Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם האתר TEMU אמין לרכישה?

lolmit

פוסטים מומלצים

זו חברה שנסחרת בנסדק עם שווי של 20 מיליארד דולר,קשה להאמין שחברה בסדר גודל כזה תתעסק בהונאות.

מה גם שמליונים מכל העולם מזמינים משם, ככה שאם היה שם עוקץ זה היה צריך להיות עוקץ לסדר גודל של מיליונים שקשה לראות דבר כזה קורה

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, falou כתב:

אז בדקתי מי זה האתר גריזלי הזה שצוטט ממנו, ואין סיבה להתייחס ברצינות לכתוב.

בדקת ומה גילית? נראה כמו קרן גידור שמתמחה בגילוי הונאות בחברות ציבוריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

'קרן גידור'... אתה מזכיר לי את הבדיחה הזו: 

שתי חברות פולניה ומרוקאית נפגשות אחרי 25 שנים.
המרוקאית שואלת: ״מה קורה?״
עונה הפולניה: ״וואלה, סבבה, זורמים עם החיים.
אני נשואה ויש לי בת, עוזרת בכירה, עובדת אצל עו״ד, הוא לא יכול לעזוב אותה מרוב שהיא חרוצה.
קנה לה דירה ליד המשרד, כשהוא נוסע לחו״ל הוא לוקח אותה איתו, איפה שהוא נוסע היא איתו..
ואת, מה איתך?״
עונה המרוקאית: ״גם לי יש בת".
שואלת הפולניה: ״ומה היא עושה בחיים?״
עונה המרוקאית: ״גם שרמוטה, אבל אני לא יודעת לספר את זה יפה כמוך...״

זו לא קרן גידור, אלו שורטיסטים

• אהבתי 3
  • מצחיק 9

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מהדברים שאני רוכש מאלי אקספרס הם כל כך זולים ביחס לתמורה, שאני כמעט מרגיש רע עם זה (לא באמת)

בגלל זה מעולם לא הרגשתי צורך לבדוק את טימו ודומיו, גם ככה זה זול מדי, אז מה יש לי לחסוך ברכישה של מוצר שעולה 7 שקל,

ניסיון של מעל עשור, כל הבעיה שעלתה טופלה, נשאר נאמן

• אהבתי 3

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להם אינטרס לגרום נזק ולהוריד את ערך המניה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, BarryG כתב:

קרן גידור שמתמחה בעיסקאות שורט, כן, מה הבעיה עם זה?

מה האינטרס. 

לא יודע אם אתה תמים או מיתמם. 

כמו שהשרמוטות בבדיחה לא מצטיינות בעבודה גם 'קרן הגידור' הזו לא מפרסמת לטובת הציבור אלא כדי להוריד את המנייה? 

לפחות הם מודים בזה... 

AS OF THE PUBLICATION DATE OF A REPORT, GRIZZLY RESEARCH (POSSIBLY ALONG WITH OR THROUGH OUR MEMBERS, PARTNERS, AFFILIATES, EMPLOYEES, AND/OR CONSULTANTS) ALONG WITH OUR CLIENTS AND/OR INVESTORS HAS A DIRECT OR INDIRECT SHORT POSITION IN THE STOCK (AND/OR OPTIONS, SWAPS, AND OTHER DERIVATIVES RELATED TO ONE OR MORE OF THESE SECURITIES) OF THE COMPANY COVERED HEREIN, AND THEREFORE STANDS TO REALIZE SIGNIFICANT GAINS IN THE EVENT THAT THE PRICE OF A COMPANY’S STOCK DECLINES. THEREFORE, USE GRIZZLY RESEARCH’S RESEARCH AT YOUR OWN RISK.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מבלבל סיבה ותוצאה. 

דרך פעולה 1: בוחרים מניה באקראי, מפרסמים עליה דוח שלילי מאוד, מקווים שהמניה תרד.

דרך פעולה 2: מחפשים מניות חשודות במניפולציות, חוקרים, מאתרים מניה שבאמת יש בה מניפולציה, מפרסמים את הדוח ומקווים שתרד.

דרך הפעולה של קרנות גידור המתמחות בשורט היא דרך פעולה 2- הסיבה שהם פרסמו את הדוח היא שהם מצאו מניפולציה/הונאה בדרך הפעולה של החברה ולכן חושבים שהיא שווה פחות מהמחיר בו היא נסחרת. אתה סתם טוען טיעון אד הומינם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על סמך מה החלטת שהדוח אמין? 

תוספת.

אני אקצר תהליכים.

גריזלי חברה עלומה עם בעלים עלום וצוות עלום.

בעצמם אומרים שכל ״המחקר״ שלהם מבוסס על מידע ציבורי נגיש ושאין הם לוקחים אחריות על כלום ממה שנכתב.

מאז הדוח שלהם מניית החברה שמפעילה את האתר עלה ב-43%, מה שאומר שהשוק לא קנה את הפרסום.

אתה עדיין מתעקש להיות האמא הפולנייה בסיפור הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתעקש לא לשלול דוח של קרן גידור באסטרטגיית שורט על סמך זה שמדובר בקרן גידור באסטרטגיית שורט. להפך, אני אומר שכדאי לשים לב טוב למה שכתוב בדוח הזה, כי זאת העבודה של החבר'ה האלה- לזהות תרמיות והונאות.

