Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת מנוע בפונטו 2001 או החלפת רכב.

motiyt
שימו לב! השרשור הזה בן 3651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון על התוצאות + שאלות :

אז כך: באמת החלפתי מנוע מיבוא אצל שלמה נאור.

1800 ש"ח מנוע +1200 ש"ח עבודה.

מצאו שגם הסטרטר היה שרוף (לא ברור למה , עבד לפני כן יופי ) עלה עוד 350 ש"ח.

בכ"מ קיבלתי הנחה 10% על זה שהרכב שכב אלצם שבוע וחצי, זה היה סיוט נוראי.

המנוע עובד יפה ושקט , גם סוחב טוב בסה"כ.

אמרו לבוא לביקורת אחרי 1000 ק"מ.

בנתיים צצו כמה תקלות:

1.קיבלתי את הרכב חזרה עם המנורה של כרית האויר דולקת קבוע. לא הייתה בעיה עם הכרית מאז שקניתי את הרכב.

איך זה יכול להיות קשור להחלפת מנוע? לכאורה אין בכלל קשר.

2.בבקרים הרכב נדלק ונכבה, ואחרי פעם/פעמיים אני מצליח לנסוע. ממה זה יכול להיגרם?

3. אחרי 3 ימים שהרכב איתי הגז התחיל להשתולל, מצד אחד הרכב נותן גז עצמאית, גם בעמידה בסרק,

וגם בנסיעה , אני מוריד רגל מהגז והטורים לא יורדים - להיפך הם רק עולי עוד יותר...

מצג שני, קרה לי מספר פעמים לסרוגין שהרפתי מדוושת הגז והטורים צנחו לגמרי והרכב נכבה במקום. (במקביל נדלקה מנורת המנוע). לאיזה חלק זה יכול להיות קשור?

אודה לעזרתכם .(וכמובן שאגש למוסך בהקדם (כנראה בראשון הקרוב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן מאוד שרצועת התיזמון קפצה לה שן או שניים ובגלל זה כל הזיופים של הסלד וכיבוי הרכב. בכל מיקרה חזור למוסך כמו שתיכננת שיעבור על כל מה שעשה ושיעשה בנוסף בדיקת קומפרסיה ולחץ הפוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בדר"כ צרות באות בצרורות... אם המנוע גמור,מזגן לא תקין - כנראה הרכב במצב רע, אל תבנה על כך שאחרי שיפוץ\החלפת מנוע, יהיה לך ראש שקט לכמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
מה אמרו בסוף במוסך? סידרו לך את התקלות?

שי, אתה כ"כ צודק, מסתבר שאי אפשר לצפות לשקט אחרי החלפת מנוע ברכב כזה.

הייתי נאיבי מידי.

חזרתי לעדכן כי אני בסיוט נוראי כבר 3 חודשים.

1.כשחזרתי למוסך עם התקלות, התייחסו בביטול לתקלת כרית האוויר "זה לא קשור אליהם".- איך אני בודק מה הבעיה?

2.לגבי הטורים שמשתוללים, אמרו שצריך להחליף בית מצערת. לקח חודשיים עד שהביאו בית מצערת אחר.

לאחר ההחלפה, עבד שבוע יופי. נסע וסחב כמו גדול, לא היה זכר לתקלה.

לאחר שבוע- אותם סימפטומים (טיפונת פחות חריפים) שוב הטורים עולים לבד והגז משתולל מתי שבא לו.

(גם כשהחליפו מנוע, עבד שבוע יפה ואז התחיל להתחרפן.)

במוסך לא יודעים מה הבעיה, שלחו אותי לבדוק אצל חשמלאי.

(פשוט אין להם זמן ועצבים להתעסק, אני מאוד מאוכזב מהטיפול שלהם, יש הרבה כוונות טובות, אבל הכל נמרח בזמן, ויש חוסר מקצועיות משווע).

מה לדעתכם יכולה להיות הבעיה? איך זה ששבוע הוא שקט ופתאום מתחרפן?

יתכן שהמחשב שיוסב על הבית מצערת תקול? או אולי איזה חיישן אויר או חיישן אחר?

ממליצים על מכונאי שמבין בפונטו?

3. חוץ מכל זה יש גם נזילת שמן מהמנוע שהוחלף, הם לא מתחמקים מזה אבל דוחים אות כל הזמן-

"קודם שהרכב יסע כמו שצריך ואחרי זה נטפל בנזילות- אנחנו לא בורחים"

כשיש נזילות ממנוע שהוחלף, מחליפים מנוע או שרק מחליפים גומיות /אטמים/ מחזירי שמן?

אודה לעזרה!!

מוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בא לזרות מלח על הפצעים אך לדעתי תמיד עדיף, אם זה אפשרי, לעשות אוברול מלא כולל רינגים במנוע הישן במקום להרכיב מנוע מפירוק שאין לך מושג מה עבר עליו. כך אתה יודע שהמנוע תקין במאה אחוז. במקרה שלך, כל שנותר לך הוא להציק להם יום יום עד שיתקנו את רכבך לשביעות רצונך המלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזבוז כסף מוחלט על בור ללא תחתית.

במקום לשלם למוסכים בתשלומים ולנסוע ברכב זבל בלי מזגן ובטח גם נראה רע ומרגיש שחוק, אפשר למכור את העגלה שלך ופשוט לקנות משהו נורמלי.

תעשה את המאמץ לשלם עוד 450 ש"ח בחודש על החזר הלוואה וקנה לך פיאט פנדה משנתון 2011, ככה תישאר עם החיסכון בדלק ועם האמינות של פיאט, ולא תראה מוסכים במשך זמן רב.

