Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם להחליף רכב או לחכות שנה/שנתיים?

Sapir Hazan
שימו לב! השרשור הזה בן 833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, galbh כתב:

קניתי טסלה במעל 200 אלף שקל ואני חוסך לעומת מאזדה cx30 שהייתה על הפרק ועולה 160 אלף. בתקופה של 3-4 שנים הטסלה תעלה לי פחות מהמאזדה. מי שרוצה חישובי TCO (total cost of ownership) מוזמן לפנות אליי בפרטי.

בוא נראה מה יהיה המחירון של הטסלה עוד 3-4 שנים. זה גם צריך להיכנס בשיקולים ולא ידוע איך יהיה השוק שלה בכלל.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 19 דקות, dorsht כתב:

בוא נראה מה יהיה המחירון של הטסלה עוד 3-4 שנים. זה גם צריך להיכנס בשיקולים ולא ידוע איך יהיה השוק שלה בכלל.

כנ״ל לגבי רכב 100% בנזין באותה תקופה

לפני 32 דקות, wildlands2019 כתב:

^

אני כן מצדיק קניית רכב חשמלי למי שזה מתאים לו ומחפש בעיקר איכות חיים,

אך אני נגד מי שדוחף את הסוג הזה בכל חור גם כאשר הוא אינו רלוונטי, 

יופי שיש ויפה להמליץ לפי התאמה, לא לזרוק מסע שכנועים כאשר אין בכלל כיוון גם לא כלכלי, כאילו זה איזה קלף מנצח.

עניתי לכתבה ששמת

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, galbh כתב:

כנ״ל לגבי רכב 100% בנזין באותה תקופה

יש  לי תחושה שכל חובבי החשמליות ממהרים להספיד את מנועי הבעירה הפנימית.

לפי כל מיני כתבות שקראתי בעיקר בחו"ל, זה לא הולך כל כך לקרות כנראה כל כך מהר.

ואני גם לא בטוח שחשמל יפתור את הבעיה של זיהום האוויר (או זיהום אפילו באופן כללי) לחלוטין, אמנם המכוניות "פולטות" 0 זיהום, אבל ידרשו יותר ייצור של חשמל (משהו שיגרור זיהום גם כן).

וכמו שכבר צוין כאן, ייצור ומחזור הרכב וכו'.

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד שיש לך רכב בנזין ואת לא רוצה לזהם, זה סך הכל טיעון כאילו רציונלי שבא לשרת מטרה מאוד רגשית. את רוצה להתחדש סהכ, כי משעמם לך כבר האיי10.

בנסיעות שאת עושה האיי10 מספיקה, ולרכוש עוד רכב שייצורו מזהם, זה הדבר הכי לא ירוק שאפשר לעשות.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, dorsht כתב:

יש  לי תחושה שכל חובבי החשמליות ממהרים להספיד את מנועי הבעירה הפנימית.

כנ״ל לגבי מתנגדי החשמליות עם נבואות זעם על אובדן ערך וסוללות שיתפגרו יום לאחר סוף האחריות

לפותחת השרשור - את רוצה לשדרג כי i10 מתיישן כבר לא עושה לך את זה. עכשיו תקופה נהדרת למכור רכב.. תפרסמי אותו מעל המחירון וכנראה שתמכרי די מהר במחיר טוב. יש לך תקציב יפה, תקני מה שבא לך, ואם יהיה היברידי יחסוך לך דלק ויתן לך תחושה שהפחתת זיהום. לא צריך להתנצל על הרצון להחליף רכב קטן ויחסית פשוט אחרי 3 שנים.

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, dorsht כתב:

בארה"ב שם יש רכבים חשמליים כבר מעל עשור, חשמלי מאבד חצי מערכו תוך 5 שנים. זה לא שונה מהותית מרכב בנזין.

רק שהרכב יקר מרכב בנזין מקביל ומה שחוסכים על דלק יוצא בירידת הערך. לכן לא הייתי רוכש חשמלי משיקולי חיסכון.

לגבי זיהום אויר, החשמל מגיע בישראל משריפה של גז טבעי בתחנת כוח. אז זה לא הכי נקי בעולם. 

מה שכן - זה לא פולט גזים רעילים ליד איפה שאני נושם שזה טוב, וזה גם סוג של צעצוע מגניב.

לגבי פותחת השרשור - הבעיה שלה תיפתר ברכישת רכב קצת יותר ישן, קצת יותר גדול והרבה יותר מאובזר. ורכב ישן תמיד יהיה יותר "ירוק" מלייצר רכב חדש נוסף מאפס.

