Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחת ולתמיד: כמה ק"מ לליטר עושה פריוס דור 4??

elad1111

פוסטים מומלצים

אשמח לעזרה!

אני שומע פה ושם שמועות שפריוס עושה לפחות 20 ק"מ לליטר, ואפילו 22.

אבל שלי עושה 15.6 לליטר!! (2016 דור רביעי, קניתי לאחרונה).

יש לי קרוב משפחה בהנהלת מוסך, הוא בדק בשבילי ואמרו לו שאכן ככה זה.

בקיצור מה האמת? אולי אקנה פריוס אחרת

בבקשה תנו לי עדויות מכלי ראשון, תודה רבה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצריכה שאתה מדבר עלייה אופיינית לנסיעה עירונית עם רגל כבדה על הגז, כשאתה שואל אנשים לצריכת דלק הם לרוב יתנו לך תשובה לא אובייקטיבית על הצריכה הכי טובה שלהם, שהיא בכביש מהיר תגיע ל 20 גם בדור 3 (אצלי הגעתי ל 19.5 לאילת)

אם תסע רגוע יותר תראה צריכה עירונית שקרובה לאזור ה 17, כמובן שזה בהנחה שהרכב מטופל בזמן ואין לו בעיות כלשהן.

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, shlomiko כתב:

כלי ראשון מחבר... עשה 1:12 בפריוס שם תוסף לניקוי הממיר ועושה כרגע 1:18 

אשמח לקצת הסבר על העניין

יש לי סוזוקי איגניס  שותה ממש הרבה 

פלאגים חדשים  ומצערת נקייה 

מישהו זרק לי מילה על ממיר  זה אכן זה לדעתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול הממיר יושב בין המנוע לאגזוז ואחראי על הוצאת הגזים מהרכב,

כאשר יש תקלה באחד החיישנים הגזים לא יצאו בצורה חלקה, ואז ביצועי המנוע ירדו והמחשב יפצה ע"כ בהזרקת דלק גבוהה למנוע במקום חמצן טרי ולכן הרכב יצרוך יותר דלק

לאבי כשהחיישן ברכב היה תקול היה פער של 4 ק"מ על כל ליטר, לפעמים תוסף יפתור את הבעיה ולפעמים צריך החלפה

מקווה שהסברתי נכון אשמח לפירוט מחכמי הפורום

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, אני עם פריוס 2008 וחצי מיליון קמ עושה 1:19.5 אמיתי לאורך זמן (אוביקטיבי לחלוטין) הייתי מצפה שדור 4 יהיה הרבה יותר טוב.

גילוי נאות, נסיעה בעיקר בינעירונית ורגל עדינה על הגז.

נוסע בפריוס 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר לענות לך כשלא יודעים את: תוואי הנסיעה (עירוני/ ביעירוני, הררי/ מישורי), מרחקי הנסיעה (נסיעות למרחקים קצרים מאד כשהמנוע קר/ נסיעות למרחקים ארוכים יותר) צורת הנהיגה (נהיגה חסכונית/ לא חסכונית), נסיעה עם מזגן/ בלי מזגן, הרכב הנוסעים ברכב, ואיך נמדדה צריכת הדלק.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק ברכב הברידי וטויוטה בפרט מושפעת מאד מואפן הנהיגה ותוואי הנסיעה ביאריס קרוס של אשתי (מערכת הברידית דור 4) היו מיכלים שהרכב "עשה" 1/27 (אשתי בתוואי עירוני ברובו) וניו מיכלים ש"עשה" 1/18 (הבן שלי בתוואי ביעירוני הררי)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם תעברו למדוד בליטרים ל-100 ק"מ, יהיה גם ברור הרבה יותר האם ההפרש משמעותי או לא. לדוגמא: מה ההבדל בין 15.6 ק"מ/ליטר של פות"ש, לבין 19.5 ק"מ/ליטר (אחת התגובות פה)? נשמע הרבה, קרוב ל-4 ק"מ/ליטר! אבל מה בפועל? זה 6.4 ליטר/100ק"מ, לעומת 5.1 ליטר/100ק"מ. זה אומר שאם הנסועה של פות"ש היא 10,000 ק"מ בשנה, הוא מבזבז 150 ליטר אקסטרה, שזה כ-1,000 ש"ח. לא זניח, אבל גם לא מי יודע מה נורא. ומכיוון שכמו שאמרו כאן, סביר שהעניין נובע מתוואי הנסיעה וסגנון הנהיגה, אין לך מה לדאוג מהמצב, בטח לא מתקינות הרכב. אם הצריכה תעלה ל-8-9 ליטר ל-100 ק"מ, אז יהיה מקום לבדוק תקלות.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, chrono כתב:

ואם תעברו למדוד בליטרים ל-100 ק"מ, יהיה גם ברור הרבה יותר

אני לא רואה משמעות יתרה לשיטת המדידה.

