Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות לגבי השטיפה של הרכב + צריך הכוונה לפוליש להורדת סווירלס

שימו לב! השרשור הזה בן 410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום, אני שוטף כל שבועיים +- את הרכב (צבע שחור מטאלי) לפי השלבים ועם החומרים האלה: 

1. מתחיל עם הגאנטים שוטף אותם ואז מנקה עם עם מברשת ארוכה כזאת (אגב אני צריך המלצה למברשת רחבה יותר שתיהיה בנוסף לארוכה)

2. אם חם בחוץ מקרר קצת את הפח של הרכב עם מים (משתדל להימנע משמש ישירה על הרכב אבל מהחום אין לי איך לברוח) אם לא חם ישר מתחיל להקציף (מדלל את השמפו Koch chemie nano magic עם מים)

3. שוטף את הסבון.

4. מקציף שוב ומתחיל לסבן עם כפפת מיקרופייבר וטובל מידי פעם את הכפפה בדלי עם מים נקיים שירד ממנה הלכלוך.

5. שוטף שוב

6. מנגב את הרכב עם מגבת מיקרופייבר ללא חברה, אבל לפני שאתם קוטלים אותי היא מאוד כבדה ואיכותית ובתכלס במחיר שלה יכולתי לקנות מגבת TRC (בעתיד אקנה אותה).

7. מידי פעם בזמן שאני מנגב אני מרסס  Quick detailer של כימיכל גייז.

8. כמובן פינישים אחרונים כמו צמיגים, ניגוב של הג׳אנטים, חלונות וכו׳.

*הרכב עבר לפני קצת יותר מחצי שנה אוטם צבע של Fusso 12 months

אבל למרות כל ההשקעה הפיזית והכספית שהוצאתי התוצאות לא מספקות אותי (ביחס לשטיפה עם מטאטא וג׳ילדה - התוצאה מרשימה שלא תבינו לא נכון, אבל ביחס למה שהשקעתי והכסף שהוצאתי, קצת מבואס)

דבר ראשון הרכב התמלא סווירליס ואני צריך המלצה והסבר איך לבצע פוליש ואיזה פוליש אני צריך ואם בכלל שווה לי לבצע את זה לבד או לשים את האוטו אצל דיטיילר (כמובן שתמיד אעדיף לבצע לבד אבל אם זה לא שווה את ההשקעה....)

בנוסף משום מה אחרי השטיפה הרכב לא נקי כלומר אם הרכב היה מאובק לפני ששטפתי בזמן הניגוב רואים את החול עדיין ונשאר סימנים של ניגוב, ובנוסף ניהיו סימנים של טיפות מים כאלה אבל מניח שפלסטלינה תעלים את זה.

מחר בע״ה אעלה תמונה באור של שמש אולי זה יעזור להבין את המצב.

אשמח לעזרה אני מאמין שיש פה תותחים שיכולו לעזור לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטעות שלך מתחילה מזה שאתה משתמש בשמפו כמו Koch chemie nano magic עבור קדם שטיפה. תחשוב על מה שאתה בעצם עושה - שם סוג של ציפוי על כל הלכלוך. שמפו מהסוג הזה מיועד לשטיפה עצמה לאחר שהסרת את מרבית הלכלוך ובאופן אישי, אני מעדיף להימנע משמפו מהסוג הזה בכלל, בשביל זה יש אוטמי צבע, גם על רטוב, שאותם אתה מיישם לאחר שהרכב נקי לחלוטין. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, ch28566 כתב:

הטעות שלך מתחילה מזה שאתה משתמש בשמפו כמו Koch chemie nano magic עבור קדם שטיפה. תחשוב על מה שאתה בעצם עושה - שם סוג של ציפוי על כל הלכלוך. שמפו מהסוג הזה מיועד לשטיפה עצמה לאחר שהסרת את מרבית הלכלוך ובאופן אישי, אני מעדיף להימנע משמפו מהסוג הזה בכלל, בשביל זה יש אוטמי צבע, גם על רטוב, שאותם אתה מיישם לאחר שהרכב נקי לחלוטין. 