זה אתה שכתבת שבדקת "מי זה האתר גריזלי הזה שצוטט ממנו", ולפי זה החלטת שאפשר להתעלם מהכתוב. אז כל הבדיקה שלך היא ש"גילית" שזאת קרן שורט? ולפי זה החלטת שלא כדאי להקשיב לזה? שוב, החלטת שבגלל שמדובר באנשים שהעבודה שלהם זה להרוויח כסף מגילוי הונאות, לא צריך להתייחס ברצינות לדוח שלהם לגבי הונאה פונטציאלית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, BarryG כתב:

כי זאת העבודה של החבר'ה האלה- לזהות תרמיות והונאות

לא. מה שכתבת לא נכון.

העבודה שלהם זה להפיל ערך מנייה כדי להרוויח על השורט. אף אחד לא משלם להם על הדוח או פרסומו. 

אל תמציא דברים שהם לא עובדה. 

עדיין לא הסברת

1. למה אתה מאמין להם? 

2. מי זה' הם'. יענו, מי עומד מאחורי הקרן

3. אם הדוח נכון וטוב ואמין וצודק, איך זה שהמנייה לא נפלה?

אם היית מתייחס לטענות בדוח באופן פרטני ובודק אותן אחת אחת, אולי אפשרויות היה להתייחס ברצינות לעמדה שלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכתוב "העבודה שלהם זה להפיל ערך מניה כדי להרוויח על שורט" זה כמו לכתוב שהעבודה של מנהלי השקעות של קרנות שלא משתמשות בשורטים היא להעלות מחירי מניות. העבודה של מנהלי השקעות היא לחקור חברות ציבוריות, להעריך את השווי ולקנות/למכור בהתאם. נישה ספציפית של זה היא לחפש חברות שבהם יש הונאה, למכור ולפרסם את המחקר לציבור/לרשויות כדי להוציא את האמת לאור. עיין ערך ביל אקמן והרבלייף. שוב, אתה מבלבל סיבה ותוצאה, או בכלל לא מבין איך הקרנות האלה עובדות.

דבר נוסף, אתה מייחס לי טיעונים שמעולם לא טענתי. לא טענתי שאני מאמין להם, שאלתי למה אתה לא מאמין להם וקיבלתי תשובה מוזרה (שמבלבלת סיבה ותוצאה). 

אם היית מתייחס לטענות בדוח באופן פרטני ובודק אותן אחת אחת, אולי אפשרויות היה להתייחס ברצינות לעמדה שלך, ש"אין סיבה להתייחס ברצינות לכתוב".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

עדיין לא הסברת

1. למה אתה מאמין להם? 

2. מי זה' הם'. יענו, מי עומד מאחורי הקרן

3. אם הדוח נכון וטוב ואמין וצודק, איך זה שהמנייה לא נפלה?

@BarryG

עדיין לא ענית על השאלות. אם היית טורח היית לומד.

לפני שעה, BarryG כתב:

שהעבודה של מנהלי השקעות של קרנות שלא משתמשות בשורטים היא להעלות מחירי מניות

המטרה של מנהלי השקעות של קרנות לבזר השקעות ולעשות כסף עבור המשקיעים שלהם. המטרה של גריזלי היא להוריד את מחיר המנייה ע״י פרסום אגרסיבי של חוו״ד שלילית. אם אתה לא מבין את זה או שאתה לא מבין במה שהם עושים או שאתה תמים. ולא, גריזלי היא לא קרן גידור. בגלל שאתה לא מבין את ההבדל בין קרן גידור לגריזלי, אתה לא מבין מה גריזלי עושה. 

העובדה שאתה לא מביא עובדה אחת לבסס את מה שאתה אומר או מבדיל בין גריזלי לבין קרן גידור, מראה שאפילו 30 שניות ב-Chat GPT לא השקעת כדי לבסס את הטיעון שלך.

אם העבודה של גריזלי הייתה לזהות תרמיות, הם היו מקבלים כסף עבור זה. הם לא מקבלים כסף עבור זה, הם עושים כסף שמחיר של מנייה יורד ולכן הם עובדים בלמצוא מניות שאפשר להוריד את המחיר שלהן. פרסום הדוח הוא האמצעי, לא המטרה.

אתה כן יכול לטעון שהדוחות שלהם הם אמינים, למרות שיש להם אינטרס. ניסיון העבר מלמד שזה בד״כ לא כך, אבל, כאמור, לא טרחת לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נחזור רגע למהות הפוסט.

מאז שיש פה את השרשור הזה (שאפילו לא כתבתי בו כלום) יש לי רק פרסומות של ה TEMU הזה. אז שני דברים:

א. הם אגרסביים בטרוף בפרסום שלהם. מבחינתי זה מוריד מאוד.

ב. עד כמה זבל הם מנסים לדחוף לאנשים? עכשיו יש להם את הפרסום הזה:

IMG_8516.thumb.jpeg.ccfdbc8f3bdc60a3306309117f36b41a.jpeg

זה זלוטי, אז יוצא בערך 14 ש״ח. 

אין שום סיכוי בעולם - אפילו למעיל הכי גרוע בעולם - שזה יהיה מחיר ריאלי.

אז שני הדברים האלה מדליקים לי צ׳אקאלאקות אדומות בעוצמה, ברמה שאני אפילו אחשוש להכנס לאתר, שלא לומר להזמין מהם משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...