Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבטמוביל החדשה שלי [ג'ולייטה - שרשור מתגלגל]

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני צריך סיבוב. גם לי יש F1'ים ואני מרגיש שהאחיזה מתחילה לרדת. אני חייב להבין אם זה באג או פיצ'ר.

תוצרת איזו מדינה?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 488
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

התקנתי קלאצ' ומשאבה מקוריים.

חיפשתי קלאצ' מחוזק, לא כי אני מתכנן לשפר (אני לא, לפחות לא בעתיד הנראה לעין) אלא בשביל אקסטרה עמידות לאורך זמן.

לא מצאתי משהו מתאים, והחלטתי שהיות ואני בלאו הכי נוהג מאוד רגוע 90% מהזמן, ויש לי הזדמנות נוחה לשלח החלפים ארצה, ארכוש מקורי וזהו.

הקלאצ' החליק כאמור במצב D בלבד, תחת עומס. לאו דווקא במצבי קיצון.

ברגע שהבנתי שזה המצב הבנתי שאני מחליף ASAP, ע"מ שלא לפגוע בחלפים נוספים (גלגל תנופה לדוגמא).

בזמן הזה נסעתי על N בלבד, ובמצב הזה היו 0 החלקות.

הרכב עבר 72,700 ק"מ, ותוחזק מאוד טוב קודם לכן ובטח ובטח מ(י)תוחזק בפדאנטיות גבוהה על ידי. אני מניח שהיה שימוש לקוי, אשר בשילוב עם (יחסית) הרבה כוח לרכיב הוביל לשחיקה מואצת. היות ואני יודע איך אני נוהג אני נוטה להאמין שהקלאצ' הנוכחי ישרוד הרבה יותר זמן.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מקרה דומה עם גלגל תנופה שדרש החלפה.

בחברה דרשו כ10000 שח, לא כולל עבודה כמובן ולפני מעמ

יבוא אישי מארה"ב, לאחר משלוח ומיסים הוערך ב5500 שח.

לבסוף, בעזרת חבר טוב התגלה כי בגרמניה המחיר הזול ביותר. כ2200 שח. תבינו לבד כיצד פעלתי.

M-TECH E46

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתיע לשמוע על היחס מהמוסך, במידה והודעת מראש אני לא מבין את פשר התגובה שלהם.

אני גם בקרוב אל למוסך שמתמחה באלפא ( ואבארט) להתקין סט בולמים וברקסים שאני מביא איתי, לאחר שתואם מראש, מקווה שזה לא המוסך הנ''ל.

לגבי המחיר הבנתי שגם באבארטים זה אותו סיפור של 5 אלף על משאבת קלאץ וקלאץ, לא מצליח להבין את פשר המחיר ובמיה ואצתרך להחליף אנסה להביא מחול כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשר התגובה שלהם נבע מאיזשהו קצר בתקשורת, שאני לא ממש מצליח להבין.

אני שאלתי את הבעלים כמה תעלה לי החלפת קלאצ', הוא התחיל לדבר על איזה חלקים צריך ואמרתי שאני לא צריך חלפים כי אני מביא אותם בעצמי, ואז הוא אמר לי את המחיר לעבודה בלבד.

אם אנחנו מעמידים פנים שאני זוכר לא נכון, איך בדיוק מסבירים את העובדה שידעתי בדיוק את עלות העבודה ולא את עלות ההחלפה הכוללת? מה אני גורו?

בכ"א אני זוכר את הכל היטב ובוודאות של 100%, עקב הסיבה הפשוטה שדיברתי עם מספר מוסכים, ובגלל שהייתי מודע לכך שיש מוסכים שלא יהיו מוכנים שאגיע עם החלפים בעצמי - הצהרתי על כך מראש בדיוק בשביל להמנע מסיטואציה כמו שקרתה לי.

מה שקרה בפועל, זה שהבעלים שכח את השיחה שלנו. כנראה שהוא ענה לי בחוסר תשומת לב, או שהוא לא הבין איכשהו שאני מגיע עם החלפים (אז למה הוא אמר לי את עלות העבודה נטו? זה הרי לא הגיוני בעליל), או לא יודע מה. היות והסברתי להם את זה שם, אני פשוט לא מצליח להבין למה המשיכו להטיח בי האשמות כאילו אני לא בסדר.