אה הבנתי את הטעות, אני אזמין את הChenical Guys citrus wash מאמזון ובנתיים עד שהוא יגיע אני אקנה את השמפו הכתום הזה של סונקס ואשתמש בו זמנית. תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עושה ככה-שוטף פעם בשבוע-תמיד מלמעלה למטה

מיים על כול האוטו 

סבון(קונה משטיפת רכב בגבעת זאב)מקציף בדלי ועם כוסות משפריץ על כול האוטו

טובל חולצות טריקו בסבון ועובר על האוטו-ברגע שמתלכלך מעיף ומשתמש בחולצה חדשה בסוף עובר על הלמטה בתי גלגלים ג׳אנטים. הסמרטוט מתמלא בפיח

שוב מים על כול האוטו 

פעם בחודש חודשים אוטם כול שהוא

משם עושה נסיעה של איזה רבע שעה שהאוטו כמעט יבש ואז עם חולצה יבשה ושפריצר חלונות עושה פינישים אחרונים

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הכי טוב.

מלמעלה למטה זה מעולה, אבל יותר נכון להתחיל מהג'אנטים ומבתי הגלגלים.

בשיטה שלך גם אתה לא מוריד את הלכלוך מהחולצה (שגם לגביה אני לא בטוח כמה זה טוב לצבע) אז אתה מורח את הלכלוך ממקום למקום ומעלה את הסיכוי ליצור סווירלים.

את האוטו צריך לנגב אחרי השטיפה ולא אחרי נסיעה, כי אחרי נסיעה יש סיכוי לשני דברים:

1. כשחם - המים יתייבשו על הצבע ויצרו water spots.

2. במצב רגיל יש מצב שיעוף עליך לכלוך ואנחנו חוזרים לנקודה שאתה צובר סווירלים כי אתה מנקה פח לא נקי.

לגביי ייבוש בחולצה אני גם לא בטוח שזה מתאים.

• רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, dorsht כתב:

לא הכי טוב.

מלמעלה למטה זה מעולה, אבל יותר נכון להתחיל מהג'אנטים ומבתי הגלגלים.

בשיטה שלך גם אתה לא מוריד את הלכלוך מהחולצה (שגם לגביה אני לא בטוח כמה זה טוב לצבע) אז אתה מורח את הלכלוך ממקום למקום ומעלה את הסיכוי ליצור סווירלים.

את האוטו צריך לנגב אחרי השטיפה ולא אחרי נסיעה, כי אחרי נסיעה יש סיכוי לשני דברים:

1. כשחם - המים יתייבשו על הצבע ויצרו water spots.

2. במצב רגיל יש מצב שיעוף עליך לכלוך ואנחנו חוזרים לנקודה שאתה צובר סווירלים כי אתה מנקה פח לא נקי.

לגביי ייבוש בחולצה אני גם לא בטוח שזה מתאים.

מעניין-יש לי מה לילמוד. החולצות מכותנה כשנהיה מלוכלך תופס בד נקי ואז פשוט זורק אותה-שוטף בערב בספר רכב כתוב לא לישטוף בחום היום-יבוש אין הרבה מיים רק למרח טיפות שנישארו 

אני יראה אם לאורך זמן זה טוב כי בנתיים זה יוצא טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשטוף בחום זה נכון, גם יותר בריא לך וגם יותר בריא לצבע של הרכב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.3.2023 בשעה 23:21, דובצע כתב:

מעניין-יש לי מה לילמוד. החולצות מכותנה כשנהיה מלוכלך תופס בד נקי ואז פשוט זורק אותה-שוטף בערב בספר רכב כתוב לא לישטוף בחום היום-יבוש אין הרבה מיים רק למרח טיפות שנישארו 

