Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט גמר, מכונית קונספט - מאיר הר-נוי

fastbullitt
שימו לב! השרשור הזה בן 6516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב מונע בעזרת שני מנועים חשמליים הממוקמים בתוך בית הגלגל (אין מנוע בנזין והרכב אינו היברידי - חשמלי ב 100%).

לא צריך דיפרנציאל. לא צריך ציריות. ההינע הסופי הוא היחידי - הגלגל מחובר לציר המנוע.
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. כל הכבוד על איכות הגימור (כן גם אני למדתי עיצוב תעשייתי...).

ב. חבל שלא הראת את פנים הרכב (אפשרי בפריהנד בכדי להמחיש את המרחב הפנימי שציינת).

מה גם שתוכל להראות את הרכב בכמה אפשרויות של צבע.

ג. בקשר להערות שניתנו לך- לא לדאוג הכל בר פתרון כל מה שצריך זה "הפוש האחרון ...

העיצוב מדליק !! 8) אני בהחלט אהבתי !!

ב - ה - צ - ל - ח - ה !!

ג'וד

CRAZY - JUDE

I'm not your angel

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

ראשית אני מודה לכולם על הביקורת ותשומת הלב.

נשאלו מספר שאלות והרי התשובות:

• איתי - הייתה הגשה ביום חמישי. ההגשה הייתה בפני פורום מכובד של מרצים\מנחים ולטעמי היא עברה בהצלחה ועם עניין רב. את המודל בניתי בעצמי מאלף ועד ת. לגבי חומרים, הגוף בנוי מפוליאוריטאן (קצף) והוא מצופה בקאר קיט (בונדו - חומר פחחים). התמונות לא עושות חסד עם המודל והם ראשוניות (מזמן ההגשה). ישנם פרטים נוספים שלא רואים כמו פנסים אחוריים ופנסי LED קידמים שמעניקים תאורה מרחבית. אני אשמח להעלות תמונות יותר מתאימות עם סביבה יותר מתאימה.
  • נשאלה השאלה לגבי לימוד עיצוב תעשייתי בארץ ככרטיס כניסה ללימודי עיצוב רכב. ובכן, עיצוב תעשייתי לא מתמקד ברכב בכלל, ומתמקד בעיצוב המוצר (לדוגמא, ריהוט, גופי תאורה, מוצרים שונים, וכו'.). בחו"ל יש אוניברסיטאות שממש מתמחות בתחום ויש לפחות ארבע בתי ספר ממש חזקים בתחום. בכל אופן, במגמת עיצוב תעשייתי לומדים על חומרים שונים ומקבלים פרספקטיבה על עולם העיצוב. אני יודע שהמון לומדים עיצוב תעשייתי וממשיכים לתואר שני בחו"ל בעיצוב רכב.
  • לגבי הגלגלים האחוריים. הוצגו שני אופציות. האחת בעזרת ציר\מסילה סמוי שיצא מתוך הגוף ויתפס לגלגל, והשני, תנוח זרוע על תחתית הגלגל, כך שכלפי חוץ, יראו גלגל חומי עם ציפוי פנימי חלול.
  • הרכב מונע ע"י שני מנועים חשמליים הממוקמים בתוך הגלגלים הקדמיים. לפי כך מדובר על הנעה קידמית.
  • לגבי גודל השמשה – המטרה לתת כמה שיותר מרחב ראיה ליושבי הרכב.כלפי חוץ, כדי שיושבי הרכב לא יטוגנו מקרני השמש, השמשה עשויה מגביש קריסטלי שמשנה את גוונו ומוריד את טמפרטורת פנים הרכב.
  • לגבי הדלתות. מדובר בדלתות התאבדות (דלת אחורית נפתחת לאחור). עפ"י החישובים ומידות הרכב לא נצפתה כל בעיה בכניסה לתא הנוסעים ויציאה ממנו.
  • אני מקבל בברכה ביקורת בונה מצד החברים שהגיבו ולומד ממנה רבות.

חשוב לציין שמדובר בדגם קונספטואלי ששם דגש רב על הסביבה. נתונים כמו ציריות, דיפרנציאל, סיבוב הגה וכו' לא באים לשיקול בשלב זה (למרות שלא התעלמתי מהם).

אני מודה לכם על תשומת הלב ואשמח לענות על שאלות באשר הם.

בברכה

מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סה"כ יפה מאד למודל ראשון,

בתור אחד שלמד עיצוב רכב אני יכול להצטרף לחלק מהביקורת שציינו כבר כאן.

- בתי הגלגלים בלתי אפשריים למכונית אמיתית

- קשה לי להבין את עניין המתיחה של בסיס הגלגלים אם הוא לא מתבטא בתוספת פונקציונאלית משמעותית, לא שווה את הסיבוך המכני.

- שמשות יכולות לקבל זווית כיפוף מאד מינימאלית ובד"כ בציר אחד מבלי לייקר בטירוף את עלויות הייצור או לקבל השתקפויות בלתי אפשריות. לא נראה לי שהדבר נלקח בחשבון.

- המראה של המכונית נוטה יותר לכיוון הספורטיבי והוא מאד לא אורבאני, חסר מאד מראה של ה-PACKAGE, כלומר המיקום של הנוסעים בתוך העיצוב, מיקומי הסרנים והמידות הרלוונטיות.

אני יודע שכנראה אין הרבה אנשים בארץ שמבינים איך ניגשים לעניין עיצוב רכב וסביר להניח שלא קיבלת הכוונה ראויה, אבל זה הדבר הראשון שעושים.

אני מקווה שהביקורת לא תוציא לך את הרוח מהמפרשים, כי סה"כ יש פוטנציאל וסה"כ התוצאה יפה מאד לניסיון ראשון.

אמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...