Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו יודע להסביר לי למה כל מוכרי איביזות החדשות חושבים שיש להם ביצת זהב על הכביש?

ohanaohad
שימו לב! השרשור הזה בן 4128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן!

אני מחפש להחליף את הקולט כבר כמה שבועות, נפגשתי עם כמה וכמה מוכרים מאזור חיפה, אני לא מבין את פשר המחירים שהם רוצים.

רק לדוגמא, ממש מרגע זה לפני שעה, נפגשתי עם בחור בגילי בן 24 בעל איביזה שנת 2010, מנוע 1.4 ידנית 2 דלתות עם סאנרוף - בדיוק כמו שאני מחפש.

הרכב עבר 24אלף קילומטר ולא עשה אפילו טיפול אחד! הבחור לא הכניס את הרכב למוסך פעם אחת אפילו - שאלתי למה? אמר לא יודע אין לי זמן (נראה אחד שלא מ-ב-י-ן כלום בכלום או מה זה מכונית) לא נדבר על שריטה פה שריטה שם, ליכלוך בריפוד של הגג (שלטענתו לא יודע מאיפה זה הגיע) ונוסיף לזה נזילת שמן קלה מהנשם מנוע והבחור מתעקש על 70אלף שקל! והוא עוד מוכן לבוא לקראתי ולקבל 68אלף - לא נדבר על זה שהאחריות פגה לפני חצי שנה.

אמרתי לו שיותר מ60 אני לא אתן לו ועוד נראה בבדיקה על מה יורידו לו וגם 60 זה יותר מידי, נפרדנו בשלום שלום.

מה נסגר עם אנשים? אני לא מעוניין בחדש מהסוכנות, אני מעוניין לשלם 60-65אלף שקל על משומשת במצב מעולה ולנסוע כמה שנים עם הרכב!

אוהד.

*אם זה לא הפורום הנכון, מתנצל, למרות שזה לא שרשור רכישת מכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למה אתה מבזבז את זמנך בלהפגש עם מישהו שפיספס את הטיפול ב9000 ק"מ? אחד כזה לא צריך לעבור את שלב הטלפון.

המפתח זה סבלנות. ואל תטרח בכלל להתקשר לליצנים שחושבים שהם ימכרו את המשומשת שלהם במחיר של חדשה.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי הם ערסים אידיוטים שהדבר היחיד שמעניין אותם ברכב זה שהוא נראה טוב?

בכל מקרה, אני הייתי מתרחק מרכב שלא טופל כראוי. אין דבר שיותר פוגע בו בטווח הרחוק. אם אין רכבים נורמלים פשוט צריך לחכות או לנסוע לאזור אחר, ככה זה...

.Your average Notepad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט אתה הבחור מהשירשור של ההתנכלות לרכבך...טענת שאיביזה OUT. מה קרה? עברת דירה?

בכל מקרה - לא קונים רכב ממי שלא מטפל בו.

והשוק הוא גדול - תמצא מישהו הגיוני ותתמקח...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני כבר לא יודע מה המחירון, מצד אחד מחיר של חדשה מהסוכנות כרגע הוא 87 או 89 אם אני זוכר נכון.

מצד שני אנשים פה כתבו שמחיר חדשה הוא בערך 10-15 פחות עקב כל המבצעים שסיאט יוצאים כל שבועיים בערך.

על פי מחירון לוי יצחק הרכב שווה 63אלף שח, על פי יד 2 הוא בערך 70אלף שח.

והיום הסברתי לבחור שאם אקנה את שלו, ואעשה טוטאלוסט, אני אקבל לפי לוי יצחק ולא יד2 וכך גם הוא, אז שיידע שיד2 בסופו של דבר לא משקף.

אוהד.

עריכה: shayy, בסוף הוחלט על איביזה בדיוק מהסיבה שאני אלך עם בגדים שלא מתאימים לי, אני אוהב רכבי 2 דלתות ופאביה (לצורך העניין אותו מנוע) היא פשוט מכוערת בעיני וזו הייתה בהתחלה אופציה שניה שבכלל הייתה פשרה בהתחלה. אז שיהיה איביזה ושיהיה מה שיהיה, גם ככה זה לא רכב יוקרתי או שווה משהו, זה בדיוק כמו הקולט רק חדשה וצורה אחרת.

אפילו לטעמי, האיביזה פחותה מהקולט (בהנחה שהקולט חדשה כן?) בכל ההיבטים חוץ מבטיחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להחליף שמן בטיפול ראשון אחרי הרצה גורם למנוע נזק רב, שמעתי שמגיעים למנוע שבבים (שברי חתיכות) כשהמנוע חדש ואם לא עושים לו טיפול בזמן השבבים האלה מזיקים למנוע.. לא זכור לי בדיוק מאיפה השבבים האלה מגיעים אבל טוב שלא קנית את הרכב.

איביזה זה רכב שמאוד תהנה ממנו ותוכל להשאיר אותו בכיף כמה שנים איתך, אני ממליץ לך להמשיך לחפש גם למצוא זה לא קל אבל אל תתעייף ואל תתפשר מנסיון!

Seat Leon FR 2.0TSI

6speed manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא להחליף שמן בטיפול ראשון אחרי הרצה גורם למנוע נזק רב, שמעתי שמגיעים למנוע שבבים (שברי חתיכות) כשהמנוע חדש ואם לא עושים לו טיפול בזמן השבבים האלה מזיקים למנוע.. לא זכור לי בדיוק מאיפה השבבים האלה מגיעים אבל טוב שלא קנית את הרכב.

