Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראיתי סרטון עם האלוף יצחק בריק והוא הציע להקים חיל טילי ק"ק

anonport
שימו לב! השרשור הזה בן 575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתאריך 16.10.2022 בשעה 11:55, farkash7 כתב:

אם נקביל את זה למה שיובל אמר קודם, צבא שעומד במקום לא שווה כלום - צבא שעוסק במשימות שיטור לא שווה כלום. כמה חטיבות צה"ל מקצה למשימות שיטור במקום שהתאמנו על מתארי מלחמה? המון...

לגמרי שטות, תרחיש מול לבנון ייראה הרבה יותר דומה לג'נין ושכם מאשר למלחמת יוה"כ.

אם כבר אפשר להסתכל על השטחים ולהגיד שזה "מודל" וזה יהיה הרבה יותר נכון מהשטות שכתבת.

בתאריך 16.10.2022 בשעה 13:32, farkash7 כתב:

תשמע לא יודע מה קורה בסדיר. לא הייתי שם הרבה זמן. בנוסף מעניין לדעת כמה מג״ב גדל בשנים האחרונות, צריך להבין שזה בא על חשבון דברים אחרים, אתה מחזיק משטרה גדולה מאוד בתוך הצבא. 

מג"ב לא תחת הצבא נקודה.

יש לך כרגע מפכ"ל משטרה שהיה לפני כן מפקד מג"ב.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 18.10.2022 בשעה 14:29, m3x7r3m3 כתב:

לגמרי שטות, תרחיש מול לבנון ייראה הרבה יותר דומה לג'נין ושכם מאשר למלחמת יוה"כ.

על סמך מה אתה כותב את זה? בסיבוב האחרון מול חיזבאללה האמצעים שלהם היו שונים (לדוג' איום נ"ט מתקדם), היכולות שונות (וגבוהות הרבה ממחבלי הגדה שיורים מפינות כמו מחבלים מהסרטים) וגם שדה הקרב היה שונה (מארבים והתקלויות בשטחים פתוחים ופחות לחימה אורבנית). לי לא ידוע על שינוי גורף שחיזבאללה עשה אבל אולי תאיר את עינינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על סמך ידיעה.

נגד הנ"ט יש אמצעים ("מעיל רוח"), היכולות גבוהות יותר אבל לא שונות במהותן, במקום הרבה רקטות אנחנו מדברים על המון המון רקטות.

החיזבאללה מבוצר (וגם המפקדות, מחסני הנשק ושאר האתרים הצבאיים שלו) בתוך כפרים, לא בשטח הפתוח.

לא לדבר על כך שצבא לבנון לא מתפקד, והיחידות של חיזבאללה בתוכו יוכפפו מעשית לחיזבאללה.

מיליציות נוספות וקטנות יותר ייקחו חלק כזה או אחר.

בנוסף לזה בשטח הפתוח עליונות מלאה של צה"ל, גם אווירית וגם מודיעינית וגם ע"י תותחנים ושריון.

אנחנו מדברים על מתאר של לחימה אורבנית פר אקסלנס, מול ארגון טרור, שיירה הרבה רקטות מתוך ריכוזי אוכלוסיה, ויסתתר בתוך אותם ריכוזי אוכלוסיה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי בונה על כך שמעיל רוח ינטרל לחלוטין איום נ"ט. זאת מערכת בלי ניסיון מבצעי משמעותי, וחיזבאללה כבר יושב וחושב על תו"ל לעקוף את ההגנה (כמו שחמאס בוחנים כל העת את מגבלות מערכת כיפת ברזל).

בקיצור אם אני חוזר לנקודה הראשונה שלי אם חיזבאללה ינתב את הלחימה ללחימה אורבנית צפופה, צה"ל יוגבל בחופש הפעולה מולו- ומכאן חיזוק לנקודה הקודמת שלי שחיסול חיזבאללה זה אמנם דבר אפשרי אבל לא סביר והמחיר יהיה גבוה מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם באופן מלא, אבל זה בהחלט מוריד את רמת הנ"ט מאיום טקטי עד אסטרטגי לרמת מטרד.

חיזבאללה אכן ינתב את הלחימה למה שנקרא לש"ב, בדיוק כדי להגביל את חופש הפעולה של צה"ל.

