכד'.

- החלפת יעוד של דירה מהשכרה לשימור אחר מחייבת תשלום מס

5. קניית דירה למטרת השכרה פטורה ממס

6. הפשרת חלק מקרקעות לבניה להשכרה בלבד, דירות אלו אינן יכולות לשנות יעוד.

עריכה אחרונה על ידי tzvipper

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אמרת כבר כמה פעמים שהתיאוריות של הכלכלנים לא עובדות בפרקטיקה, ואז תיארת בדיוק איך התיאוריה של אותם כלכלנים עובדת בפרקטיקה (היצע וביקוש גורמים ל"שוק של מוכרים"). מה אני מפספס...? איפה הקטע בו הכלכלנים טועים ולפלוני יש תובנות עדיפות?

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, אמרת כבר כמה פעמים שהתיאוריות של הכלכלנים לא עובדות בפרקטיקה, ואז תיארת בדיוק איך התיאוריה של אותם כלכלנים עובדת בפרקטיקה (היצע וביקוש גורמים ל"שוק של מוכרים"). מה אני מפספס...? איפה הקטע בו הכלכלנים טועים ולפלוני יש תובנות עדיפות?

תן לי לנסות לחדד:

אני רוצה להאמין שאם יבנו מספיק, חלק המחירים ירדו, אולי, ברמה כזו שחלק יוכלו לקנות דירות. אני רוצה להאמין ולא בטוח בזה, כי (פם פם פם) אני לא חושב שכלכלה זה מדע אמיתי, עם כמה שבא לכלכנים להאמין אחרת.

ובכל מקרה, ישארו כאלו שלא.

עבורם אני לא יודע מה הפתרון, לצערי.

אני כן יודע שיש איזו פרה קדושה כזו שהופכת ליתר ויותר טרנדית של ״אסור להתערב!!111 שוק חופשי!111״. ואותה אני לא קונה.

ויכול להיות שרגולציה זו לא הדרך - אם באמת נבדק ואין שום מקום בעולם שהיא עובדת בו.

ויכול להיות ששכירות לטווח ארוך זו גם לא הדרך.

אבל אני באמת מחכה ליום, למשל, שבו איירבינבי יהפוך ללא חוקי - לא רק כאן, אלא בעולם בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שמבקש להתייחס לשוק השכירות כדוגמא של שוק ״חופשי״ מתפקד, חי בסרט.

1. אתה לא מתייחס ל"שוק השכירות", אלא ל"שוק השכירות בתל אביב".

2. השוק מתפקד יופי, רק הוא, נכון לעכשיו, לא בכיוון שאתה רוצה שיהיה.

לא יודע מה הפתרון. זו בעיה שנכונה לכל הערים המרכזיות בעולם.

כנראה שלא יבנו אלפי יחידות דיור חדשות בתל אביב. אולי יצליחו לאסור על אייר בי אנד בי, וזה יוסיף מספר קבוע כלשהו של דירות לשוק, אבל לא מעבר לכך.

כנראה שמתישהו בעתיד יהיה איזה משבר\מיתון שיוריד את מחירי השכירות, רק שלא בטוח שתהיה במצב שתוכל להנות מזה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובינתיים השכירות מתייקרת (אומנם לא בהרבה לפי הטבלה, אך עדיין), הנה כתבה מאתמול: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5440313,00.html

_______

עריכה:

- אם בדירה גר דייר, ניתן להחליף שימוש של דירה מהשכרה למיגורים עבור בעלים בלבד - הבעלים יהיה חייב לגור בדירה 5 שנים בפועל לפני היתר מכירה/מסירה/וכד'.

2. הבעלים קובע מחיר מחיר התחלתי, מכאן מחיר צמוד למדד, לא ניתן לעלות מחירים כעוות נפשו של הבעלים.

3. כל הליקויים יש לתקן תוך 14 יום, 7 יום לליקויים חמורים, 24 שעות לליקויים דחופים (כגון נזילה וכד').

4. חוזה עם דייר הוא ל5 שנים, דייר יכול לעזוב לפני בהודעה של3 חודשים אם יחפוץ בכך.

https://he.m.wikipedia.org/wiki/דירה_להשכיר_(חברה_ממשלתית)

פספסת בכמה שנים, כבר חשבו על זה קודם

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

_______

עריכה:

שכירות לטווח ארוך זה דבר טוב, אבל זה צריך להיות משתלם גם לבעל הבית אחרת זה בחיים לא יקרה.

יכול להיות שבמקום לפזר כסף בהגרלות מטומטמות, היה אפשר להקים דיור ציבורי בדמות מתחמי מגורים לדירות בגדלים מגוונים עם שטחים למסחר ותעסוקה, ששייכים לחברות פרטיות שבתמורה לסבסוד הבניה או תמריץ אחר כלשהו, מחוייבות להשכיר במחיר אחיד לתקופה מסויימת נניח 80% מהדירות בפרוייקט. אחרי x שנים הם יכולים למכור את הדירות או להמשיך להשכיר אותן.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שמתישהו בעתיד יהיה איזה משבר\מיתון שיוריד את מחירי השכירות, רק שלא בטוח שתהיה במצב שתוכל להנות מזה.

המשבר\מיתון האחרון שהוריד את מחירי הדירות בצורה דרסטית בארץ היה סיום מלחמת העולם השניה.

אפילו ה"מיתון הגדול" שהיה באמצע שנות השישים לא גרם לזה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדויק.

מסוף.שנות התשעים עד אמצע שנות 2000, היה מיתון עמוק בתחום הבנייה והערך הריאלי של הדירות ירד.

Sent from my SM-A730F using Tapatalk

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לי לנסות לחדד:

אני רוצה להאמין שאם יבנו מספיק, חלק המחירים ירדו, אולי, ברמה כזו שחלק יוכלו לקנות דירות. אני רוצה להאמין ולא בטוח בזה, כי (פם פם פם) אני לא חושב שכלכלה זה מדע אמיתי, עם כמה שבא לכלכנים להאמין אחרת.

רק להבהיר, אתה לא חושב שיש קשר בין היצע וביקוש למחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשר? רוצה להאמין שיש.

אם זה מספיק כדי להגיד שאם יבנו עוד, וזה הדבר היחיד שיעשו, המחירים בהכרח ירדו? אין לי מושג. אבל בטח לא מתייחס לזה כמשהו וודאי ובטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשר? רוצה להאמין שיש.

אם זה מספיק כדי להגיד שאם יבנו עוד, וזה הדבר היחיד שיעשו, המחירים בהכרח ירדו? אין לי מושג. אבל בטח לא מתייחס לזה כמשהו וודאי ובטוח.

ולא בדירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה תלוי איפה יבנו ואיזה דירות יבנו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...