Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבטמוביל החדשה שלי [ג'ולייטה - שרשור מתגלגל]

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 488
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עופר, אני מחזיר אותך לתגובה 155 שלי, בפרט לפסקה עם ה'נעילה'. הדגשתי מההתחלה שהם זכאים לדרוש מה שבא להם ושהבעיה שלי אינה עם כך, אלא עם האשמות שהטיחו בי והצגתי כאדם לא ישר. הארגומנט די פשוט (אם אמרו לי שאני יכול להגיע, והגעתי, איפה יש כאן טעם לפגם?), כל השאר זה מסך עשן (זכותם כן / לא לטפל בשימוש בחלפים מקוריים מחו"ל).

לא חלקתי עליך בכלל.

רק לקחת בקלות...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou אני לא מסכים איתך, אם זה עסק רציני יש מחיר למוצר ומחיר לשעת עבודה, אז מה - בגלל שהוא קנה את המוצר מחול זמן העבודה שלהם יגדל? למה צריך לקחת יותר כסף ?

הסברתי למה, כי החלוקה של ההכנסה בין החלפים לעבודה יכולה להיות שרירותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעסק רציני ומקצועי החלוקה הזאת לא צריכה להיות שרירותית. יש עלות מוצר, יש עלות עבודה, יש עלות תקורה, יש עלות רווח ומכל זה מקבלים את המחיר ללקוח.

אתה לא יכול להגיד "ממממ בא לי שהחלפת ברקסים תעלה 600 שקל וקלאץ' 10,000" למרות שקלאץ' עולה לך 1000 שקל וברקסים 400 ולשניהם צריך את אותה כמות זמן (לצורך העניין). למה? כי קלאץ' זה משהו שמחליפים פעם ב.. וברקסים אתה עושה כל שני וחמישי? אז עלות גבוהה של קלאץ' הם יספגו אבל עלות של ברקסים צריכה להיות סבירה?

ואני מבטיח שאני אענה לך לגבי ארץ הייצור של הצמיגים, אני פשוט שוכח לבדוק. :oops:

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעסק רציני ומקצועי החלוקה הזאת לא צריכה להיות שרירותית. יש עלות מוצר, יש עלות עבודה, יש עלות תקורה, יש עלות רווח ומכל זה מקבלים את המחיר ללקוח.

זה לא קשור בכלל לרצינות של העסק.

זה קשור לאיך הלקוח רוצה לראות ולהבין את החשבונית.

למשל מבצעים "ללא מע"מ".

למה לא להגיד פשוט "הנחה של 17%"?

הרי הם כן משלמים מע"מ...

זה בגלל "שבלי מע"מ" מתקשר ללדפוק את המדינה ו/או לאיזורי סחר חופשי, שהקונוטציה שלהם היא "קונים זול" וכו'.

כנ"ל לגבי גבייה במוסך.

עבודה מופיע כסעיף נפרד, ורואים את העלות שלו כתשלום ישיר נטו למוסך. בחלפים לא רואים. הרי ברור שאם תלך למוסך מורשה מפונפן, עלות שעת עבודה היא הרבה יותר גבוהה (צריך להעמיס את עלות הנדל"ן, שירות הלקוחות, מכונת האספרסו, הבוחן שמשרת אותך וכו'), אז לא רוצים להראות לך עלות שעת עבודה ריאלית. במקום זה, מעמיסים יותר על החלפים.

נקודת מבט נוספת, כשאתה בא עם החלקים שלך, אתה שולל מהמוסך את היכולת להרוויח על חלפים בעצמו, שזה חלק מהמוצרים שהוא מוכר. זה כמו במסעדה, אם אתה מביא יין מהבית, אתה משלם דמי חליצה. הגיוני שתשלם משהו גם על חלפים שאתה מביא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעריף שעת עבודה במוסך מורשה מפורסמת על הקיר של המוסך בחדר הקבלה. ואם הם מציינים שהיא נמוכה ממה שהיא בפועל, כלומר גובים פחות ממה שהיא "עולה" להם ומעמיסים את היתר על החלפים, הם יורים לעצמם ברגל בדיוק בגלל סיטואציות כאלה.

ואני לא מסכים שאתה צריך לשלם "משהו" על חלפים שאתה מביא איתך כי בניגוד למסעדה שמחזיקה מלאי של היין, מביאה לך אותו במיידי (ולא דורשת ממך לחכות שלוש שעות עד שהוא יגיע מחנות החלפים) ומשלמת גם את עלויות הפחת על חומרי גלם שמתקלקלים כי לא הזמינו אותם, המוסך מרוויח כסף על החלפים האלה בלי לעשות כלום. מרים טלפון לחנות שאיתה הוא עובד וזהו.

אתה יודע מה, אני אלך איתך אפילו יותר רחוק. אני חושב (תאורטית כמובן, כי הרי מה ההגיון) שלהביא חלפים משלך צריך להוריד לך מעלות העבודה. כי המוסך לא נדרש לטלפן לחנות החלפים, והאוטו שלך לא תפס לו את הליפט 3 שעות בזמן שחיכית שהחלפים יגיעו. הגעת, הרכבת, הלכת.