ואני מסכים עם הסיפא, חיסול חיזבאללה אפשרי, אבל לא סביר שיקרה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהים עד כמה מגוחך שיש אנשים שחושבים שחיזבאללה "הכניע" את צה"ל בלבנון השנייה.

מה שכן, אין ספק שהקונספציה שמערכת הביטחון נמצאת בה, אני לא יודע למה, אולי בגלל קורסי הקרן החדשה או פשוט חבר מביא חבר, היא קונספציה הרסנית ורעה. אני מדבר על הקונספציה הזו שצה"ל מרתיע את ארגוני הטרור מסבב לסבב, כאשר בפועל הם מתחמשים ומתעצמים מסבב לסבב. העובדה שהצבא חושב שהמאבק שלנו עם הערבים מסביב הוא מאבק כלכלי גרידא ולכן צריך לשפר את חייהם, כאשר המציאות היא שארגוני הטרור פועלים מתוך אידיאולוגיה ולא עושרן או רווחת האוכלוסייה בה הם חיים מעניינת אותם.

הרי בהסכם הגז מול לבנון מה הדיבור שהיה אפשר לשמוע מפי כל מיני לשעברים? שטוב יהיה שלבנון תרוויח אם תהיה לה אסדה. למה? הרי חיזבאללה יושב על מיליארדים של כסף שהוא מקדיש למאבק וחימוש מולנו. אם רווחתה של לבנון כל כך חשובה לו בעת הקשה הזו, שיוריד את נשקו וישקיע את הכסף באזרחים. גם הדיבור על זה למשל "שחיזבאללה מורתע משנת 2006!!!" שמהיום הראשון שיקם את עצמו ובנה את עצמו לעימות הרסני פי מאה ממה שהיה, זה רק מראה את עומק הטימטום בקונספציה של מה שנקרא הרתעה. חמאס עוד עושים מהצבא צחוק עוד יותר.

לא יודע אם בריק צודק לגבי דבריו אבל אין ספק, פשוט אין ספק, שהבעיה היא הקונספציה. העובדה שמשגרים רקטות אחרי חודש/חודשיים של עימות והצבא בכוונה לא מפיץ את אזורי השיגור בגלל "בלתי מעורבים" זה פשוט חלם. ארגוני טרור צריך להשמיד כמו שהשמידו את הנאצים בגרמניה - קודם כל תבוסה צבאית ולאחר מכן מיגור הגרעיון האידיאולוגי.

אפשר ללמוד קצת מסרי לנקה מה עושים עם ארגונים כאלו, ולתת למנהיגים שלהם ללכת בתהלוכות ניצחון שעה אחרי הפסקת אש מבלי שטיל יחסל אותם ואת כל מי שהולך לידם, זו רק טיפשות שלנו.

עריכה אחרונה על ידי Dark Muse
  • אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, Dark Muse כתב:

מה שכן, אין ספק שהקונספציה שמערכת הביטחון נמצאת בה, אני לא יודע למה, אולי בגלל קורסי הקרן החדשה או פשוט חבר מביא חבר, היא קונספציה הרסנית ורעה. אני מדבר על הקונספציה הזו שצה"ל מרתיע את ארגוני הטרור מסבב לסבב, כאשר בפועל הם מתחמשים ומתעצמים מסבב לסבב. העובדה שהצבא חושב שהמאבק שלנו עם הערבים מסביב הוא מאבק כלכלי גרידא ולכן צריך לשפר את חייהם, כאשר המציאות היא שארגוני הטרור פועלים מתוך אידיאולוגיה ולא עושרן או רווחת האוכלוסייה בה הם חיים מעניינת אותם.

זו אג'נדה ששכרה בצידה, למערכת הביטחון יש השפעה רבה על היכולת לשפר את חיי הפלשתינים כלכלית, מאישורי עבודה ועד טיפול בפרצות בגדר, מהעלמת עין של עבודות תשתית ועד בניית ערים שלמות ללא אישורים.

את זה קל יחסית לעשות, בטח בממשלה יונית כמו הנוכחית.

אבל להלחם בטרור אידיאולוגי, זה כבר לא קל, זו עבודה סיזיפית, שלא בטוח שאי פעם תסתיים (ממש כמו של סיזיפוס עצמו) - בטח לא כל עוד אנחנו נשארים בתוך גבולות הגזרה המוכרים.

ואחרי כל העבודה הסיזיפית, תמיד יהיה איזה טרוריסט שעובר דרך הסדקים ומצליח.

