Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חדש בעולם הדו גלגלי אשמח לייעוץ

Ceyt
שימו לב! השרשור הזה בן 856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה הולך חברים , בזמן האחרון מושך אותי יותר ויותר עולם האופנועים ואני בנאדם שלא עניין אותו בכלל עולם הדו גלגלי ככה שהמידע שלי שואף ל0.

אני עושה רישיון בן 24 , אני אקבל רישיון a1 , 

בעולם הרכב אני מגיע מתחום של רכבים שאני מתחבר אליהם כרגע מחזיק סיביק 99 קצת שיפורים וטיפולים והיא הצגה לפניה היה לי מאליבו 2014 , גראנד שירוקי 2008  , אז ככה שלא באמת מעניין אותי השנתונים אני לוקח מה שאני מתחבר אליו כמובן שיהיה במצב טוב או סביר ולא שבור .

אני אוהב כוח , ורציתי לדעת בתור התחלה איזה אופנוע מתאים לרכוש , אמרו ללכת על 250-300 ואחרי קצת זמן רכיבה לקנות כבר 500 , השאלה אם זה באמת כדי,  לבזבז כסף פעמיים או להתחיל ישר כבר משהו לכיוון ה500 ולהישאר איתו תקופה .

אני אשמח לקבל גם טיפה יותר פרטים על מה מומלץ למתחילים .

לקבל מידע על איזה אופנועים נחשבים "שבורים" מבחינה שקרעו אותם ועברו הרבה ידיים ככה אדע למה פחות להתקרב .

האם עלות טיפולים לאופנוע הם יקרים ? 

ומה אני יכול להשיג בתקציב של עד 15 אלף שיהיה משתלם מבחינת כוח ומבחינת תחזוקה , לצורך העניין קניתי את הסיביק שלי במצב שנחשב טוב לשנתון הזה ובנוסף הוספתי עוד אלפי שקלים על טיפולים והחלפות חלקים כדי להביא אותה למצב פיקס לכביש .

תודה לעוזרים 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא

אם אתה רוצה אופנוע אמין להתחלה שהרבה רוכבים ממליצים עליו אז קח אחד מסדרת ה500 של הונדה: CB500X, CB500R או CB500F

קח בחשבון שעלות ביטוח לאופנוע מעל 250 סמק זה 6000 ש''ח לשנה רק ביטוח חובה!

בתקציב של 15 אלף כדאי לך להתחיל מ250 סמק, כמו שאמרתי יש גם עלויות נוספות כגון: קסדה מלאה, מעיל רכיבה, כפפות, ביטוח חובה, ועוד.

שיהיה בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...
בתאריך 29.9.2021 בשעה 13:12, FuriousLift כתב:

ברוך הבא

אם אתה רוצה אופנוע אמין להתחלה שהרבה רוכבים ממליצים עליו אז קח אחד מסדרת ה500 של הונדה: CB500X, CB500R או CB500F

קח בחשבון שעלות ביטוח לאופנוע מעל 250 סמק זה 6000 ש''ח לשנה רק ביטוח חובה!

בתקציב של 15 אלף כדאי לך להתחיל מ250 סמק, כמו שאמרתי יש גם עלויות נוספות כגון: קסדה מלאה, מעיל רכיבה, כפפות, ביטוח חובה, ועוד.

שיהיה בהצלחה

זאת העלות לאופנועים? כי לא מזמן עשיתי ביטוח חובה לקטנוע 300 ויצא לי בסביבות ה4000.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.10.2021 בשעה 18:42, eliah00 כתב:

זאת העלות לאופנועים? כי לא מזמן עשיתי ביטוח חובה לקטנוע 300 ויצא לי בסביבות ה4000.

עשית כנראה את הביטוח עם ההשתתפות העצמית

ביטוח חובה מלא עולה בסביבות 5-6 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח חובה באזור ה6K

בתור התחלה מאחר ואין לך הרבה ניסיון על אופנועים אני מציע לך להתחיל מ250, הביטוח יהיה קצת יותר זול ותוכל למצוא כלי במצב סביר בתקציב שלך.

