Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לקחים ותובנות משכירת רכב במונטנגרו

zvigolden
שימו לב! השרשור הזה בן 267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רשמים נוספים : 

1) ליטר סולר עלה בכל מקום 1.33 אירו . זול יחסית לאירופה.

2) ראיתי שם כמה וכמה דגמים עתיקים לדעתי משנות השמונים / תשעים של פולקסווגן גולף / פולו , רנו ופיאט שאצלנו מזמן הושלכו לפח.

3) מעט מאוד היברידיות ומעט מאוד אסיאתיות (קצת ניסאן , יונדאי וטויוטה)

4) ראיתי מגרש מכוניות בפודגוריצה ומחירים ממש גבוהים .

לדוגמה ג'יפון יונדאי מ2012 עם ק"מ מכובד ב15000 אירו ועוד כמה פרטיות מאותו שנתון +- במחירים קרובים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, zvigolden כתב:

ייאמר לזכותם ששכחתי בבית את הרשיון הישראלי והראיתי להם רק את הבינלאומי ולא עשו בעיות.

אינני בטוח שחברה אחרת היתה מחליקה את העניין.

בשנתיים האחרונות, אי אפשר להפריז בחשיבותו של הניואנס הזה. כל חברות ההשכרה ה'רציניות' באירופה (אפילו במרכז/מזרח) התיישרו לפי הנוהל והתחילו לזיין תיירים מחוץ לאיחוד, משום שלכולם יש מחסור בכלי רכב והמטה בארה"ב או גרמניה לא רוצה לשלם פיצויים. אז הוחלט בשלב מסויים לחפש את כל השוכרים בקטנות, ולגלגל את האחריות עליהם מתי שרק אפשר.

חידוד הנהלים/הידוק הברגים הזה הגיע אפילו לדלפקים קטנים בעיירות שמשכירים ארבע וחצי מכוניות בשבוע. הפקיד הקבוע בסניף המקומי שלי, שבחמש שנים האחרונות היה מתקשר אליי מהטלפון האישי או שולח הודעת וואטסאפ להודיע שהאוטו מוכן, פתאום דפק לי יציאה כזאת בהשכרה האחרונה - קודם שאל אם יש לי רשיון בינלאומי, ואז כשזה לא צלח אז פשוט אמר לי שאין להם מכוניות במלאי ובהצלחה עם המתחרים. וזו לא הייתה איזו הזמנה מהיום למחר, אלא שבוע ומשהו מראש.

נכון שהגרין הזה לא נשמע מקצועי במיוחד, אבל לפחות קיבלת אוטו (שלוש פעמים)... זה יכול היה להיגמר בביטול ההזמנה, גביה חלקית על היום הראשון, ואז שישלחו אותך לחפש אלטרנטיבות. סה"כ החברה פעלה באופן אחראי, גם אם היא זו שגרמה לבעיות מלכתחילה, אבל זה מה שנקרא 'החווייה המלאה' של נופש במדינה מתפתחת, לטוב ולרע. האמת שתיירים בישראל מקבלים כאפות הרבה יותר רציניות מאלבר, אוויס ושות' - גם כשהם חושבים שפנו לחברה גדולה ורצינית.

אולי בעוד כמה שנים אחזור להמלצה הקבועה שלי לעבוד רק עם הגדולים וללא מתווכים,  אבל כרגע אני לא חושב שיש לך על מה להתחרט.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Derish כתב:

האמת שתיירים בישראל מקבלים כאפות הרבה יותר רציניות מאלבר, אוויס ושות' - גם כשהם חושבים שפנו לחברה גדולה ורצינית.

בתקופות לחוצות כמו בקיץ, עם מלאי מוגבל בהחלט יש הרבה סחורה פגומה ולא איכותית.

המלצה הכי טובה שיש זה לצלם כל פגיעה ובעיה שיש ברכב. לצלם עוד בחניון את הרכב. גם אם מתים לעוף משם.

והכי חשוב, המלצות על פי ניסיון שהיה לפני הקורונה, כמעט ולא רלוונטי לנושא. הקורונה די דפקה את שוק הרכבים וגם אחרי 3 שנים, מרגישים בחברות ההשכרה את הבעיה הזו.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור של רישיון הנהיגה מעלה מחשבות להזמין כפל רישיון ב-20 ש״ח ולהטמין אותו בדרכון, כדי שלא יישכח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה חודשים הזמנתי מאתר משרד התחבורה, הליך כמו חידוש רישיון נהיגה או רכב, בלי כל ההקלדות של ההזדהות.

עריכה: באתר ההזדהות תוכל להדפיס רישיון נייר בתוקף ל-3 חודשים ללא תשלום.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בזה שטיווט זה חור וכל חברה מחזיקה שם מעט רכבים, זה בכלל לא בטוח.

ד״א מקום מדהים וגם יש גם כמה כבישים שמעניין לנהוג שם כמו הסרפנטינות של קוטור, אבל בגדול זו מדינה עם תשתיות כביש רעועות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה מוכרת לא מבטיחה כלום. 