זה יותר עניין של "שפה מדוברת" כמו שימוש בס"מ וצלזיוס לעומת אינץ' ופרנהייט וכדו'.

והשפה המדוברת אצלנו היא בק"מ לליטר - מספרים שכולם מכירים ויודעים להתייחס אליהם.

לא תמיד אתה רוצה דווקא לחשב עלויות, אלא פשוט אינדיקציה לכמה חסכוני/שתיין הרכב,

בלי צורך לתרגם. כשאני רואה 7 ליטר ל-100 ק"מ, מיד אני עושה חשבון כמה זה בקמ"ל, כדי להבין את הנתון.

אצלי ברכב אגב, זה ממש לא משנה... 10 ק"מ לליטר = 10 ליטר ל-100 ק"מ, רק הכיוון של הסולמות הפוך.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, elad1111 כתב:

תודה בינתים לעונים, אשמח לעוד תגובות.

אציין שלפניה היתה לי פריוס 2009, שעשתה 18 ק''מ לליטר!

יש לי חבר שקנה את כל דורות הפריוס (חוץ מהראשון).

אכן פריוס דור 2 עשתה גם אצלו סביב 18 ק"מ לליטר.

פריוס דור 3 עשתה 22 ק"מ לליטר.

פריוס דור 4 עושה 23 ק"מ לליטר.

הוא ממתין לדור 5 שצריכה תכף להגיע ארצה.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, BoazB11 כתב:

אני לא רואה משמעות יתרה לשיטת המדידה.

זה יותר עניין של "שפה מדוברת" כמו שימוש בס"מ וצלזיוס לעומת אינץ' ופרנהייט וכדו'.

והשפה המדוברת אצלנו היא בק"מ לליטר - מספרים שכולם מכירים ויודעים להתייחס אליהם.

לא תמיד אתה רוצה דווקא לחשב עלויות, אלא פשוט אינדיקציה לכמה חסכוני/שתיין הרכב,

בלי צורך לתרגם. כשאני רואה 7 ליטר ל-100 ק"מ, מיד אני עושה חשבון כמה זה בקמ"ל, כדי להבין את הנתון.

אצלי ברכב אגב, זה ממש לא משנה... 10 ק"מ לליטר = 10 ליטר ל-100 ק"מ, רק הכיוון של הסולמות הפוך.

זאת בדיוק הנקודה שלי. אנשים חושבים שהיחידות שהתרגלו אליהם (ק"מ/ל') נותנות להם אינדיקציה טובה לכמה הרכב חסכוני או לא, אבל בפועל האינדיקציה הזו קיימת רק במקרי קיצון. ברור לכולם שרכב שעושה 5 ק"מ לליטר הוא שתיין גדול, ורכב שעושה 25 ק"מ לליטר הוא חסכוני. אבל כשמדובר בערכים קרובים יותר בסקאלה, אנשים מתקשים להבין עד כמה ההבדל משמעותי או לא, בגלל שהסקאלה היא לא ביחידות מדידה מתאימות - כולם רוצים לדעת כמה דלק הרכב צורך (לשם כך צריך שהדלק יהיה במונה), לעומת זאת ק"מ/ל' אומר לך כמה מרחק הרכב עובר, מה שלא מעניין אף אחד. אני לא יודע למה דווקא זה דבק בארץ. כל העולם משתמש בליטרים ל-100 ק"מ (מלבד ארה"ב שגם היא תקעה את המרחק במונה עם ה-MPG שלהם, משום מה). חלק ניכר מיצרני רכב אפילו לא תומכים בתצוגה של ק"מ/ל', כי לא עובר להם בראש שמישהו יכול להתעניין בנתון כ"כ לא שימושי. אז אני אומר - במקרה הזה, היהודים לא חכמים יותר מכל השאר, וכדאי להקשיב למה ששאר העולם עושה.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...