קח בחשבון עלות של ציוד מיגון וממליץ לך בחום לקחת גם קורס רכיבה.

Isuzu Pickup 4X4 1993 2.0l ->Suzuki Jimny 2008 1.3l->Mazda 2 2015 1.5l

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

קח בחשבון שאם תיכנס לעולם האופנועים חשבון הבנק שלך לא יאהב את זה.

מה שכן אני יכול לתת לך כמה המלצות:

1. מיגון ומיגון איכותי (לא מה שמוכרים באופנוסנטר עם מדבקה). המינימום זה קסדה איכותית (מלאה, לא חצי לא 3/4 ולא נפתחת), מעיל איכותי ולהוסיף מגן גב עם תקן לא זבל מקרטון, כפפות איכותיות. כמובן שאפשר להוסיף מעבר, נעליים ממוגנות, מגיני ברכיים, מכנסיים ממוגנים, וסט מתנפח יש אינסוף וציוד איכותי הוא יקר, מאוד. הציוד צריך להתאים לך בול, תתייעץ עם מישהו שמבין.

2. להתאמן ולקחת קורסים והרבה. רכיבה על אופנוע דורשת הרבה יותר סקיל מאשר רכב גם ברמה הבסיסית של נסיעה יומיומית וגם כדי להישאר בחיים. תשאיר כמה אלפים בצד לקורסים שילמדו אותך לרכב נכון, בשיעורים לפני הטסט לא לומדים כלום, אפילו לא איך לפנות נכון. אם החיים שלך חשובים אתה תלך לקורסים ותתאמן. אני על אופנוע כבר שנה ועשיתי כמה קורסים והדרכות, הדרכות מסלול וימי מסלול וכל פעם שאתה עושה משהו כזה אתה משתפר.

3. להתגרזן במסלול. אתה תהיה על אופנוע, הקוף יקפוץ לך לפעמים אין מה לעשות. אבל ההמלצה שלי אם אתה פחות בקטע של להתפנות לחדר מיון (במקרה הטוב) זה להתגרזן במסלול ובכביש להיות הרבה יותר רגוע. בכביש המטרה שלך היא להגיע בשלום הביתה. יש בישראל 3 מסלולים עם ימים לאופנועים (מוטורסיטי בשדה תימן, פצאל בבקעה ליד הישוב פצאל, וערד) עלות יום מסלול היא 200-300 ש״ח למשתתף ותאמין לי שזה גם הרבה יותר כיף מאשר ברחוב כי אתה יכול באמת להתרכז בריבה ב-100 אחוז בלי הפתעות. אבל הכי חשוב זה אולי יציל לך את החיים.

דברים שחשוב לדעת:

עלויות - להחזיק אופנוע זה יקר! מאוד! והייתי מוסיף עוד כמה סימני קריאה. אם זה לא באמת תחביב שלך חבל על הכסף.

בין העלויות - בד״כ ברוב האופנועים הטיפולים צפופים יותר ואינטרוולי החלפה של חלקים קצרים יותר, מומלץ לשמן ולנקות את השרשרת מידי פעם וזה יוצר תחזוקה, צריך גם להחליף אותה פעם בכמה טיפולים תלוי באופנוע וברכיבה שלך. צמיגים? צמיגים טובים יעלו לפחות 1500-2000 ש״ח לזוג במקרה הטוב. באופנוע בקטגוריה שאתה בוחר (שהיא נמוכה) צמיגים יחזיקו לך בין אלפי ק״מ בודדים לאולי אולי 15 אלף לצמיגי טורינג ונסיעה לא אגרסיבית. 

כמובן לסעיף עלויות תכניס את עלויות הציוד, הקורסים וכו'

ביטוח? רק החובה המלא זה איזור ה- 6000 ש״ח, תוסיף לזה ביטוח גרירה וצד ג' ואתה ב- 7 אש״ח.

מקווה שזה עוזר.

• אהבתי 1
  • מעניין 1

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...