Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שעון חום מנוע

מברר

פוסטים מומלצים

מד הטמפ' מראה את טמפרטורת נוזל הקירור.

אם כל נוזל הקירור נעלם ונגמרו האדים מד הטמפ' יראה טמפרטורה נמוכה ושגויה לחלוטין.

לכן ברוב המכוניות יש גם חיישן מפלס שיתריע על חוסר בנוזל קירור.

בחלק מהמכוניות יש אפשרות להציג טמפ' שמן באופן נפרד, יש לקחת בחשבון ששינויים בטמפ' שמן יותר איטיים.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי, התפוצץ צינור עליון וכל המים ברחו. המדחום נשאר תקוע באמצע ולא הייתה שום אינדיקציה לבעיה (רכב ישן די נטול חיישנים). ב"ה עצרתי בזמן עקב רעשים קלים אך חשודים מהמנוע שהתחילו כנראה בגלל שהשמן רתח ולא שימן כמו שצריך. כשבדקתי כבר יצא אדים/עשן מפתח מילוי שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מצוינת וזה אכן באג. 

אצלי בטרופר ליתר ביטחון בנוסף מד טמפ' חיצוני שהחיישן שלו יושב ישר על הבלוק מנוע. 

בתאריך 21.11.2023 בשעה 15:37, amosbmw כתב:

ברוב המכוניות יש גם חיישן מפלס שיתריע על חוסר בנוזל קירור.

אתה יכול לתת דוגמא לרכב כזה? נהגתי על כמה עשרות מכוניות בחיי, לא כולן ישנות, ולא זוכר שום דבר כזה. אולי לא הייתי מודע. 

עריכה אחרונה על ידי Jack457

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 37 דקות, Jack457 כתב:

אתה יכול לתת דוגמא לרכב כזה?

פז'ו 309 שנת 1992 שהייתה לי. היה כזה מנגנון התרעה. עזר לי פעם, מנע הרתחת מנוע.

לסיטרואן סקסו שנת 2000 +/- דווקא לא היה , נגרם נזק פירוק ראש כאב ראש וכו'.

לגבי מה שעמוס BMW אמר, לדעתי להרבה רכבים אין את הפטנט הזה.

כמובן שמדובר בדיון די ארכיאולוגי התקף לרכבים ישנים .

ברכב מודרני עם ניהול ממוחשב, אני מניח שזה קצת אחרת .

אם כי עקרונית מה שנאמר כאן נכון: אין מים אין מדידה.

לכן היה נהוג להתקין חיישן על הברזל של ראש המנוע, שיצפצף כאשר המצב קשה. (והרבה פעמים זה היה כבר מאוחר מידי).

ההתקנה הייתה אפטרמרקט, ולפעמים גם מקורית של הייצרן, עם קישור ללוח השעונים.

אבל מדידה על הברזל אינה יעילה ומדוייקת כמו מדידה של נוזל הקירור.

יש כמה ייצרנים צדיקים שמדדו גם טפרטורת שמן מנוע ולחץ שמן מנוע. (תודה לך אוסטין מיני שנת 1978).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Jack457 כתב:

אתה יכול לתת דוגמא לרכב כזה? נהגתי על כמה עשרות מכוניות בחיי, לא כולן ישנות, ולא זוכר שום דבר כזה. אולי לא הייתי מודע. 

מבין רכבים שהיו לי: פיג'ו 405 1989, גולף 2007, כל BMW שיש לה מערכת check control (מסוף שנות ה80 ואילך).

כמובן כדי שתהיה מודע לקיומה צריך להגיע למצב של חוסר נוזל קירור - אם סתם תיסע לא תידלק שום התראה.

החיישן נמצא בדרך כלל בתחתית מיכל העיבוי.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי חיישן כזה בברלינגו מודל 1997, אחרי זה היו לי עוד שתי ברלינגו יותר חדשות ושם המקום לחיישן במיכל עיבוי קיים, אבל החיישן עצמו - לא קיים. ראו תמונה. 

IMG_20231124_104006.thumb.jpg.b56f0aa22f0fa37ec5349b5642647488.jpg

בגדול ממה שאני מכיר ברוב המכוניות העממיות המודרניות אין כזה חיישן.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, amosbmw כתב:

מבין רכבים שהיו לי: פיג'ו 405 1989, גולף 2007, כל BMW שיש לה מערכת check control (מסוף שנות ה80 ואילך).

כמובן כדי שתהיה מודע לקיומה צריך להגיע למצב של חוסר נוזל קירור - אם סתם תיסע לא תידלק שום התראה.

החיישן נמצא בדרך כלל בתחתית מיכל העיבוי.

ברוב הסופר מיני ומטה אין כזה.

גם בחלק מהמשפחתיות היפניות לא היה כזה עד לא מזמן.

Anyway. לנו במשפחה הייתה סופר לנסר שפרצה אטם ראש באמצע נסיעה לילית. בגלל שנוזל הקירור הלך מהר, הטמפ לא עלתה, ובגלל שזה היה בלילה אז לא שמו לב לעשן.

זה נגמר בזה שהמנוע שבק באמצע הדרך עם בוכנות שנמסו בפנים.

בפג'ו שלי עם מנוע nfu סוויץ האזהרה יושב ישר על הראש עם מעבר קטן לנוזל קירור - אם אין נוזל קירור הוא כנראה ידלק בכל זאת, אולי עם דלתא למעלה. העניין הוא שגם ככה כשהוא נדלק זה כבר מאוחר מדי..

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הנזילה לא קטסטרופלית אתה תראה בדרך כלל את ההתראה לא באמצע נסיעה, אלא כשמניעים מנוע קר. המים במיכל העיבוי התכווצו ומגיעים למפלס נמוך ש"מדליק" את החיישן. שהוא בעצם מצוף.

ואז יש לך הזדמנות לפתוח פקק ולהוסיף נוזל קירור בלי לחשוש ממנוע חם.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.11.2023 בשעה 12:34, amosbmw כתב:

אם הנזילה לא קטסטרופלית אתה תראה בדרך כלל את ההתראה לא באמצע נסיעה, אלא כשמניעים מנוע קר. המים במיכל העיבוי התכווצו ומגיעים למפלס נמוך ש"מדליק" את החיישן. שהוא בעצם מצוף.

אני מדבר על סוויץ הטמפ.

אין לי סוויץ גובה וככה היה ברוב הצרפתיות עד איזור 2013

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.11.2023 בשעה 12:34, amosbmw כתב:

אם הרדיאטור סדוק לא רואים ירידה במיכל עיבוי.

כי הווקאום מים נכנס מהסדק ולא מהקשית במיכל עיבוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

image.png.c058393d12de9e03dca47db66b19f057.png

מצאתי תמונה בגוגל. ב405 שהייתה לי (אחד הרכבים הראשונים שלי) המנורה הזאת הייתה נדלקת כל שבוע.

WBAHK2315RGF80475, 1994 Bmw 530 It on Copart

זה בBMW E34

VW Golf 5 emergency coolant light lvl sensor disable - YouTube

זה בגולף

How To Add Anti- Freeze / Low Coolant Level Warning / BMW - YouTube

ככה בBMW מודרנית יותר

• אהבתי 1

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...