בקפריסין קיבלתי פיאסטה משהו כמו 7 שנים על הכביש עם מידות צמיגים שונות בסרן קידמי ואחורי, אחד מהם עם פנצ'ר. חברת יורופקאר. 

אני לא סובל את כל הקטע של החלפת מכוניות, טלפונים, פניות לחבורת השכרה וכו'. בהרבה מקרים קיבלתי מכוניות מושכרות במצב לא מושלם וכל עוד זה לא משהו קריטי, אני מתעלם.

דלת לא ננעלת בנעילה מרכזית? בטוח שיש אפשרות לנעול אותה ידנית. לא נוח? נכון לא נוח אבל לדעתי עדיף על כל הסיפור של החלפת רכב כשאתה לא יודע מה תקבל במקום. 

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שנה וחצי (פוסט קורונה) הזמנתי רכב מהשכרה בבוריספול, קייב. לא החברה הקבועה שלי (יונייטד) כי לא היה להם רכבים, אלא רכב יוקרה כלשהו כי זה מה שהיה במלאי.

אחרי הנחיתה בקש ממני הנציג שאשלח לו את הרישיון בכדי שיתחיל למלא הטפסים, ולאחר 2 וחצי שניות שלח לי בחזרה הודעה: ””שירות הביטחון לא אישר אותך””. 

מגיע להם, לאוקראינים.

עריכה אחרונה על ידי tinoki

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסלובניה השכרתי (מספר פעמים, היה לי התענוג לעבוד עם לקוח שם) באוויס בנמל התעופה לובליאנה - מעולם לא היתה שום בעיה, מכוניות חדשות ותקינות לגמרי.
בפולין - השכרתי כמה פעמים מחברות מקומיות, שוב לעולם לא היתה לי בעה או טענה.

בגאורגיה - השכרתי מאוויס בטביליסי ix35 4X4, היה על הכיפאק ללא שום בעיות, לאחר תאונה שהייתה לי הוחלף לראב 4 קצת ישן וחבוט שהיה מצפצף מעל 100 קמ"ש ולא מצאתי איך לבטל את זה, מצד שני בקושי יש שם איפה להגיע לכזו מהירות אז לא נורא.

הארץ היחידה שזכור לי שקיבלתי בה טרנטה היה לפני המון שנים ביוון, השכרתי איזו פנדה מחברה מקומית וזה באמת היה שכונה - לא ממש בדקו אותה או את הרשיונות שלי, היא היתה די מתפרקת אבל גם ככה אין באוטו הזה כלום חוץ ממנוע.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקורפו יוון שכרתי רכב מסוכנות מקומית מומלצת, הזמנתי אונליין ג'ימני ומייד קיבלתי מייל שמיידע שהרכב לא חדש ובעל גיר ידני (ציינו שישראלים לא אוהבים ידני). 

אישרתי שזה בסדר, 

קיבלנו רכב עם מעל 100k שמור להפליא שנסע במבול מטורף בלי קושי וללא חדירת מים מהגג ברזנט. 

אגב, הטיסה התעכבה ונחתנו ב12 בלילה, מייל זריז עוד בארץ והם חיכו לנו ורק ציינו מראש שיגבו 20 יורו על ההמתנה. 

קליאו ספורט 03' 2.0, לוגמת 98 - נמכרה :'(

מגאן 07' 1.5, לוגמת סולר - נמכרה :'(

Say hello to 2015 Megane RS CUP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על החוויות שלי ביוון כבר כתבתי כאן כמה פעמים. שכונה זו מחמאה. מצד שני, הפיאט פונטו החבוטה שקיבלתי ברודוס והעמסתי ב-5 מבוגרים היתה משאירה אבק גם לזלדה מדוגמת, ואני מדבר על דרכי עפר מוזנחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשיא הקורונה הזמנו רכב במונטנגרו ודווקא הייתה לנו חוויה ממש טובה שם. מאזדה CX-3 ידנית חדשה שליוותה אותנו לכל אורך הטיול. אם כבר חוויות שליליות אז אלה הנהגים המקומיים והכבישים הצרים שם.

אז ובעצם בכל פעם שאני טס לחו"ל אני מזמין דרך שלמה סיקסט כאן בארץ, לי אישית תמיד יצא יותר זול מחברות אחרות (יש גם כל מיני דרכים להשיג 17 אחוז הנחה ואפילו להתמקח עוד קצת על המחיר).

drive like a LADY, shift like a BOSS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כששכרתי רכב באיטליה באפריל (ההזמנה הייתה כבר בפברואר) ל-10 ימים, שלמה סיקסט הייתה יקרה בערך פי 2(!) מחברות אחרות.
הזמנו דרך אופרן מחברה איטלקית בשם Maggiore שבעצם שייכת ל- AVIS. היה בסדר גמור.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 267 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...