Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נכנסתי ברכב שלפני לאחר בלימת פתע, תמיד אני אהיה אשם??

שימו לב! השרשור הזה בן 893 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם אם שמרתי מרחק בלימה, ובלמתי, אבל בסוף נכנסתי ברכב??
הסיפור בגדול:
הרכב שלפני בלם בפתאומיות במהלך נסיעה בכביש עירוני בסמוך לרמזור ירוק, וכל זה משום שהרכב שלפניו כנראה הראה סימני בלימה, הרב הראשון בשרשרת נעצר לרגע, יצא מהרכב נכנס ונמלט.
אני הניזוק העיקרי בתאונה.
שאלתי היא האם בלימת פתע לא מהווה סיבה לתביעה בשום מצב הואיל וע"פ חוק חייב להישמר מרחק בלימה, או שבמקרים של בלימת פתע וחוסר יכולת שלי להגיב במהירות יש לבולם הפתאומי חלק כלשהו בגרימת התאונה?
יצויין שע"פ חוק אסור לבלום בפתאומיות.

לפי תקנה 53 לתקנות התעבורה: "לא יבלום נוהג רכב את רכבו פתאום, אלא לשם מניעת תאונה שאי-אפשר למנעה בדרך אחרת או אם הדבר הכרחי מטעמי בטיחות התנועה; האמור בתקנה זו לא יחול על בלימת רכב לשם ניסוי בלמיו, בתנאי שלא יערוך אדם ניסוי כזה אלא לאחר שנקט בכל אמצעי הזהירות הדרושים והבטיח שאין הניסוי עלול לסכן או להפריע לרכב הנוסע בדרך".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, 

למעט חריגים מעטים כל עוד לא התנגשת בו כי בלם בכוונה, אתה אשם. 

לפי תיאורך, אתה אשם. 

תן לו את פרטי הביטוח שלך, תודיע לביטוח וזכור להבא. 

אוהד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, מאיר.ישראל כתב:
גם אם שמרתי מרחק בלימה, ובלמתי, אבל בסוף נכנסתי ברכב??

אם נכנסת ברכב שבלם בפתאומיות, לפחות אחת מהאפשרויות נכונה:

1. לא שמרת מספיק מרחק.
  2. לא בלמת מספיק חזק.
  3. הבלמים ברכב שלך לא תקינים.
  4. הצמיגים ברכב שלך שחוקים ולא מספקים מספיק אחיזה.

נסה לחשוב איזה מהאפשרויות נכונה ופעל לתיקון המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מול תקנה 53 עומדת תקנה 49

ציטוט

ריווח בין רכב לרכב תק' (מס' 3) תש"ל-1970 תק' (מס' 3)  תשנ"א-1990

49.  (א)  לא ינהג אדם רכב בעקבות רכב אחר אלא תוך שמירה על ריווח המאפשר לעצור בכל עת את הרכב ולמנוע תאונה, בהתחשב במהירות הנסיעה של שני כלי הרכב, במצב הדרך ובמצב הראות והתנועה בה.

תק' (מס' 3) תשנ"א-1990

(ב)  בלי לגרוע מן האמור בתקנת משנה (א), לא ינהג אדם רכב בעקבות רכב אחר הנוסע לפניו באותו נתיב אלא אם כן הוא שומר על מירווח זמן של שניה אחת לפחות כדי לעבור, במהירות נסיעתו אותה שעה, את המרחק שבין שני כלי הרכב.

בדרך כלל זו התקנה הגוברת בקביעת האשם בתאונות חזית אחור, ולכן, כדי לא להיות האשם, יהיה עלים להוכיח כי התקיים תנאי אחר. 

כיוון שרכבך ניזוק, ובהנחה שיש לך ביטוח מקיף, הפעל אותו וחסל. אלא אם יש לך סרטון ממצלמת דרך או ממצלמת אבטחה באיזור, שיוכיח שאתה צודק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אשם מתוקף שתי התקנות זו של 49 וזו של 53

• אהבתי 1

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אשם מהסיבות הללו:

לפני 15 שעות, מאיר.ישראל כתב:

הרכב שלפני בלם בפתאומיות במהלך נסיעה בכביש עירוני בסמוך לרמזור ירוק

בד"כ רמזורים נמצאים בצמתים. ולגבי צומת יש חובת זהירות.

