Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידוש פלסטיקים מזיעים בדשבורד, הכיצד?

שימו לב! השרשור הזה בן 5131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברים שלום,

הרכב המדובר הוא C5 PK 2003.

ישנם רכיבים בדשבורד שמכוסים הזעה דביקה - כפתורי כוונון, מסגרות פתחי האוורור וכדומה; לא מדובר בהפרשות אנושיות או חייזריות כלשהן... מדובר ברכיבים "רכים" יחסית, ואני מכיר את התופעה גם בידיות אחיזה שונות במכשירים בני 5-10 שנים.

האם ניתן לחדש את הרכיבים (שלא באמצעות רכישת חדשים), או לפחות להוריד את שכבת ההזעה מהם?

תודה רבה

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה מתכון לשכבת שומן שמצטברת עקב מגע היד.

מגבונים לחים, ללא אלכוהול, יעשו את העבודה.

לדעתי, הכוונה לא להפרשות זעה, כמו שכתב פותח השרשור, אלא לפלסטיק שעקב השמש נהיה דביק, יש לי אותה תופעה ולצערי גם אחרי ניקוי מקצועי (DETAILING) בתוך הרכב התופעה לא נעלמה :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זו התפרקות של הפלסטיק למרכיביו תחת UV (תופעה די רווחת בתנאי חום קיצוניים וUV חזק, האמולסיפייר נפרד ממטריצת הפולימר) אז אין הרבה מה לעשות חוץ מאולי לצבוע את הכל בשכבת צבע אטומה ייעודית לפלסטיק, אולי ע"ב אפוקסי.

אם זה שומן מהאצבעות אז כמו שנכתב - מגבוני תינוקות מנקים את זה מצויין.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זו התפרקות של הפלסטיק למרכיביו תחת UV (תופעה די רווחת בתנאי חום קיצוניים וUV חזק, האמולסיפייר נפרד ממטריצת הפולימר) אז אין הרבה מה לעשות חוץ מאולי לצבוע את הכל בשכבת צבע אטומה ייעודית לפלסטיק, אולי ע"ב אפוקסי.

האם צביע כזאת לא תראה מכוער ולא במקום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה כנראה מתכון לשכבת שומן שמצטברת עקב מגע היד.

מגבונים לחים, ללא אלכוהול, יעשו את העבודה.

זה לא זה, כמובן שניקיתי ביסודיות עם מגבונים לחים, נייר סופג וחומר ניקוי עדין על בסיס סבון (לפירוק השומן), אבל דבר לא עזר.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, כנראה שמדובר בתופעה הזו, למרות שזה קרה לי גם במוצרים אחרים, כמו עט שנשאר במגרה כעשר שנים וידית האחיזה שלו נהיתה דביקה.

נראה לי שפשוט אחרי כמה שנים החומרים מתפרקים למרכיביהם.

אני לא מתכוון לצבוע, זה יראה פרטצ'י לגמרי.

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נגרם כתוצאה מחוסר שימוש במגן שמש .אחרי הטיפול תקפיד להשתמש

חומרים לחידוש חפש פה http://www.carplan.co.il/

כמו זה?

http://www.carplan.co.il/sg_product~BTW375~5~4.htm

אני משתמש תמיד במגן שמש. את הרכב רכשתי לפני כחודש וחצי.

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצלי זה היה,בטמפרה 92,פרקתי את הדש ,אמבטיה,סבון כביסה,סקוץ,כלום לא עזר.רק לגרד בעדינות עים סכין יפנית,את השיכבה הדביקה והמלכלכת(אצבעות שחורות).אחר כך ליבש,להחליק היכן שצריך עים ניר זכוכית עדין,וליצבוע עים צבע ספרי (ב10ש).אני צבעתי באפור מט.ועד היום כבר3שנים ניראה מעולה.

PICT0038.jpg

PICT0220.JPG

PICT0030.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מעולה.

אני אנסה להוריד עם נייר זכוכית 0000, נראה מה זה עושה.

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מעולה.

אני אנסה להוריד עם נייר זכוכית 0000, נראה מה זה עושה.

אם כבר אתה מנסה להוריד עם נייר זכוכית .תנסה בלילה ולא ביום שהדשבורד יתקרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניר יסתם ברגע

אני מתכוון להתחיל בבדיקה של חלק קטן מהמשטח, לראות מה קורה. אם אהיה מרוצה נעבור למירוק נרחב יותר.

אם כבר אתה מנסה להוריד עם נייר זכוכית .תנסה בלילה ולא ביום שהדשבורד יתקרר

תודה על הטיפ, אנסה בבוקר אחרי ההתקררות בלילה.

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי רק שיוף וצביעה, ממליץ לצבוע בצבע המקורי של החלק ולא בצבע הרכב, לדעתי זה נותן אפקט לא טוב בתמונות של הטמפרה.

**** נמחקה הערה עוקצנית ומיותרת - נקסט טיים - התראה! הנהלת הפורום ****

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5131 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...