לפני 34 דקות, Dark Muse כתב:

הרי בהסכם הגז מול לבנון מה הדיבור שהיה אפשר לשמוע מפי כל מיני לשעברים? שטוב יהיה שלבנון תרוויח אם תהיה לה אסדה. למה? הרי חיזבאללה יושב על מיליארדים של כסף שהוא מקדיש למאבק וחימוש מולנו. אם רווחתה של לבנון כל כך חשובה לו בעת הקשה הזו, שיוריד את נשקו וישקיע את הכסף באזרחים. גם הדיבור על זה למשל "שחיזבאללה מורתע משנת 2006!!!" שמהיום הראשון שיקם את עצמו ובנה את עצמו לעימות הרסני פי מאה ממה שהיה, זה רק מראה את עומק הטימטום בקונספציה של מה שנקרא הרתעה. חמאס עוד עושים מהצבא צחוק עוד יותר.

זה פשוט עוד דוגמה למה שכתבת קודם.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שאני רואה את הדברים וזה על בסיס תחושה שלי בלבד ולא על בסיס שום מחקר לדעתי כן יש קשר בין מצב כלכלי לטרור האיסלאמי.

הקיצוניות תשגשג בקרב אוכלוסיה נכשלת. ארגונים כמו חמאס וחיזבאללה פועלים בתוך האוכלוסיה מהווים רשת תמיכה חברתית, מעניקים סעד (מחלוקת מזון) וחינוך ומסגרת דתית חברתית. אוכלוסיה שנהנית מרווחה וגישה להשכלה גבוהה שמעודדת חשיבה ביקורתית ייטו פחות לתמיכה פעילה בארגוני טרור (גם אם יפגינו תמיכה אידיאולוגית במאבקם). נכון יש חריגים, אוהבים לתת את הדוגמא של הסעודים מפיגועי ה11/9 אבל לא מציינים שרבים מהם נשרו מבתי ספר והגיעו מאזורים עניים בפריפריה של סעודיה.  שים לב שאנחנו מחזיקים את עזה קצר ולא ממהרים להקל על חייהם. לעומת זאת בגדה מעלימים עין ומשחררים כי אם נלחץ על יו"ש נביא להפלת הרש"פ את הוואקום חמאס ישמח למלא והוא ממתין לשעת כושר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Dark Muse כתב:

כאשר בפועל הם מתחמשים ומתעצמים מסבב לסבב

צה״ל לא יוצא למלחמות כדי למנוע מהאויב התעצמות. ככה הוא עשה בעבר וככה הוא יעשה בעתיד.

הלוגיקה מאחורי זה היא שאוייב שמתחמש לא בטוח יפעיל את הנשק נגדך ולא בטוח שתשלם מחיר, אבל אם תיצא למלחמה אתה בוודאות תשלם מחיר.

אולי דוגמא טובה לכך היא סוריה. סוריה לפני מלחמת האזרחים החזיקה תעשיה של נשק כימי עם מאות סקאדים חמושים שמכוונים לפה. אף אחד לא חשב לצאת למבצע ולחסל אותם. בדיעבד פירקו להם את הנכס הזה במהלך מלחמת האזרחים. אני לא יודע אם מאז הם משקמים אותו.

מה שכן שהם בנו כור יצאו לחסל אותו מיד.

צהל כן משתדל למנוע התעצמות בנשק שלדעתו הוא שובר שיוויון אבל הוא לא יצא למלחמה על כל שטות.

לגבי מה יהיה במלחמת לבנון. מלחמת לבנון 2 הייתה הרבה יותר מרק מלחמה בערים.

הייתה לחימה גם ב״שטח הפתוח״, ב״שמורות הטבע״. אני מאמין שחיזבאללה הכין עוד המון מתחמים כאלה מלאים ברקטות שיחכו לסבב הבא…

לגבי שריון, מספיק שיפגעו בטנק 1-2 כדי לתקוע שיירה ולעשות בלאגן. מי שמכיר את תוואי השטח של לבנון עם כל הוואדיות שם יודע שזה ברדק רציני להכניס לשם טורי שריון. 

זה לא יהיה פשוט וממש לא הייתי משווה את זה לאיו״ש.