הרכב שלך פשוט גמור וחבל שבזבזת כסף על המנוע הנ"ל! סיים את הסאגה הזו, זה רק כסף - לא שווה את העצבים שלך.

הייתי שם עם סיטרואן קסארה שלא הפסיקה להאכיל אותי מרור - בסוף מכרתי אותה ב-2000 ש"ח ולא הסתכלתי אחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הטורים שעולים ויורדים,

בפורום של פיאט נתקלנו בתקלה כזאת בעוד ספייס, ההמלצה של המוסך הייתה להחליף את כל בית המצערת.

בית המצערת הוחלף באחד תקין, הבעיה חזרה לאחר שבוע.

חיברנו סורק תקלות למחשב ולא נרשמה אף תקלה.

החשד העיקרי הוא מחשב ניהול המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזבוז כסף מוחלט על בור ללא תחתית.

במקום לשלם למוסכים בתשלומים ולנסוע ברכב זבל בלי מזגן ובטח גם נראה רע ומרגיש שחוק, אפשר למכור את העגלה שלך ופשוט לקנות משהו נורמלי.

תעשה את המאמץ לשלם עוד 450 ש"ח בחודש על החזר הלוואה וקנה לך פיאט פנדה משנתון 2011, ככה תישאר עם החיסכון בדלק ועם האמינות של פיאט, ולא תראה מוסכים במשך זמן רב.

הרכב שלך פשוט גמור וחבל שבזבזת כסף על המנוע הנ"ל! סיים את הסאגה הזו, זה רק כסף - לא שווה את העצבים שלך.

הייתי שם עם סיטרואן קסארה שלא הפסיקה להאכיל אותי מרור - בסוף מכרתי אותה ב-2000 ש"ח ולא הסתכלתי אחורה.

כל מילה בסלע. איך שאתה צודק.

זה רכב שני שלי, יש לי גם רנו לוגאן 2009.

השארתי את הפיאט כי הייתה חסכונית ונסעה טוב עד שהחלו הצרות בחודשים האחרונים.

פשוט הוצאה גוררת הוצאה, יול להיות שצריך להפסיק בזמן....

איך עשית את החישוב עם 450 ש"ל לפנדה 2011? בכמה אפשר למצוא את הרכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מילה בסלע. איך שאתה צודק.

זה רכב שני שלי, יש לי גם רנו לוגאן 2009.

השארתי את הפיאט כי הייתה חסכונית ונסעה טוב עד שהחלו הצרות בחודשים האחרונים.

פשוט הוצאה גוררת הוצאה, יול להיות שצריך להפסיק בזמן....

איך עשית את החישוב עם 450 ש"ל לפנדה 2011? בכמה אפשר למצוא את הרכב?

את הרכב קונים ב-35 אלף ש"ח כיום.

אמרת שיש לך 10K, זה אומר שאתה צריך להוסיף עוד 25 אלף ש"ח בהלוואה. זה בדיוק מה שאני לוויתי כדי לקנות את הפנדה שלי, וזה מה שאני מחזיר.

במקום לשלם למוסכים ולסבול, אני משלם לבנק ונוסע ברכב נורמלי.

אם אתה מוכן לקנות שברולט ספארק, שנחותה ממנה באיכות נסיעה וחיסכון בדלק, אתה יכול לקנות בפחות - יש כאלה בוגרות השכרה עם ק"מ קצת גבוה שנמכרות בפחות מ-30K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחישוב מהיר זו הלוואה ל 5 שנים.

כמה זמן אתה חושב להחזיק מעמד עם הפנדה?

להערכתך המחירון בעוד 5 שנים יעמוד על איזור 15000ש"ח?

אני מניח שאתה מרוצה מהפנדה.

מה היו החלופות? קיה פיקנטו וטויוטה אייגו במשחק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אכן הלוואה ל-5 שנים.

אין לי שום בעיה להחזיק איתה זמן כזה, הרכב נרכש עם ק"מ הגיוני (54K) וגם אם אני עושה 20K מדי שנה הרכב יסיים את הקדנציה אצלי עם סביבות 150-160K לרכב בן 7, שזה לא סוף העולם.

המחירון בעוד כמה שנים פחות מעניין, אני מניח שהוא יהיה סביבות 10K, ואז למעשה התשלום של ההלוואה הוא תשלום חודשי של ירידת הערך של הרכב.

בתכל'ס - תסתכל על זה ככה:

שילמת כבר עכשיו סביבות 3500 ש"ח על הפונטו, שזה בערך 7 חודשים של תשלומים על רכב חדש.

אתה כבר יודע שהרכב לא בדיוק השתפר, או נהייה נעים יותר - רק להיפך, אתה סובל ממנו.

אתה כבר עכשיו יודע שלרכב יש צורך בתיקון מזגן שיעלה עוד כמה חודשי תשלומים לבנק, ומה שאתה לא יודע - זה מה מחכה לך בהמשך.

אולי גיר, אולי תושבות, אולי רדיאטור...אין סוף לתיקונים של רכב כזה.

אם תפרסם את הרכב עכשיו למכירה, אולי תצליח להחזיר חזרה את ההשקעה שלך בחודשים האחרונים - ופשוט תשכח מהטירוף הזה.

שקט נפשי - קשה לשים עליו תג מחיר.

לגבי החלופות - פיקנטו לא הייתה במשחק לפני שנה כשקניתי ולדעתי היא גם היום לא במשחק.

בתקציב 35K לרכבים קטנים, משחקות הפנדה, הספארק, האלטו וצמד 107 ו-C1 (שהן תאומות של אייגו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...