Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המסע להחלפת הקופרה (2 תמורת 1)

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תודה ! שמח שגם אתה נהנה. 

אני מאד שלם עם ההחלטה, מכל הבחינות כרגע אני מרוצה מאד.

לגבי הקשת - הדרישה של קשת גם לימי מסלול היא די הזויה, אני יודע שיש עבודה מול הרשות לשנות את זה, אז יש תקווה.

אני בכל מקרה הייתי צריך בשביל להתחרות, אז לא הייתה לי התלבטות וגם תכננתי את זה מראש.

ראיתי שכתבת שהרכב שלך עומד על 200 כ"ס בערך, עם תוכנה וסעפת בלבד, זה נשמע לי מאד מוגזם (גם לי יש תוכנה וסעפת), זה נמדד על דיינו?

ממה שאני מכיר זה תוספת של כמה סוסים בודדים מעל הסטוק, יותר מומנט בסל"ד נמוך ונשימה בסל"ד גבוה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש לי עוד כמה דברים מעבר לסעפת ותוכנה,אטמוספרית אבל על ״הקצה״שלו. 

אני לא הכי יודע מה יש במנוע בידיוק קיבלתי אותה ככה מהבעל הקודם(חושד שהמנוע שיש שם זה מנוע של מאזדה ספיריט)

לא בטוח,אבל היא זזה בקו ישר טוב למיאטה אז אני לא מתלונן. 

אם הייתי מתחרה הייתי שם לה מנוע 2.5. 

תחשוב על זה....קיבלתי סיבוב(ליד הנהג)על מיאטה עם  2.5 וזה מגניב. חסר בידיוק העוד קצת בישורת...

עריכה אחרונה על ידי Ido12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, misterb כתב:

עברה לה כבר חצי שנה בלי לשים לב. מעדכן :

- הקיה עושה עבודתה נאמנה, ממש נהנה לנסוע בה ביום יום, נוחה ושקטה, מרווחת, הילד דורך על הריפודי עור ואני נשאר רגוע, הקרוז האדפטיבי מאפשר לי לצלוח פקקים ארוכים בלי להתעצבן, אפס בעיות ואפס השקעות, אחלה אוטו. וואלה לא חסרה לי הקופרה בנסיעות בכביש, באמת. נהנה לנסוע במוד סבתא בלי מלחמות ובלי בלגאנים. הקופרה הייתה משדלת אותי לנהיגה מהירה ופה ושם משחקים עם נהגים אחרים שמחפשים אתגר, וזה מיותר. מבחינת צריכת דלק התייצבנו על 1 ל-13 בנסיעות שרובן בחיפה, זה פחות טוב ממה שתכננתי, אבל עדיין 50% מהצריכה של הקופרה. חידוש ביטוח יצא לי 3700 ב-AIG מקיף וחובה.

- המיאטה קיבלה קצת יותר תשומת לב לאחרונה. לצורך שימוש במירוצים במסלול הייתי חייב להתקין קשת התהפכות, וזה נדרש היום מכל רכב עם גג פתוח גם לימי אימון (שזה הזוי).

הלכתי על הקשת הכי טובה שיש למיאטה - BLACKBIRD שמיוצרת בארה"ב ע"י 'מוטי מיאטה' (חבר פורום ותיק למי שלא מכיר). סה"כ עלות - 9600 כולל התקנה.

יצא מאד יפה ונראה לגמרי מקורי. על הדרך גם הוחלפו רפידות קדמיות  DBA XP ונוזל בלם RBF600 (ביחד 1200 כולל עבודה).

רביעיית צמיגים חדשה - הייתה אמורה להיות נקסן SURG4 אבל היו רק זוג זמינים, אז שמתי אותם מלפנים, ומאחורה קאפ2. סה"כ 2550 כולל.

אחרי כל זה הלכתי לעשות כיוון פרונט לפי המלצות שקיבלתי, קצת הימרתי כי לא היה לי זמן לעשות בדיקות במסלול ולחזור - השתתפתי במירוץ עם הכיוונים שעשו. 

image.thumb.png.b0b13cdbf2f46029ed1229d8ce362cad.pngimage.png.3cf5bfbc67064f95bdd22e1953f35235.png

במירוץ היה לי מקצה אימון אחד של 7 הקפות, ואז עוד שני מקצים מדודים. הייתי צריך גם ללמוד את האוטו, גם כי לא הכרתי אותו ממש לפני וגם כי השתנו הרבה דברים ממה שכן הכרתי קצת. ממקצה למקצה שיפרתי 7 עשיריות שניה בערך, ובסוף סיימתי שני אחרי פיליפ רוזין עם הברז (בהפרש של שניה ממנו, יש לי עוד עבודה..)

שורה תחתונה האוטו היה מכוייל מצויין, הצמיגים עשו עבודה מעולה וגם הבלמים, באמת סטאפ מושלם. תענוג אמיתי לנהוג ברכב הזה במסלול, החיסרון בכוח לא קריטי במסלולים טכניים כמו ערד, והמנוע פשוט כיפי כי הוא אוהב סלד והכח עולה ועולה עד המנתק סביב 7.5 אלף, לא כמו מנועי טורבו שמתחילים לקבל קוצר נשימה בקצה.