למה שלא נסתכל על זה ככה?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר, לא כזה בטוח שהחישובים שלך נכונים. זה היה נכון אם המוסכים היו עובדים בשיטה כזו באמת שהרווח על שעת עבודה פלוס היכולת להכניס עוד אנשים היו עולים על הרווח ממכירת חלקים. סביר מאוד שזה לא המצב. סתם, לדוגמא: לא מזמן החלפתי את הבלמים ברכב. אכן חיכיתי במוסך איזה חצי שעה עד שהגיעו הרפידות מהחנות, אבל הרכב לא היה על הליפט, ובזמן הזה הם עבדו על רכב אחר.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כי כנראה באת במטרה להחליף בלמים. אצלי למשל זה הוחלט רק במהלך הטיפול, כשהרכב היה על הליפט בלי שמן, ומפורק חלקית, וחיכיתי משהו כמו 4 שעות עד שיגיעו החדשים (עזוב שהם היו הלא נכונים, פעמיים. אבל, זה לשרשור אחר, שנפתח כבר). זה עוד היה בקטנה כי זה היה רק טיפול, אם במהלך החלפת קלאץ' מגלים שצריך להחליף... לא יודע, משהו רציני כזה. זהו, תמות. האוטו dead weight על הליפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר, הרכב שלך יחסית נדיר, בין אם במידות הבלמים בין אם בעוד כמה חלקים בטח. אם היית בא עם 1.4 77 כ"ס או 1.2 הברקסים היו מסודרים יפה במחסן (או לא יפה, תלוי במוסך). זאת הסיבה שהחישוב שלך לא נכון - אתה מקרה פרטי.

ההבדך בין מי שטוען "במוסך מסודר וכו'" לבין מה שטוען פאלו זה שפאלו מסתכל מנקודת המבט של העסק והאחרים מנקודת המבט של הקונה. נחשו לבד מה נקודת המבט היחידה הרלוונטית.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוק ההגבלים העסקיים מאפשר לך להגיע למוסך עם חלקים,גם חלופיים,ובטח ובטח מקוריים.

פיאט/אלפא זה לא מכוניות יוקרה,אבל התמחור ומתח הרווחים של היבואן על חלקים ותיקונים ברמה של יוקרה.

גם התמחור של מחיר המכוניות עצמן לא מוצדק,בסהכ הכל פיאטה.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פעם נכנסתי למוסך מאזדה עם שמן ופילטר. אמרו מה אתה עושה צחוק? אצלנו זה שמן "אורגינל" של מוטורקראפט למאזדה ואתה מביא משהו אחר.

הסברתי שאני לא רוצה מקורי אלא את השמן שהבאתי כי הוא סינתטי מלא. סרבו לטפל. "בשביל 200 שקל אין לי מה להכניס אותך".

אמרתי יפה תודה והלכתי.

היום יש את הכנופייה לרוב הדברים, ומה שקל אני עושה לבד עם יוטיוב וגוגל.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, סיפור לא נעים אבל הפתון הוא די פשוט - הקלטה!!

אין דבר יותר קל מזה, להקליט את השיחה. כל שיחה שלי שקשורה לכסף או סיכומים אחרים בטלפון אני מקליט. ואז אם יש בעיה של תקשורת לקויה הייתי מוציא את הטלפון עם ההקלטה ישר על הפרצוף של בעל המוסך.

ובלי קשר, הרכב יפה בטירוף!

עריכה אחרונה על ידי נומד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה, אני אלך איתך אפילו יותר רחוק. אני חושב (תאורטית כמובן, כי הרי מה ההגיון) שלהביא חלפים משלך צריך להוריד לך מעלות העבודה. כי המוסך לא נדרש לטלפן לחנות החלפים, והאוטו שלך לא תפס לו את הליפט 3 שעות בזמן שחיכית שהחלפים יגיעו. הגעת, הרכבת, הלכת.

למה שלא נסתכל על זה ככה?

כי לפי התוכנית העסקית של המוסך הוא מרוויח X על זמן עבודה ועוד Y על חלפים. אחרי שנטרלת לו את Y והוא לא הכי מרוצה מזה, אתה רוצה גם לקצץ בX?

חוק ההגבלים העסקיים מאפשר לך להגיע למוסך עם חלקים,גם חלופיים,ובטח ובטח מקוריים.

מה אומר החוק לגבי האחריות שהמוסך צריך לקחת על עצמו בעבודה עם חלפים שהוא לא יודע את מקורם?

אם נניח מצב שבו זמן מה אחרי ההתקנה ישנו כשל כלשהו וקשה להבחין אם מדובר בטעות בעבודה או בחלק פגום? אם המוסך הזמין את החלק מהספק אז הוא יכול להזדכות על הפגום מולו ולספוג את העבודה מחדש, אבל אם הלקוח סיפק את המוצר מה עושים? המוסך מסתכן בשמו הטוב? דווקא לנושא הזה יש התייחסות בחוק ההגבלים (סוג של הסדר כובל אנכי).

עריכה אחרונה על ידי Murzilka

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2485 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...