• אהבתי 1

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

@Gopher @galbh

נא לחדול מדיקלומי המניפסט החשמלי.

מעבר לזה שזה לא רלוונטי לפותחת השרשור, אתם גוררים נושא שלם לויכוח המעייף הזה שוב ושוב.

הבנו, ראיתם את האור וכולם חוץ מכם טועים.

הודעות נוספות ימחקו.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחזרה לנושא השרשור - יאריס היברידית אכן תשדרג אותך מבחינת בטיחות (בלימה אוטונומית, בקרת שיוט אדפטיבית, תיקון סטייה מנתיב) ואת כל אלו אין לך ב-i10.

לצד זה תהני מרכב חסכוני יותר ובעל ביצועים עדיפים.

זה זמן טוב למכור עכשיו ואני מאמין שתקבלי מחיר יפה על ה-i10 שלך בהתחשב בנתונים שלה.

מה שכן, זמן אספקה ליאריס היברידית הוא בסביבות חודשיים עד שלושה חודשים (לפי סוכנות א') ועד 5 חודשים (לפי סוכנות ב').

(משום מה קיבלתי תשובות שונות על זה בשתי סוכנויות שונות, אולי סתם לא מעודכנים).

אני ממליץ גם על נסיעת מבחן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותחת השרשור - הדבר הכי מזהם שתוכלי לעשות זה להוסיף עוד רכב חדש לכביש, בטח חשמלי שיצורו מזהם במיוחד, אז תמחקי את הטיעון של החלפת רכב חדש (לא משנה מאיזה סוג - כולל היברידי) על מנת לזהם פחות, זה הגיוני כמו לעבור לטבעונות ולצוד חתולים. 

מבחינת מה שאני חושב, תגדירי מה זה "מודרני", איזה אבזור מהותי חסר לך ברכב הנוכחי שלך שתקבלי ברכב חדש? שוב, תרדי מהנושא של יחידת ההנעה בקטע ירוק. 

אם את מדברת על בטיחות אקטיבית לעומת המובילאיי שיש לך - אם באמת זה נושא מאוד מהותי וחשוב עבורך (מרגישה חוסר ביטחון מסויים בכביש ושדבר כזה יכול להציל אותך במקרה של תאונה או פשוט להוסיף לך הרבה ביטחון בכביש) אז זו סיבה מוצדקת בסכ"ה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היות והיאריס היא אכן הסופרמיני ההיברידית היחידה שמשווקת כאן (יחד עם הונדה ג'אז המאוד יקרה). והיא לא ממש מצאה חן בענייך. הייתי בודק את היאריס קרוס. 

ג'יפון עירוני אופנתי שישאר עדכני ומודרני גם בעוד כמה שנים. 

הבעיה שמחירו מנופח ועומד על 137 לדגם מאובזר ו 147 לדגם מאובזר מאוד. 

אבל, היות ועלות הרכב היא ההפרש בין מחיר הקניה למחיר המכירה שלו בעוד x שנים. אני אהמר ואגיד שהדגם ישמור היטב על מחירו ולכן יעלה לך בסופו של דבר אותו הדבר או אפילו פחות מרכב סופרמיני מודרני כדוגמת 208/קורסה או אפילו איביזה (היותר מבוקשת) שהוצעו כאן. 

הייתי ניגש לסוכנות טויוטה ומבצע נסיעות מבחן על יאריס ויאריס קרוס היברידיות. 

אופציה נוספת היא רכישת טויוטה chr משומשת בת שנתיים שהיא באמת מה שאת מחפשת. 

עריכה אחרונה על ידי markb205
  • אהבתי 1

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שעל יאריס (רגילה או קרוס) הוא יפסיד פחות מאיביזה.

איביזות טובות נסחרות במחירון וגם מעליו.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל באיביזה לא בטוח שיהיה לה ראש שקט היות ורוב הנסיעות שלה בפקקים של גוש דן. 

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין את החשק.

לא הייתי מוכר.

חכי עוד 3 שנים ואז אולי גם הצרכים ישתנו לך מבחינת גודל וכו, בוודאי שהרכבים יהיו עוד יותר טובים

• רעיון טוב! 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, markb205 כתב:

הייתי ניגש לסוכנות טויוטה ומבצע נסיעות מבחן על יאריס ויאריס קרוס היברידיות. 

מסכים בהחלט. כך תוכלי להשוות לרכב שלך.

היתרון ברכבים אלה, חבילת בטיחות די מכובדת.

אציין שלי יש יאריס 2021 לא היברידית (משיקולים לא כספיים), צריכת דלק ממוצעת שמדדתי כ- 18 קמ/ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 833 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...