אני יראה אם לאורך זמן זה טוב כי בנתיים זה יוצא טוב

בנוסף למה שDorsht כתב ממליץ לך לקנות מגבת מיקרופייבר יש היום מגבות עם יכולות ספיגה ממש טובות שגם לא בהכרח כאלה יקרות זה עלייך ממש בתהליך של הניגוב, הקטע עם החולצה שמעתי שזה מצויין לניגוב חלונות וכאלה אבל לגבי הצבע של הרכב הייתי חושש מסווילרים כי זה קצת מזכיר ג'ילדה

מה אתם מציעים לי לעשות לגבי הפוליש? פשוט תכננתי להזמין את החומרים כבר מזמן בשביל שהם יגיעו לי לחופש פסח אבל נראה שקצת מאוחר😕

עדיין לי יצא לי לצלם תמצב של הצבע כי רואים את הסווירילים רק שהקרני שמש פוגעים בצבע.

עריכה אחרונה על ידי Ofek B
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רואה את המיקרו שריטות רק בזווית מסוימת ובאור מסוים, אז אתה צריך פוליש עדין יחסית. שני המוצרים שנחשבים לדי בטוחים וגם זמינים בכל חנות בישראל, אלו Meguiar's Ultimate Compound עבור החיתוך ואז ה- Ultimate Polish שלהם לגימור. עקרונית גם הפוליש שלהם בעל יכולת חיתוך מסויימת, בשביל זה מבצעים בדיקה על הצבע. קח את הפוליש שלהם, תיישם בנקודה מסויימת, אם קבלת את התוצאה הרצויה אז אין צורך בקומפאונד אם לא, אז קומפאונד. 

מצרף שני סרטונים עם פוליש שאני משתמש בו של koch chemie, אם מה שיש לך דומה לאחד מהם אפשר לכוון אותך בצורה טובה יותר:

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ch28566 כתב:

אם אתה רואה את המיקרו שריטות רק בזווית מסוימת ובאור מסוים, אז אתה צריך פוליש עדין יחסית. שני המוצרים שנחשבים לדי בטוחים וגם זמינים בכל חנות בישראל, אלו Meguiar's Ultimate Compound עבור החיתוך ואז ה- Ultimate Polish שלהם לגימור. עקרונית גם הפוליש שלהם בעל יכולת חיתוך מסויימת, בשביל זה מבצעים בדיקה על הצבע. קח את הפוליש שלהם, תיישם בנקודה מסויימת, אם קבלת את התוצאה הרצויה אז אין צורך בקומפאונד אם לא, אז קומפאונד. 

מצרף שני סרטונים עם פוליש שאני משתמש בו של koch chemie, אם מה שיש לך דומה לאחד מהם אפשר לכוון אותך בצורה טובה יותר:

לא נראלי שיש צורך בקופאונד לדעתי אם הפוליש יודע גם להוריד סווירלים עדינים עד בינוניים אז לדעתי זה מה שאצטרך, המצב אצלי טוב יותר מהמצב של הבחור בסרטון הראשון ששלחת.

מצד אחד יהיה לי יותר קל להשיג את המוצרים של מגוואירס כי כפי שציינת הם יותר קלים להשגה בארץ, מצד שני מה החסרון שלהם על החברות כמו Chemical guys (שיש להם את הסדרה של הV אם אני לא טועה עם כמה רמות פוליש) או Gyeon ששמעתי עליהם גם המון דברים טובים? בנוסף אצטרך גם לקנות פולישר לא? ידוע לך אולי איך האיכות של המכשירים הסינים? יספיקו לי בשביל העבודה הזאת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל פולישר DA מסין בסוף יעשה את העבודה, רק להקפיד על פדים איכותיים או של SPTA מסין שהם לא רעים בכלל וזולים הרבה יותר. 

מגוואירס מעולים, יש להם עוד חומרים לשוק המקצועי יותר אבל שני המוצרים האלו שלהם נחשבים לבטוחים ביותר למשתמש הממוצע. יש כמובן גם את Menzerena המעולים, המוצר הזה לדוגמה עושה עבודה מצויינת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 410 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...