Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחיר למשתכן (או למסתכן?) - מוכרים דירות שלא קיבלו אישור בניה

tzvipper
שימו לב! השרשור הזה בן 1177 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה משלם ריבית על הסכום שלקחת בפועל, המשכנתא מדורגת, אז לא כל הסכום הוא ל-25 שנה. אם תשלם הכל בהתחלה, אז יהיו לך 25 שנה של ריבית על כל הסכום. אם תשלם במדורג תשלם במשך שנתיים ריבית רק על החלק שמשכת בפועל ולא על כל הסכום, ואז עוד 23 שנה ריבית על הכל. וזה דומה למצב שבו אתה משלם את המדד על היתרה שלא שולמה עדיין, השאלה איפה הריבית יותר גבוהה, וזה קצת קשה לחיזוי, אבל יותר סביר שהריבית על המשכנתא יותר גבוהה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הציטוט של מיסטרבי היא ממש לא רחוקה. תוך 45 ימים מרגע חתימה על החוזה כבר צריך לקחת. אין לי 27% הון עצמי לפרוייקטים שנרשמתי אליהם. אם המחיר היה 800000 אולי הייתי מגרד 27% :-D אבל אני מבין שבהתחלה התשלום יהיה נמוך, זה טוב.

יפה כל הכבוד, עשית בשכל. אני מרגיש מטומטם שלא נרשמתי לסדרה א, אז שלא התעניינתי בכלל בנושא בגילגול הראשון של התכנית, הכינוי צריך להיות יותר חמור.

האמת שאצלי זה קצת שונה, אולי יש פה טעות בכתבה, אבל אצלי זה 7% בחתימה, ועוד 13% אחרי 45 יום. כלומר 20% סה"כ.

הפעימה הבאה חודשיים אחרי, עוד 10%, ואז 10% כל 4 חודשים עד למסירה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משלם ריבית על הסכום שלקחת בפועל, המשכנתא מדורגת, אז לא כל הסכום הוא ל-25 שנה. אם תשלם הכל בהתחלה, אז יהיו לך 25 שנה של ריבית על כל הסכום. אם תשלם במדורג תשלם במשך שנתיים ריבית רק על החלק שמשכת בפועל ולא על כל הסכום, ואז עוד 23 שנה ריבית על הכל. וזה דומה למצב שבו אתה משלם את המדד על היתרה שלא שולמה עדיין, השאלה איפה הריבית יותר גבוהה, וזה קצת קשה לחיזוי, אבל יותר סביר שהריבית על המשכנתא יותר גבוהה.

לא נכון

עשית סלט עם גרייס חלקי.

באופן רגיל, נניח שלקחת סכום לתקופה של 20 שנה, את חלקו לקחת היום ואת המנה הנוספת לקחת עוד שנתיים, אז מה שלקחת היום יסתיים בעוד 20 שנים, ומה שתיקח בעוד שנתיים יסתיים בעוד 20 שנים מיום הלקיחה (היינו 22 שנים מהיום)

על שני החלקים תשלם ריבית ל20 שנה בדיוק.

מה שאתה תיארת נכון למקרה שבמשך שנתיים אתה משלם רק ריבית ואז משלם קרן + ריבית לעוד 18 שנים. זה נקרא גרייס חלקי.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אני חדש בתחום אז יש מצב שאתה צודק :)

אז אם ככה - בהנחה ואין לי בעיה עם תשלום ההחזר החודשי - כדאי לקחת את כל המשכנתא כמה שיותר מוקדם ולהמנע מההצמדה למדד? (ההנחה היא שאין סיכון מבחינת הקבלן כי יש בנק מלווה ולקבלן יש מוניטין מצויין).

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. רק לוודא עם הקבלן שאכן בהקדמת תשלומים ההצמדה למדד תיחסך (בזמנו חלק מהקבלנים לא חפצו בזה, כי ממילא הכסף לא הולך אליהם אלא ישירות לבנק המלווה שמשחרר להם לפי התקדמות הבניה, אז הם העדיפו להרוויח עוד כמה שקלים על המדד.)

אני השארתי בכל מקרה 10% למסירת מפתח מכל מיני סיבות.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי החוק במחיר למשתכן אפשר לבקש בכתב מהקבלן להקדים תשלומים והוא צריך לאשר תוך 10 ימים אם מקובל עליו (לא חייב).

במקרה שלי הוא כן מאשר.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שידוע לי, אי אפשר להקדים תשלומים במשתכן. גם לקבלן אין שום אינטרס בזה.

כאמור, אני הקדמתי, במשתכן.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאצלי זה קצת שונה, אולי יש פה טעות בכתבה, אבל אצלי זה 7% בחתימה, ועוד 13% אחרי 45 יום. כלומר 20% סה"כ.

הפעימה הבאה חודשיים אחרי, עוד 10%, ואז 10% כל 4 חודשים עד למסירה.

שאלתי קרוב משפחה שזכה והוא אמר שאצלו זה היה 7% ואז 14% אחרי 45 יום. כנראה הנתון הזה משתנה?

לפי החוק במחיר למשתכן אפשר לבקש בכתב מהקבלן להקדים תשלומים והוא צריך לאשר תוך 10 ימים אם מקובל עליו (לא חייב).

במקרה שלי הוא כן מאשר.

אצל אותו קרוב משפחה הקבלן לא הסכים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקבלן יכול להסכים להקדים תשלומים (מתוך רצון טוב, יכול להיות שיש לו גם עניין להקדים תשלומים, אבל לפעמים תנאי התשלום הם כאלה שלא כדאי לקבלן להקדים תשלומים בשל מדד תשומות הבניה).

בעבר הקבלן היה קובע את פריסת התשלומים בתוך גבולות גזרה מסויימים, לפני שנה הוחלט על פריסת תשלומים אחידה - לא מצאתי סימוכין לכך באתר הרשמי, רק כתבות.

אין אפלית בני זוג לא נשואים בהשתתפות בתכנית, צריך לצרף תצהיר (נוטריוני) בעת הוצאת אישור הזכאות להרשמה.

גם למיטב ידיעתי אין מניעה על לקיחת משכנתא לבני זוג כנ"ל.

אגב, התשלום הראשון ממש לא בעת הזכייה אלא בעת בחירת דירה וחתימה על חוזה, שזה יכול להיות גם שנה לאחר הזכייה. לרוב יש מספיק זמן בין הזכייה לבין בחירת הדירה כדי להחליט אם הזכיה הזאת מתאימה לך או לא.

המידע הזה זמין ב"שאלות נפוצות" באתר הרשמי של התוכנית. לא הייתי קורא למעבר על שאלות אלה "חפירה לעומק".

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עכשיו פרוייקטים שמסירת המגרש היא בכלל ביולי 2020, כמעט בעוד שנתיים. כנראה מועד בחירת הדירות יהיה סמוך לתאריך זה, נכון? יש עוד זמן גם שהמחירים יקרסו ואז אפשר לוותר על הזכיה ולקנות בשוק החופשי. :roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...