לגבי מה שרשמתי על מלחמת יום כיפור. ברמת הסכנה לא זה לא יהיה דומה. ברמת הטראומה כן. אנשים כאן לא חוו מעולם משהו קרוב למה שיגיע משם וגם אם הסכנה לא זהה הטראומה יכולה להיות זהה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, urich כתב:

איך שאני רואה את הדברים וזה על בסיס תחושה שלי בלבד ולא על בסיס שום מחקר לדעתי כן יש קשר בין מצב כלכלי לטרור האיסלאמי.

הקיצוניות תשגשג בקרב אוכלוסיה נכשלת. ארגונים כמו חמאס וחיזבאללה פועלים בתוך האוכלוסיה מהווים רשת תמיכה חברתית, מעניקים סעד (מחלוקת מזון) וחינוך ומסגרת דתית חברתית. אוכלוסיה שנהנית מרווחה וגישה להשכלה גבוהה שמעודדת חשיבה ביקורתית ייטו פחות לתמיכה פעילה בארגוני טרור (גם אם יפגינו תמיכה אידיאולוגית במאבקם). נכון יש חריגים, אוהבים לתת את הדוגמא של הסעודים מפיגועי ה11/9 אבל לא מציינים שרבים מהם נשרו מבתי ספר והגיעו מאזורים עניים בפריפריה של סעודיה.  שים לב שאנחנו מחזיקים את עזה קצר ולא ממהרים להקל על חייהם. לעומת זאת בגדה מעלימים עין ומשחררים כי אם נלחץ על יו"ש נביא להפלת הרש"פ את הוואקום חמאס ישמח למלא והוא ממתין לשעת כושר.

דאגו לתחזק אצלך את התחושה הזו, אבל היא לא נכונה.

זו אג'נדה שקיימת, אבל היא מתרסקת שוב ושוב מול קרקע המציאות.

לפני 14 שעות, farkash7 כתב:

הייתה לחימה גם ב״שטח הפתוח״, ב״שמורות הטבע״. אני מאמין שחיזבאללה הכין עוד המון מתחמים כאלה מלאים ברקטות שיחכו לסבב הבא…

לפני לבנון השנייה חיזבאללה דגל ב"גם וגם", גם בתוך הכפרים וגם בשטחים הפתוחים.

מאז לבנון השנייה, כתוצאה ממנה, וכתוצאה מהחלטה 1701 הם החליטו להעביר יותר מרכז כובד לתוך הכפרים.

בערך כל ה"הצלחות" שלהם בלבנון השנייה היו בלש"ב.

לפני 14 שעות, farkash7 כתב:

זה לא יהיה פשוט וממש לא הייתי משווה את זה לאיו״ש.

זה לא השוואה, זה אומר שהמתווה הוא הרבה יותר לש"ב.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 42 דקות, m3x7r3m3 כתב:

דאגו לתחזק אצלך את התחושה הזו, אבל היא לא נכונה.

היי לא מצליח לפתוח את הקישור תנסה לשלוח קישור לפודקאסט ממקום אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי עובד

תנסה אולי מפה או מפה

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, m3x7r3m3 כתב:

בערך כל ה"הצלחות" שלהם בלבנון השנייה היו בלש"ב

לא נכון.

הזירות הללו לא בלתי תלויות. לכולן מורה אחת, להאט/לתקוע התקדמות כוחות, לבזבז מאמצים של האוייב ולגרום לכמה שיותר אבדות.

הכפר לא מעניין ככפר. הוא מעניין כי הוא שולט על מעבר הכרחי לטנקים. 

כנ״ל שמורת הטבע. היא לא נמצאת בוואקום וצהל סבל מהן מאוד בתחילת המלחמה. על ההתקלות של אגוז בתחילת המלחמה שמעת? יופי.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מאיפה להתחיל להסביר כמה זה לא נכון.

אבל אתה כנראה גם חושב כמו הילארי קלינטון בזמנה, שהחמאס ירה רקטות מריכוזי אוכלוסיה כי אין ברצועת עזה שטחים פתוחים.

הכפר מאוד מעניין ככפר, שימוש באוכלוסיה אזרחית כמה פעמים, פעם אחת כמגן אנושי, פעם שנייה כמסתור, פעם שלישית כמעוז כוחות (הרבה יותר קשה לטהר שטח בנוי מאשר שטח פתוח), פעם רביעית כמבוך פוטנציאלי (לא טיהרו רחוב מסוים? הם יכולים להפתיע את הכוחות מאחורה משם) וכו'.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...