איביזה זה רכב שמאוד תהנה ממנו ותוכל להשאיר אותו בכיף כמה שנים איתך, אני ממליץ לך להמשיך לחפש גם למצוא זה לא קל אבל אל תתעייף ואל תתפשר מנסיון!

אתה חי בסרט אם אתה חושב שמי שלא עשה טיפול אחד במשך כל תקופת האחזקה עשה הרצה, או בכלל יודע מה זה.

1995 Mitsubishi Colt

2004 Mazda MX-5

2012 Toyota GT86

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איביזה שנת 2010,

הרכב עבר 24אלף קילומטר ולא עשה אפילו טיפול אחד!

9000 קילומטר זה בקטנה.

הבנאדם צריך להכנס כל שנה לטיפול והאוטו נוסע על הקוטג' הזה כבר 3 שנים עוד מעט!

יותר גרוע פי מאה מהחריגה זה הזמן. השמן במנוע כבר מזמן לא שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי לו שיותר מ60 אני לא אתן לו

על פי מחירון לוי יצחק הרכב שווה 63אלף שח

אם המחירון הוא 63 למה אתה לא מוכן לתת לו יותר מ-60?

אני לא מדבר ספציפית על האקזמפלר הזה אלא על התפיסה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוק האיביזות, או שמא נקרא לזה 'שוק הערסים' הוא שוק מנופח ומלא באוויר כמו החזה של רובם.

הם קנו את הרכב בהנחה, נוסעים בו שנה-שנתיים ומנסים למכור במחיר מחירון (שבמקרה שווה לסכום ששילמו).

זה לא מראה נדיר לראות כאלו עומדות בלוחות כמה חודשים.

המלצה שלי אליך:

תקשיב טוב למי שעומד מולך בטלפון. את עניין הטיפול היית יכול לברר טלפונית, כמו גם את המחיר הנדרש. קל להבין כבר בשלב הזה מי עומד מולך. מיותר לציין שתיפגש רק אם אלו שמבינים עניין ולא יבזבזו את זמנך.

המלצה אחרת היא לקנות חדשה. תבדוק, אולי עם פריסה לתשלומים זה ייצא לך משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הזה עלה בערך 90k, שזה פחות או יותר

גם המחיר של חדש היום. לכן, לא מופרך לבקש 70k אחרי שנתיים.

כמובן שזה תלוי במחירון המשוקלל ובמצב הרכב הספציפי.

יש אנשים שהצורה והתוספות של דגם הsc חשובים להם,

ומוכנים לשלם את התוספת בשבילם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שענה!

אתייחס לשאלות:

Kreios:

אני לא מוכן לשלם מעל 60K ספציפית לבחור הזה, לא מטופל, שריטה פה מכה שם בקטנה ממש, משהו נוסף ששכחתי לציין! המוכר אמר שאמנם האוטו לא עשה טיפול, אבל אחיו מילא או שמן או מים! הוא לא יודע בדיוק מה, הסתכלתי עליו במבט חצי :? ובקשתי ממנו שיתקשר לאחיו וישאל מה בדיוק הוא מילא?! אז צלצל לאחיו ואחיו שגם לא כלכך ידע להסביר אמר: "מילאתי מים במיכל הכי שמאלי, היה על MIN ומילאתי עד קו האמצע" - המיכל הכי שמאלי זה המי קירור של הרדיאטור! לכו תדעו מי מילא כמה פעמים ומתי.

אז פה לא מדובר בתפיסה - Kreios, מי שיסתכל בשרשורים קודמים שלי כתבתי שאני מוכן לשלם בין 60-65, הבעיה שאין לא מוצא אקסמפלרים ראויים!.

ceyal - בדקתי שמן באוטו, השמן יותר שחור מהצבע של הצמיג, מאד מאד כהה! ברור שאמרתי למוכר שזה מסוכן לטווח הרחוק, אפילו הראתי לו את נורת הSERVICE מהבהבת!

ZIV - אין לי בעיה עם חדש, יש לי בעיה עם הירידת ערך (בקטנה, גם ככה הרכב ישאר לכמה שנים) והעובדה שאין לי אפשרות לשלם יותר מ65K (גם זה בלחץ עם הלוואה) אלא אם כן בסוכנות יש תנאי מימון יותר נוחים מהבנק (בנק = ריבית 7.5%, תקופה של 5 שנים, 90% מהסכום המדובר) ואז אני אקח חדש.

עוד תגובות? איביזות למכירה מחיפה במחיר שפוי במצב מעולה? (אולי מישהו שמחפש קולט? - לא מוכר לכל אחד! :lol: )

תודה,

אוהד.

נ.ב, רק בשביל להכניס לפרופורציות, יש לי מכר מהעבודה, בחור בן 40 בעל איביזה 2010 1.4 2 דלתות SC, קנה אותה בחברה, לפני כמה שבועות החליט שמוכר ובסוף התחרט, הוא יודע שאני מחפש כזו ולא היה רחוק הרגע שהייתי קונה אותה ממנו, המחיר שהוא מבקש הוא 60K! רק בשביל העניין שהוא מכר וזה שהאוטו במצב מעולה עם כל הטיפולים + ק"מ של 12,000! הייתי נותן לו 2000ש"ח מעל, אז לבקש על חרטא שרוטה וטיפה שבורה סכום שמגרד את ה70?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את SEAT MII שקלת?

בתקציב שלך נכנסת 3 דלתות ידנית עם מנוע 75 כ"ס, חדשה כמובן.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...