Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט מצולם: תאורת לד RGB מחליף צבעים בפנים הרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 4007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

לפני כחודשיים קניתי לי קורולה 2006 לאחר תקופה מאד ארוכה של קורולה מהחברה וסיומה....

לקח די הרבה זמן לנקות את הרכב אחרי בעליו הקודמים להוריד את כיסויי המושבים, לשטוף את המושבים, התקרה ועוד קצת זמן להתקין את מערכת השמע שלי ברכב שלצערי לא תועד.

ולנושא: מאחר וברכב שלי מרבית הנורות על הדשבורד היו שרופות הגיעו ידי להחליפן... החלפתי, ראיתי ירוק מגעיל והחלטתי להתחיל בפרוייקט להחלפת התאורה ברכב ללדים, אחד השיקולים הראשוניים היו: איזה צבע לבחור?

אחרי התלבטות החלטתי להשתמש בלדים 5050 RGB מחליפי צבעים.

התוכנית היתה להחליף את כל תאורת הדשבורד ולוח המכוונים של הרכב.

ולעבודה:

בשלב ראשון פירקתי את לוח המכוונים מהרכב ולקחתי אותו למעבדה הביתית שלי, להפתעתי גיליתי שהלוח לא פריק והפלסטיק סגור בהלחמה. הרמתי את החלק העליון של המדבקה מאחר ולא הצלחתי להוציא את המחוגים. גיליתי שהלוח מואר ע"י לדים ירוקים בהלחמה על הלוח. הלדים הוסרו והוחלפו בנגדים תואמים כדי להמנע משינוי מבנה הלוח. הכנתי חתיכות פסי לד של 3 לדים המחוברות ב

Wire-up כדי לתת להם יותר גמישות בהדבקה. הלדים הודבקו סביב שלושת הסקאלות וקובעו בנוסף בדבק חם.

את חוטי החשמל הוצאתי מהלוח דרך חריץ שיצרתי בעזרת דרמל והלחמתי קונקטור mini molex 4 פינים בסופם.

לצערי חלק זה לא תועד בצילומים אני הוסיף אותם אחר כך.

יצרתי צמה מסולסלת והשחלתי אותה בתוך הצמה המקורית של הרכב עד לאיזור ידית האמברקס.

בפנל המיזוג הוכנס פס של 9 לדים המסתיים שוב בקונקטור molex.

עשיתי פיצול שקע המצית לאזנת דברים עתידיים....

והחלטתי להתקין את בקר הלדים מתחת למתקן הכוסות ליד ידית האמברקס....

משם פירקתי את השעון ופתחתי את המסך.

גם לתוכו הוכנסו 6 לדים והודבקו ע"י דבק חם, החוטים כרגיל מסתיימים בקונקטור.

כרגע הפרוייקט כמעט הושלם ואפשר לראות את התוצאות, כל צמות החותים של הלדים הוכנסו לצמות המקוריות של הרכב, לכל סט לדים הוסף פיוז טרמי אוטומטי וכל הפנלים פריקים תודות לקונקטורים. הבקר מקבל מתח מכבל הנורה שהיתה בתיבת ההילוכים והוספתי מייצב מתח12V 2A ופיוז טרמי נוסף 2 אמפר לפני הבקר מאחר ותצרוכת התאורה 1.2 אמפר.

הבקר נשלט ע"י שלט RF וניתן לשנות את צבע התאורה וכך גם את בהירותה:

לצערי המדבקה שהיתה על פנל המיזוג היתה צבועה מאחור בירוק והנסיונות שלי להסיר את הציפוי פגעו מעט במדבקה ולכן אני מחפש אכשיו בית דפוס שיוכל לייצר לי אחת כזאת ללא הצביעה הירוקה. אשמח ליעוץ לגבי כך צריך לייצר מדבקת פלסטיק בהדפסת משי לפי המידות המדוייקות של המקורית...

אמשיך לעדכן ולהוסיף תמונות מאחר ולא הכל צולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אשמח עם מישהו יסביר לי איך להעלות תמונות כי הפורום כותב לי שהטקסט ארוך מדי או שצריך 20 הודעות

כדי לפרסם תמונות/קישורים אתה צריך 20 הודעות במונה, אתה מוזמן לשלוח לי למייל ואני העלאה בשבילך .

או לחלופין להגיב עוד טיפה בפורומים ולהגיע לסכום ההודעות הדרוש .

[email protected] , זה המייל שלי במידה ואתה רוצה.

- איציק -

מאזדה CX 5 2015

עמוס השרת יצא לפטרול. קראנו לו במ.ק. 77 והוא יחזור כל רגע.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים מדהים מדהים ! אם אתה יכול להגיד מאיפה קנית את הלדים האלה וכמה הם עלו ?

איך זה לחווט אותם כשצריך לעשות כמה חתיכות לדים שונות במקומות שונים שיפעלו ע"י אותו שלט ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה ממש טוב, גם אני רוצה לעשות משהו דומה בפורד מונדאו שלי. הבעיה שאין לי מושג בחשמל רכב:|

אני מה 23 לחודש מובטל :wink: אולי נוכל לעזור זה לזה אם יש עניין.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, נפתרה בעיית המדבקה.

היום לאחר כשעתיים של עריכה גרפית לנושא התאמת הגודל המדוייק

ו 50 ש"ח השקעה בחיתוח בלייזר נולדה לי מדבקה חדשה מחומר אחר

סוג של גומי בעובי כמ"מ המצופת מתכת.

המדבקה הודבקה בעזרת אפוקסי לשקף בכדי להחזיק את החיתוכים, השקף נחתך ולוטש בעזרת דרמל.

אני עוד אראה בלילה כיצד זה נראה והאם זה מעביר אור בצורה מספקת ואם לא אז הוציא את החיתוכים וזה בוודאות יספיק.

אולי אפילו יהיה יפה יותר כי אז זה יראה באותו סגנון עם לוח המכוונים.

התמונות נוספו בלינק למעלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין יש,השאלה אם התעסקת פעם במונדאו..:wink:??

אני התעסקתי עם יותר מדי דברים בחיים, איזו שנה הרכב?

אגב ברכבבים אמריקאים מנסיוני זה אפילו קל יותר. אני רק לא מבטיח שאפשר לייסם את הלדים בכל המקומות שם

אבל אם יש לך רצינות לגבי העניין אני מוכן לבדוק מה אני יכול להבין לפי דגם ושנת הרכב המדוייקים, רצוי דגם מדוייק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי הפנל מיזוג נראה בלילה מהההההמם....

העלתי תמונות והפרוייקט לשלב זה גמור.

כבר יש לי רעיון לעצב לעצמי לוח מכוונים חדש בסגנון פנל המיזוג וכמה ניקלים כדי שהכל יראה מתאים.

אמשיך לעדכן במידה והשיגעון שלי לא יגמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורד מודאו 2005 Ghia אוט'2.0

יקח עד יום ראשון או שני למצוא את המידע התכני הדרוש וללמוד אותו ואז נדבר.

בכול מקרה הסתכלתי היום על מונדאו 2008 ודעתי היא שזה לא פשוט בגלל הפאנל המרכזי הדיגיטלי שלו, אבל

בהחלט נראה אפשרי. וכידוע שכל מה שנאמר לפני המילה "אבל" אינו נושא כל חשיבות :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...