עכשיו צריך קצת אימונים לפני המירוץ הבא בעוד חודש ונקווה לטוב :)

image.thumb.png.63c80f1320209cfbd85300e75c530a3a.png

מאיפה הבאת את הרפידות האלה שהזכרת? משיגים בארץ או שהזמנת מחו"ל וזה נכנס חלק לארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, misterb כתב:

אצל סדנת SPECIAL PERFORMANCE בכפר סבא (לוטן פלג), הם מייבאים.

וואלה, שמעתי הרבה על המקום הזה. אני יכול לבקש ממנו לייבא עבורי כל מיני חלקים והוא מסכים? כמה עמלה נניח שילמת לו בעבור הברקסים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייבוא חלקים זה חלק מהעסק שלו והוא מעולה בזה. לברקסים קיבלתי מחיר ׳על האוטו׳, היו לו במלאי, לא יודע כמה העמלה שלו מתוך זה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.4.2022 בשעה 08:33, misterb כתב:

תודה ! שמח שגם אתה נהנה. 

אני מאד שלם עם ההחלטה, מכל הבחינות כרגע אני מרוצה מאד.

לגבי הקשת - הדרישה של קשת גם לימי מסלול היא די הזויה, אני יודע שיש עבודה מול הרשות לשנות את זה, אז יש תקווה.

אני בכל מקרה הייתי צריך בשביל להתחרות, אז לא הייתה לי התלבטות וגם תכננתי את זה מראש.

ראיתי שכתבת שהרכב שלך עומד על 200 כ"ס בערך, עם תוכנה וסעפת בלבד, זה נשמע לי מאד מוגזם (גם לי יש תוכנה וסעפת), זה נמדד על דיינו?

ממה שאני מכיר זה תוספת של כמה סוסים בודדים מעל הסטוק, יותר מומנט בסל"ד נמוך ונשימה בסל"ד גבוה.

אנסי עם סעפת ותוכנה מקבלת כ 25-30 כ''ס תוספת. משמע באזור 185-190 למנוע בריא.
אני במקרה טיונר של אנסי אז אני יודע :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, yossi126 כתב:

אנסי עם סעפת ותוכנה מקבלת כ 25-30 כ''ס תוספת. משמע באזור 185-190 למנוע בריא.
אני במקרה טיונר של אנסי אז אני יודע :)

וואלה, האמת שהרכב שלי באמת מרגיש חזק יותר מ-170 כס :) אני מתכנן למדוד על דיינו בקרוב, מעניין.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

המיאטה ממשיכה להתנהג יפה, אפס בעיות, וכיף גדול - גם במסלול וגם בטיולי שבת, פשוט תענוג. 

במירוץ MDC האחרון הגעתי שני אחרי פיליפ רוזין עם הBRZ, בהפרש של חצי שניה. עוד קצת אימונים ואני תופס אותו :) זה וידאו מההקפה המהירה שלי :

בשבוע שעבר סוף סוף הגעתי לאלכסנדר בתל אביב, הותקנה מערכת של פיוניר, עם חיבור לבקרות מההגה (שזה לא טריויאלי במיאטה), ועל הדרך העיפו לי את הקודן והאזעקה המיותרים.

וואלה לא תארתי לעצמי כמה זה משנה את החוויה של הנהיגה בכביש, גם במנהלתי וגם בטיול. סוף סוף אני יכול ממש לשמוע מוזיקה ולא חרחורים לא ברורים, גם כשהגג פתוח, ואפילו לדבר בטלפון (!).

כל הסיפור עלה 2000 ש"ח כולל התקנה, שווה כל שקל. חיברתי גם דונגל קארפליי אלחוטי שהיה לי, והעסק עובד מצויין.

image.thumb.png.96f1a489b47c58c082a12a0590815bd5.png

image.thumb.png.f4fa5fc1b1a55faf397798793b045280.png

גם האופטימה מתנהגת יפה ועושה את עבודתה בחריצות ואמינות, עברה טיפול 85K שעלה 750 ש"ח במוסך יבואן.

אני מאד נהנה מהסידור הזה, ולא ממש חסר לי רכב ספורטיבי ביום יום, זה דווקא טוב כי אני נוסע באיזי בכיף בלי פיתויים לתת בגז.

• אהבתי 9

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא האוטו אבאל'ה, זה הנהג ;-) 
אתה גם עם דייהו סופר רייסר יכול להגיע קרוב מאוד לפיליפ רוזין.
(סופר רייסר ידנית כמובן).

• מצחיק 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ch2856 כתב:

נדמה לי או שהקאמבר האחורי ממש גדול יחסית? בסרטון מהמסלול לא קשה לראות שזה רכב עם חלק אחורי נטוע די חזק. 

קאמבר קדמי ואחורי דומים, המקסימום האפשרי שזה בערך מינוס 2.5.

האוטו מכוייל למסלול ולא לדריפטים, ואכן התחת מאד נטוע (גם בגלל הצמיגים שמקשים על המנוע הצנוע להוציא אותו). אבל אפשר אם רוצים עם קצת פרובוקציה.

לפני 44 דקות, ניקו פ. כתב:

נהיגה נקיה ומרשימה. שאפו גדול. 

תודה! יש לי עוד מה לשפר אבל הכיוון חיובי :)

• רעיון טוב! 2

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי קשר, אתה נוהג יפה מאוד, הלוואי והיו לי יכולות כאלו. 

כן, ברגע שיש אנדראויד אוטו/אפל קארפליי ברכב, עם מערכת שמע סבירה, פתאום כל רכב ישן מרגיש מודרני. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 501 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...