התרגלתי כבר לכך שאנשים שונים מתנהלים באופן שונה, אז אני לא לוקח את זה אישית או משהו, ואני גם לא שופט את הבעלים באופן כללי על מקרה פרטני ולכן עדיין נותן קרדיט והערכה למקום הזה, ואשקול לחזור לשם בעתיד. אבל ההתנהלות שלהם מולי היתה מעליבה ולא לעניין, וגם הבהרתי להם את זה במקום.

הבעיה היא שלעיתים אדם נתקע בארגומנט מסוים (אני קורא לזה 'נעילה') ואז אי אפשר לנהל שיח. היו עסוקים בלהסביר לי 10 פעמים מדוע זה בעייתי להשתמש בחלקים שרוכשים באופן עצמאי, שפשוט לא הבינו שהפואנטה שלי היא בכלל 'מה אתם רוצים ממני אתם אישרתם לי את זה מראש!!'. ובל נשכח שהמחיר לעבודה לא היה זול באופן מיוחד.

חבל, זה היה מיותר. בסה"כ מקום טוב עם אנשים טובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש לא מצליח להבין את הטרוניות של המוסך.

נכון - הם מרוויחים על חלקים וזו חלק מפרנסתם,

ונכון - הם לא יכולים לתת אחריות על חלפים שלא יצאו מהם,

ונכון - זה ממש מעצבן שיש לקוחות שיודעים לחפש חלקים באיביי ומבינים שמחירי ישראל זה עושק אחד גדול.

הכל נכון.

אבל,

אם כבר הגעת לשם, ו"הפתעת" אותם עם חלקים, וקיבלו אותך לעבודה - אז מה הם בוכים?

אם כל כך כאב להם והם לא הבינו אותך - הם היו יכולים פשוט להגיד לא.

יוצא שגם מרחו אותך בזפת ונוצות וגם גירשו אותך מהעיר.

בחייאת מה הם גן ילדים..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המוסך הזה נמצא >100KM ממקום המגורים שלי, עשיתי סידורים רציניים בשביל להגיע לשם, לזרוק אותי משם היה דבר לא הוגן ולא הגון לעשות - וכבר ציינתי מקודם שמדובר בעסק מקצועי ורציני. כמו כן ציינתי שמלבד הנקודה הזו, הם היו מאוד בסדר ואין לי תלונות על יחסי האנוש שלהם באופן כללי (אם כבר, להיפך).

שמתי לב שזו בעיה חוזרת שקוראת בעת פרסום ביקורת: שים לב שאפשר להתרעם על התנהלות לקוייה באופן נקודתי ועדיין להעריך את המקום באופן כללי.

אם יהיו לי טיפולים שלא דורשים ייבוא חלקים מחו"ל, סביר מאוד שאחזור אל המוסך המדובר. בסה"כ אני מכבד את דרישותיהם, פשוט נקודתית במקרה הזה לא מצאתי שום טעם לפגם בהתנהלות שלי ופירטתי לעיל מדוע, לכן אני סבור שזה היה לא במקום לנגח אותי, פעמיים, על קצר בתקשורת שנראה שקרה בצד שלהם (ופירטתי מדוע אני טוען זאת בהודעה הקודמת שלי).

זה לגבי 'למה לא גירשו אותי' - עם שאר ההודעה שלך אני מסכים וחושב שכל העצבים האלו היו מיותרים לגמרי, והעיבו לשווא על חוויה חיובית למדי.

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שהם כועסים!

יכלו להרוויח עליך יותר! צודקים!:roll:

גם לי זה קרה לא פעם,חוץ ממוסך אחד.

תמיד עושים פרצופים אבל יכולים לנשק לי את התחת,אתה צריך להפנים שכולם פה גנבים ואתה צריך לדאוג לתחת של עצמך,אותי ממש לא מעניין אם הם מתעצבנים ועושים פרצופים ובכל זאת לוקחים את העבודה.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי התנהלות לא מקצועית של המוסך. או שאומרים לך יפה שלום ולא מתחילים לעבוד על הרכב, או שמבצעים את העבודה עם החלפים שהבאת איתך. אין באמצע.