לפני 15 שעות, מאיר.ישראל כתב:

וכל זה משום שהרכב שלפניו כנראה הראה סימני בלימה

אם הוא לא יעצור מכיוון שהרכב שלפניו בלם, אז איזו סיבה בעולם יש לו לעצור?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, eladts כתב:

אם נכנסת ברכב שבלם בפתאומיות, לפחות אחת מהאפשרויות נכונה:

1. לא שמרת מספיק מרחק.
  2. לא בלמת מספיק חזק.
  3. הבלמים ברכב שלך לא תקינים.
  4. הצמיגים ברכב שלך שחוקים ולא מספקים מספיק אחיזה.

נסה לחשוב איזה מהאפשרויות נכונה ופעל לתיקון המצב.

5. יש שמן/מים על הכביש ובעקבות כך מרחק הבלימה התארך

6. יש לך תגובה איטית/חלמת/התעסקת במשהו

עריכה אחרונה על ידי laplug
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה היחידה שעולה לי לראש היא מקרה דומה לסירטון שרץ ברשתות.

בסירטון  רואים כתבה מאחד הערוצים המסחריים על בעל מוסך פחחות מאיזור באר שבע ששפך שמן על הכביש , סמוך לפניה בצומת

הגיע לאחר מכן בלם בפניה ואז היו תאונות , שאת האנשים הפנה אליו לצורך תיקונים עם הנחה בכדי להמנע מפתיחת תלונה בביטוח

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, כולם כאן בפורום נגדי...😪

דרך אגב, שמעתי שבארה"ב בקרב בעלי רכבים ישנים מצוי גרימת תאונות מכוונות באמצעות בלימות פתע תוך כדי האשמת הרכב האחורי ותשלום טוטאל לוס מהביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, מאיר.ישראל כתב:

דרך אגב, שמעתי שבארה"ב בקרב בעלי רכבים ישנים מצוי גרימת תאונות מכוונות באמצעות בלימות פתע תוך כדי האשמת הרכב האחורי ותשלום טוטאל לוס מהביטוח.

בדיוק להפך- נראה שכולם מנסים לעזור לך להבין את האמת. מה היה עוזר לך אם כולם היו משקרים לך ואומרים שמי שנסע לפניך אשם אם זה לא נכון (ואני אישית לא יודע אם זה נכון או לא בכל המקרים כי אני לא מומחה בחוקי תעבורה).

לגבי ארה"ב - יש הרבה סרטונים ביוטוב על זה - חפש brake check. אגב, בסין אנשים קופצים מתחת למכוניות בשביל לקבל ביטוח, חפש Chinese insurance scam

עריכה אחרונה על ידי laplug
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.10.2021 בשעה 19:59, מאיר.ישראל כתב:

אם היינו נגדך היינו אומרים לך שזה אשמתו, ונותנים לך להגיע לתביעה של הרכב מלפניך, ואז שהשופט יאמר לך שאתה אשם. ואז היית מבזבז גם זמן ועוד כסף.

אל תסיק לגבי חוקי תעבורה במדינות אחרות. ובכל מקרה הבסיס של תקנות התעבורה הישראליות הן לא אלו האמריקאיות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 14.10.2021 בשעה 19:59, מאיר.ישראל כתב:

אף אחד לא נגדך. מציגים לך את המציאות בישראל, שבה תקנות התעבורה מבוססות על התקנות האירופיות.

מעבר לכך:

1. גם באירופה התקנות אינן זהות בין המדינות - העקרונות דומים, אך לכל מדינה תקנות מעט שונות. כך גם הבדלים בין מחוזות בארה"ב ובקנדה.

2. לא הייתי מתייחס ל"שמעתי ש..." ברצינות בלי לקרוא במקורות מוסמכים. תרמיות ביטוח קיימות, עדיין אלה תרמיות ומי שנתפס בהן עלול לספוג ריקושטים.

3. בסופו של דבר האחריות תקבע לפי הדין הישראלי. לא הגרמני, לא הרוסי, לא הקליפורני - אלא הישראלי. 

4. אל תנסה למצוא "צדק" בפורום, הרי הסמכות היא בידי השופט, לא בידינו. המכסימום שאנחנו.יכולים לעשות הוא לכוון אותך לפי מיטב ידיעותינו.

איחלתי לחייל בהצלחה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 893 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...