Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 08. בעת בלימה מופיעה התראת לחץ שמן למס' רגעים.

NIR2220
שימו לב! השרשור הזה בן 4156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,יש לי טויוטה קורולה 2008 1.6 רובוטית עם 133K ק"מ בזמן האחרון התחילה לי תופעה מוזרה שבזמן לחיצה יחסית חזקה על הברקס מופיעה לי הודעה על הצג של לחץ שמן נמוך,ההודעה מוצגת בדיוק לשניה יחד עם משולש אזהרה ומיד שניהם נעלמים כך שרוב הסיכויים שזה לא באמת נכון וזה קורה לי המון יש להדגיש שכשאני בולם בעדינות רוב הפעמים ההודעה לא מופיעה אבל גם לפעמים,זה קורה לרוב שאני לוחץ על הברקס טיפה יותר חזק מהרגיל שלא לדבר על בלימת חירום שאז היא בטוח מופיעה.

חשוב לציין שלאחי יש בדיוק אותה טויוטה עם אותו ק"מ וגם לו ההודעה מופיעה באותה צורה בעת לחיצה מתונה על הברקס בדיוק לשניה אבל לו זה קורה הרבה פחות.

השאלה שלי אם יכול להיות שבוסטר הברקס לוקח כביכול כוח ממשאבת השמן או משו בסגנון?כי אני לא מאמין שבאמת אין לחץ שמן כי אחרת הייתי נעצר אחרי כמה עשרות ק"מ בצד,ואני כבר נוסע ככה האמת הרבה זמן אבל בזמן האחרון זה מתחיל להופיע פעמיים שלוש לפחות בנסיעה.

ובכללי אם מישהו יודע מה הבעיה ואיך פותרים אותה?

תודה מראש לעונים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שמפלס השמן שלך נמוך בצורה כזו שבלימה גורמת לקריאה שגויה של החיישן ולכן נדלקת הנורה.

יתכן גם שמשאבת השמן שלך קרובה לסוף חייה וכאשר מגיעה בלימה פתאומית, היא לא מצליחה להזרים את השמן בלחץ המתאים אל המנוע.

איך נראית הנורה? אתה בטוח שזו נורת לחץ שמן נמוך ולא נורת התראה על מפלס נוזל בלמים נמוך/תקלה במערכת הבלמים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שללתי את האפשרות של מפלס שמן נמוך גם בגלל שבדקתי אותו וגם בגלל שלמפלס שמן נמוך מופיעה הודעה אחרת על הצג.

מופיעה לי הודעה על הצג LOW OIL pressure עד כמה שאני זוכר זה מופיע בצורה הזאת ונדלקת לי נורה בצורת משולש כתומה שברכב הזה היא כביכול מראה על משו לא בסדר(היא נדלקת כשמופיעה הודעה על הצג או כשאחת הדלתות פתוחות או כשההנדברקס משוך ומתחילים לנסוע או כל דבר אחר,היא נדלקת כשמשהו לא בסדר)

בקשר לזה שבזמן בלימה המשאבה מתקשה להזרים שמן גם קשה לי להאמין כי ההודעה מוצגת לי בדיוק לשניה ונעלמת,קשה להספיק לקרוא מה רשום בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאף אחד אין רעיון או תשובה מה יכולה להיות הבעיה? אולי משו חשמלי,אני כבר שובר את הראש מה זה יכול להיות.

ובמוסך עשו סיבוב על הרכב וכמובן שחוק מרפי פעל באותו רגע והבעיה לא קרתה,אין להם חשד בכלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן ומדובר בתקלה של החיישן שקורא את כמות השמן, בסתימה כלשהי במעברי השמן או בתקלה חשמלית. תנסה לצרף כאן צילום של הנורה (ניתן למצוא משהו דומה כאן).

אם ישנה תקלה, אולי יהיה ניתן להתחבר לסורק OBD ולקרוא אותה ממחשב הרכב. אם אתה נמצא באזור חדרה יש לי סורק שכזה, יתכן ואוכל לעזור לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שרשום הנורה שנדלקת היא נורת אזהרה כללית וההודעה שמוצגת לי נמצאת בעמוד 230,לחץ שמן נמוך וגם שם רשום שהוא מלווה בצליל אזהרה ובהדלקת הנורה שמצוירת שם(משולש עם סימן קריאה באמצע).

כבר עברתי על הספר רכב ולא רשום על שום מקרה שההודעה תוצג חוץ ממקרה של באמת בעיה בלחץ השמן שזו כנראה לא הבעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שזו כנראה לא הבעיה? בדקת שזה לא לחץ השמן באמצעות אמצעי מתאים? האם הלכת למוסך ושללו את הבעיה של לחץ השמן?

זה שבדקת ויש גובה מפלס שמן תקין לא אומר שהמשאבה יכולה לשאוב את השמן הזה בלחץ המתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שאין לחץ שמן אם אני נוסע על האוטו כבר כמה חודשים,וכמה אלפי ק"מ מאז שזה קרה בפעם הראשונה.

אבל נגיד וכן ונלך רגע בקו החשיבה שלך ובאמת המשאבה לא מצליחה לספק את הלחץ הדרוש למשך השניה או שתיים האלו,האם זה קריטי למנוע נכון לעכשיו?

נכון ,יכול להיות שהבעיה תחמיר עם הזמן וההודעה תוצג ליותר משניה אחת,אבל אני מדבר על המצב כיום שההודעה מוצגת למשך שניה אחת אפילו פחות ונעלמת.

האם זה מצב קריטי למנוע?ההיגיון אומר לי שלא יכול להיגרם נזק משניה או שתיים שחסר לחץ שמן במנוע.

האם אני צודק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה-ברגע שאין לחץ שמן במנוע (אפילו לכמה שניות) יכול להיווצר מצב שבו כל השמן מתנקז בחזרה אל הקרטר (ואין לחץ שיזרים שמן חדש למנוע) ויש מגע של מתכת במתכת-דבר שגורם לבלאי ואפילו לנזק מכני.

יתכן שזה אפילו לא בעיה במשאבה עצמה אלא מגע רופף באחד החיבורים שם שמתנתק במהלך בלימה וגורם למשאבה להפסיק לעבוד, או אפילו משהו יותר פשוט מזה-תקלה בנורית לוח השעונים.

אני לא הייתי מזניח את העניין וקופץ למוסך, הנורה נמצאת שם לא בשביל היופי אלא בשביל להתריע.

ד"א, מתוך סקרנות-איך הגיר הרובוטי של הרכב? אתם מרוצים מהרכב בכללי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אין מנוס מלהגיע למוסך עם ציוד דיאגנוסטיקה מתאים כדי לקרוא את הקוד תקלה המדויק ששולח המחשב.

מאיזה אזור אתה? אשמח להמליץ לך על בעל מקצוע לאבחון התקלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

kobi.idan2 כן זו ההודעה המופיעה, ולא לרכב אין ESP בשנה הזאת הוא עוד לא הותקן בקורולות.

בקשר לרכב עצמו אני מאוד מאוד מרוצה הגיר טיפה בעייתי למי שלא מכיר אבל אני כבר היתרגלתי ואני נוסע אך ורק על המצב הידני ככה שהרבה יותר נוח,רכב מאוד חזק מאוד חסכוני ומאוד אמין. מאוד מאוד מרוצה!

וכן כנראה שנצטרך לחזור בחזרה למוסך.

יש סיכוי שטיפול יפתור את העיניין לדעתכם? כי אני במרחק של אלפיה אחת מטיפול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4156 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...