לבלבל ללקוח את המח עשר פעמים על העניין הזה בהחלט מעכיר את האווירה, במיוחד שאתה משלם להם ממיטב כספך על העבודה.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(אז למה הוא אמר לי את עלות העבודה נטו? זה הרי לא הגיוני בעליל),

הגיוני מאוד, הרבה אנשים רוצים לדעת את מחיר החלקים והעבודה בנפרד.

אני לא מבין מדוע נסעת כ"כ רחוק למוסך הספציפי.

החלפת מצמד ברכב ידני זה לא מדע טילים.

כל מוסך סביר יכול לבצע זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבכום, רוב הסיכויים שהמוסכניק פשוט ענה לו בלחץ ושכח את השיחה. מוסך מומחה לאלפות בטווח שהזכיר פות"ש יכול להיות אחד מכמה ידועים (אני חושב על שניים ברגע זה) ואף אחד מהם לא סובל מחוסר עבודה. בהחלט לא נעים, אפילו מאד, אבל תכלס נופל בגדר shit happens.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן צודק.

לא נעים, לא נורא.

קורה...

בנוסף, זה לגיטימי שעסק יתרעם על זה שלקחו לו חלק מהרווח שהוא בונה עליו מהחלפים. בסופו של דבר, חלוקת הרווח בין האלמנטים השונים של השירות הוא החלטה שיווקית, לא מהותית.

יכלו פשוט להגיד לו שאם הוא מביא חלקים לבד, ייקחו לו יותר על העבודה.

ואור, דפקת את היקרנים.

זה כבר מחמם את הלב...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

falou אני לא מסכים איתך, אם זה עסק רציני יש מחיר למוצר ומחיר לשעת עבודה, אז מה - בגלל שהוא קנה את המוצר מחול זמן העבודה שלהם יגדל? למה צריך לקחת יותר כסף ?

סה"כ אם הוא היה מביא חלק מפירוקה בשטחים, אני יכול להבין את חוסר הרצון להשתמש בו, אבל הבחור פה הביא חלק מקורי, לכן זה נטו תעוות בצע, וכמו כל מקום בישראל - חוסר תודעת שירות.

על ההחלפה שביצעו הם לא הרוויחו כסף טוב? הם מרוויחים מאות שקלים לשעת עבודה, לפעמים יותר ממהנדסים.

אני שמח שאור יצא מרוצה מהמקצועיות של המקום, אבל אני אישית כלקוח, לוקח הכל ביחד, ואם רמת השירות הייתה לא טובה, אני גם יוצא מנק הנחה שאת העבודה עצמה הם לא עשו על הצד הטוב ביותר, שלא נדבר על אמינות המוסך עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופר, אני מחזיר אותך לתגובה 155 שלי, בפרט לפסקה עם ה'נעילה'. הדגשתי מההתחלה שהם זכאים לדרוש מה שבא להם ושהבעיה שלי אינה עם כך, אלא עם האשמות שהטיחו בי והצגתי כאדם לא ישר. הארגומנט די פשוט (אם אמרו לי שאני יכול להגיע, והגעתי, איפה יש כאן טעם לפגם?), כל השאר זה מסך עשן (זכותם כן / לא לטפל בשימוש בחלפים מקוריים מחו"ל).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עופר, אני מחזיר אותך לתגובה 155 שלי, בפרט לפסקה עם ה'נעילה'. הדגשתי מההתחלה שהם זכאים לדרוש מה שבא להם ושהבעיה שלי אינה עם כך, אלא עם האשמות שהטיחו בי והצגתי כאדם לא ישר. הארגומנט די פשוט (אם אמרו לי שאני יכול להגיע, והגעתי, איפה יש כאן טעם לפגם?), כל השאר זה מסך עשן (זכותם כן / לא לטפל בשימוש בחלפים מקוריים מחו"ל).

העיקר שהרכב עם קלאצ' חדש עכשיו?

"כשנעבור לכתוב כתבות שמתפרסמות בלאשה, מבטיח שתהיה התיחסות האם החוטיני נכנס לי לתחת במושבים האלה והאם החומר ממנו עשוי הדש בורד שורט לי את הפרנצ' מניקור."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2471 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...